Forumi Horizont Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]
Trego 85 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Probleme Sociale (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=312)
-- Lufta kunder alkoolit, duhanit, droges eshte lufte per ruajtjen e jetes seksuale. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=7320)


Postuar nga belgium datė 15 Shtator 2005 - 10:50:

Re: Re: Re: Re: Re: Re: re

Citim:
Po citoj ato qė tha isra


varet nga femra djali, pastaj kush pretendon se e bind nje femer per ne shtrat nepermjet alkolit, atehere ai dhe ajo jane rob te alkoolit....



isra mua sme intereson me shum sesa fakti qe e hedh nokaut ate femren dhe pastaj i them ciao .................


Postuar nga Animal datė 19 Shtator 2005 - 19:25:

kam ca vjet qe pi duhan, bar , alcool etc. dhe nuk kam patur asnje problem me jeten sexuale.....


Postuar nga Amstel datė 19 Shtator 2005 - 19:59:

ne te vertet duhani eshte pak problem ne frymarje lodhesh me shpejt se kur nuk e pi,por nuk ka ndonje diference te madhe
une pi duhan ka 10 vjet dhe alkol disa vite por nuk e kam problem sepse merrem edhe me futboll dhe stervitem shume.


Postuar nga diellza26 datė 20 Shtator 2005 - 07:38:

Citim:
Po citoj ato qė tha NIK_SERIOZI

une pi duhan ka 10 vjet dhe alkol disa vite por nuk e kam problem sepse merrem edhe me futboll dhe stervitem shume.



nuk e dija qe dhe futbollistet pine alkool....., me sa di une sportistet e kane te ndaluar kategorikisht alkoolin...


Postuar nga Isra datė 22 Shtator 2005 - 10:22:

Citim:
Po citoj ato qė tha diellza26


nuk e dija qe dhe futbollistet pine alkool....., me sa di une sportistet e kane te ndaluar kategorikisht alkoolin...




nuk duhet te pine alkool ne fakt, por fshehurazi trajnerit po


Postuar nga diabolic datė 22 Shtator 2005 - 11:57:

Sa vuan njeriu i shkret mor papapapapapapaa , nejse si i thon nga ne gjella me krip dhe kripa me karar , dmth pini aq sa te defreheni por mos e egzagjeroni kurre pastaj edhe nese do te doni ta egzagjeroni pune per ju. Hajd me fund kete tekilen (kush ma mori limonin se e vrava )tuntg yje nga DIABOLIC A'S


Postuar nga naimi datė 22 Shtator 2005 - 19:05:

plloshtani

Citim:
Po citoj ato qė tha plloshtani
Duhani dhe alkooli jane rrezique per shendetin, dhe per jeten sekuseale... Kete e mesuam ...


po e mesuam vetem nuk edi a u ralizua ke mesim qe ka kapluar shoqerin ton tung


Postuar nga amoxil datė 23 Shtator 2005 - 12:59:

Citim:
Po citoj ato qė tha diabolic
Sa vuan njeriu i shkret mor papapapapapapaa , nejse si i thon nga ne gjella me krip dhe kripa me karar , dmth pini aq sa te defreheni por mos e egzagjeroni kurre pastaj edhe nese do te doni ta egzagjeroni pune per ju. Hajd me fund kete tekilen (kush ma mori limonin se e vrava )tuntg yje nga DIABOLIC A'S






na mo na se kemi sa te duash limona na he, le ti mari ajo kam ktu sa te duash.ahahahahhhah(jovani me riten).Pershendetje edhe nga une amoxil.


Postuar nga Amstel datė 25 Shtator 2005 - 14:07:

[QUOTE][i]Po citoj ato qė tha diellza26

nuk e dija qe dhe futbollistet pine alkool....., me sa di une sportistet e kane te ndaluar kategorikisht alkoolin...


vertet fshehurazi nuk na lejon kush qe te pime para syve te tjereve e keqja eshte se kur kemi ndeshje nuk na lejohet as me dal mbas ores 23,
pastaj une loz ne kategori te trete lool dhe nuk i ve shume re njeri


Postuar nga amoxil datė 26 Shtator 2005 - 13:40:

Citim:
Po citoj ato qė tha NIK_SERIOZI
[QUOTE][i]Po citoj ato qė tha diellza26

nuk e dija qe dhe futbollistet pine alkool....., me sa di une sportistet e kane te ndaluar kategorikisht alkoolin...


