Forumi Horizont Gjithsej 13 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 »
Trego 13 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Ceshtja kosovare dhe me gjere (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=162)
-- "Trafiku i Organeve" dhe fushata serbe kunder Shqipetarve (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=17113)


Postuar nga IQVLORA datė 17 Qershor 2009 - 14:55:

ne kete rast nuk u zume fare,por une nuk isha dakord,sepse artikulli ne fjale i meshon shume sulmit ndaj nje gazetareje te guximshme,nje shqiponje shqiptare do te thoshe.Nqse e ke pare debatin nuk mund ta etiketosh vajzen trime J Xharra.Nqse ke pare veprimin e ndonje shqiponje qe i rrezikohen te vegjlit e saj mund t'i krahasoje edhe pyetjet qe ajo i beri atij mutit te gomarit amerikan.U ndjeva krenar per ate vajze trime e shqiptare,per ate shqiponje te maleve shqiptare.
Une do te lutesha te na sillje artikuj te gazetave te tjera serioze kosovare,ku edhe militojne gazetar me emer.
Ndersa persa i perket rrezikut nga serbet dhe sllavet,rumune,sllovake apo keta korofillaqet e Greqise,mendoj se po te jete e vendosur dhe vigjilente qeveria e Kosoves ka mundesi qe ketyre t'ju priten duart e zeza qe jane zgjatur drejt se keqes.Nuk eshte e larget dita qe keto shtriga te vogla e miza te bythes se kalit do ta ulin hunden dhe do ta njohin Kosoven shtet.
Kerkohet vetem vendosmeri e iniciative nga pushteti ne Kosove.Nuk ju duhet ardhur shume mbas qefit te huajve,por te zbatohet kushtetuta.Per ata qe nuk binden te veproje ligji.Ministrat,kryeministrat,presidentet e Serbise nuk duhen lejuar te hyjne ne Kosove,pa lejen dhe autorizimin e qeverise se Kosoves.Ju duthen te huajve,te bejne detyren e tyre dhe asgje me teper.Me vjen shume mire anashkalimi i UNMI*K-ut dhe mos varja me ketij institucioni qe me shume i sjell te keqia se sa te mira shtetit te Kosoves.Atyre ju ka mbetur vetem te largohen.


  Gjithsej 13 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 »
Trego 13 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.