Forumi Horizont Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkiva (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=356)
-- mendime te castit... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8245)


Postuar nga iliriusa datė 11 Shkurt 2007 - 06:10:

Lexova per disa momente mesazhet e kesaj teme. S'i kisha lexuar me pare komentet qe me ledhatojne egon time prej krijuese. Edhe e ndjej se si me prek thelle ne shpirt nje ndjenje e brisht e cila me kujton te gjitha ato momente kur une ngrihesha ne erresire, vendosja kembet e zbathura ne dyshemen e ftohte dhe kerkoja midis librave per bllokun tim te shenimeve me nje nervozitet e padurim te cuditshem. Hapja faqet edhe me gishta kerkoja cepat e faqeve edhe filloja shkruaja mendimet qe kerkonin vetem te hidheshin diku, per te mos humbur, per mos tu shuar ne frymemarrjet e pergjumura te nates. Me kujtohet pothuajse cdo poezi; ku kam qene e si e kam krijuar. Me kujtohen fjalet te cilat kokeforta refuzonin te perputheshin ne rrime me te tjera fjale. Me kujtohen fjale rebele te cilat s'guxoja as une vete qe ti hiqja nga vargu...
Me kujtohen ato momente kur shpirti im kerkonte te fliste edhe i gllaberonte faqe te tera te bllokut si i babezitur.
Edhe u rikujtova sot per gjithecka. E desha t' ju falenderoja qe me rikthyhet grimca te tilla nostalgjie qe me perkedhelin shpirtin!
Mos harroni te buzeqeshni!


Postuar nga Stud3nt datė 11 Shkurt 2007 - 07:26:

larg... vetem... i merzitur me shpresen bashke te venitur...


Postuar nga Katilesha datė 11 Shkurt 2007 - 16:52:

kot s'ka thane Napoleoni : " Ma mire nje beteje se nje provim"......na myten studimet.....ufffffffffffaaaaaaaa


Postuar nga Niqua datė 11 Shkurt 2007 - 18:28:

Citim:
Po citoj ato qė tha katilesha007
kot s'ka thane Napoleoni : " Ma mire nje beteje se nje provim"......na myten studimet.....ufffffffffffaaaaaaaa



ala se mbarove shkollen!!!!


Postuar nga Katilesha datė 11 Shkurt 2007 - 20:10:

Citim:
Po citoj ato qė tha dreqja shkodrane



ala se mbarove shkollen!!!!



............

ja maj naqe....tesh jam ne sezon te pare te vitit te dyte.......shkollen e kam 3 vjecare se me ka kap sistemi i Bolonjes......ehhhhhh.....pastaj..Master...


Postuar nga Katilesha datė 11 Shkurt 2007 - 22:01:

akoma ketu .....e per cfare??....per kot.....per pakez..........lere krejt........s'ia vlen me...........


Postuar nga buzeqeshja datė 12 Shkurt 2007 - 13:47:

Citim:
Po citoj ato qė tha katilesha007
kot s'ka thane Napoleoni : " Ma mire nje beteje se nje provim"......na myten studimet.....ufffffffffffaaaaaaaa



ta mshtes menimin kat....ppppfffffff sa jam lodhur kte muaj me mbi 10 ore studim ne dite....


Postuar nga buzeqeshja datė 12 Shkurt 2007 - 14:21:

sa i shkret esht ber ky forum ka nje ore qe jam ktu dhe shyn njeri.....maaaaahhh....


Postuar nga leopardi datė 12 Shkurt 2007 - 15:41:

 

Po pres edhe une ....kur do vish ...

D.SH

 


Postuar nga Niqua datė 12 Shkurt 2007 - 17:03:

ndoshta une jam akoma femije qe beson ne perralla…po cili nuk eshte pak femij....


Postuar nga Katilesha datė 12 Shkurt 2007 - 17:15:

marova prej dhimjes  krytit.........


