Forumi Horizont Gjithsej 68 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkiva (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=356)
-- mendime te castit... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8245)


Postuar nga Cindi datė 12 Shkurt 2006 - 23:26:

Sa njerez te mire kam njohur ketu ne forum. Njerez me endrra te medha dhe zemra te palimitshme. Disa jane te rinj, disa te moshuar. Disa me fat, disa pa fat. Disa te gezuar, disa te merzitur. Disa te qeshur, disa te egersuar. Seicili eshte dicka dhe sjell dicka nga vetja e vet. Duke kaluar vitet, shikoja me zili te rinjte neper trena dhe autobuza dhe behesha kurioze te dija c'thonin. Me hante brenda kureshtja dhe interesi te bisedoja me ta dhe te beja edhe une njehere si e vogel midis tyre.
Ja ketu ne forum e realizova endren time. Thank you all of you qe me pranuat.


Postuar nga ~Enigme~ datė 12 Shkurt 2006 - 23:39:

Citim:
Po citoj ato qė tha football
Sa njerez te mire kam njohur ketu ne forum. Njerez me endrra te medha dhe zemra te palimitshme. Disa jane te rinj, disa te moshuar. Disa me fat, disa pa fat. Disa te gezuar, disa te merzitur. Disa te qeshur, disa te egersuar. Seicili eshte dicka dhe sjell dicka nga vetja e vet. Duke kaluar vitet, shikoja me zili te rinjte neper trena dhe autobuza dhe behesha kurioze te dija c'thonin. Me hante brenda kureshtja dhe interesi te bisedoja me ta dhe te beja edhe une njehere si e vogel midis tyre.
Ja ketu ne forum e realizova endren time. Thank you all of you qe me pranuat.


Te football Thank you qe ri midis nesh
Vitet kalojne vrapojne te ndjekin njera tjetren, akrepat levizin dhe une ashtu e mallengjyer ne boten e te kaluares mendoj dhe hesht....


Postuar nga Iyua datė 12 Shkurt 2006 - 23:48:

Enigme :)

NS Pershendetje ! Me ke munguar shume me mendimet e tua dhe shume here te kam kujtuar ! :- puthje:

Mendimet me cojne larg shume Larg .. Me cojne tek fjalet qe me kumbojne si nje zile e gjate. Kujtoj fjale shume vetem fjale .. Fjalet jane si era qe ikin dhe nuk kthehen me. Shume Mekate ka ne kte bote dhe njera nga ato ishte Dashuria ime per Ty !
, ,
, ,
, ,
A..


Postuar nga StReSi_DhE_BiZnEsI datė 13 Shkurt 2006 - 00:02:

:(:(

Mendimet e tanishme jan mendime qe me zhysin ne nje bote depresive kur mbizoteron ferri dhe nuk shkeputem dot nga ai vend me ndjek si hije nga mbrapa nje gje e cuditshme.Mundohem ti krijoj vetes iluzione te bukura per jeten duke nderthurur imagjinaten me fantazin dhe ta fus ne punim per jeten reale me ate njeri qe e dua me shpirt dhe qe e kam larg.Me mungon....


Postuar nga NS-6 datė 13 Shkurt 2006 - 00:17:

ndonjehere duhet te ndalemi...rrembehemi shume nga jeta e perditshme...na duhet te ndalojme...te marrim fryme...te hapim syte edhe nje here rreth e qark dhe te marrim vesh se ne cfare bote po jetojme...shpesh e harrojme kete gje!endrra qe na ikin,dhe ne nuk ndalemi duke i ndjekur...dhe prap nuk dorezohemi megjithse e dime qe ndonjehere jane te paarritshme...


Postuar nga Iyua datė 13 Shkurt 2006 - 00:43:

Post E drejte NS

Nje perde e zeze me mbuloi fytyren me bllokoi shikimin per shume kohe. Papritmas u ngrita si nje zog e plagosur mes loteve qe me shkonin neper sy. Kujtova shume gjera....... kujtova fjalet boshe qe tani ska me kthim.


