Forumi Horizont Gjithsej 13 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 »
Trego 13 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Ceshtja kosovare dhe me gjere (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=162)
-- "Trafiku i Organeve" dhe fushata serbe kunder Shqipetarve (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=17113)


Postuar nga IQVLORA datė 16 Qershor 2009 - 17:46:

Besoj e ke kuptuar mesa proekupim e ndjek situaten ne ate pjese te Atdheut tim qe quhet Republika e Kosoves.Ne oren 18:30 sipas ores se Londres une ndjek se pari lajmet qe vijne nga Kosova,pastaj hidhem nga televizionet e Shqiperise.
Duke ndjekur fushaten per zgjedhjet presidenciale ne USA kur Obama bente deklarata ne favor te serbve e diten tjeter i pergenjeshtronte,sepse ashtu e keshillonin cifutet qe kish rreth vetes+ Bllagojevici.Une ju bera thirrje te hapur shqiptarve ne USA, me aq sa mundesha per te mos e votuar kete njeri qe mund te rrezikonte pavaresine e Kosoves.Por e drejta e popullit martir te kosoves triumfoi.Si guvernatori serb dhe nje pjese e klanit cifuto-serb u eleminuan.Fat i madh per ne apo jo X-File.
Nuk pretendoj se di gjithcka per Kosoven,por duhet te garantoj se di shume,per historine dhe burat luftetare te kesaj cope Shqiperi.
Arrestimi i dy serbve eshte nje shenje pozitive se ndoshta ligjet e Kushtetutes se Kosoves do te veprojne edhe ne veri te Mitrovices.Ka ardhur koha qe kufiri i Kosoves te mbyllet per ata qe dogjen pikat doganore ne veri.Te gjithe e dijme qe veriu i Mitrovices dhe veriu i Kosoves eshte i mbushur me njersit e agjensive serbe te zbulimit.Ata duhen arrestuar dhe denuar.Boll me ligji duhet te veproje ne cdo cep te vendit,nqse qeveria e konsideron si shtet Kosoven e jo me si krahine serbe.Kosovaret nuk duhet te marrin pasaporte serbe,sepse cojne uje ne mullirin e serbise.
Une mendoj se ti nuk duhet ta sillje fare pacavuren qe mbron krimbat e korruptuar.Shume mire mund te hapje nje teme me mendimet dhe opinionet e tua rreth situates se momentit.Degjo miku im kosovar,pavaresisht se me ke pare me sy te shtrember gjithmone,ndoshta i ndikuar nga ndonje qe mbane tanga, te them se ke gabuar karshi meje.Une jam nje nga ata qe ka dhene kontributin e tim modest se bashku edhe me miq te tjere te mijte ne luften e djemve kosovare me 1999,por nuk dua t'i hyje kesaj teme,sepse vete si mburrje.
Une ato qe di do t'i ruaj brenda shpirtit tim gjersa te vdes.Ata kosovare qe duan te hiqen e te duket si humane para nderkombetarve,ai legeni qe spiunoi Ramushin dhe dy djemte kosovare qe e takuan( ndodhet ne Suedi),apo ata pisat e tjere qe flisnin shqip me ze te ndryshuar e tjere duhen gjetur e dhene ndonje plumb ballit.Tradhetari e ka hak plumbin!
Cdo gje tjeter mund te kete ndodhur sepse lufte ishte,por te jene perdorur njerez per t'ju marre organet eshte nje shpifje serbe,per te denigruar luften clirimtare te UCK-s.Kjo Europe qene dhe ata qe paguhen nga propaganda serbe po mundohen te hedhin hije dyshimi rreth qellimit te asaj lufte clirimtare.Ne vend qe te investigohen krimet e panumurta te policis edhe ushtrise serbe ne Kosove,mundohen te gjejne gjilperen ne kashte tek gjoja krimet e UCK-s.Shiko sa e pafytyre dhe kurve eshte Europa miku im.Kur i shume kerkuari Mlladic kercen e kendon dasmave e ahengjeve ne Beograd,kur serbia saboton punen e bashkesise nderkombetare ne Kosove,BE mbyll syte dhe i premton Serbise heqje vizash me BE.Ne na nxjerrin sebepe vetem e vetem se jemi shumica myslymane e asgje tjeter.O ka krim e korrupsion ne Serbi e maqdoni ose nuk ka ne ndonje vend tjeter.Po ja Europa mbetet gjithmone nje putane e ndyre me ne shqiptaret.


  Gjithsej 13 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 »
Trego 13 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.