Postuar nga njeni datė 12 Shkurt 2007 - 17:18:

te kaluara...................

u merzita duke nejt kot para pc...............


Postuar nga Katilesha datė 12 Shkurt 2007 - 17:21:

Citim:
Po citoj ato qė tha njeni
te kaluara...................

u merzita duke nejt kot para pc...............



..........

persh. Api......flm naqe........del e ban naj gja te hajrit.......a e takove uraganin sot se une nuk pata mundesi me ardh ......


Postuar nga njeni datė 12 Shkurt 2007 - 17:24:

Citim:
Po citoj ato qė tha katilesha007


..........

persh. Api......flm naqe........del e ban naj gja te hajrit.......a e takove uraganin sot se une nuk pata mundesi me ardh ......



pershe.naqe......... ku me shku......... e ke me taku....................


Postuar nga Katilesha datė 12 Shkurt 2007 - 18:31:

 a thu edhe forumistat e tjere kane te njejtin problem me forumin.......une s'i lexoj te gjithe postimet ......ca bahet ???


Postuar nga Katilesha datė 13 Shkurt 2007 - 11:21:

Nuk di te beje  gje tjeter qielli vecse te lotoje


Postuar nga Amstel datė 13 Shkurt 2007 - 20:38:

sa keq qe neser nuk mund te jem prane te teje te puthja,te perqafoja,dhuraten ta dhuroja


Postuar nga Katilesha datė 13 Shkurt 2007 - 21:41:

dhe e nesermja vjen..........


Postuar nga buzeqeshja datė 14 Shkurt 2007 - 08:16:

la festa del san valentino
e la festa del crettino
che crede di essere amato
ma poi viene fregato.......


Postuar nga Nigo datė 14 Shkurt 2007 - 08:23:

Citim:
Po citoj ato qė tha buzeqeshja
la festa del san valentino
e la festa del crettino
che crede di essere amato
ma poi viene fregato.......



E dije pėr menē gith kėtė apo e lexove moj Miss Buzėqeshja   


Postuar nga buzeqeshja datė 14 Shkurt 2007 - 08:25:

Citim:
Po citoj ato qė tha Nigo


E dije pėr menē gith kėtė apo e lexove moj Miss Buzėqeshja   




hahahahahahhahaha nigo jo ma tha njeni ktu...prsh si te kam


Postuar nga Lela_Dr datė 14 Shkurt 2007 - 09:29:

Mendime te ēastit...............

Sot e ndjeja shume mungesen tende.
As vete se di psene?
Mu kujtuan ato dite, kur se bashku dilnim ne breg te detit per te bere nje shetitje.
Me kujtohet zeri jot, i embel, i qete, qe me thoshte gjithmone gjerat qe doja te degjoja. Vetem ti me kuptoje, te mjaftonte te me shikoje ne sy. Ato sy qe ti shikoje pa pushim, te pelqenin gjithmone edhe pse shpesh here ishin te trishtuar apo te perlotur, por prap nuk ja ndaje shikimin.
Me pershperisje fjalet magjike, te cilat me jepnin nje energji shpirterore dhe me benin te ndihesha femra me e lumtur e kesaj bote.
Vetem ti me beje kete efekt. Edhe pse tani je larg meje, mos harro se zemra ime rreh gjithmone per ty dhe do te kujtoj gjithmone ato pak ēaste qe kemi kaluar bashke.

Te kam xhan


Postuar nga Katilesha datė 14 Shkurt 2007 - 09:42:

"L'amour est aussi indispensable que l'air qu'on respire...........mais le vrai amour est celui que l'on vivra avec une personne unique et exeptionnelle........"

 

ps:...sorry...,por mendimet ne frengjisht me erdhen..:p


Postuar nga Katilesha datė 14 Shkurt 2007 - 16:22:

Puthja............pushtoi boten SOT.......


Postuar nga Eria datė 14 Shkurt 2007 - 16:57:

Sa inat me vjen,kur smund te bej dot asgje per te bere dike te lumtur................


