Forumi Horizont Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »
Trego 188 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Njohja me anėtarėt e forumit (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=131)
-- Mendoni qe dita e Shen Valentinit duhet te hiqet? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=10887)


Postuar nga RIP Gibbs datė 13 Shkurt 2011 - 15:05:

Citim:
Po citoj ato qė tha dylan



po rendsi ka qe tjetri mendon per ty se jo dhe ato dhuratat e cmuara imagjino ate varset e shtrenjta qe rrin neper dollape me vjet e harron dhe qe i ke diku mua per vete vetem facti qe tjetri mendon pe rmua me jep kenaqsi

jo dikujt qe duhet tja tregosh cdo dite parar festave erlli festa ca do me blehs hahhahaha ajo sehst dhurat kur ty ste bie ne mendje per mu kur ta kekroj une 100 her sme duket me e njejt

vallaj..une dhuraten me te shtrenjte kam bere nje cokollate...por jo per shen valentin..as cokollate nuk qe gjysme cokollate se gjysmen e hengra rruges...apo squhet dhurate kjo?


Postuar nga Eria datė 13 Shkurt 2011 - 15:06:

[Psh. Hey na bej nje liste modeste


Postuar nga dylan datė 13 Shkurt 2011 - 15:07:

Citim:
Po citoj ato qė tha Heyday

Uhh..tani.. Ketri edhe mund te duket origjinal, po sinqerisht nuk me duket shume romantik.. Ndonje thelleze edhe he.. Mendimi im ky. Vizatimin le ta ruaje per 7 mars, nuk eshte festa ime po te pakten te mos dal pa gje.. Kurse ate lulen ne bahcen e komshiut... Me mire te mos me shkele pragun e shtepise se iku per lana.. Kur mendoj ato lulet qe mbolli sivjet komshiu........

Gjithsesi ngelem e mendimit qe llurata mund te behet dhe pa harxhuar leke.
Une jam e thjeshte per vete.





hahahhahahahahhahahahahhahahahhahahahahhahahahahah
hahahahahhahahahahhahahahha qenke e poshter jo betohem mua do me kenaqte cdo gje dhe e vogel qofte qofte dy fjale ne nje cope leter ndoshta do me ngjanim hsume me romantike se dhe dicka e kushtuar shtrenjte loqk


Postuar nga lule datė 13 Shkurt 2011 - 15:11:

Cool

Nuk duhet te ekzistoje, mendoj se shihet me shume, si dit biznesi.


Postuar nga cecilia datė 13 Shkurt 2011 - 15:12:

Citim:
Po citoj ato qė tha RIP Gibbs
vallaj..une dhuraten me te shtrenjte kam bere nje cokollate...por jo per shen valentin..as cokollate nuk qe gjysme cokollate se gjysmen e hengra rruges...apo squhet dhurate kjo?



Shif iher te xhepat mos ka tepru nonji ēerek ēukullate


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 13 Shkurt 2011 - 15:20:

Citim:
Po citoj ato qė tha Eria
[Psh. Hey na bej nje liste modeste

Ja se ia kam dhene njerit, sapo te mbaroje pune ai do te ta jap ty..

Pse, kishe ndonje mendje te keqe kshu?

p.s. Dylan


Postuar nga Eria datė 13 Shkurt 2011 - 15:23:

Citim:
Po citoj ato qė tha Heyday


Pse, kishe ndonje mendje te keqe kshu?



Te merrja ndonje ide moj


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 13 Shkurt 2011 - 15:25:

Citim:
Po citoj ato qė tha Eria


Te merrja ndonje ide moj


Shpejt qenke kujtuar


Postuar nga dylan datė 13 Shkurt 2011 - 15:25:

Citim:
Po citoj ato qė tha fleurs de l'orne
Nuk duhet te ekzistoje, mendoj se shihet me shume, si dit biznesi.




po skerkove smerr gja hahhahaha ateher deri ne 40 mije dollar dhurat kkam shku tu marr hahhahahaha vec me te kerkume gjithmone loqk^po jo per shen ditelindje ishte kjo tjetren skam kerku shume diku 10 mij me mjaftjn ker rall


