Forumi Horizont Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkiva (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=356)
-- mendime te castit... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8245)


Postuar nga Klodel datė 29 Prill 2006 - 00:16:

po imagjinoji si te bardhe edhe o zot sa po qesh me ka ndodhur nje gje fare e pabesueshme dhe teper unike e llojit te saj rruges per ne shpi.. e ka fajin hena e plote hahahaha oooooo vdiqa duke qeshur. kot nuk mendoj se jam lume i rrembyer ( sot)


Postuar nga Enya datė 29 Prill 2006 - 00:24:

<PRE>-</PRE>


Postuar nga Demokrate4ever datė 29 Prill 2006 - 00:26:

Citim:
Po citoj ato qė tha CRAZY AND BEAUTIFUL
Sa keq ndihem kur ofendohen miqte mes tyre...ika se ,do e  teproj pastaj...


kushe do i kafe? mua me erdhi tezja.. jam ne humor.. kam vesh cizmet qe me solli tezja dhe qenkan me lesh permbrenda dhe po u bej proven neper shpi


Postuar nga Enya datė 29 Prill 2006 - 00:37:

Arrow

-


Postuar nga Cindi datė 29 Prill 2006 - 02:32:

Citim:
Po citoj ato qė tha analistja
po imagjinoji si te bardhe edhe o zot sa po qesh me ka ndodhur nje gje fare e pabesueshme dhe teper unike e llojit te saj rruges per ne shpi.. e ka fajin hena e plote hahahaha oooooo vdiqa duke qeshur. kot nuk mendoj se jam lume i rrembyer ( sot)


C'te paska ndodhur moj kaq unike e llojit te saj dhe e pabesueshme se na bere merak.
Ti na ben merak edhe kur qesh edhe kur qan, helbete lum i rrembyer dhe kur hypen dhe kur zbret , nuk i zihet bese kollaj.


Postuar nga Cindi datė 29 Prill 2006 - 02:46:

Citim:
Po citoj ato qė tha iliriusa
Analistja sikur te ishin te bardhe ata trendafilat..... hmmm....


Does it make any difference ?????????
E bardha simbolizon..........


Postuar nga Cindi datė 29 Prill 2006 - 03:01:

Paskam rene ne dashuri. Me ne fund e kuptova.

Menjehere do te pyesni, me ke?

Do te shqyeni syte te lexoni postimet, qe te beni lidhjet, do deshifroni nenekuptimet edhe ato qe nuk lidhen. Me ke, me ke?

Do tua them une, mos u beni shume kurioze, me Forumin.

Por shpejt do ta le, do ti bej naften, dua edhe une te provoj c'do te thote te tradhetosh ti i pari. Eshte mire kur tradheton thone, se nuk ke dhimbje si i tradhetuari, vetem glendisesh, qesh dhe zgerdhihesh.............

Kaq me duhej, to have some fun, kalova kohen dhe tani ndjehem shume, shume me mire.

Thank you all of you for your company.


Postuar nga ~Enigme~ datė 29 Prill 2006 - 20:57:

E mbushur me aromen e luleve qe kane celur ne oborrin tim buzeqesh tek shikoj zogun te shkoje ne foleja qe kemi varur ne pema. Ti vazhdon ti shikosh dhe une qesh me faktin se si nje specie qe nuk te flet thjesht leshon nje tingull te ben kaq shume per vete.....

Ky ishte mendimi im i castit qe e hodha drejt e ne nje faqe te huaj qe nuk me perket mua aspak,qe mund te shuhet brenda castit jo vetem mendimet time por te mijra personave. Dhe megjithate i hedh ketu sepse monologu i hedhur ne flete nuk me ka terhequr asnjehere dhe kjo eshte e vetmia menyre qe me ka roberuar momentalisht per te ruajtur sado pak qofte edhe nje cast kujtimet e shkeputura nga dita e perditshme. Koleksion mendimesh ashtu sic me pelqen dhe koleksioni i fotove!!!!