Postuar nga diabolic datė 13 Shkurt 2006 - 02:01:

Mendimi im i castit eshte qe dua tja bej vetes bam , ose me sakte te pres damaret me qepshe... Pastaj them lere lere se jam cun i vetem edhe i duhem familjes. Kurse nje mendim tjeter qe me vjen ne mendje por ky eshte serioz , eshte qe lash lesht duke dhene e mos marre asgje nga te tjeret...boll u lodha.


Postuar nga ~Enigme~ datė 13 Shkurt 2006 - 04:01:

.............Si nje oqean i trazuar nga stuhia e rembyeshme qe ka nisur.....
Dhe ja ashtu dallget ndjekin njera tjetren te rembyera te acaruara sikur duan ti shmangen te vertetes perplasen ne bregun
Kalaja madheshtore e ndertuar nga nje engjel i vogel atje e pafajshme e ulur e qete ne rere me dockat e saj te vogla ku prekte reren e lagur dhe ja dallget afrohen ashtu xheloze dhe te ashpra hapin krahet grabisin kalane dhe largohen pa meshire....


Postuar nga Iyua datė 13 Shkurt 2006 - 04:23:

Enigme me bere ti mbush syte me Lot !

Beje zemren gure njehere e mire edhe pse nuk do ta besh .... Mos kthe koken mbrapsh Zogu qe ciceron shko fluturo mes reve, gjej folene qe te ka munguar prej kohesh.....


Postuar nga StReSi_DhE_BiZnEsI datė 13 Shkurt 2006 - 12:52:

:((

Mendimet e mia ne keto momente me cojne ne ato mendime qe me mundonin gjith naten duke ue ndjere i vendosem per ate vendim qe kam marre ne lidhje personale dhe nuk do kthehem kurre mbrapsh.Ka njerez te keqij ne kete toke qe hiqen sikur te duan por te vrasin me shume brenda ne shpirt dhe te gerryejne si puna e atij kermillit traret e shpise dhe me sa shikoj eshte me e vuajtshme se ajo bumje qe bie per nje here.Sme intereson ca ka ndodh dhe nuk me intereson me njeri ne kete bote pervecse njerzve te mi te shpise Bye dhe forumi se sme intereson shume forumi per rob qe hiqen fallco ne mendimet e tyre


Postuar nga NS-6 datė 13 Shkurt 2006 - 23:42:

eshte e cuditshme...njeriu e ka me te lehte te kujtoj ndonje moment hidherimi se sa ato te gezimit...jemi te bluajtur keshtu...edhe sikur vite me rradhe te kalojme gezueshem,ne fund vjen nje fshirese hidherimi dhe i zhduk te gjitha...sikur te mos kishin ekzistuar kurre...jemi te paafte te themi qe gezohemi se ajo gje ndodhi...dime te themi vetem qe perfundoi...dhe thelle ne shpirt kerkojme vetmine me zor...nderkohe qe kujtimet mund te ishin miqte tane...vetmise i bashkohet edhe nje mik tjeter...loti...nje treshe perfekte qe sa do qe te ndahet,e gjen gjithmone rrugen e ribashkimit...


Postuar nga myzeqari datė 13 Shkurt 2006 - 23:57:

Vras mendjen cfare dreqin bera sot !
Thjesht plogeshti dhe mizerje ne cdo hap , sado qe perpiqesha ti beja hapat me te medhenj keto cilesi te ndyra nuk me ndaheshin , kam pershtypjen se nje dite me e mire me pret neser , dite me diell


Postuar nga Enya datė 14 Shkurt 2006 - 00:46:

Si gjithmone ndalem te lexoj veten.Sa tip i qete qe jam realisht.
Askush s`me njeh.As ti qe pretendoje se me njihje.
As une s`te paskam njohur ty.Me mire keshtu.Te panjohur krejtesisht.
Sot dicka me theri mu ne zemer.Nuk ishte ndjenje e bukur.
E kalova peshtymen poshte, sic bej gjithmone.
Keshille nga .........
Dikush pret t`i kerkoj te falur publike.S`me le egoja ta bej,jo se nuk e meriton.
Ok, po i kerkoj te falur tani, meqe jam ne publikun e rreme.
"Myzo me fal per fyerjet, gjithashtu te fal dhe une per fyerjet e tua.!"
Se mezi e shkrojta.Hmmm.Ja!Ky eshte pendimi....Kalofshi gezuar Festen
dhe Happy Valentine`s Day!


Postuar nga Iyua datė 14 Shkurt 2006 - 04:59:

Arrow

Pas nje dite te lodheshme, pata kohe ta hapja serisht pc.
Mendimet shkoje larg udhetojne bashke me shiun qe pikon pa pushim.
Luftojne me stuhine qe nuk e le te Mbizoteroje njehere te vetme.
Lere shiun te bjere mbi toke , Leri mendimet atje ku jane dhe Mundohu per nje te Ardhme pa vuajtje dhe pa shkaktuar dhimbje.
.................................................


Postuar nga iliriusa datė 14 Shkurt 2006 - 05:46:

Ka momente kur arrin nje sasi te tille kthjelltesie sa edhe ajri qe te pershkron trupin eshte i mprehte...
Jemi kaq te vegjel...
Krijesa kaq te brishta qe mashtrojme veteveten edhe te tjeret me ndjesine e rreme se jemi ketu per te gjithe perjetesine.
Jemi kaq te thyheshem por fatmiresisht a fatkeqsisht mesohemi me gjithecka. Gjithecka!
Eshte pothuajse e peshtire! .............


Postuar nga volter datė 14 Shkurt 2006 - 09:41:

Une jam sot shume i gezuar, dhe madje qenia ime eshte varur nga nje ndricim qe t i ben te kendshem syte papritur... E njoha qiellin qe ishte stolisur, dhe atje se largu shkruante emrin plloshtani


Postuar nga diabolic datė 14 Shkurt 2006 - 11:59:

Sot jam pa fjale , nuk e di perse , ose me sakte e di por nuk tia jap kenaqsine e ketij momenti.Dua te mbushem me fryme por me mungon ajri...me mungon ti.


Postuar nga Lela_Dr datė 14 Shkurt 2006 - 12:24:

Ne putheshim
dhe ishim vetem ne te dy
pa kohe, pa vend, pa hapesire
ishim vetem ne te dy
me qiell e pa qiell
me diell e pa diell
me toke e pa toke
ishim ne te dy
Dikur...


Postuar nga volter datė 14 Shkurt 2006 - 17:28:

Akoma jam i gezuar nga qielli im, qe eshte stolisur me perla vargjesh me stil te vecante poetik, akoma jam i mberthyer ne guacken time te bukur, dhe shume te qete shpirterore.. eshte hyjnore kjo dite e

me fund per ty regjisorja ime e dashur... e di se te kam munguar keto dite, por dije se se shpejti do jemi bashke.. gezuar diten e te dashuruarve!


Postuar nga lorie datė 14 Shkurt 2006 - 18:32:

Smile 14 shkurt sot

e lumtur sot,krejt e lumtur ,e kenaqur,e realizuar. Ndihem e realizuar dhe perseri ndihem qe kam shume gjera qe duhet te punoj me veten.(por koha pret)
Desha te shkruaja ketu mendimin e castit qe me erdhi mdermend.( ka qene brenda meje me pare)
Mendimi se sa shume dashuri gjendet brenda meje.
Bleva 5 dhurata per miket e mia me te ngushta,thjesht sepse desha te shprehja sesa shume i dua ato ,me gjithe zemer,sesa shume e vleresoj miqesine tyre.
Dhe te mendosh qe nje vit me pare une s'doja as veten..................................... now i make random presents cause my heart is pouring out love.