Postuar nga lule datė 13 Shkurt 2011 - 15:29:

Citim:
Po citoj ato qė tha dylan




po skerkove smerr gja hahhahaha ateher deri ne 40 mije dollar dhurat kkam shku tu marr hahhahahaha vec me te kerkume gjithmone loqk^po jo per shen ditelindje ishte kjo tjetren skam kerku shume diku 10 mij me mjaftjn ker rall



Un s'dashuroj, te mos ngaterohemi (deshirat , sjan dashuri) kur t'jem e dashuruar( nese ndodh ndonjeher) mbase nderroj mendje ..te kuptohemi ..un kur them Te Dua se them kot

Ndaj meqe njerzit kenaqen per dita festash, un dua qe kenaqesia ime t'jet e perjetshme.ndaj per mua kjo eshte Dit biznes.


Postuar nga Eria datė 13 Shkurt 2011 - 15:31:

Citim:
Po citoj ato qė tha Heyday

Shpejt qenke kujtuar




S'ka kohe per date 15


Postuar nga Dulcis in Fundo datė 13 Shkurt 2011 - 15:37:

Aha per 15 gjithmone ne kohe je


Postuar nga Vizioner datė 13 Shkurt 2011 - 16:29:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia



S'paske kuptuar me termend asgje ti




Po, Cecilia, tani kuptova shume, nga texti-mendimi jot!

FLM


Postuar nga AngelDevil datė 13 Shkurt 2011 - 16:45:

si perfundim do lejohet?


Postuar nga dylan datė 13 Shkurt 2011 - 16:50:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
si perfundim do lejohet?


acoma su vendos


Postuar nga AngelDevil datė 13 Shkurt 2011 - 16:52:

Citim:
Po citoj ato qė tha dylan


acoma su vendos



mossss


Postuar nga Eria datė 13 Shkurt 2011 - 17:09:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
si perfundim do lejohet?


si do ti?


Postuar nga sassari datė 13 Shkurt 2011 - 17:13:

neser

cfare dite eshte

dashje pa dashje

gumezhijne gjimnazet e tiranes neser

lule pa fund e dhurata romantike

ah moj bote mizore


Postuar nga AngelDevil datė 13 Shkurt 2011 - 17:14:

Citim:
Po citoj ato qė tha Eria


si do ti?



ashtu sic thua dhe ti


Postuar nga Eria datė 13 Shkurt 2011 - 17:17:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil


ashtu sic thua dhe ti



E leme se gjynaf,ka qe duan ta festojne ,e ke problem ti?


Postuar nga Vizioner datė 13 Shkurt 2011 - 17:25:

Burrat amerikanė...

E pyesin kėto ditė, nė prag tė Shėn Valentinit, bukuroshen italiane, Elissabetta Canalis, se pse shkoi e u fejua aq larg e larg mėrguar, tre male kaptuar, me George Clooney? Ajo u pėrgjigj:

- Burrat italianė nuk dinė tė bėjnė njė gjė...

- Qyqja, ēfarė?..

- Nuk dinė tė thonė "tė dua". Kurse barrat amerikanė po, ata janė tė hapur dhe i shprehin lirshėm ndjenjat e tyre. Vetėm se...

- "Vetėm se" ēfarė?

- Nė restorant tė bėjnė tė paguash, ose nė rastin mė tė mirė, ta ndash faturėn pėrgjysmė.








Postuar nga Eria datė 13 Shkurt 2011 - 17:27:

Re: Burrat amerikanė...

Citim:
Po citoj ato qė tha Vizioner


- Nė restorant tė bėjnė tė paguash, ose nė rastin mė tė mirė, ta ndash faturėn pėrgjysmė



S'eshte ndonje gje e re...!!!
Ketu e kane fiksim Getrennt


Postuar nga Vizioner datė 13 Shkurt 2011 - 17:33:

Thumbs up Re: Re: Burrat amerikanė...

Citim:
Po citoj ato qė tha Eria


S'eshte ndonje gje e re...!!!
Ketu e kane fiksim Getrennt



Ja.

