Forumi Horizont Gjithsej 34 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »
Trego 338 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Feja krishtere (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=184)
-- A ėshtė Jezusi Zot? Bibla thotė JO! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=11991)


Postuar nga erzeni_be datė 17 Gusht 2006 - 20:35:

Sot ishin denoncuar postimet ne fjale dhe qe sot do te merren masa e duhura.


Ju lutem na ndihmoni duke denoncuar postime te tilla perpara se te replikoni.


Postuar nga Simona datė 17 Gusht 2006 - 22:21:

Citim:
Po citoj ato qė tha imagjino_sikur


Ke te drejte kur thua qe eshte shqiptaria, por jo feja por atdheu, memedheu. Clidhje ka feja me shqiptarine. Pse ca ishin shqiptaret para se te dilte fjala shqiptar, feja e ilireve eshte iliria. Po nese beson ne evolucion; feja e shqiptarit eshte majmunia!!!??? patjeter qe jo!
Majdanozin pra, se ska lezet 

Po feja nga njerzit predikohet dhe kur predikohet arabisht apo latinisht  apo edhe greqisht ckuptim ka qe jemi ne Shqiperi?Do me majdanoz se kripa i ka dale me kohe ktij muhabeti,pervecse propagandave te kota.Shnet e te mira.


Postuar nga SmArTs_WAY datė 18 Gusht 2006 - 22:47:

Pershendetje te nderuar...

Mbase e pash se askush nuk mi ka replikuar postimet e mia, deshiroj te beje nje kerkese:
Ata qe deshirojne te bejne debat, le te urdherojne, mirepo mos te ikin prej teme, mirepo te mi kundepergjigjen fjaleve te mia... Si p.sh: qka thuani ju o krishtere per ato citate, qe e ndajne Zotit ne vetem dhe Jezusi te vetem, Zoti Hyjni, ndersa Jezusi Profet....

pres pergjigje per cdo citat qe kam sjellur e qe tregojne njeshmerine e Zotit dhe profetesine e Jezusit

bye bye
kumanova-on-line@hotmail.com


Postuar nga Simona datė 18 Gusht 2006 - 22:59:

Kumanove mu pergjigj ti mu sa vrasje dhe sa dasma prishen per pune feje ne kosove?


Postuar nga SmArTs_WAY datė 24 Gusht 2006 - 11:06:

Citim:
Po citoj ato qė tha Simona
Kumanove mu pergjigj ti mu sa vrasje dhe sa dasma prishen per pune feje ne kosove?

TEMA jone e nderuara Simona eshte: A ėshtė Jezusi Zot? Bibla thotė JO!
prandaj le te rrespektohet kjo teme, dhe mos te futemi ne debate te kota, mbase ajo pyetja e juaj, paraqitet vetem tek jointelektualet, mbase vrasjet qe behen tek shqiptaret (e kemi te njohur) se jane si pjell e keqe e te pareve tane shqiptare te paarsimuar, dhe te cilet ishin jo fetar. E nuk behen vrasjet per hir te fese as ne Kosove, e as ne Ilirid, kete e dim te gjithe e nderuar.

E nderuar moter shqiptare, neve si shqiptar duhet te mundohemi qe ne vendet tona (dardani) te bejme nje bashkim nder vellazeror-shqiptar.

Sic thoshte edhe Molla Kadri GJilani: "Jemi ne (shqiptaret) tri fe, mirepo jemi vellezer shqiptar''.

E te mos futemi ne nje perqarje te kote, dhe fajin tia lem feve.

Sidoqoft, shqiptare jemi, dhe neve ketu vetem po debatojme dhe asgje me shume,.. debatet tona duhet te jene ne menyre njerezore, qe neve mos te fusim urrejtje ndermjet vete... Tek e fundit sic thoshte ai i moqmi: "Llaf po bojm" [hahah, pak shaka]


bye bye, mbetesh e pershendetur e nderuar

kumanova-on-line@hotmail.com
SmArTs_WAY [rruga e te menqurve]


Postuar nga Simona datė 24 Gusht 2006 - 14:18:

Te paret tane jo fetar????????/

Ktu ia ke fut kot ore cun se po ti ku e gjete fene tate apo e gjete n rruge??????

