Forumi Horizont Gjithsej 69 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 » ... E fundit »
Trego 69 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Sfera Institucionale (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=194)
-- A duhet nje ligj penal per te mbrojtur imazhin kombetar? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=16900)


Postuar nga BIONDIA datė 08 Mars 2009 - 21:48:

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
E vertete eshte qe kushtojne te mbash ne burg njerezit siē thua Biondia por mesa di une marreveshja parashikon qe ata te mbahen ne burg me fondet e qeverise se shtetit qe i ka denuar.
Problemi qendron ne ate te komplekseve qe jane krijuar ne shoqerine italiane, mes tyre pastaj te flasim per emigrante. Problemi qendron tek psikozat qe krijohen tek njeriu i thjeshte nepermjet mediave duka ja turbulluar gjykimin dhe mos e pare me sy real realitetin.
Dje flisnin keq per shqiptaret sot e kane me rrumunet neser ...
Me nje fjale te degjosh lajmet e humb lidhjen me realitetin dhe mendon se bota eshte e mbushur vetem me kanibale, mostra, kriminele etj etj.piktor nje i burgosur i kushton shtetit italin mesatarisht 230 euro ne muaj dhe mendo se cfare do te thote kjo per ekonomine italiane nese nje njeri eshte denuar 20 vjet shteti italian nuk do paguaje asgje ...nuk eshte vetem kjo ane por a respektohen te Drejtat e NJeriut ne shqiperi si neper burgjet e huaja a garantohet dhe shlyerja e denimit por si nje NJERI pa u vetvare pa u perdhunuar pa u torturuar sic ndoth neper burgjet e shqiperise .
Jo gjithmon fajin e ka Ujku nganjher e ka dhe Kesulkuqja ...


  Gjithsej 69 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 » ... E fundit »
Trego 69 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.