vertet fshehurazi nuk na lejon kush qe te pime para syve te tjereve e keqja eshte se kur kemi ndeshje nuk na lejohet as me dal mbas ores 23,
pastaj une loz ne kategori te trete lool dhe nuk i ve shume re njeri



E boka ne Niku si Maradona por ne vend te droges ia fuska naj tekje loooool.Cer loje do presim ne mer daj prej teje loooooool


Postuar nga Amstel datė 26 Shtator 2005 - 19:29:

[QUOTE]Po citoj ato qė tha amoxil
[B]

E boka ne Niku si Maradona por ne vend te droges ia fuska naj tekje loooool.Cer loje do presim ne mer daj prej teje loooooool



ahahhahah amoxilo ndoshta nuk jam shume prefekte por jam teper i mire,jo per mburrje.eshte deshira e madhe per futboll qe te ben te luash mire.


Postuar nga Isra datė 27 Shtator 2005 - 07:41:

Citim:
Po citoj ato qė tha NIK_SERIOZI
[QUOTE]Po citoj ato qė tha amoxil
[B]


ahahhahah amoxilo ndoshta nuk jam shume prefekte por jam teper i mire,jo per mburrje.eshte deshira e madhe per futboll qe te ben te luash mire.



perfekt, jo prefekt tirone....

citoj amoxil:

e boka ne Niku si Maradona por ne vend te droges ia fuska naj tekje loooool.Cer loje do presim ne mer daj prej teje loooooool

vertet per tu zgerdhire....:p


Postuar nga amoxil datė 27 Shtator 2005 - 12:56:

e pra agaga


Postuar nga Amstel datė 29 Shtator 2005 - 19:36:

Talking

vetem mos ju bin dhomte mer ene humbni bukurine


Postuar nga amoxil datė 29 Shtator 2005 - 21:07:

pse mer kush o e bukur ktu. loool


Postuar nga Amstel datė 29 Shtator 2005 - 21:15:

hahahhahahahhaha amoxilo
ka mer lal disa e disa
p.sh une ti ai ahahahahhahahha
ajo............


Postuar nga Isra datė 30 Shtator 2005 - 11:56:

ne, ju ata, ato (e kishe lene pergjys Niko)


Postuar nga diabolic datė 30 Shtator 2005 - 16:19:

O kalamaja do ju them dicka... Dje kam pare amoxil qe ishte ber thumb me xhek edhe po pinte ashash afganistani , mos i thoni gje se merzitet pastaj dhe nuk dua qe te meret vesh qe une merem me llafe... nesje hajd me fund kete xhekun (sa i hidhet qe eshte mor per zotin ja ta amelsojm me i dopjo tjeter ) o sa te shijon. Hajd tung nga DIABOLIC A'S


Postuar nga Amstel datė 30 Shtator 2005 - 18:03:

[QUOTE]Po citoj ato qė tha isra
[B]ne, ju ata, ato (e kishe lene pergjys Niko)


ahahhahhaha po po flm qe ma kujtove loool

isra a mund te me japesh nje keshille qe te le duhanin pa mire alkolin se le dot?


Postuar nga agata datė 30 Shtator 2005 - 20:28:

PERSHENDETJE

Mesazhet e fundin te kesaj teme nuk kane asnje lloj serjoziteti dhe nuk i permbahet aspak asaj..
Nese do vazhdohet keshtu, do jem e detyruar te pastroj temen...
Faleminderit per mirekuptimin..sabina


Postuar nga Isra datė 03 Tetor 2005 - 08:14:

Citim:
Po citoj ato qė tha NIK_SERIOZI
[QUOTE]Po citoj ato qė tha isra
[B]ne, ju ata, ato (e kishe lene pergjys Niko)



isra a mund te me japesh nje keshille qe te le duhanin pa mire alkolin se le dot?



patjeter, "Per duhanin":

Si fillim, menyra me e mire per ta lene ate, eshte qe ne vend te nje cigareje te fusesh nje cumcakiz ne goje...
Duhani mund te te shijoje me shume po helmi i tij ta ben efektin dalengadale dhe embel duke te vene ne rrezik jeten.
Mere nje cigare ne dore dhe shihe me kujdes, kujto se ajo cigare qe pi ti dhe te duket e vogel, demin e te madh, mushkerite e tua kthehen te zeza vetem nga funksionimi i vazhdueshem i kesaj cigareje...gradualisht ajo te mbyt pa e kuptuar..ajo eshte si djalli qe te josh te besh vepra te keqia, cigarja te josh per te te marre jeten..