Largohem qetesisht per te vazhduar detyren qe kam mare persiper........


Postuar nga lost_soul datė 30 Prill 2006 - 04:04:

.. ne fakt jetojme nen nje ndotje akustike te tmerrshme.. e rendesishte eshte te jemi ne gjendje te filtrojme muziken nga kjo zhurme...


Postuar nga Enya datė 30 Prill 2006 - 04:11:

Arrow ...mendime koti, si vete kotesia e kotesise se ketushme...

Hajt kot.Flm.:p


Postuar nga Cindi datė 30 Prill 2006 - 04:12:

Pse ky Losti me duket kaq paqesor..........


Postuar nga lost_soul datė 30 Prill 2006 - 04:15:

sepse ke nuhatje te holle.. une ne fakt jam shume paqesor... :p


Postuar nga Cindi datė 30 Prill 2006 - 04:24:

Ky forumi eshte nje puzlegame, mledh nje e nga nje copat e vogla dhe i vendos aty ku telepatia jote te drejton...........I really like it....Make me to use my brain.........


Postuar nga lost_soul datė 30 Prill 2006 - 04:53:

Re: ...mendime koti, si vete kotesia e kotesise se ketushme...

Citim:
Po citoj ato qė tha CRAZY AND BEAUTIFUL
Hajt kot.Flm.:p


Postuar nga lost_soul datė 30 Prill 2006 - 05:11:

i nxitur nga tema "ke keni deshire te takosh"...
une nuk besoj se do te doja te takoja asnje... jo sepse nuk kam respekt apo simpati.. perkundrazi.. i provoj keto ndjenja per disa..
problemi eshte qe humb magjia, .. keta njerez do ta humbisnin ate pozicionin e vecante qe kane ne mendimet e mia, ata do te ktheheshin ne te njohur te zakonshem.. do te ktheheshin ne disa midis qindra te tjereve qe kemi njohur ne jete...
heret a vone te gjithe do te largohemi nga ky forum.. dhe une dua qe te marr me vete fjale, ide, ndjenja, dhe jo fytyra, emra qe i shohim perdite dhe kudo..


Postuar nga roke datė 30 Prill 2006 - 06:23:

ndonjehere abuzohet ne tepricene paster te respektit qe i jep tjetres.100 here kam thene qe duhet ta ndryshoje kete gje,100 here se kam bere.Mbase ehste pak si vone,por me mire sesa kurre.


Postuar nga lezhjani-82 datė 30 Prill 2006 - 08:08:

Sa e veshtire eshte te besh dicka dhe ta mbash sekret...!!?
Gjithcka del...heret a vone gjithcka del ne siperfaqe...!


Postuar nga Cindi datė 30 Prill 2006 - 21:07:

Re: ...mendime koti, si vete kotesia e kotesise se ketushme...

Citim:
Po citoj ato qė tha CRAZY AND BEAUTIFUL
Hajt kot.Flm.:p


Ta dini sa kohe kisha qe i kerkoja keto tre fjale.


Postuar nga Klodel datė 30 Prill 2006 - 22:19:

  S'kam mendime. Shpirti im eshte si dallga qe perplaset ritmikisht ne breg duke larguar te gjitha mendimet. Det! me ka marre malli per ty


Postuar nga iliriusa datė 01 Maj 2006 - 00:00:

Citim:
Po citoj ato qė tha football


Does it make any difference ?????????
E bardha simbolizon..........



 

Te them te drejten Football s'e mbaj mend c'simbolizojne trendafilat e bardhe... ama e di qe i kam pike te dobet, prandaj thashe sikur te ishin te bardha...

Mendime te castit... Hmmm respekti qe tregon ndaj te tjereve eshte respekt ndaj vetevetes e s'humbet kurre. Si cdo gje tjeter ne bote e ne jete ai vetem transformohet, shenderrohet ne dicka tjeter.... por s'humbet.....


