Forumi Horizont Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »
Trego 23 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Moto GP (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=221)
-- Valentino Rossi (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=149)


Postuar nga Eros datė 06 Janar 2003 - 22:51:

Valentino Rossi

Abababa Numri 49 bobo ky eshte MotorCiklisti me i mire ne bot. Ky ben spektaklin.Megjithse ka numrin 49 1sh eshte. Jepni mendimin tuaj per te me poshte!


Postuar nga ArBi datė 09 Janar 2003 - 10:18:

Lightbulb

Ky eshte tamam me i mire, e kam pare shume here duke bere gara edhe e kam vleresuar si apsolut


Postuar nga Eros datė 11 Janar 2003 - 18:58:

Rossi kaloj nga Klasi 250 kubiksh ku ishte kampjon i padiskutushem dhe shkoj tek Klasi 500 Kubiksh dhe fitoj kapjonatin e pare ne ate klas.
Eshte njesoj si te vij nje ekip nga Kategoria e Dyte dhe te Fitoj Kampjonatin.


Postuar nga qershor13 datė 11 Prill 2003 - 14:40:

Biaggi

Valentino eshte pilot i mire.Kete vit e ka shume te veshtire me Max Biaggi te honda.....
...secili ka mendimin e vet,por per mua Biaggi del kampion kete vit..


Postuar nga déją-vu datė 25 Prill 2003 - 12:30:

Ci@o............

Jam tifoz**** i atij femije te keq!!!!!Kur garon ai qendroj me ore te tera para Tv,dhe jam aq fanatik sa nuk humbas as kualifikacionet qe ben!!!!!!!Eros.................ka numrin 46 o te hengert mortja !Pastaj nuk eshte njesoj kategoria e atyre motove me hyrjen ne fuqi te motorave 4-kohesh.Sinqerisht ju gjend moto me e mire qe ate vite ishte ne qarkullim,dhe natyrisht kishte nje team qe e plotesonte skuadren................POR PRAPE NGELET FENOMEN!!!!! ciao


Postuar nga déją-vu datė 25 Prill 2003 - 12:37:

Thumbs up kush e man mend kete skene?!

Eshte tek kategoria e jo-normaleve!!


Postuar nga déją-vu datė 09 Korrik 2003 - 14:32:

Pershendetje :)

Ne fakt nga ajo qe kam kuptuar ROSI kerkon te firmosi nje kontrate nje-vjeēare per Honda!
Ka shume mundesi qe se shpejti te kaloi nen ngjyrat e Ducati(motori me potent sot ne Moto-Gp),arsye sipas meje eshte sepse do te ishte piloti italian qe mbas shume vitesh fiton me nje marke motori italiane,ne kategorine me te madhe!
Besoj qe me dy pilota si Rosi dhe Capirossi ne Moto-Gp do te luante ne favor te spektaklit ne ndryshim nga Formula1,qe eshte bere vertet nje ritual!

P.S meqe ra fjala ,si ju duket simulatori ne video-game i Moto-Gp???Une ne fakt e kam lozur dhe versioni i fundit me ka pelqyer tej mase


Postuar nga qershor13 datė 09 Korrik 2003 - 14:58:

Post Honda

Nuk ka per ta lene Honden Valentino se eshte moto me e mire ne boté.Se me i rane ne dore nga nje piloti tjeter (es.Biaggi) nuk merr me kampionat Vale(ose do e kete shume te veshtire).Ketu nuk po them qe Ducati nuk eshte motorr i mire po ne krahasim me Honden eshte pak larg.


Postuar nga qershor13 datė 10 Shtator 2003 - 12:06:

Ēmimi i Madh i Portugalisė i ka takuar Valentino Rosit

Ēmimi i Madh i Portugalisė i ka takuar Valentino Rosit. Piloti i Hondas ka arritur tė fitojė me autoritet mbi pistėn e Estoril duke zgjatur hapin gjithmonė e mė shumė drejt titullit botėror.