Perpiqu ta besh kete qe te thashe me cumcakizin me vullnet dhe guxim dhe do e shohesh qe dobia eshte shume e madhe.
Te pershendes


Postuar nga Amstel datė 04 Tetor 2005 - 19:53:

flm rrusho do ta kem parasysh...
gjithe te mirat


Postuar nga amoxil datė 05 Tetor 2005 - 01:09:

Alkol dhe duhan pėr mu jan dy shoqėrusit e seksit....
pasi kam mbaruar aktin seksual i fus i got me verė ene i duhon ene shkon qejfi pėr 7 pal qejfe, kurse pėr drogėn se di qysh qėndron e vėrteta.....
Unė e kam me tė jetuar se kur pi ndonjė gotė alkolike mė shtohet mė tepėr dėshira seksuale.....


Postuar nga Isra datė 05 Tetor 2005 - 07:57:

Amoxil, po deshe, meqe te shijon ti besh keq vetes te pakten mos u jep dhe te tjereve keshilla, (per ata qe duan ta lene).

Vertet, te duket 7 pale qejfe nje pirje e tille duhani dhe alkoli..por, kjo pune qejfi eshte si puna e marteses, (sic thone ata qe nuk jane te kenaqur me martesen), nje qyp me m.. dhe ne fillim nje ajke e lehte mjalti..

pra, qejfi i pirjes se alkolit dhe duhanit i perngjan ketij krahasimi..
Te shijon ne fillim po pastaj do heqesh picirin...lum kush ka men te nderroje timon qe heret...


Postuar nga amoxil datė 05 Tetor 2005 - 14:31:

Citim:
Po citoj ato qė tha isra
Amoxil, po deshe, meqe te shijon ti besh keq vetes te pakten mos u jep dhe te tjereve keshilla, (per ata qe duan ta lene).

Vertet, te duket 7 pale qejfe nje pirje e tille duhani dhe alkoli..por, kjo pune qejfi eshte si puna e marteses, (sic thone ata qe nuk jane te kenaqur me martesen), nje qyp me m.. dhe ne fillim nje ajke e lehte mjalti..

pra, qejfi i pirjes se alkolit dhe duhanit i perngjan ketij krahasimi..
Te shijon ne fillim po pastaj do heqesh picirin...lum kush ka men te nderroje timon qe heret...



Isha tu bo icik shaka se sa per ta lene eshte gjeja me e mire qe mund te beje njeriu nder shume te mira te tjera.

Nje nder arsyet qe te ben ta lesh duhanin eshte stakimi i trurit te njeriut edhe pike.Po e stakove per jo edhe jo ska njeri qe te ben qe ta pish duhanin,cdo gje varet tek truri jot.Kur je i gatshem nje dite e le,kur sje i gatshem shpirterisht eshte e kote.

Mjete qe te ndihmojne:--1-Fashot qe lidhen ne krah ose ne kurriz me nikotine pa e thyer rregullin dmth qe te mos pish duhan per aq dite sa do i mbash se perndryshe semuresh.
2-Te mos rrish per nje kohe te gjate afer ambienteve me duhan,sidomos ne shtepi te mos pije njeri tjeter.
3-Te mos pish me kafe ne mengjes per nje kohe te gjate,shume e rrezikshme ne lidhje me duhanin,ta kthen ne vend menjen
4-Te merresh me sport cdo dite sidomos vrap edhe basketboll,fillon e kupton ndryshimin e frymemarrjes.
5-Njekohesisht me kafen edhe pijen duhet te rrallosh qe te mos behesh nevrik pasi instikti ne kete rast kerkon cigaren.
6-Duhanin ta lesh per vete jo per te tjeret apo per hater te dikujt,por per hater te shendetit tend,kjo te ndihmon direkt ty.
7-Te besh krahasimin midis kohes qe e ke pire duhanin edhe momentit qe e ke lene te nje periudhe te shkurter ku shef shume ndryshime per mire,keto konkluzione ndikojne ne anen shpirterore edhe te ndihmojne per te vazhduar me tej luften tende personale per ndalimin e pirjes se duhanit.


Ka edhe shume faktore te tjere qe spo me kujtohen tani por te gjitha keto shembuj konkret jane nga jeta reale e nje shokut tim i cili e ka lene cigaren qysh nje vit tani edhe eshte i lumtur.Persa me perket mua personalisht jam tek pika e pare akoma sjam i pergatit shpirterisht.