Postuar nga Enya datė 01 Maj 2006 - 01:47:

Gjithcka mbetet personale.Edhe pse mund te kesh miq te vecante-
kurre s`e ke ate besimin final tek ata.Personalisht keshtu me ndodh.
Miqte vijne e ikin, jane me keq sesa vetetimat.
Ajo qe mbetet eshte personale(qe e gjen vetem ne vetveten tende.)
Kombinim dhe vleresim i vetvetes & vetebesimimit.


Postuar nga Cindi datė 01 Maj 2006 - 13:47:

Armiku me i madh eshte miku yt me i ngushte. Ai di gjithshka rreth teje. (proverbe kineze)

Mikun e mire per ideologjine time, nuk e bejne kohet e bejne situatat.


Postuar nga lost_soul datė 01 Maj 2006 - 17:51:

Citim:
Po citoj ato qė tha football
Paskam rene ne dashuri. Me ne fund e kuptova.

Menjehere do te pyesni, me ke?

Do te shqyeni syte te lexoni postimet, qe te beni lidhjet, do deshifroni nenekuptimet edhe ato qe nuk lidhen. Me ke, me ke?

Do tua them une, mos u beni shume kurioze, me Forumin.

Por shpejt do ta le, do ti bej naften, dua edhe une te provoj c'do te thote te tradhetosh ti i pari. Eshte mire kur tradheton thone, se nuk ke dhimbje si i tradhetuari, vetem glendisesh, qesh dhe zgerdhihesh.............

Kaq me duhej, to have some fun, kalova kohen dhe tani ndjehem shume, shume me mire.

Thank you all of you for your company.


cfare boni o njerez.. me gjerat nga me te cuditshme bini ne dashuri... :p

ca bijne ne dashuri me mesimet..
jezusi ra ne dashuri me armiqte e tij...
ti me forumin...

strange world !!!


Postuar nga Cindi datė 01 Maj 2006 - 18:00:

Citim:
Po citoj ato qė tha lost_soul

cfare boni o njerez.. me gjerat nga me te cuditshme bini ne dashuri... :p

ca bijne ne dashuri me mesimet..
jezusi ra ne dashuri me armiqte e tij...
ti me forumin...

strange world !!!



Very very strange world, miku im i paharruar..........


Postuar nga lost_soul datė 02 Maj 2006 - 02:14:

pse i paharruar?? vdiqa une??? :zog: :zog:


Postuar nga Klodel datė 02 Maj 2006 - 10:28:

    football do me  thene mendoj qe 'edhe nese nuk je i pranishem mbetesh perhere ne zemren e forumit" . Mendimet e mia? s'kam per momentin. ah po nje e kam. sa po me shijoka ky caji qe po pi


Postuar nga lost_soul datė 03 Maj 2006 - 02:39:

It is always good policy to tell the truth unless of course you are an exceptionally good liar..
(Pervecse kur je nje genjeshtar i perkryer, te tregosh te verteten eshte gjithmone politike e mire..)

Robert Pirsig.


Postuar nga Cindi datė 03 Maj 2006 - 13:28:

Life is a beautiful lie - football

Dhe njeriu ka gjithmone nevoje per keto genjeshtra te bukura.


Postuar nga Cindi datė 03 Maj 2006 - 20:51:

Citim:
Po citoj ato qė tha lost_soul
pse i paharruar?? vdiqa une??? :zog: :zog:


Ti nuk vdes kurre, te pakten ketu ne forum




Kthehemi tek mendimet e castit:

Nadha..........


Postuar nga Demokrate4ever datė 04 Maj 2006 - 03:59:

Njerezit e ''vertete'' lene gjurme te pashlyeshme!


Postuar nga Lela_Dr datė 04 Maj 2006 - 14:26:

Pse jeta eshte kaq e veshtire edhe ne ditet me normale te jetes?????


Postuar nga Cindi datė 04 Maj 2006 - 16:25:

Jeta e nje gruaje eshte si vete canta e saj. Mund te jene canta te shtrenjta, te lira, te bukura, te shemtuara, etj, etj ku ka brenda shume sende te nevojshme dhe te panevojshme, dhe ajo gjithmone i pelqen te kerkoje e te kerkoje deri sa as vete nuk e di se c'kerkon brenda kesaj cante.
Dhe papritur mund te kenaqet vetem me nje te kuq buzesh, qe kombinon me fustanin e saj.