Njė garė e studiuar me imtėsi ajo e Rosit, qė arriti fillimisht tė parakalojė Biaxhin nė xhiron e 14 dhe tė presė finishin i qetė. “Mund tė them se ka qėnė njė nga garat mė tė bukura tė kėtij sezoni – shprehet Valentino. Gjithēka shkoi nė mėnyrė perfekte falė edhe ndihmės sė Kapirosit qė arriti tė mbajė pas Zhibernon.

Tashmė mund tė them me bindje tė plotė se jam rikthyer Valentino i parė”. Dhe Maks Biaxhi ka mbetur i kėnaqur me vendin e tij tė dytė duke pranuar se Rosi e meritonte tė fitonte:

“Unė personalisht jam i kėnaqur me vendin e dytė. Bėra njė start tė shkėlqyer por vėshtirė se mund tė hahesh me doktorin. E rėndėsishme ėshtė qė u pėrpoqa deri nė fund. Shpresoj qė nė garėn e ardhshme gjėrat tė shkojnė mė mirė”.

Vendi i katėrt duket se e ka nxjerrė pėrfundimisht jashtė luftės pėr titull Sete Zhibernon, por nuk ka ulur aspak optimizmin e tij: “Titulli nuk ka qėnė objektivi im kryesorė nė kėtė sezon.

Rėndėsi ka qė unė kam zhvilluar njė kampionat tė bukur dhe arrita tė isha njė ndėr pretendentėt pėr titull. Pėrsa i pėrket garės sė sotme gabova nė dy tre sektorė tė pistės dhe si pasojė erdhi dhe pozicionimi im nė vendin e katėrt tė renditjes – pėrfundoi Zhiberno.


Postuar nga qershor13 datė 19 Shtator 2003 - 09:40:

Arrow Moto GP

Moto GP zbarkon nė Brazil dhe bashkė me tė vijnė dhe polemikat e para ndėrmjet pilotėve. Maks Biaxhi dhe Valentino Rosi menjėherė e kanė nisur me gjuhėn e ashpėr duelin pėr Ēmimin e Madh tė Brazilit. Vetėm pėrpara pak kohėsh romani kishte deklaruar se sukseset e Doktorit I dedikoheshin motorrit Honda dhe jo aftėsive tė tij.Kaq ka mjaftuar qė Vale tė japė kundėrpėrgjigjen e tij: “Biaxhi ėshtė gjithmonė njė dhelpėr dhe nuk bėn gjė tjetėr veēse gėnjen. Do tė ishte mirė qė ai tė pranonte realitetin dhe tė mos merrej me fjalė tė kota. Tė dy e dimė shumė mirė se koha e tij ka perėnduar.
Gjithsesi pėr tė ėshtė mė mirė qė unė tė qėndroj tek Honda, pasi nė kėtė mėnyrė mund tė vazhdoj tė thotė vazhdimisht se unė e mund ngaqė kam njė motorr mė cilėsorė.Megjithatė nuk mė interesojnė shumė deklaratat e tij pasi jam i ndėrgjegjshėm qė pėrmomentin jam unė mė I miri”.Nė krahun tjetėr dhe Maks Biaxhi nuk vonon pėr tė replikuar sėrish, duke vazhduar tė mbrojė mendimin e tij: “Skuadra e Valentinos fitonte dhe pėrpara se ai tė mbėrrinte, madje dhe kur kishte pilotė si Gardner,Duhan apo Krivil.Nė fakt Honda ėshtė skuadra mė e fortė dhe pėr Rosin ngjitja nė pod mua mė duket gjėja mė e thjeshtė nė Botė. Nėse dėshiron tė shkruajė me tė vėrtetė historinė atėherė do tė bėnte mirė tė vinte tek Yamaha”.


  Gjithsej 3 faqe: [1] 2 3 »
Trego 23 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.