Por ne thelb eshte, ai qe te fton!

Wie auch immer


Postuar nga Eria datė 13 Shkurt 2011 - 17:37:

Re: Re: Re: Burrat amerikanė...

Citim:
Po citoj ato qė tha Vizioner


Ja.

Por ne thelb eshte, ai qe te fton!

Wie auch immer




Po flet per gjermane???
Se keta dhe kur te thone hajde pime kafe...nuk do te thote qe te ka ftuar te paguaje ai...Dmth sowieso getrennt


Postuar nga Vizioner datė 13 Shkurt 2011 - 17:54:

Re: Re: Re: Re: Burrat amerikanė...

Citim:
Po citoj ato qė tha Eria



Po flet per gjermane???
Se keta dhe kur te thone hajde pime kafe...nuk do te thote qe te ka ftuar te paguaje ai...Dmth sowieso getrennt



Tema eshte komplexe Eria.

Varet se ne c'funksion-maredhenie je me ate qe ke dale per kafe.
Me ate qe te ka ftuar apo ke ftuar!

Ne Partnerschaft eshte gje tjeter dhe ne shoqeri eshte dicka tjeter.


Postuar nga al74 datė 13 Shkurt 2011 - 17:55:

Vizio ti e ke festu nojhere?


Postuar nga Vizioner datė 13 Shkurt 2011 - 18:11:

Citim:
Po citoj ato qė tha al74
Vizio ti e ke festu nojhere?


Al, e kam shprehur shume me lart qe, si "njoh" keto gjera, domethene, nuk i pranoj ne koshiencen time!

Dhe, qe te mos dukem sikur po ia "dredh" pyetjes tende, te pergjigjem se, deri me sot kam kam pasur prane njerez qe perputhen me botkuptimet e mia, kendveshtrimet e mija ne te parin e gjerave.
Ne te kunderten, sdo kishte "vend" ne pranine-jeten time, ciladoqofte!

pra, ne hecurine e nje lidhje, ka nje faze njohje, dhe kjo faze i sherben te dyve per te krahasuar preferencat dhe botkuptimet!

Ka perputhje=ka vazhdim dhe anasjelltas!


Postuar nga al74 datė 13 Shkurt 2011 - 18:17:

kuptoj Vizio po une nuk do te isha i sigurt ne "botekuptimin" femer.
edhe sikur te dalin me flamur : nuk me pelqen kjo , urrej kete , thelle thelle qofte edhe nje mendim i thjeshte pelqehet....mor po shif se ka edhe nga ato konfeksionet 3 copshe "lindor"


Postuar nga bruni22 datė 13 Shkurt 2011 - 18:18:

Re: Burrat amerikanė...

Citim:
Po citoj ato qė tha Vizioner
E pyesin kėto ditė, nė prag tė Shėn Valentinit, bukuroshen italiane, Elissabetta Canalis,


Bukuroshen! ...
http://m.youtube.com/index?desktop_...r&v=0dRdToiQdtQ


Postuar nga al74 datė 13 Shkurt 2011 - 18:21:

inerist shif mre se e ke butonin e djathte te bllokum qe ka konga e fundit qe ke nigju


Postuar nga lule datė 13 Shkurt 2011 - 18:29:

Qeka kthy tema n'Filozofi ..si perfundim?


Postuar nga Vizioner datė 13 Shkurt 2011 - 18:40:

Citim:
Po citoj ato qė tha al74
kuptoj Vizio po une nuk do te isha i sigurt ne "botekuptimin" femer.
edhe sikur te dalin me flamur : nuk me pelqen kjo , urrej kete , thelle thelle qofte edhe nje mendim i thjeshte pelqehet....mor po shif se ka edhe nga ato konfeksionet 3 copshe "lindor"



Al, te kuptoj se cfare do te thuash, ose e mendoj se e kuptoj

Por, nuk kuptoj cfare ka te pakuptueshme ne thelbin e asajt qe dua te them, ne lidhje me te tilla "festa"!!!???