Postuar nga Klodel datė 04 Maj 2006 - 17:15:

Jeta eshte nje tornado qe rikthehet e rikthehet e rikthehet pa u lodhur kurre, duke te degdisur sa me i cep ne tjetrin, pa te dhene kohen qe te permendesh. Po nuk e kuptove qe eshte tornado, qe gjithshka eshte e perkohshme, qe sot mund te jesh por nese edhe nuk je, shoku i degdisjes te le pasoja te paimagjinueshme.


Postuar nga Fajtori datė 04 Maj 2006 - 19:44:

Citim:
Po citoj ato qė tha football
Jeta e nje gruaje eshte si vete canta e saj. Mund te jene canta te shtrenjta, te lira, te bukura, te shemtuara, etj, etj ku ka brenda shume sende te nevojshme dhe te panevojshme, dhe ajo gjithmone i pelqen te kerkoje e te kerkoje deri sa as vete nuk e di se c'kerkon brenda kesaj cante.
Dhe papritur mund te kenaqet vetem me nje te kuq buzesh, qe kombinon me fustanin e saj.

Shume e lezetshme


Postuar nga Zhylien Sorel datė 05 Maj 2006 - 20:57:

UNE KURRE SJA MBYLLA PORTEN E ZEMRES DASHURISE....
DHE PSE TI SE BESOVE.......................................


Postuar nga lezhjani-82 datė 05 Maj 2006 - 21:04:

Po me cuditka se sa shume anetare te forumit e paskan ditelindjen sot!!!


Postuar nga Finding_Neverland datė 12 Maj 2006 - 22:47:

Footboll qenke njohes i mire i femrave!Pergezime!!!Mendimet e mia po riprodhohen ne nen forumin e chatit(kjo qe po lexoni eshte ajo qe po mendoj)


Postuar nga Cindi datė 13 Maj 2006 - 18:23:

Shume njerez njohim ne jete. Disa ikin, disa vijne. Keto te vajturat e te ardhurat nuk na prekin te shumten e rasteve.

Por disa, jane shume te vecante dhe megjithese jane te vecante nuk do ti takosh, as ti degjosh, thjesht do ti ruash atje te paprekur me llumrat e jetes reale, si kristale te shtrenjte, te ruajtur ne bufene e qelqurinave, te cilat sa here i pastron nje here ne kaq kohe cdo njera prej tyre te sjell nje kujtim dhe cdo kujtim te sjell nje lot dhimbjeje. Per momentin, mendon ne nje kohe te keqe si kjo "le te pij nje here me kete gote te paprekshme qe kurre nuk e perdora", por jo, e shikon, e sodit dhe e ve perseri atje ku kujtimi jot eshte tretur larg i bukur e plot dhimbje ne ate kristal.


Postuar nga ~Enigme~ datė 13 Maj 2006 - 18:26:

Mendimi im i castit ....
pranon nje perqafim nga mua football ?
Dhe nga mesazhi i fundit nuk e di pse mu kujtua lost_soul...Valle ku eshte??????


Postuar nga Cindi datė 13 Maj 2006 - 18:33:

Citim:
Po citoj ato qė tha ~Enigme~
Mendimi im i castit ....
pranon nje perqafim nga mua football ?
Dhe nga mesazhi i fundit nuk e di pse mu kujtua lost_soul...Valle ku eshte??????




Pranoj Enigma pranoj, se edhe ty aty dua te te fus tek ato kristalet e paprekura.
Nuk e di....por do te shtoja se edhe ai hyn tek ata te vecantet per mua qe nuk do ti takosh, as ti degjosh, por vetem ti lexosh.


Postuar nga Eria datė 14 Maj 2006 - 16:46:

Talking Opo cbehet keshtu!!!