Postuar nga Katilesha datė 14 Shkurt 2007 - 17:07:

Hipokrizia eshte futur si kripa ne gjellen e secilit........sa ta shpif kjo Bote Hipokrite....

 

ps: Eria ...na mundoka e njejta gje.....


Postuar nga buzeqeshja datė 15 Shkurt 2007 - 09:08:

Citim:
Po citoj ato qė tha katilesha007
"L'amour est aussi indispensable que l'air qu'on respire...........mais le vrai amour est celui que l'on vivra avec une personne unique et exeptionnelle........"

 

ps:...sorry...,por mendimet ne frengjisht me erdhen..:p



Dashuria esht aq e rendesishem sa ajri qe thithim......por dashuria e vertet esht ajo qe e jeton me nje person te vetem dhe te pazevendesueshem....



ps:kat me fal shpresoj e perktheva ne rregull

mendimi im esht sa inat me vjen qe sja kam ven rendesin frengjishtes...esht gjuhe shum e bukur do kisha pas mundesi ta dija me mire....


Postuar nga Katilesha datė 15 Shkurt 2007 - 11:15:

Citim:
Po citoj ato qė tha buzeqeshja


Dashuria esht aq e rendesishem sa ajri qe thithim......por dashuria e vertet esht ajo qe e jeton me nje person te vetem dhe te pazevendesueshem....



ps:kat me fal shpresoj e perktheva ne rregull

mendimi im esht sa inat me vjen qe sja kam ven rendesin frengjishtes...esht gjuhe shum e bukur do kisha pas mundesi ta dija me mire....



...........

 

pse s'me ke than maj dreq se e perlake edhe frengjishten..............fix fare e ke perkthy    Bacione...


Postuar nga Katilesha datė 17 Shkurt 2007 - 16:45:

 Eshte tragjike te jetosh nje dhimbje,eshte ironike te perbuzesh nje ndjenje.....dhe sa e hidhur  eshte te provosh nje ndarje....


Postuar nga Glaukus datė 17 Shkurt 2007 - 20:01:

u bona shume kohe ............ pa qene ne nje dasem ................ dhe me ka marre malli ............... per aheng ............


Postuar nga Katilesha datė 17 Shkurt 2007 - 20:05:

Citim:
Po citoj ato qė tha glaukus
u bona shume kohe ............ pa qene ne nje dasem ................ dhe me ka marre malli ............... per aheng ............


..........

hahahahaa Glaukus......kur te martohem une do ta kem parasysh me ta ba nje ftes.......po ta baj cift vec...hajde me ke te dush.........


Postuar nga Glaukus datė 17 Shkurt 2007 - 20:10:

........... do jem shume i nderuar ..... dhe i gezuar .... ate dite .........


Postuar nga Katilesha datė 18 Shkurt 2007 - 10:23:

.....................

heshtje dhe vetem heshtje....heshtje pa fill e pa fund....heshtje pa kuptim...kundra deshires ...heshtje pa e ditur edhe vete njeriu pse...........dhe perseri heshtja vjen.....


Postuar nga Katilesha datė 18 Shkurt 2007 - 21:20:

..........shshshshshsh............po degjoj nje melodi te kendshme.....nje renkim te lehte shpirteror.....ah.....qielli po loton .......


Postuar nga bucimakja datė 18 Shkurt 2007 - 21:23:

prandaj qenka jeta kaq e veshtire.........se ka shume te papritura.....


Postuar nga Piktor datė 18 Shkurt 2007 - 21:25:

Bash ke t'drejt Bucimake se po ju fut shum filozofis kjo Katilja s'ka katil qe e merr vesh.


Postuar nga Katilesha datė 18 Shkurt 2007 - 21:25:

Citim:
Po citoj ato qė tha bucimakja
prandaj qenka jeta kaq e veshtire.........se ka shume te papritura.....


