Forumi Horizont Gjithsej 38 faqe: « E parė ... « 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 »
Trego 380 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Bota e re poezise (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=337)
-- Fjalori romantik.... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=12620)


Postuar nga atiola datė 06 Tetor 2007 - 16:21:

skuptova dicka cfare behet fjale ketu


Postuar nga Eria datė 06 Tetor 2007 - 16:29:

E di qe per te tjeret historia jone eshte e cuditshme,e pabesueshme,e larget.Per ne te dy eshte gjeja me e bukur qe mund te na ndodhte ne ato momente te keqija per secilin nga ne.Per ne te dy eshte e verteta me e madhe,realiteti yne.Le te gjejme forcen qe dhe te tjeret ta marrin vesh se ti je gjysma ime dhe une jam gjysma jote.Te dua shpirti im.Te dua shume.


Postuar nga atiola datė 06 Tetor 2007 - 16:32:

ndoshta e vertete je gjysma ime po crendesi ka ne te vertet sdo jesh kurre
ne jete njeri sdo ta kuptoje e ne fund cfituam gjithnje vetem edrrra qe nuk do behen kurre realitet


Postuar nga Katilesha datė 06 Tetor 2007 - 18:52:

Question

Asgje tjeter nuk ndjej ne keto caste ,pervecse prekjen tende te lehte mbi lekure. Parfumin e fjaleve te tua qe me rrethon dhe me deh te teren, me zhyt ne detin e shpirtit tend, dhe duart dallge te tuat me shterngojne fort pas vetes ,sikur kane frike se me humbasin.

Asgje tjeter nuk ndjej ne keto caste,pervecse deshiren per ty  qe me djeg cdo mendim dhe ndjenje perbrenda...

Asgje tjeter nuk ndjej ne keto caste ,pervecse Ty!!

 

Kati 007


Postuar nga atiola datė 06 Tetor 2007 - 20:25:

Ndersa une asgje tjeter nuk ndjej ne keto cste vetem deshiren te jesh me mua tani dhe te mund te kerkoj te falur asgje nuk dua me shume mu pergjigj te lutem beje per mua


Postuar nga njeni datė 09 Tetor 2007 - 20:07:

sa e sa here kam enderruar qe do ta pushtosh hapsiren e kalter te syve te mi, e te fluturosh si nje pulebardhe duke ndjeke rrezet e ngrohta qe do te udherrefenin deri tek zemra ime...Por syte me behen det i trazuar,dhe ujerat e njelmeta te detit ngrihen ne faqet e akullta nga ererat e ftohta te jetes,e une e kuptoja qe edhe kjo eshte njera nga shume enderrat per ty,se ti s`do te kthehesh me.....KURRE me


Postuar nga Katilesha datė 13 Tetor 2007 - 18:10:

Exclamation

Ti asgje nuk di nga dashuri  vertete

nga ankth i pritjeve ne mesnate,

ku dhe hena duket sikur pret,

nje rreze shprese ne fytyren e zbehte.

 

007


Postuar nga njeni datė 29 Tetor 2007 - 15:07:

...pellgjet zbrazen nga te shkelurat,ndjeje se pertej botes sime ka nje imazh qe ngjane me perjetimet e mia ,...a thua krejt bota te me ngjaje ...???Edhe ky shi qe u ndal nuk solli asgje te re ,...perveq se mu kujtuan fjalet se shiu eshte lot, se shiu lanė mekatet ,se shiu ,...sa shume fjale te thena kot ,...edhe ylberi ka nje bukuri qe nuk na le ta prekim,...ashtu i lagur me dhembin vraget qe kam neper trupin tim ,se nuk doja te mbaja ne shpirte deshiren per te harruar gjithqka,...pres te me thahen te veshurat ne trup,ta humbe ngrohetsine,dhe te ndjeje se edhe une po vuaj ,...kalova nje emocion qe shumkė neper shekuj e ka lidhur me relegjionin ,...me besimin,por nuk munda te ndalem askund sepse kisha shijuar ndjenjen e te qenurit njeri me mėkate,...dhe keshtu shkova,as lamtumire nuk thashe ,...ama nuk e dija se nje lamtumire e pathėne nuk tė lė tė largohesh sado larg qe shkon,...eshte veshtire te mbetesh peng i nje ndjenje qe kurrre nuk mund ta shprehesh ,...ta mbashė me vete fillin e nje humbje ,.............


Postuar nga bebushi!!! datė 30 Tetor 2007 - 17:53:

E di qe per nje kohe me ke mbyllur me celes aty brenda zemres tende,por nuk mendon se ka ardhur koha ta heqesh drynin?Ka ardhur koha te me lirosh ,te me marresh afer teje dhe te furnizosh me frymen time frymen tende??? Te pulsojme te dy bashke ne ujrat e kenaqesise??te dua cmendurisht...


Postuar nga Katilesha datė 30 Tetor 2007 - 18:12:

Citim:
Po citoj ato qė tha njeni
...dhe keshtu shkova,as lamtumire nuk thashe ,...ama nuk e dija se nje lamtumire e pathėne nuk tė lė tė largohesh sado larg qe shkon,...eshte veshtire te mbetesh peng i nje ndjenje qe kurrre nuk mund ta shprehesh ,...ta mbashė me vete fillin e nje humbje ,.............


...........

Mik me pelqeu ajo cfare kishe shkruar,por me shume e gjeta veten tek keto mendime......te pershendes.


  Gjithsej 38 faqe: « E parė ... « 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 »
Trego 380 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.