Dolen te gjithe Homo!!!
Ne nje bisede me nje miken time,me tha e di ti qe Leonardo da Vinci ka qene homo,ndaj ne te gjitha pikturat e tij meshkujt kane tipare dhe embelsi femerore.
Na moj ca thua i thashe,dmth MONALISA qenka MONALISI.
Kam qeshur gjysem ore pa pushim,edhe sot me vjen per te qeshur.
Puuuuuuuuuuuuuuuuu sa jane shtuar me te shkreten.!!!


Postuar nga Klodel datė 14 Maj 2006 - 18:54:

Une po qesh me gallatat e forumit eri po nuk e dije ti qe edhe Mikelangelo ishtehomo ne baze te studimeve te fundit qe i jane bere Mendimi im i castit eshte shyqyr qe mu rregullua kompj se isha privuar nga keto qyfyre gjithe kete kohe


Postuar nga Klodel datė 15 Maj 2006 - 02:36:

Dje u bera shume shpirterore dhe po perpiqesha te cliroja energji pozitive permes lutjeve, dhe pastaj me nje vale telefonash e sms per t'u thene personave te afert qe i kam xhan. Valet nuk kane lidhje me afersine apo largesine gjeografike, por me aftesine e perceptimit te tyre. Sot mora mbrapsh ato qe dhashe dje. Neser do jap perseri dhe keshtu jeta behet me e pranueshme dhe veshtiresite e sfidat perballen me lehte.


Postuar nga Eria datė 15 Maj 2006 - 10:10:

Talking Ana,po sa jane shtuar me te shkreten!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Pavarsisht se dita mund te duket me stuhi e rrebeshe ,shikon ne nje cep nje rreze drite qe te ndricon,ngroh.
Dje kam pasur dy gjendje te ndryshme shpirterore,stuhi e bresher ne realitet,dhe nje kenaqesi te mrekullueshme shpirterore fale gallatave qe lexoj ketu.
Nje perqafim per ata qe me ndryshojne humorin Erik,buzeqeshje,ana,enigma,amori.
Edhe per dike faleminderit qe ekziston


Postuar nga Eria datė 15 Maj 2006 - 17:21:

Te jesh ne pritje,mua me shkallon.Nuk duroj dot te pres.


Postuar nga Cindi datė 15 Maj 2006 - 20:29:

Si ta largoj kete trishtim, qe me ka pllakosur gjithe keto dite dhe me eshte ngjitur e nuk me shqitet. Mos jam lindur i tille. Dua me ore te tera te shkruaj dhe dikush te mi lexoje pacavurret e mija, por askush nuk ka deshire te merret me mua. Rri ketu me mua o trishtim dhe me bej shoqerine tende te perhereshme. Ja ketu jam une edhe ti.


Postuar nga ~Enigme~ datė 15 Maj 2006 - 23:48:

Sa qetesi sot...!
Dhe jashte shi na mbyti.....Kur do pushoje!!


Postuar nga Enya datė 16 Maj 2006 - 00:08:

Exclamation

=Si nje leter e pashkruar kurre po humbet kujtimi yne.

Mbase kuptuam se gjithcka eshte e bardhe, e zbrazet,

e pangjyre ne virtualitet.

Tashme me vjen te qesh me veten time.

Perse i kerkova gjurmet e tua serish?

-Sigurisht per t`i dhene pak ngjyre zbrazetires se papergjigje.

Gjithcka po humbet, po tretet e po shuhet,

pa ndjere aspak mall. =

-----------------------------------------------------

 


Postuar nga volter datė 18 Maj 2006 - 09:42:

Kam mall te qullem nga shirat e tetorit, thjesht te behem qull dhe te eci si i cmendur.., e udha te me coje ku te doje vete..


Postuar nga volter datė 18 Maj 2006 - 11:02:

vazhdojme..

tani per tani kam dalur pertej sistemit te nje mendimi te mprehte dhe kerkoj te gje nje dicka te trete ose te dyte ...


  Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.