Forumi Horizont Gjithsej 41 faqe: « E parė ... « 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 » ... E fundit »
Trego 41 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Kinematografia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=127)
-- Te reja nga kinematografia ! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=17710)


Postuar nga kurt datė 20 Prill 2011 - 12:42:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori
Krenohen sepse jane te paaafte te kene yje vete. Prodhojne kelyshe, i shperndajne neper bote dhe krenohen kur ndonjeri behet famoz. Sec lidhje ka Shqiperia me famen e De Niros vetem nacionalistet brenda pusit te mendjes se vet e kuptojne.
fajtor je pure intertaiment, me knaq se i merr sharjet ne menyren me te persosur "dhe vazhdon me ate besnikerin tende ndaj armiqve fqinj" (im joking about the tradhtar thing, personaly)
pse te krenohemi me shqiptar te famshem? pse jo?!
ti gjithmon ven ne dukje vetem shqiptaret qe bejn keq, dhe je konsistant
tani ne patriotet po vejm nje lloj balance ktu, its only fair.

nese krahasojm nje vend si meksiken (kot randomly) qe ka 200 million njerz dhe shqipetaret qe jane 7 million, cila rrace ka lindur njerz qe i kane sherbyer njerzimit, qe kane bere nje emer ne shkalle boterore, qe kane patur influence me shume, meksikoja apo shqiperia.
mekksikant kane sjedhe vetem burritot ne ket bote, qe mua me duket ushqim i persosur kur behem high dont get me wrong. lol

pse mos te krenohet nje popull i vogel si ne per kto gjera, kur gjithe balkani dhe evropa vetem te kqijat vejn ne dukje, dhe neve njerit-jetrit biles, ia mbushim mendjen vetes pastaj qe jemi rrace e keqe when all we hear and read everywhere brenda dhe jashte shqiperise.
amerikant e dojn john belushin p.sh, eshte nje nga most beloved characters in real life not just as komdian/aktor ne amerike, kjo eshte per tu krenuar se amrikant e shohin shqiptarin me sy tjeter kur e dijn se vjen nga nje familje shqiptare.
njehere tjeter nje plake indiane/amrkane kur isha dealer long time ago, me tha qe une e dua shqiperine se dua nene terezen.
para pak javesh isha ne tavoline duke lozur me nje plak amreikan veteran lufte te korejes, dhe kur me pyeti dhe iu pergjigja nga jam, ai menjehere tha: aleksander the great une besoj se ka qene shqiptar. ishte histoy buff.
une nuk ju leshova ne qafe burrit te botes por ama mu duk burr i mire meqe po flasim per patriotizm primitive, ne tavoline ishin disa amriekan anglez dhe nje dealer boshnjake dhe nje lojtare rumune vajze e re blond.
ate nate kemi patur bisedat me te shishme ne nje poker game qe mbaj mend ndonjehere, sespe ishte edhe nje amerikan tjeter profesional qe dinte per shqiperine vetem kurrpsionin e shtetit te tanishem.
kemi fol per isalimizmim krishterizmin ateizmin, etj, por njerzit qe kane njohuri i shikojn kto gjera, kurse ne avrope dhe balkan they highlight vetem krimenlat shqiptar,
nejse mund te shkoj gjate me kto historina
nuk eshte se jam balkanik tipik dhe dale rruges me flmur, na fakt nuk kam patur flamur dhe asnje simbol patriotizmi kurr ne jeten time, but in some intectual sense, cdo shqiptar eshte mire te dije disa te mira per historin e popullit te vet.
(nejse dola nga tema se na hape oreksin ti)


  Gjithsej 41 faqe: « E parė ... « 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 » ... E fundit »
Trego 41 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.