Edhe mbreme e kam theksua dhe e citoj prap tani:
Ai/Ajo qe dashuron, dashuron 365 dite dhe nuk pret ate dite 14 Shkurtin) ta tregoji por, e tregon cdo dite te vitit sa vlera ka per te partneri!
E tregon nepermjet Respektit, xhesteve te "vogla" (nje puthje kur del nga shtepia dhe kur vjen, nje fjale te embel apo komplimentuese, nje dhurate EDHE pse nuk ka feste etj. etj.).

Ku eshte problemi tani ketu per te mos u kuptuar cfare dua te them!!!???

Ku eshte problemi tani mbas ketij texti qe, njeri apo tjetri (ne kete rast edhe ti) mundohet t'me paraqesi "armik" te ndjesise se kenaqesise per t'ia shfaqur partnerit!?

Po, une jam josimpatizant i veprimeve te imponuara, i dhuratave te imponuara nga Festa te percaktuara nga te tjere qe skane lidhje me mua, krijimin e jetes dhe lidhjes time.

Nje lidhje ka datat e veta qe mund te perkujtohen. ka daten e njohjes, ka daten e, ka daten b etj. etj. dhe ato kane nje vlere, sepse percaktuan-ndryshuan dicka ne jeten time por jo Valentinius, lindje Kristius, vdekje Kristius, erdhi dimri, hyri pranvera e celen lulet etj. etj. (sorry, i thashe me ironi keto te fundit)!

Lexoni textet mire, ngadale dhe me vemendje dhe atehere do te kuptoni thelbin.


Bobobobo cu zgjata Roman e Roamn fare. Prandaj nuk lexojne robt pastaj te gjithe teextin dhe kapin nje fjale diku dhe suuuulm : )


Postuar nga cecilia datė 13 Shkurt 2011 - 19:31:



Vizionero ti me knaq mua per zotin

Po pse ore njerzit s'kane pune tjeter po do festojne shen valentinin 365 dite te vitit

Boh, sa pune me pret neser


Postuar nga amor alucius datė 13 Shkurt 2011 - 19:37:

Sa koprac qe duket ky Vizioneri.


Postuar nga Vizioner datė 13 Shkurt 2011 - 20:03:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia


Vizionero ti me knaq mua per zotin




Te pakten, dicka te mire e pasken textet e mija




He me Cecilia, mos u trego kaq cool aman Ti mund ti komentosh si te duash shprehjet-mendimet e mia: Ti japesh ate "ton" dhe domethenie qe deshiron por, nuk eshte korrekte sepse, dicka tjeter, me me kuptim dua te them me ato 365 ditet dhe jo, komercin qe shikojne SHUME karshi nje lidhje=partnerit.




Hec ma...edhe une bej gamine, sjam i persosur Secili ka filozofine e vet dhe i hecte mbare.


Postuar nga Vizioner datė 13 Shkurt 2011 - 20:07:

Citim:
Po citoj ato qė tha amor alucius
Sa koprac qe duket ky Vizioneri.






Gjithsesi....


Postuar nga sassari datė 13 Shkurt 2011 - 20:08:

Pas dy tre oresh

linjat ne tilt

mesazhe pafund per san valentinon

vizio po ti do ti cosh te pakten nje sms

ndonjeres


Postuar nga cecilia datė 13 Shkurt 2011 - 20:13:

Citim:
Po citoj ato qė tha Vizioner


Te pakten, dicka te mire e pasken textet e mija




He me Cecilia, mos u trego kaq cool aman Ti mund ti komentosh si te duash shprehjet-mendimet e mia: Ti japesh ate "ton" dhe domethenie qe deshiron por, nuk eshte korrekte sepse, dicka tjeter, me me kuptim dua te them me ato 365 ditet dhe jo, komercin qe shikojne SHUME karshi nje lidhje=partnerit.




Hec ma...edhe une bej gamine, sjam i persosur Secili ka filozofine e vet dhe i hecte mbare.