Postuar nga Klodel datė 14 Shkurt 2006 - 18:33:

po mua ca me bere dhurate


Postuar nga volter datė 14 Shkurt 2006 - 22:21:

ishte nje nate e bukur me nje hene te vecante , qe fekste mbi portretin tim dhe nxirrte nje imazh artistik

pershendetje


Postuar nga Demokrate4ever datė 14 Shkurt 2006 - 22:39:

Ne deshiren e larget gjej vetveten per disa caste.. dhe humb perseri ne rrethin e bukurise..


Postuar nga Enya datė 14 Shkurt 2006 - 22:42:

Citim:
Po citoj ato qė tha Demokrate4ever
Ne deshiren e larget gjej vetveten per disa caste.. dhe humb perseri ne rrethin e bukurise..

Rendesi ka qe humb ne bukurine perreth,-hahahaahahahahahhahaha
me fallllllll por ti e din sa ironike jam une,
ahahahahahahahahahahaah, -Si shpirt jeeeeeeeeee!Mos vdeksh kurreeeee!

ps, se mos i ke ngul syt tek kalendari maj
hahahaahahahahahahahahahahahaa, marovaaaaaaaaaaaaaa!


Postuar nga Demokrate4ever datė 14 Shkurt 2006 - 22:49:

hahahahahahahahahahahahaha
I vetmi mendim per castin eshte te puth kushen time dhe te iku gjume ,se lashe nam si gogol pa fjete dite as nate..lol.Jam ba si ushtari roje..lol


Postuar nga i/e paregjistruar datė 15 Shkurt 2006 - 00:44:

Kemi shume kohe bashke dhe shume dashuri por s'te kam ndjere ndonjehere me afer se tani. Frika se mund te te humb me ka bere te kuptoj se sa i rendesishem je per mua. Eshte interesante menyra se si harrojme sa te brishte jemi, harrojme qe e ardhmja eshte mister dhe jeta teper e shkurter. Edhe une kisha harruar. Kisha harruar se sa te doja, kisha harruar qe zenkat e kota s'ja vlejne te kujtohen, inatet s'ja vlejne te mbahen, hakmarrjet s'ja vlejne te ndiqen. E vetmja gje qe ja vlen te mbushin castet e vyera te jetes tone eshte dashuria.
S'kam qene kurre me e frikesuar se tani, por as me e lumtur. Me vjen turp nga vetja qe duhet te ishte frika ajo qe do me nxirrte dashurine per ty nga thellesite e zemres time. Me vjen turp qe nuk e njihja veten dhe se dija qe zemra ime ishte aq e thelle sa te fshihte dashurine edhe nga vete une. Me vjen turp qe s'ta kam thene me perpara me kaq bindje sa ta them tani. Te dua, te dua, te dua. Shpirti im, shpresoj qe gjithcka te shkoje mire...


Postuar nga NS-6 datė 15 Shkurt 2006 - 00:57:

...po iki te bie.nje dite e lodhshme me pret edhe neser...ishallah!


Postuar nga Demokrate4ever datė 15 Shkurt 2006 - 01:32:

Ah San Valentino ah..si na bere te flasim me vete te gjithe te shkruajme ato qe dot si themi..


Postuar nga Enya datė 15 Shkurt 2006 - 01:35:

Talking

Jo maj, po jan ken dejshem, pranej kan fillu me rrefy dynjaja

Maje men se neser modifikohen tana mesazhet e sotshme,
haahahahahahahaahahahahahahahahhhahaahahahahahahah
a!
I ka kap malli i beqaris,-haahahahahahahaahahahahahahahahaha!

-e din pse maj?-Se jan ndryshe nga personaliteti ne rrealitet
dmth ne virtualitet rrefehen lirshem
hahaahahahahahhahahahahahahahahahhaha,
sa po qesh!-hahaahahahahahahahahahahahaahha
E bana corb me duket, kam harru si lidhet fjalia ne shqip!


