Forumi Horizont Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »
Trego 29 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Diskutime Shoqėrore (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=125)
-- Si do te vepronit...!? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=2163)


Postuar nga jam_ai_qe_jam datė 15 Shtator 2003 - 17:04:

Si do te vepronit...!?

NJiheni me nje vajze.
Mbas disa koherave qe jeni me ket vajzen,kuptoni se vajza eshte shtatzane.
Ajo ju kerkon nje mjek qe ta abortoje femijen...

Ju jeni ndakord dhe i rregulloni dokumentat fallco...ket e beni duke pas parasysh ndjenjen tuaj...pra pak ngapak ju e dashuroni vajzen...
Mirepor,vajza erdhi ne perfundim se nuk do ta abortonte femijen,!? perkundrazi do ta mbante.

Jeni ne kulmin e dashuris dhe....

ēfare do te benit,do ta pranonit vajzen me femijen e tjetrit,apo do ta braktsinit!?

pershendetje te gjitheve dhe ju kerkoj ndjes per ndonje paēartesi!

si gjithmone me respekt una


Postuar nga empty_girl datė 15 Shtator 2003 - 18:42:

pershendetje ai_qe_jam

“Sa po shifet kjo pytje ju parashtrohet vetem meshkujve, e ne femrat vetem po presim pergjigjje,,, hajdeni djema hajdi:-)


Postuar nga jam_ai_qe_jam datė 15 Shtator 2003 - 18:46:

Citim:
Po citoj ato qė tha empty_girl
pershendetje ai_qe_jam

“Sa po shifet kjo pytje ju parashtrohet vetem meshkujve, e ne femrat vetem po presim pergjigjje,,, hajdeni djema hajdi:-)



jo jo,ne asnje menyre,edhe ju femrat mund te inkuadroheni ne diskutim,nuk po bejme ndasi,!

pershendetje bukurroshe


Postuar nga ADELAIDA datė 15 Shtator 2003 - 20:52:

Mqs pyetja eshte per cunat une po prgj se si mund te ndihesha une ne rastin e shoqes tende.
Ky do te ishte gjesti me i bukur qe do i provonte dashurine tende.


Postuar nga jenni datė 17 Shtator 2003 - 11:47:

Perhire te dashuris duhet bere gjithcka nese eshte nje dashuri e vertet.

un i bashkangjitna mendimit te Adelaides ishte nje mendim shume i mire ,dhe do te shtoja se if ti e do aq shume do tja falje
eshte dhe nje filem Shqiptare qe bazohet nje ngjareje si kjo e ke pare gje ti?jame _ai _qe_jam


Postuar nga jam_ai_qe_jam datė 17 Shtator 2003 - 17:41:

Re: Perhire te dashuris duhet bere gjithcka nese eshte nje dashuri e vertet.

Citim:
Po citoj ato qė tha jenni
un i bashkangjitna mendimit te Adelaides ishte nje mendim shume i mire ,dhe do te shtoja se if ti e do aq shume do tja falje
eshte dhe nje filem Shqiptare qe bazohet nje ngjareje si kjo e ke pare gje ti?jame _ai _qe_jam




po jenni e kam pare!
prandaj desha te marre mendimet e forumisteve!

mendimi i Adelaides me pelqeu shume !


Postuar nga amor alucius datė 17 Shtator 2003 - 18:04:

Dashuri do thote shpesh dhe kompromise,nese dashuron nje njeri vertete atehere do dashuroje dhe qenien qe mban brenda saj(edhe perse nuk eshte i yti)


Postuar nga cancer datė 17 Shtator 2003 - 18:27:

Sjam dakort me ty amor, vertet mund ta duash marrezisht nje person por situata qe shtrohet ketu nuk eshte aspak e lehte dhe kerkon para te gjithash te mendohesh shume shume mire pa qene shume sentimentalist dhe pas kesaj te shohesh nese ke siguri te mjaftueshme qe gjerat do te shkojne mire me vajzen dhe femijen qe seshte i yti dhe se kjo e fundit nuk do te nxjerre probleme ne te ardhmen.
E theksoj dhe nje here se duhet te mendohesh shume mire, i thone pergjegjesi per jeten e nje femije (pa permendur vajzen).
Per sa i perket pyetjes nuk i pergjigjem dot sepse keto jane situata personale dhe nuk mund te gjykosh drejt (te ishte aq e lehte) por me hamendje them se do ta kisha larguar vajzen nga jeta ime


Postuar nga amor alucius datė 17 Shtator 2003 - 19:18:

Atehere...Canci dhe nje pergjigje teper siperfaqesore,me vjen keq!
Nese nje njeri nuk do me kishte pranuar dhe me nje femije ose me nje handicap ose ku di une...atehere nuk besoj qe do e kishte merituar dashurine time(nuk bčj referim ne asnje forme ne jeten time private,kjo sa per te evituar keqkuptime...lol)

Une personalisht nese do kisha dashur nje cun i cili ka pasur dhe nje femije nga nje martese precedente,nuk do e kisha pasur problem fare.Dhe besoj qe do e kisha trajtuar sikur te ishte i imi.

Mendime,mendime kjo bote...


Postuar nga cancer datė 18 Shtator 2003 - 10:15:

Nuk e di sa vjec je ti amor por tani duhet ta kesh mesuar qe realiteti ndryshon shume nga endrrat dhe idealet. Per te marre vendime te tilla duhet te jesh goxha i pjekur me jeten qe te mos gabosh. Pastaj une nuk thashe se nuk do ta pranoja vajzen, thashe se varet nga situata sepse eshte shume personale.

p.s: se ke idene sa mi acaron nervat kur i quan mendimet e mia siperfaqesore apo ku e di une. Thuaj dreqin une smendoj keshtu dhe kaq


  Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »
Trego 29 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.