Te kuptoj, te kuptoj

Por me pelqen serioziteti me te cilen e shtron

Personalisht jo se e luaj cool por s'me intereson fare si dite...ideja ime eshte se duhet te egzistoj si dite sepse mund te bashkoj dy te dashuruar me shume, mund t'i kujtoj se ja kane edhe ata te drejten e nje dite te festojne vetem per ta (sepse puna & problemet si lene kohe) pra, mendoj qe eshte nje shkas i mirfillt te bashkoj dy njerez pa pare anen komerciale...))


Hajt se se shpejti do pime ate kafen Gjermane, do me bi biondia me rruge ajrore


Postuar nga Deb* datė 13 Shkurt 2011 - 20:17:

Per mendimin tim femrat i kushtojne me shume rendesi kesaj feste se meshkujt. Meshkujt ne pergjithesi s'jane shume romantik nga natyra. Eshikojne me shume kete feste si detyrim ndaj partneres. Zakonisht nje femer pyetet cfare more per Shen Valentin, dhe jo cfare dhurove.

Une per vete per Shen Valentin do desha vetem nje mbremje romantike ne nje vend romantik me njeriun qe dua. Dhuratat e ''shtrenjta'' kane dite te tjera.


Postuar nga dylan datė 13 Shkurt 2011 - 20:18:

Citim:
Po citoj ato qė tha Vizioner


Al, te kuptoj se cfare do te thuash, ose e mendoj se e kuptoj

Por, nuk kuptoj cfare ka te pakuptueshme ne thelbin e asajt qe dua te them, ne lidhje me te tilla "festa"!!!???

Edhe mbreme e kam theksua dhe e citoj prap tani:
Ai/Ajo qe dashuron, dashuron 365 dite dhe nuk pret ate dite 14 Shkurtin) ta tregoji por, e tregon cdo dite te vitit sa vlera ka per te partneri!
E tregon nepermjet Respektit, xhesteve te "vogla" (nje puthje kur del nga shtepia dhe kur vjen, nje fjale te embel apo komplimentuese, nje dhurate EDHE pse nuk ka feste etj. etj.).

Ku eshte problemi tani ketu per te mos u kuptuar cfare dua te them!!!???

Ku eshte problemi tani mbas ketij texti qe, njeri apo tjetri (ne kete rast edhe ti) mundohet t'me paraqesi "armik" te ndjesise se kenaqesise per t'ia shfaqur partnerit!?

Po, une jam josimpatizant i veprimeve te imponuara, i dhuratave te imponuara nga Festa te percaktuara nga te tjere qe skane lidhje me mua, krijimin e jetes dhe lidhjes time.

Nje lidhje ka datat e veta qe mund te perkujtohen. ka daten e njohjes, ka daten e, ka daten b etj. etj. dhe ato kane nje vlere, sepse percaktuan-ndryshuan dicka ne jeten time por jo Valentinius, lindje Kristius, vdekje Kristius, erdhi dimri, hyri pranvera e celen lulet etj. etj. (sorry, i thashe me ironi keto te fundit)!

Lexoni textet mire, ngadale dhe me vemendje dhe atehere do te kuptoni thelbin.


Bobobobo cu zgjata Roman e Roamn fare. Prandaj nuk lexojne robt pastaj te gjithe teextin dhe kapin nje fjale diku dhe suuuulm : )




mos caj kryt s eti e te drejt komplet njeriu do cdo dite te vitin jo ne her ne vit se mbeti puna per nje her ne vit asgje ajo pune
a nje her ne vit presim me patjeter te dashuruar te marrin te pakten nje dhurate te vogel po sikur thu vet ai qe do pse lluron cdo dite ska asgje te keqe


Postuar nga Vizioner datė 13 Shkurt 2011 - 20:24:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia


Te kuptoj, te kuptoj

Por me pelqen serioziteti me te cilen e shtron



Hajt se se shpejti do pime ate kafen Gjermane, do me bi biondia me rruge ajrore



Nuk eshte pune thjeshte serioziteti por, une e shoh si RESPEKT karshi atij Antari qe me drejtohet dhe i drejtohem duke i bere nje koment sipas kendveshtrimit tim te ceshtjes.