Sigurisht nga te paret e tu e ke kur kosova ka qene pushtuar nga turku dhe nderroi fene pefundimisht.

Familjet ne kosove ne nje studim etimologjik qe ehste bere eshe arritur ne vertetimin se ne shtate breza dilni te gjithe katolike.

Tema jote eshte me qellime ngacmimi pasi edhe muhamedi eshte biri i zotit ashtu sikurse Jezusi une e pranoj dhe nuk hap tema provokimi si te tuajat,pastaj neve besojme se Ati yne Jezu Krishti do te vije ne toke te na shpetoje e laje mekatet tone,kjo eshte hyjnore per ne dhe ne ebarazojme kete akt njesoj me Zotin,per mua biri i zotit ose zoti jane nje,shenjtore qe na ndihmojne neve ne cdo dite te jetes sone per buke e bereqet eper shnet,tani clidhje ka kjo teme me kureshtjen tate ???????

Nqs je per bashkim vellazeror leri cinizmat se tema te tilla bejne percarje,e thash dhe me lart ju ne kososve keni me qindrra raste te tilla ne Shqiperi vecse ndonje tek tuk,ca tregon kjo??????

Kjo tregon bashkim dhe jo percarje sic ia keni nisur ju shoqatat allahu-ekber,apo janullatosat e grekirat apo ca te them une ty gjithe ato lloj mostrash shoqata te huja qe mundohen te percajne rinine shqiptare,FEJA E SHQIPTARIT ASHT SHQIPTARIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Postuar nga Amstel datė 25 Gusht 2006 - 15:38:

prandaj nuk duhet me ju dhene shume pergjigje mbi temen sepse qenka shume e veshtire ta kuptoni,por sic e dim te gjithe secili ka mendimin e tij....
pershendetje te gjitheve respekt.


Postuar nga erzeni_be datė 25 Gusht 2006 - 21:37:

Pershendetje te gjitheve!

T'ju them te drejten s'kam dashur te perzihem shume ne kete teme por megjithate e kam ndjekur ate nga afrer, sa kam patur mundesi.

Desha vetem te them qe nuk e kuptoj dhe nuk e shoh pse nje kendveshtrim ndryshe, merret si provokim!

Ndoshta e kam edhe gabim por me sa kam lexuar ne kete teme asnje nga diskutuesit pavaresisht perkatesise fetare, nuk po e ve ne dyshim as nuk e po njollos me te shara e ofendime figuren e Jezusit sikur qe mund te jete vepruar gjetiu nga te tjere me te tjera personalitete, perkundrazi ai po rrespektohet , per njerin eshte biri i Zotit e per tjetrin i Derguari i Tij , s'ka ndonje te keqe ketu, e kam fjalen s'ka ndonje provokim!


Megjithate keshilloj diskutuesit ne kete teme te permbahen dhe te jene te sjellshem e te rrespektueshem ndaj ndaj te tjereve sepse se pari jemi vellezer te nje gjaku.

Se fundi e riperseris edhe nje here, nese vertete mund te kete postime provokuese apo acaruese denonconi ato duke dhene arsyet.
Mesazhet e denoncuara shihen me kujdes.


Postuar nga Amstel datė 26 Gusht 2006 - 18:20:

erzeno fjale me vend lal e ke thene sic duhet.
dhe une jam i mendimit tend nuk ka pse te kete ofendime.


Postuar nga kontinenti datė 26 Gusht 2006 - 19:42:

NIKU....si te ka lali ty?
Shpresoj te jeshe mir.


  Gjithsej 34 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »
Trego 338 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.