Forumi Horizont Gjithsej 13 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 »
Trego 13 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Analiza (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=291)
-- Pyetje zoterise Romano Prodi (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=16088)


Postuar nga rust datė 02 Korrik 2008 - 03:51:

Zotrinje politikane europian!

Zotrinje politikane europian!



Ndal antishqiptarizmit, hipokrizise, paturpesise!



Nuk ka shume nevoje per koment antishqiptarizmi europian qe na coptoi trojet tona ne 1912. Na i helmuan simbolet tona. Ishin italainet ata qe i dhane helmin Ismail Qemalit. Europa beri cmos te mos bombardohej ushtria e Milloshevicit qe furnizohej me nafte nga Sali Berisha. Franca, Italia, Greqia...qe u detyruan te pranonin bombardimet dhe me pas furnizonin ushtrine Millosheviciane me te dhena sekrete ushtarake qe operacinet ushtarake te NATO-s te deshtonin. Roberia e re, karikatura e pavrasise se kushtezuar te Krahines Shqiptare te Kosoves eshte veper europine ne bashkpunim me veglat e tyre shqiptare.



Zotrinje politikane europian!

Akti juaj i fundit i paturpesise dhe hipokrizise ne mebshteje te veglave tuaja shqiptare eshte emerimi i zotnise Biberaj qe ai te hetoj krimet e komunizmit ne Ukrahine dhe ish republikat e tjera sovjetike.

Cila eshte garancia qe jepni juve se vet zonia Biberaj nuk eshte nje bashkepuntor i sherbimit sekret gjakatar shqiptar?



Hipokrizia juaj zotrinje politikane europian, del zbuluar nga vete sekretari i PPSH zoteria Ramiz Alia qe deklaroi, se ishte ai qe e coi tek studentet komunistin e thekur 25 vjecar, sekretarin e organizates se shendetsise te PPSH zotrine Berisha, ndersa juve e keni mashkpuntorin sahan lepires me besnike.



Per c'fare hetimi flisni juvbe zotrinje politikane europian?

A mundet qe kriminelat shqiptar qe juve na i keni hypur qafe me zgjedhje te manipuluara te hetojne dhe te nxjerrin para pergjegjsise koleget e tyre kriminela ne ish republikat sovjetike?

Jo zotrinje politikane europian, hipokrizia dhe paturpesia juaj nuk njef kufije.

Po ne Shqiperi cilin do te caktoni te hetoje krimet e komunizmit? R. Aline, S.Berishen, G. Rucin, F. Nanon, S.Gjinushin, S. Godon...? Apo do te mirni ndonje nga lista e meposhtme?



LISTA E DYSHIMEVE

Jemin Gjana – I vogli,

Shaban Memia – Qukapiku,

Jozefina Topalli – Dizenjatorja,

Spartak Poci – Inxhinieri,

Prec Zogaj – Ciftelia ,

Servet Pellumbi – Rraketa ,

Astrit Patozi – Alfons Balshaj,

Ekrem Spahia – Drita e kuqe,

Ridvan Bode – Financjeri,

Besnik Mustafai – Shkrimtari ,

Nard Ndoka - Kronometri,

Vili Minarolli – Profesori,

Teodor Laco – Dragoi,

Leonard Demo – Murrizi,

Frrok Cupi – Llulla,

Abdi Baleta - Stilografi,



Qemal Sakajeve- Tigri,



Mero Baze-Corapja,



Blendi Fevziu- Korani i Myzeqes,



Fahri Balliu- Masoviku,

...




Zotrinje politikane europiane!



Ndal antishqiptarizmes, hipokrizise, paturpesise!


  Gjithsej 13 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 »
Trego 13 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.