Postuar nga Isra datė 06 Tetor 2005 - 08:03:

flm amoxil, shume interesante keshillat, ia vlejne vertet.
Mua shyqyr sma pi njeri ne shtepi duhanin, ndersa ne zyre,....uffaaaa c'heq, edhe pse ne zyre jam vetem prape kur hyjne dhe dalin njerez me duhan ne goje, ma shpifin........deri kur???????


Postuar nga Isra datė 13 Tetor 2005 - 12:40:

Citim:
Po citoj ato qė tha amoxil
[B]

4-Te merresh me sport cdo dite sidomos vrap edhe basketboll,fillon e kupton ndryshimin e frymemarrjes.
[B]


sidomos kjo pika amoxil them se ia vlen te praktikohet nese vendos ta lesh duhanin, apo jo


Postuar nga amoxil datė 13 Tetor 2005 - 13:07:

Eshte mese e vertete pavaresisht se akoma se kam vene ne angazhim vetveten time,por me thene te drejten kur e e shoh ate shokun tim qe luan 100 here me mire se une e kam zili.Ai gjithmone me thote se se beson dot veten sa i lehte ndihet si me frymemarrjen ashtu edhe fuqimisht ne cdo aspekt.


Postuar nga Amstel datė 15 Tetor 2005 - 14:02:

epo turru amoxilo ta besh edhe ti lool
se te hyn ne pune sporti eshte shume i bukur sa me shume te dish me mire eshte.


Postuar nga SmoKer datė 17 Maj 2006 - 15:47:

Citim:
Po citoj ato qė tha Isra


patjeter, "Per duhanin":

Si fillim, menyra me e mire per ta lene ate, eshte qe ne vend te nje cigareje te fusesh nje cumcakiz ne goje...
Duhani mund te te shijoje me shume po helmi i tij ta ben efektin dalengadale dhe embel duke te vene ne rrezik jeten.
Mere nje cigare ne dore dhe shihe me kujdes, kujto se ajo cigare qe pi ti dhe te duket e vogel, demin e te madh, mushkerite e tua kthehen te zeza vetem nga funksionimi i vazhdueshem i kesaj cigareje...gradualisht ajo te mbyt pa e kuptuar..ajo eshte si djalli qe te josh te besh vepra te keqia, cigarja te josh per te te marre jeten..

Perpiqu ta besh kete qe te thashe me cumcakizin me vullnet dhe guxim dhe do e shohesh qe dobia eshte shume e madhe.
Te pershendes



Ah sikur te ishte aq e lehte


Postuar nga Isra datė 18 Maj 2006 - 11:01:

Citim:
Po citoj ato qė tha SmoKer`


Ah sikur te ishte aq e lehte



po perpiqu, te tjeret kane lene drogen , e jo me cigaren...
me vullnet behet cdo gje.....FORZAAAA!


Postuar nga Isra datė 18 Maj 2006 - 11:04:

ja smoker, rezultati po te vazhdosh ta pish...


Postuar nga SmoKer datė 18 Maj 2006 - 13:33:

Citim:
Po citoj ato qė tha Isra
ja smoker, rezultati po te vazhdosh ta pish...


see i dont like u anymore Irsa :p


Postuar nga al74 datė 06 Tetor 2011 - 22:20:

me e rendesishme mos ta filloni . as edhe per qejf.


Postuar nga SHKODRA4001 datė 28 Nëntor 2011 - 21:03:

Citim:
Po citoj ato qė tha durrsake_topolake
une qe e pi edhe te paren edhe te 2ten qenkam mut fare persa i perket jetes seksuale :p:p
normal se ske provu te treten e cila te stimulon......por qa duhet maj naqe ? edhe duhanin e ke boll jo ma me fillu cocainen po e len tan pallatin pa gjume tuj bertit se harron se je ne krevat ......nejse per respekt teme mendoj se ka ik koha e konsiderimit te substancave psikotrope si lux ku nga vitet 60 deri ne ato 90 ka qene si jete nate (luksi)droga e alkoli+seksi pa diskutim ku kjo e fundit asht dhe sot primarja.me nji fjale kan me kalu vite e breza keto gjeste(mikrobe)kurre sdo largohen se jane nevoja per persona qe kerkojne te ndihen elektrone te lire.


  Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]
Trego 85 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.