Forumi Horizont Gjithsej 20 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 » ... E fundit »
Trego 20 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Aktualitete Ndėrkombėtare (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=110)
-- Zbulohet loja e sherbimeve sekrete te huaja ne Irak. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=9539)


Postuar nga myzeqari datė 26 Shtator 2005 - 11:40:

Citim:
Po citoj ato qė tha Sabian
qe ka sherbime sekrete ne Irak kete e di edhe bufi, por ama nuk kam pare sherbime sekrete qe te Vrasin policet dhe popullsine e thjeshte.


Tani Sabian , le te diskutojme sic eshte per te diskutuar !!
Te dy te akuzuarit ne fjale i jane pergjigj me zjar , zjarit te policise irakiane , pasi ata nuk ndaluan ne chekpoint , si pasoje mbeten viktimat !!
Te arestuarit , jane rrahur keq nga forcat e policise ne Baser (ne fakt nuk prisja tu jepnin flete nderi ) , dhe jane burgos ne stacionin e policise lokale aty !
Gjithashtu nje hetues lokal ka nxjere dhe urdhrin e arestimit , i cili vazhdon te jete ne fuqi , pavarsisht nga rjellojat e ngjarjeve !!
Populli dhe policia irakiane jane teper te revoltuar me veprimet e ushtrise britanike , te cilet rethuan burgun me tanke , e shperthyen ate duke bere te mundur largimin e142 te pergosurve te tjere!!
Per mua keta te dy duhet te dalin para gjyqit Irakian dhe te marin ate qe meritojne !
Ne keto momente flamuri britanik ne Baser , do krijoj vetem revolte dhe egersin e popullsise vendase , per te kater viktimat irakiane ne kohen e shperthimit te burgut nga anglezet !!
Tani ministri i jashtem irakian kishte leshuar urdhrin per lirimin e te dy te akuzuarve por forcat lokale nuk iu binden keti urdheri , dhe rjedhuan te tjera !!
Nja diplomat britanik tha qe jo vetem nuk do kerkojme falje ndaj familjeve te viktimave por nuk e shohin as te arsyeshme ti demshperblejne ato si edhe te rindertojne burgun qe ata e shkatruan !
Kjo per mua eshte nje absurditet , dhe nje arogance e papare nga ushtria angleze ndaj ketij fakti , pale por ketu ne angli i tregojne si heronj , tanket thyen burgun dhe liruan shoket e tyre qe mbroheshin nga disa kallashnikov !!
Kesaj si tia vesh emrin , une i quaj mburracaker dhe te paturpshem !!
Citim:
megjithate tre kanale gjermane kane dhene kete ngjarje qe se pari e ka paraqitur Al Jazera kanali i Katarit.


Tani ti Sabian me fal si do ti , pergjigjen e mediave te Frances edhe Gjermanit , qe te gjithe e dine qe kane kundershtuar luften ne Irak qe ne momentin e pare , une nuk pres te jete pozitive dhe nuk u ve shume rendesi gjithashtu !
Citim:
Eshte me se e vertete qe eshte gjetur sasi e konsiderueshme armesh dhe sasi eksplozivi ne makinen e tyre me targa te Basres.



Tani po e perseris prap , BBC ne raportin e saj theksoi se jane gjendur arme ne makinen e tyre qe kishte targa lolkale , por nuk ka thene per asnje lloje eksplozivi !
Sabian sic e lexon edhe vete , une nuk jam as pro amerikan dhe as pro anglez por sic te kam thene me perpara me pelqen qe diskutimi yne te lidhet me realitetin dhe te behet me kembe ne toke dhe jo ne ajer!!
Gjithmon ti referohimi nje diskutimi per lajmin e vertet dhe jo atij qe na intereson !!

Pershendetje lale


  Gjithsej 20 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 » ... E fundit »
Trego 20 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.