Forumi Horizont Gjithsej 12 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »
Trego 112 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Kuriozitete (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=164)
-- kuriozitete (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=6394)


Postuar nga Amstel datė 22 Tetor 2004 - 20:11:

Smile kuriozitete

ej po hap edhe une nje teme me kuriozitete nese keni edhe ju munde te shkruani.


Postuar nga Amstel datė 22 Tetor 2004 - 20:18:

per te krijuar nje kile mjalte bleteve u duhet te thithin nektarin e rreth 15000 luleve.

viti 1908 eshte shpikja e makines se fordit.

njeriu ka 208 kocka nka keto ne koke ka vetem 28.


Postuar nga Amstel datė 27 Tetor 2004 - 19:23:

1;e dini se viti 1899 eshte shpikja e aspirines?

2;ne bote per 1000 banor lindin mesatarishte 26 njerez dhe vdesin 11 banor,pra per 1000 banor ne vit shtohen 15 njerez.


3;per te arritur ne siperfaqen e tokes rrezeve te diellit u duhen pak me shume se 8 minutave.

vetem 5 perqind e trurit te njeriut eshte ne pune nga 100perqind vetem 5 punon.


Postuar nga Skarlet datė 06 Dhjetor 2004 - 13:12:

Peshendetje Nick Seriozi,
ca po behet ndodh me trurin e njeriut?,

Ne nje liber te tij Dale Carnegie (1936) shkrojti se shumica e njerzve vene ne perdorim 15% te trurit.
Karl Lasheley,(neuropsikolog) nga eksperimentet e tij(1920) nxori perfundimin se vetem 10% e trurit eshte ne funksionim.
Nese kjo statistike e jotja (5%) eshte aktuale do te thote se ne njerzit sa vjen aq me pak po e veme trurin ne perdorim.

mjere, mjere...


Postuar nga Amstel datė 09 Dhjetor 2004 - 22:19:

[QUOTE]Po citoj ato qė tha Skarlet
[B]Peshendetje Nick Seriozi,
ca po behet ndodh me trurin e njeriut?,

Ne nje liber te tij Dale Carnegie (1936) shkrojti se shumica e njerzve vene ne perdorim 15% te trurit.
Karl Lasheley,(neuropsikolog) nga eksperimentet e tij(1920) nxori perfundimin se vetem 10% e trurit eshte ne funksionim.
Nese kjo statistike e jotja (5%) eshte aktuale do te thote se ne njerzit sa vjen aq me pak po e veme trurin ne perdorim.

mjere, mjere...


po mer ne nje liber e lexova keto kohet e fundit
qa behet keshtu vallaj pak nga pak sdo vem hic trunin ne pune lal
appapapa
pershendetje


Postuar nga Skarlet datė 10 Dhjetor 2004 - 01:44:

Njeriut i duhen rreth 12 vjet qe te numuroje nga 1 deri ne 1 miliard.

Nje i ritur merr fryme afersisht 25.000 here ne dite.

Gjysma e popullsise se botes eshte nen moshen 25 vjec.

Kur Aboriginals ( njerzit primitiv ) ne Australi i drejtojne kocka dikujt, ai person shume shpejt vdes.

Gjithe te mirat!


Postuar nga Amstel datė 12 Dhjetor 2004 - 22:42:

[QUOTE]Po citoj ato qė tha Skarlet
[B]Njeriut i duhen rreth 12 vjet qe te numuroje nga 1 deri ne 1 miliard.

Nje i ritur merr fryme afersisht 25.000 here ne dite.

Gjysma e popullsise se botes eshte nen moshen 25 vjec.

Kur Aboriginals ( njerzit primitiv ) ne Australi i drejtojne kocka dikujt, ai person shume shpejt vdes.

Gjithe te mirat!


ne te pare pershendetje keto nuk i dija flm per kuriozitet e tua teper interesante lal bye


Postuar nga Amstel datė 28 Tetor 2006 - 14:51:

ne shtator te ketij viti,shkenctaret vendosen qe ta perjashtonin plutonin si planet.sepse ai nuk i ka permasat e nje planeti.
nga plutoni,dielli duket 1600 here me i dobet se nga toka,dhe temperatura e tij eshte -220 grade.
ai u zbulua ne vitin 1930.si perfundim kemi 8 planete


Postuar nga Amstel datė 21 Janar 2007 - 10:49:

ne 1 janar te vitit 1801 pofesori universitetit italian te palermos,xhuzepe piaci zbuloi planetin cerere


Postuar nga Amstel datė 21 Janar 2007 - 10:51:

me dy janar 1955 u vra presidenti panamase Antonio remon.


  Gjithsej 12 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »
Trego 112 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.