Forumi Horizont Gjithsej 19 faqe: « E parė ... « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 »
Trego 188 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Njohja me anėtarėt e forumit (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=131)
-- Mendoni qe dita e Shen Valentinit duhet te hiqet? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=10887)


Postuar nga lule datė 13 Shkurt 2011 - 18:29:

Qeka kthy tema n'Filozofi ..si perfundim?


Postuar nga Vizioner datė 13 Shkurt 2011 - 18:40:

Citim:
Po citoj ato qė tha al74
kuptoj Vizio po une nuk do te isha i sigurt ne "botekuptimin" femer.
edhe sikur te dalin me flamur : nuk me pelqen kjo , urrej kete , thelle thelle qofte edhe nje mendim i thjeshte pelqehet....mor po shif se ka edhe nga ato konfeksionet 3 copshe "lindor"



Al, te kuptoj se cfare do te thuash, ose e mendoj se e kuptoj

Por, nuk kuptoj cfare ka te pakuptueshme ne thelbin e asajt qe dua te them, ne lidhje me te tilla "festa"!!!???

Edhe mbreme e kam theksua dhe e citoj prap tani:
Ai/Ajo qe dashuron, dashuron 365 dite dhe nuk pret ate dite 14 Shkurtin) ta tregoji por, e tregon cdo dite te vitit sa vlera ka per te partneri!
E tregon nepermjet Respektit, xhesteve te "vogla" (nje puthje kur del nga shtepia dhe kur vjen, nje fjale te embel apo komplimentuese, nje dhurate EDHE pse nuk ka feste etj. etj.).

Ku eshte problemi tani ketu per te mos u kuptuar cfare dua te them!!!???

Ku eshte problemi tani mbas ketij texti qe, njeri apo tjetri (ne kete rast edhe ti) mundohet t'me paraqesi "armik" te ndjesise se kenaqesise per t'ia shfaqur partnerit!?

Po, une jam josimpatizant i veprimeve te imponuara, i dhuratave te imponuara nga Festa te percaktuara nga te tjere qe skane lidhje me mua, krijimin e jetes dhe lidhjes time.

Nje lidhje ka datat e veta qe mund te perkujtohen. ka daten e njohjes, ka daten e, ka daten b etj. etj. dhe ato kane nje vlere, sepse percaktuan-ndryshuan dicka ne jeten time por jo Valentinius, lindje Kristius, vdekje Kristius, erdhi dimri, hyri pranvera e celen lulet etj. etj. (sorry, i thashe me ironi keto te fundit)!

Lexoni textet mire, ngadale dhe me vemendje dhe atehere do te kuptoni thelbin.


Bobobobo cu zgjata Roman e Roamn fare. Prandaj nuk lexojne robt pastaj te gjithe teextin dhe kapin nje fjale diku dhe suuuulm : )


Postuar nga cecilia datė 13 Shkurt 2011 - 19:31:



Vizionero ti me knaq mua per zotin

Po pse ore njerzit s'kane pune tjeter po do festojne shen valentinin 365 dite te vitit

Boh, sa pune me pret neser


Postuar nga amor alucius datė 13 Shkurt 2011 - 19:37:

Sa koprac qe duket ky Vizioneri.


Postuar nga Vizioner datė 13 Shkurt 2011 - 20:03:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia


Vizionero ti me knaq mua per zotin




Te pakten, dicka te mire e pasken textet e mija




He me Cecilia, mos u trego kaq cool aman Ti mund ti komentosh si te duash shprehjet-mendimet e mia: Ti japesh ate "ton" dhe domethenie qe deshiron por, nuk eshte korrekte sepse, dicka tjeter, me me kuptim dua te them me ato 365 ditet dhe jo, komercin qe shikojne SHUME karshi nje lidhje=partnerit.




Hec ma...edhe une bej gamine, sjam i persosur Secili ka filozofine e vet dhe i hecte mbare.


Postuar nga Vizioner datė 13 Shkurt 2011 - 20:07:

Citim:
Po citoj ato qė tha amor alucius
Sa koprac qe duket ky Vizioneri.






Gjithsesi....


