Forumi Horizont Gjithsej 69 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 » ... E fundit »
Trego 69 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Sfera Institucionale (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=194)
-- A duhet nje ligj penal per te mbrojtur imazhin kombetar? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=16900)


Postuar nga Piktor datė 08 Mars 2009 - 21:31:

E vertete eshte qe kushtojne te mbash ne burg njerezit siē thua Biondia por mesa di une marreveshja parashikon qe ata te mbahen ne burg me fondet e qeverise se shtetit qe i ka denuar.
Problemi qendron ne ate te komplekseve qe jane krijuar ne shoqerine italiane, mes tyre pastaj te flasim per emigrante. Problemi qendron tek psikozat qe krijohen tek njeriu i thjeshte nepermjet mediave duka ja turbulluar gjykimin dhe mos e pare me sy real realitetin.
Dje flisnin keq per shqiptaret sot e kane me rrumunet neser ...
Me nje fjale te degjosh lajmet e humb lidhjen me realitetin dhe mendon se bota eshte e mbushur vetem me kanibale, mostra, kriminele etj etj.


  Gjithsej 69 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 » ... E fundit »
Trego 69 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.