Forumi Horizont Gjithsej 19 faqe: « E parė ... « 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 »
Trego 181 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Video Muzikore (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=357)
-- Soundtracks - Kolonat zanore te filmave (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=15877)


Postuar nga agata datė 19 Shtator 2009 - 14:50:

Muzike filmash.

Prologue Babushka (Paul Cantelon)



Ps: nese egziston nje teme tjeter e tille le te bashkohet me te...


Postuar nga Roi datė 22 Shtator 2009 - 00:02:

Where I'm headed - Lene Marlin

Mauvaises Fréquentations
(Shoqeri e keqe)

Film francez pak i njohur i cili trajton nje teme adoleshenciale,dashurite e para,debolesat e moshes te cilat mund te te cojne edhe te marrosesh pas personit te gabuar ! Faktikisht edhe videoja eshte nje pjese ku duket se i dashuri i adoleshentes ne fjale, e shtyn deri atje sa te prostituohet me disa persona thjesht per leke !



Kenga me pelqen.Me raste edhe me shume se Unforgivable sinner !! Faktikisht,me para, kam pas nje debolese te lehte per kenget e Lenes,sado qe te gjitha pak a shume nje tematike kane,cik shume adoleshencilae e post-adoleshenciale ne pergjithsi,sado qe vajza eshte rritur ca kohet e fundit !


Postuar nga AngelDevil datė 22 Shtator 2009 - 09:33:

fantastike



Postuar nga AngelDevil datė 24 Shtator 2009 - 09:10:


Postuar nga Tulipani datė 24 Shtator 2009 - 10:15:

Lightbulb

Rikujtoj te vendosni titujt e kengeve e per me shume ne kete teme dhe emrat e filmave. Ndryshe degjojini per vete e mbajini ne mendje sepse do te prishen shume shpejt.


Besoj se kaq eshte me se kuptueshem apo jo?




Faleminderit


Postuar nga Roi datė 06 Tetor 2009 - 00:28:

Filmi Kill Bill sigurisht qe ka qene nga filmat ku degjohen vertet shume kenge dhe goxha te bukura !

You Shot Me Down - Nancy Sinantra



Kjo eshte nga me te emblat dhe te bukurat po ashtu !

The Flower of Carnage - Meiko Kaji




Goodnight Moon - Shivaree




Ndersa kjo njihet cik si me shume zyrtarisht kolone zanore e filmit te Tarantinos,nuk e di pse

Chingon - Malaguena Salerosa




dhe ne fund s'mund te mungonte....

The Lonely Shepherd - Gheorghe Zamfir


Postuar nga Roi datė 12 Tetor 2009 - 01:45:

You Could Be Mine - Guns n' Roses

Terminator !!!




Kushedi sa here mund ta kem degjuar "i ri" kete kengen !! Vdisja fare atehere


Postuar nga AngelDevil datė 12 Tetor 2009 - 11:34:

Doja te sillja versionin origjinal te muzikes se filmit Scent of a Woman



Scent of a Woman - Itzhak Perlman


Postuar nga Katilesha datė 12 Tetor 2009 - 11:54:

Lightbulb

Stigmata

Film i 1999 por qe une e pashe vetem para 2 netesh.

 Natalie Imbruglia - Identify


Postuar nga Roi datė 12 Tetor 2009 - 13:32:

Citim:
Po citoj ato qė tha Katilesha
[B]Stigmata

Film i 1999 por qe une e pashe vetem para 2 netesh.




E kam pare dhe une goxha vite me pare ne kinema. Duhet te kete qene 99 ose 2000 !
I lezetshem,i ngjashem pak a shume me keta filmat e tipit Ecorcisti apo Ezorcizmi i Emily Rose,edhe se jo aq dark fare !
Nuk eshte film antifetar,por me shume kundra rregulloreve absurde te kishes. Kundra atyre modifikimeve qe kisha ka bere gjate historise se saj, ne lidhje me sjelljet e pjestareve te organizmes kristiane,si psh rolin dytesor e te paperfillshem te femres ne kishe,apo martesat e prifterinjve e kshu me rradhe ...


Meqe filmat shqiptare kohet e fundit jane bere vertet me pikatore, dhe aq me pak qe pothuajse nuk ekzistojne kolonat zanore e filmave shqip,po postoj kete nga filmi Koha e kometes ! Film qe s'kam pare,por duke qen qe eshte nje bashkpunim i huaj,nuk duhet te jete keq !
Kenga,hec mo,tipike pop-folk ballkanase...pastaj nga nje e fisit Ismajli nuk mund te priten perla...


Koha e kometes - Zanfilla Ismajli


  Gjithsej 19 faqe: « E parė ... « 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 »
Trego 181 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.