Forumi Horizont Gjithsej 19 faqe: « E parė ... « 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 »
Trego 181 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Video Muzikore (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=357)
-- Soundtracks - Kolonat zanore te filmave (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=15877)


Postuar nga Tulipani datė 12 Tetor 2009 - 14:52:

Citim:
Po citoj ato qė tha Roi


Meqe filmat shqiptare kohet e fundit jane bere vertet me pikatore, dhe aq me pak qe pothuajse nuk ekzistojne kolonat zanore e filmave shqip,po postoj kete nga filmi Koha e kometes ! Film qe s'kam pare,por duke qen qe eshte nje bashkpunim i huaj,nuk duhet te jete keq !
Kenga,hec mo,tipike pop-folk ballkanase...pastaj nga nje e fisit Ismajli nuk mund te priten perla...


Koha e kometes - Zanfilla Ismajli




Po deshe te humbasesh 2 ore te jetes e ne fund te mendosh qe si gjithe te tjeret dhe ky film eshte per kosh plehrash shikoje s'je as i justifikuar per Blerim Destanin si protagonist qe keshtu a tuo rischio e pericolo :p


Postuar nga Roi datė 14 Tetor 2009 - 23:31:

Citim:
Po citoj ato qė tha Tulipani


Po deshe te humbasesh 2 ore te jetes e ne fund te mendosh qe si gjithe te tjeret dhe ky film eshte per kosh plehrash shikoje



Hmm bere mire qe me the, isha gati per te kerkuar ndonje torrent

Forrest Gump - Alan Silvestri


Postuar nga Katilesha datė 15 Tetor 2009 - 16:55:

Lightbulb

Situata dhe ngjarje qe te lene ne ankth dhe pasqyrime karakteresh njerezore qe te bejne te mallengjehesh dhe te vleresosh edhe me shume ate se cfare ke. Nje film horror qe mbyllet me nje mesazh kuptimplote : " Nena eshte Perendi ne syte e nje femije".

Silent Hill

Muzika: Jeff Danna & Akira Yamaoka


Postuar nga Katilesha datė 16 Tetor 2009 - 23:59:

Lightbulb

Danzel Washington per mua eshte i parrezistueshem. Mjafton te jete ai ne film dhe une do kem per detyre te ngulitem para TV. Te ky film ai eshte nje detektiv John Hobbes, i cili  ve si qellim vetes  te mposhte  demonin Azael edhe nqs cmimi do te ishte vete jeta e tij. Jeta e perditshme na ka mesuar qe midis luftes se perjetshme midis te mire dhe te keqes, e mira nuk fiton gjithmone. John Hobbes ishte ai qe tregoi se njeriu mund te vdese edhe per idealet e tij, per njerezit e tij te dashur, ne menyre qe virtytet e mira morale te lartesohen dhe e keqja te mposhtet ne menyre qe bota te clirohet nga ajo. Por fundi i filmit tregon te kunderten. E keqja vazhdon...

Fallen - Time is on my side (  Rolling Stones)


Postuar nga Katilesha datė 21 Tetor 2009 - 16:35:

Philadelphia

E kam ripare para dy netesh ne fakt dhe meqe  tani jam duke degjuar kengen  mendova  qe e ka vendin te kjo teme. Pervec kastes se autoreve ,skenarit ,problematikes qe trajton qe ne vitet '90 ishin ne kulmin e tyre, mesazhit qe jep ky film , muzika eshte nje element qe e ben te pavdekshem.

Street of Philadelphia - Bruce Springsteen



Postuar nga Katilesha datė 21 Tetor 2009 - 17:23:

Lightbulb

Ps: I Love you

Eshte nje film  i pershtatur nga  romani me te njejtin titull shkruar nga Cecilia Ahern. Per te disaten here me ka pelqyer me shume libri se sa filmi , aq me teper qe kolona zanore ka qene krejt e ndryshme nga ajo c'ka une kisha krijuar ne mendjen time. Filmi ka disa ndryshime te vogla ne krahasim me librin dhe skena finale nuk me pelqen.

P.S. I Love You - Galway Girl

http://www.youtube.com/watch?v=zKIl-v18mgo

 


Postuar nga Katilesha datė 21 Tetor 2009 - 18:21:

Lightbulb

Secret window

Nje film i pershtatur nga novela e Stephen King " Secret window, secret garden". Filmi te ve perpara skenave te dyfishta  dhe dyshimet qe te krijohen gjate filmit te vene ne ankth per  fundin e historise. Personalisht nuk kam ndonje simpati te vecante per Johnny Depp ,por eshte nje film interesant.

Muzika: Philip Glass ^ Geoff Zanelli


Postuar nga Tulipani datė 22 Tetor 2009 - 00:56:

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato qė tha Katilesha
Secret window

Nje film i pershtatur nga novela e Stephen King " Secret window, secret garden". Filmi te ve perpara skenave te dyfishta  dhe dyshimet qe te krijohen gjate filmit te vene ne ankth per  fundin e historise. Personalisht nuk kam ndonje simpati te vecante per Johnny Depp ,por eshte nje film interesant.

Muzika: Philip Glass ^ Geoff Zanelli




E di qe se mbaja mend qe ishte Philip Glass kompozitori? Shume shume i bukur si film, pervec se une e kam pike te dobet Johnny Depp por gjithsesi cdo film i tij eshte gati nje garanci (gati po te heqim here pas here budallalleqet si psh Piratet e karaibeve etj po nejse)

dhe protagonisti tjeter eshte aktor i zoti. Ka nje gje ne librat e King jane te thjeshte por kane histori marramendese e keshtu ne pergjithesi cdo regjizor e ka shume te lehte per te ndertuar filmin e skenarin.


Postuar nga Katilesha datė 23 Tetor 2009 - 15:55:

Lightbulb

Ky eshte nje film qe daton ne 2002 ne fakt dhe une e kam pare te pakten 2 here por ma kujtoj sot nje kanal TV lokal qe po e ritrnasmetonte.

Kompozitori i kolones zanore John Williams.

Catch me if you can


Postuar nga Katilesha datė 25 Tetor 2009 - 12:01:

Lightbulb

Vetem nje kompozitor si Francis Lai mund te ishte adapt per kete film qe ka ne qender te tij  aventurat seksuale te nje vajze gjate pushimeve te saj.

Bilitis soundtrack


  Gjithsej 19 faqe: « E parė ... « 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 »
Trego 181 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.