Postuar nga Iyua datė 15 Shkurt 2006 - 04:13:

Arrow

Meditoj me ore te gjata .... Mendimet me cojne tek nje Lule e vyshkur qe eshte thare prej shume kohesh . Kopshtari mundohet ta ujise Lulen e vyshkur qe haroi ta ujiste .. Por e kote ajo Lule eshte Thare ,,,, ka mare fund bashke me lotet qe pikuan pa pushim .
Njeriun e mban shpresa por shpresa jote ska asnje % !!!


Postuar nga Demokrate4ever datė 15 Shkurt 2006 - 04:26:

Jeta eshte instinkt ..dikush ka thene..Mos gabohem lost_soul..Dhe ka te drejte. Nese dy qenie veprojne me te njejtin instinkt atehere s'ja vlen as te meditosh ,te kujtosh ,por te heshtesh dhe ne heshtje te gjesh kthjelljen e ketyre mendimeve..dhe rrjedhen e vazhdueshme te jetes..


Postuar nga Enya datė 15 Shkurt 2006 - 04:30:

Talking

Ah dashnia te baka edhe filozofe!


Postuar nga Demokrate4ever datė 15 Shkurt 2006 - 04:45:

Uroj te gjitheve Gezuar 15-ten.. Bye.. Game Over per sonte..


Postuar nga i/e paregjistruar datė 15 Shkurt 2006 - 13:54:

Eh, mendjelehtesia. Te ben te shikosh qimen tek tjetri dhe harron traret para syve te tu.
Kot nuk thone, injoranca eshte bekim. Le te qeshin injorantet duke mos ja pas idene se per cfare po flitet. Le te qeshin se na argetojne edhe ne te tjereve me idiotsine e tyre...


Postuar nga Enya datė 15 Shkurt 2006 - 17:46:

Sa idjote-injorante mban ne gjirin e saj kjo bote e civilizuar.
I ndjek me shkrimet e tyre dhe me vjen gjynaf se existojne, marrin fryme
kot.
Brenda nje date te caktuar, jane ne gjendje te shpalosin dhembjen e jetes se tyre...Viktima qenkan ne rrealitet, keta qe na hiqen pula te lagura
ketu ne boten e rreme te ketij virtualiteti.
Le te vdesin me mire injorantet.S`i honeps dot.

"Mencuria qesh, sa here ndeshet me injorancen", ka thene J.Prevert.
Ndaj dhe une qesh me te tjeret qe me japin kete shans per te qeshur vertet!


Postuar nga diabolic datė 15 Shkurt 2006 - 19:29:

E kam fajin une qe lodhem duke u marre me plehrat . A me te vertet ja vlene te zihesh me njerzit qe nuk ja vlejne as te te marrin nje grimce sekonde te jetes tende. Mahhhhhhhhhhhhhhh ky forum po me duket shume i ngusht per lirin time... Me mire te iki se smarr dot fryme ketu.


Postuar nga Iyua datė 15 Shkurt 2006 - 20:07:

Arrow

Mendja shkon larg , mendon vetem nje fytyre nje ze .... Duke me thene
"Te Dua Shpirt" Me Mungon.....


Postuar nga Klodel datė 15 Shkurt 2006 - 21:36:

evi per ty

THE MEASURE OF LOVE IS WHEN YOU LOVE WITHOUT MEASURE.
In life there are very rare chances that you'll meet the person you love and loves you in return. So once you have it, don't ever let go, the chance might never come your way again. It's better to lose your pride to the one you love, than to lose the one you love because of pride. We spend too much time looking for the right person to love or finding fault with those we already love, when instead we should be perfecting the love we give.


Postuar nga i/e paregjistruar datė 16 Shkurt 2006 - 01:01:

Sa me pelqejne shprehjet popullore. Fraza qe si prove per vertetesine e tyre kane eksperiencen e mijera njerezve. Ketij casti i pershtatet mjaft mire nje nga shprehjet e mija te preferuara... te marrit leshoi rrugen...