Postuar nga sassari datė 13 Shkurt 2011 - 20:08:

Pas dy tre oresh

linjat ne tilt

mesazhe pafund per san valentinon

vizio po ti do ti cosh te pakten nje sms

ndonjeres


Postuar nga cecilia datė 13 Shkurt 2011 - 20:13:

Citim:
Po citoj ato qė tha Vizioner


Te pakten, dicka te mire e pasken textet e mija




He me Cecilia, mos u trego kaq cool aman Ti mund ti komentosh si te duash shprehjet-mendimet e mia: Ti japesh ate "ton" dhe domethenie qe deshiron por, nuk eshte korrekte sepse, dicka tjeter, me me kuptim dua te them me ato 365 ditet dhe jo, komercin qe shikojne SHUME karshi nje lidhje=partnerit.




Hec ma...edhe une bej gamine, sjam i persosur Secili ka filozofine e vet dhe i hecte mbare.



Te kuptoj, te kuptoj

Por me pelqen serioziteti me te cilen e shtron

Personalisht jo se e luaj cool por s'me intereson fare si dite...ideja ime eshte se duhet te egzistoj si dite sepse mund te bashkoj dy te dashuruar me shume, mund t'i kujtoj se ja kane edhe ata te drejten e nje dite te festojne vetem per ta (sepse puna & problemet si lene kohe) pra, mendoj qe eshte nje shkas i mirfillt te bashkoj dy njerez pa pare anen komerciale...))


Hajt se se shpejti do pime ate kafen Gjermane, do me bi biondia me rruge ajrore


Postuar nga Deb* datė 13 Shkurt 2011 - 20:17:

Per mendimin tim femrat i kushtojne me shume rendesi kesaj feste se meshkujt. Meshkujt ne pergjithesi s'jane shume romantik nga natyra. Eshikojne me shume kete feste si detyrim ndaj partneres. Zakonisht nje femer pyetet cfare more per Shen Valentin, dhe jo cfare dhurove.

Une per vete per Shen Valentin do desha vetem nje mbremje romantike ne nje vend romantik me njeriun qe dua. Dhuratat e ''shtrenjta'' kane dite te tjera.


Postuar nga dylan datė 13 Shkurt 2011 - 20:18:

Citim:
Po citoj ato qė tha Vizioner


Al, te kuptoj se cfare do te thuash, ose e mendoj se e kuptoj

Por, nuk kuptoj cfare ka te pakuptueshme ne thelbin e asajt qe dua te them, ne lidhje me te tilla "festa"!!!???

Edhe mbreme e kam theksua dhe e citoj prap tani:
Ai/Ajo qe dashuron, dashuron 365 dite dhe nuk pret ate dite 14 Shkurtin) ta tregoji por, e tregon cdo dite te vitit sa vlera ka per te partneri!
E tregon nepermjet Respektit, xhesteve te "vogla" (nje puthje kur del nga shtepia dhe kur vjen, nje fjale te embel apo komplimentuese, nje dhurate EDHE pse nuk ka feste etj. etj.).

Ku eshte problemi tani ketu per te mos u kuptuar cfare dua te them!!!???

Ku eshte problemi tani mbas ketij texti qe, njeri apo tjetri (ne kete rast edhe ti) mundohet t'me paraqesi "armik" te ndjesise se kenaqesise per t'ia shfaqur partnerit!?

Po, une jam josimpatizant i veprimeve te imponuara, i dhuratave te imponuara nga Festa te percaktuara nga te tjere qe skane lidhje me mua, krijimin e jetes dhe lidhjes time.

Nje lidhje ka datat e veta qe mund te perkujtohen. ka daten e njohjes, ka daten e, ka daten b etj. etj. dhe ato kane nje vlere, sepse percaktuan-ndryshuan dicka ne jeten time por jo Valentinius, lindje Kristius, vdekje Kristius, erdhi dimri, hyri pranvera e celen lulet etj. etj. (sorry, i thashe me ironi keto te fundit)!

Lexoni textet mire, ngadale dhe me vemendje dhe atehere do te kuptoni thelbin.


Bobobobo cu zgjata Roman e Roamn fare. Prandaj nuk lexojne robt pastaj te gjithe teextin dhe kapin nje fjale diku dhe suuuulm : )




mos caj kryt s eti e te drejt komplet njeriu do cdo dite te vitin jo ne her ne vit se mbeti puna per nje her ne vit asgje ajo pune
a nje her ne vit presim me patjeter te dashuruar te marrin te pakten nje dhurate te vogel po sikur thu vet ai qe do pse lluron cdo dite ska asgje te keqe


  Gjithsej 19 faqe: « E parė ... « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 »
Trego 188 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.