Forumi Horizont Gjithsej 69 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »
Trego 69 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Sfera Institucionale (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=194)
-- A duhet nje ligj penal per te mbrojtur imazhin kombetar? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=16900)


Postuar nga Piktor datė 08 Mars 2009 20:39:

Nuk ka dhe nuk mund te kete ligj qe denon dy here nje njeri per nje krim te bere.
Mire do te ishte ose eshte se mesa duket eshte rene dakort te pakten me Italine qe te vuajne denimin ne Shqiperi ata qe kane kryer krime ne Itali.
Demi per imazhin eshte bere tashme edhe sikurse te realizohej kjo qe thote Fajtori tashme eshte vone jemi shume vone dhe asgje nuk mund ta heqe perveēse kohes qe sheron ēdo plage dhe natyrisht te shpresosh qe shqiptaret te mos kryejne krime te shemtuara.
Ja psh rasti me i fresket i dy shqiptarve te kapur dje ne Milano efektin ose imazhin e shqiptarit kriminel e rijetuan edhe njehere italianet pas nje pause qe do thosha me te vertete te gjate dy a tre vjeēare.
Mirpo kur vjen puna per krimin e italianeve qe vrasin familjet shqiptare mjaftoi kronika e mengjesit dhe pakekush mos te them asnje e mori vesh se kush e shuajti ate familje pervetem se ne shqiptareve.
Kjo natyrisht sepse ēdo kush mbron imazhin e tij dhe te shtetesve te tij.


  Gjithsej 69 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »
Trego 69 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.