Une, nuk shikoj thjeshte nje Nickname por, "shoh" mbrapa ketij pseudonimi nje njeri i cili duhet vlersuar (per aq sadhe te vlerson) me nje koment-pergjigje jo qesharake.
Mbrapa pseudonimit eshte nje njeri, edhe pse nuk e njoh dhe shoh, ky njeri ka personalitet dhe une jam i DETYRUAR ti pergjigjem seriozisht.

Ka tema te tjera qe qeshim e bejme shaka por ka dhe tema qe secili shpalos mendimet e veta reale per "X" ceshtje.
KAQ



....Mire se te vijsh - vini Po llafe keni ju Po HD do vije?


Postuar nga cecilia datė 13 Shkurt 2011 - 20:32:

Edhe ti Hey DO?


Eh se e kerkume eshte kjo mer jahu


Degjo do e marr por do e kem nen vezhgim te vazhdueshem sepse s'tradhetoj shokun tim me te mire


Postuar nga sassari datė 13 Shkurt 2011 - 20:36:

hehehehe

qefi ma ka bytha sma ma


Postuar nga Deb* datė 13 Shkurt 2011 - 20:38:

Citim:
Po citoj ato qė tha Vizioner


Nuk eshte pune thjeshte serioziteti por, une e shoh si RESPEKT karshi atij Antari qe me drejtohet dhe i drejtohem duke i bere nje koment sipas kendveshtrimit tim te ceshtjes.



Ketu me pelqeve.
Ceci behu me serioze please.:p


Postuar nga Vizioner datė 13 Shkurt 2011 - 20:39:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia
Edhe ti Hey DO?


Eh se e kerkume eshte kjo mer jahu


Degjo do e marr por do e kem nen vezhgim te vazhdueshem sepse s'tradhetoj SHOKUN tim me te mire



Pse mi, mashkull qenka HD !!!!???????

hm....


Po ska gje, le te vije dhe SHOKU jot. Ku eshte problemi?


Postuar nga cecilia datė 13 Shkurt 2011 - 20:40:

Citim:
Po citoj ato qė tha Deb*

Ketu me pelqeve.
Ceci behu me serioze please.:p




Po me seriozisht se une ne kete teme s'ka fol asnje

Une nuk i kam pare gjerat vetem bardhe e zi une i kam pare shumengjyrshe & ky eshte problemi im


Ndoshta problemi im me i madh eshte se nuk jam e dashuruar


Postuar nga cecilia datė 13 Shkurt 2011 - 20:41:

Citim:
Po citoj ato qė tha Vizioner





Po ska gje, le te vije dhe SHOKU jot. Ku eshte problemi?




Jo, shoku do ngelet anonim se na merr lumi vojsava pastaj

(une thjeshte do e ruj mos me bej te paberen)


Postuar nga Deb* datė 13 Shkurt 2011 - 20:41:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia



Po me seriozisht se une ne kete teme s'ka fol asnje

Une nuk i kam pare gjerat vetem bardhe e zi une i kam pare shumengjyrshe & ky eshte problemi im


Ndoshta problemi im me i madh eshte se nuk jam e dashuruar


Po cfare po pret mi?
Kete punen e ngjyrave se mora vesh une se zakonisht te dashuruarit e shikojne ylberin.


Postuar nga cecilia datė 13 Shkurt 2011 - 20:45:

Citim:
Po citoj ato qė tha Deb*

Po cfare po pret mi?
Kete punen e ngjyrave se mora vesh une se zakonisht te dashuruarit e shikojne ylberin.




Ti thu vetvritu apo ēa

Alamet urimi po me jepke Deb*


Une e kom kthy dashnine ne sex mi


Postuar nga sassari datė 13 Shkurt 2011 - 20:46:

Citim:
Po citoj ato qė tha Deb*

Po cfare po pret mi?
Kete punen e ngjyrave se mora vesh une se zakonisht te dashuruarit e shikojne ylberin.

me duket se kam kaluar ylberin

cfare ndodh ne kete rast


  Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »
Trego 188 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.