Forumi Horizont Gjithsej 69 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »
Trego 69 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Sfera Institucionale (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=194)
-- A duhet nje ligj penal per te mbrojtur imazhin kombetar? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=16900)


Postuar nga BIONDIA datė 08 Mars 2009 21:16:

Fajtor e dini ju sa i kushton nje shteti"ne leke " te mbaje nje denuar ne burg dhe sidomos ne shqiperi ku shteti ska leke te paguaje invalidet ,pensionistet ,fukarejte ku do ti gjeje keto leke qe te mbaje ne burg nje , qindra , mijra "se ka demtuar imazhin e popullit",mendoj se perpara se te flasesh per imazhin e shqiptareve emigrante qe len neper bote ndoshta do ishte mire te flisje per imazhin qe qeveria shqiptare len neper bote se kriminelet jane ne qeveri qe nga i pari deri tek i fundit
Sipas jush duhet te denohet Berisha Nano me shoke per imazhin e tyre apo kjo nuk hyn per keta njeres .. ... por SADO I RENDE TE JETE KRIMI ky mbi te gjitha eshte nje njeri dhe me fal fajtor por kush jeni ne ti themi nje NENE ,MOTRE ,BABAI , FEMIJE qe njeriu yt i dashur dhe pse kriminel per ne por perseri "i dashur per ato" se sfidoj cdo kush te me thote qe nese njeri nga familja ben nje "krim " nuk e shikon ma o se mendon ,ne se duan te kthehet te humbi kontanktin sepse na prizh imazhin .....(ndoshta ske marre asnjeher pjese ne nje proces o as e ke idene se cdo te thote )
Para disa ditesh ketu u fol se 2 romene kane perdhunuar nje vajze dhe gazetat u mbushen plot duke shkruar tv cdo sekonde kete gje ......tani na rezultan se keto me 99% nuk kane marre pjese ne kete gje dhe jane te pafajshem te pakten per kete....tani gazetaret politikanet cdo italian duhet me e denuar se na kan prish imazhin e rumenve......ma
Piktor denimin e kryen ne shqiperi vetem njeres qe kerkohen dhe nga vendi yne qe kane bere krime dhe atje dhe per njeres qe jane denuar me shume se 20 vjet per te tjeret jo .
Mendoj se kur nje njeri shqiptar sillet keq mua sme prek sepse te perbashket me mua ai ka vetem gjuhen asgje tjeter.
Jam dhe kam qene e mendimit se burgu nuk rregullon asgje duhet te edukoje por a ndoth kjo ne shqiperi qe nje i burgosur te dale i riedukuar ?????????????? bishti i qenit ngelet bisht qeni per te gjithe ...trane per ato njeres qe i ka rene ky hall ...


  Gjithsej 69 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »
Trego 69 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.