Forumi Horizont Gjithsej 97 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 » ... E fundit »
Trego 967 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Kinematografia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=127)
-- Cili eshte filmi i fundit qe keni pare dhe cfare pershtypjesh ju ka lene (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=6556)


Postuar nga oliinter datė 13 Tetor 2005 - 20:42:

Gladiatori

Sa me shpesh e shikoj aq shume me pelqen si film...


Postuar nga Fajtori datė 13 Tetor 2005 - 22:17:

I fundit... hmmm

Eshte nje film italian i vitit 1964. Quhet "Extraconiugale" dhe eshte me tre episode. Eshte satirik dhe tall mentalitetin e vjeter italian me ane te nje emigranti qe ka shkuar ne Suedi, ku mentaliteti eshte i hapur. Pashe vetem episodin e fundit dhe mu duk shume aktual per Shqiperine. E kerkova ne internet po nuk e gjej per ta blere.


Postuar nga Klodel datė 14 Tetor 2005 - 18:06:

i fundit qe pashe ne kinema ka qene the island. me pelqeu ideja qe edhe klonet kane shpirt.

shume interesant.

ne tv po rijepet Ally Mc Beal, Incantesimo 5 e ka filluar dhe 6, Friends, qe me pelqejne shume si seriale, ah po edhe i preferuari im Sex in the City,


Postuar nga iliriusa datė 14 Tetor 2005 - 20:44:

Re: Gladiatori

Citim:
Po citoj ato qė tha oliinter
Sa me shpesh e shikoj aq shume me pelqen si film...



Oliinter, pershendetje!
Mqs je nje nga te paktet qe kam degjuar se e kane pelqyer kete film; nuk ju duket se eshte pakeza i ftohte edhe si teper tragjik?
Vetem opinioni im!
Filmi i fundit qe kam pare ishte "Closer" dhe mu duk paksa i cuditshem sepse eshte i vecant nga filmat ne pergjithesi. Tregon vertetesin e mardhenieve me intime, pa e zbukuruar apo gdhendur realitetin. Dhe e tregon shume qarte shkrirjen e dinjitetit edhe personalitetit ne emer te afersis me dike tjeter.


Postuar nga _mIzZzA_ datė 15 Tetor 2005 - 15:29:

Citim:
Po citoj ato qė tha ^AngeL^

lol se kisha ne plon me shku me e pa kte filmin dhe kom harru
do ik te henen nese nuk gjej ndonje kinez rruges me e ble

ahhaha mir do besh yllo

un dua te shikoj roll bounce


Postuar nga Zhylien Sorel datė 03 Nëntor 2005 - 18:01:

filmi i fundit ishte anakonda 2
nuk me pelqeu fare
eshte me i bukur ai i pari


Postuar nga _mIzZzA_ datė 06 Nëntor 2005 - 23:26:

un do vete te shikoj saw 2
neser po dua te shikoj edhe GET rich or die tryin filmin e 50cent se duket shum i bukur


Postuar nga eng_girl datė 08 Nëntor 2005 - 01:41:

filmi i fundit qe kam pare eshte "mystic river", (me ne fund e pashe). mendoj se behet shume kompleks ne zhvillim e siper dhe perfundimi eshte i thjeshe. pasi jemi mesuar te shikojme filma me zhvillime misterioze dhe me perfundime te nderlikuara, mendoj se ky ishte shume me i thjeshte nga cfare mendova,dhe mendoj se ketu qendron bukuria e tij ne njefare menyre.


Postuar nga i/e paregjistruar datė 08 Nëntor 2005 - 01:43:

Une dje kam pare "Doom" me the rock. Film me kot s'kam pa nojher. Nuk e rekomandoj, me vjen inat qe nuk zgjodha "chicken little" te pakten te kisha qesh.


Postuar nga Zhylien Sorel datė 08 Nëntor 2005 - 10:36:

filmi i fundit e pash ne shkolle,LA STRADA

i frederiko felinit,cilsuar nje nga fimat me te bukur te te gjitha kohrave....


  Gjithsej 97 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 » ... E fundit »
Trego 967 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.