Postuar nga aura datė 16 Shkurt 2006 - 01:14:

Kur jemi te vegjel shkruajme me laps dhe nese bejme ndonje gabim marrim gomen dhe e fshijme.
Kur rritemi shkruajme me boje. Ate qe shkruajme nuk e fshijme dot.

Pse po mundohesh te fshish gjerat qe une kam shkruar me boje?
Do te ngjaje shemtuar... te betohem.


Postuar nga Demokrate4ever datė 16 Shkurt 2006 - 02:48:

Perseri sonte nen grimcat e akullit qe shkrihen lehtas ne buzeqeshjen time.
Sa bukur te lexosh dhe te hedhesh mendime te nje casti...


Postuar nga Iyua datė 16 Shkurt 2006 - 19:35:

Re: evi per ty

Citim:
Po citoj ato qė tha analistja
THE MEASURE OF LOVE IS WHEN YOU LOVE WITHOUT MEASURE.
In life there are very rare chances that you'll meet the person you love and loves you in return. So once you have it, don't ever let go, the chance might never come your way again. It's better to lose your pride to the one you love, than to lose the one you love because of pride. We spend too much time looking for the right person to love or finding fault with those we already love, when instead we should be perfecting the love we give.


Ana Flm !
Dashuria eshte Lufte eshte Lote, Cmenduri, Perpjekje. Dashuron si e Marre dhe kujton se te duan si te marre...
Te falesh eshte Junike per hir te Ndjenjave, Por me e rendesishme eshte qe njeriu e kupton dhe ze mend nga ajo e Shkuar.
Eshte e vertete qe te te dashurojne eshte e veshtire dhe vertete eshte "rare" nuk mund te gjendet Lehte duhet te germosh thelle si nje Femije kur germon ne rere duke Luajtur..
Ana te perqafoj Fort !!


Postuar nga diabolic datė 16 Shkurt 2006 - 20:58:

Eshte me mire qe genjeshtra mbaroi...ti kujtoje se une jetoja nga buzet e tua ? Gaboheshe... Mos harro kurre se nuk mashtrohet mashtruesi.


Postuar nga volter datė 17 Shkurt 2006 - 00:38:

Eshte nje hene e re qe feks vrullshem, por dhe nje shpirt hyjnor qe godet artin e administrimit poetik .


Postuar nga Enya datė 17 Shkurt 2006 - 02:07:

Sa bukur te Jetosh!


Postuar nga ~Enigme~ datė 17 Shkurt 2006 - 02:19:

Hap deren e kafazit qe dallendyshja te dale te fluturoje lart ne qiellin e kalter... Atje e heshtur e shof te ike ~e lire~
Mendova qe nuk do kthente koken te shikonte syte e mij te mbushur me lote ......
E permalluar qe asnjehere s'do kem mundesine ta shikoja perseri....I degjoj me mallengjim krahet qe perplasen per ti dhene forca trupit te fluturoje afer reve.....dhe ja ajo zhurme kthehet ne nje psheretime.....
*Do te kujtoj me mall me duket sikur me thote....mos me harro......*!!!!!!


Postuar nga Iyua datė 17 Shkurt 2006 - 03:45:

Enigme sa larg te cojne mendimet ty

Mendja me shkon larg vetem tek nje njeri...
E mora Z... ime


Postuar nga volter datė 18 Shkurt 2006 - 22:50:

Sa mire eshte kur ben nje qetesi brenda unit , dhe kjo qetesi te jep me shume te jesh afer te bukures dhe heshtjes...


Postuar nga Enya datė 18 Shkurt 2006 - 23:31:

Smile

E lodhur, por e lumtur se do bej nje udhetim te pritur me vite!


Postuar nga volter datė 19 Shkurt 2006 - 16:47:

Jeta eshte bere dolli prej shemtimit, dhe shpresoj qe heren tjeter te kthehet ne instalimin e te bukures...


  Gjithsej 68 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.