,................

o yll dritet mos e mbaj mendjen  aty......se sic ka thene edhe Dikush ktu...."Non puo pivere per sempre "

 

ps:...te pershendes me melodine e shiut ...sepse e di qe te pelqen


Postuar nga Katilesha datė 21 Shkurt 2007 - 12:13:

Une nuk pendohem per asgje,por nuk mund te them asgje..........(lexuar diku)


Postuar nga buzeqeshja datė 26 Shkurt 2007 - 09:40:

iiiiiiiiiiiiiiiiii kush ka voglia te filloje te studioje perseri ......


Postuar nga bucimakja datė 26 Shkurt 2007 - 09:45:

ke te drejte...por shko qerase veten me dicka te mire qe tia rresh mendjen mu ul prap me msu....u pa puna.....:p:p


Postuar nga bucimakja datė 26 Shkurt 2007 - 10:28:

.......hmmmmm sa biskota te mira..........


Postuar nga Fajtori datė 27 Shkurt 2007 - 12:38:

Nuk jane pallatet, rruget dhe makinat qe e bejne nje popull te zhvilluar. Eshte historia dhe lidhja emocionale qe ka me ambjentin ku jeton, vleresimi i te tashmes, te kaluares dhe te ardhmes. Atehere cfare kuptimi ka qe ndonjehere shajme papagallisht te kaluaren e te tashmen, pa patur besim ne te ardhmen. Identiteti yne nuk eshte material, por shpirteror, prandaj eshte ajo rruga qe duhet ndjekur per tu zhvilluar. Te kesh makine, para, pallat, pishine etj eshte vetem nje levozhge qe shpesh ne Shqiperi ngaterrohet me identitetin e personit. Atehere le ti ndajme levozhgat nga njerezit, le te nxjerrim ne shesh cfare fshihet pas levozhges se secilit. Kaq i pamundur te jete komunikimi nder-levozhgor?


Postuar nga albushe datė 27 Shkurt 2007 - 22:25:

kam kohe qe nuk flas, e kam kohe qe nuk heshtem, nuk di me kush jam e nuk di me te degjoj, kam kohe qe s kam kohe, e kam kohe qe pasivisht gelltis metamorfozen time

une nuk jam me, po ti c 6 ???


Postuar nga lezhjani-82 datė 27 Shkurt 2007 - 22:31:

Si ka mundesi qe ato gjera qe me duken shume te veshtira me dalin gjithmone te lehta dhe atehere kur mendoj se nje gje eshte me te vertete e lehte del sa ka shume komplikacione? Ndoshta ngaqe kur mendojme per nje gje te veshtire imagjinojme gjithmone me te keqen dhe kur e shohim qe nuk ndodhi me e keqja atehere kjo gje na duket e lehte.


Postuar nga Goku datė 27 Shkurt 2007 - 23:05:

Nuk e di se cfare ndjej kur lexoj mesazhet e tua...ndjej frike...xhelozi..ndoshta edhe dashuri..por per vetem nje gje jam i sigurt...qe ti  je...( TO be continued )


Postuar nga Enya datė 27 Shkurt 2007 - 23:54:

Lightbulb

Befas u shfaq nje kohe e shndritshme,brenda kohes.


Postuar nga buzeqeshja datė 28 Shkurt 2007 - 14:49:

me mire nje veze sot se nje pule mot apo jo?????


Postuar nga GENTI_the_KING datė 28 Shkurt 2007 - 14:51:

mirupafshim , nese do te shihemi ndonjeher.................lamtumire nese kjo eshte hera e fundit qe flasim ne kte jet . .......................................


Postuar nga Katilesha datė 01 Mars 2007 - 08:29:

iku dhe nje tjeter muaj............


Postuar nga Fajtori datė 01 Mars 2007 - 15:25:

Ndonjehere me vjen te shkundem nga opinionet si ai qeni pasi laget. Te shperndaj gjithe bindjet e mia dhe te rifilloj nga e para, si femije, te mesoj te jetoj ne kete bote.


  Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.