Forumi Horizont Gjithsej 68 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkiva (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=356)
-- mendime te castit... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8245)


Postuar nga Cindi datė 22 Dhjetor 2005 - 19:14:

Citim:
Po citoj ato qė tha NS-6
nobody is perfect...and i'm not nobody...


So you're perfect


Postuar nga Cindi datė 22 Dhjetor 2005 - 19:21:

Dite e gjate, e zvarritur.... Monitori perballe meje, nje ekran i zi qe e urrej. Duhet ta dua, si puna e asaj te keqes se domosdoshme. Te gjitha vizat i hodha mbi te. Hartat vijne njera mbas tjetres dhe une duhet ti perputh me njera tjetren ne pikat me te larta te horizontit. Koordinatat nuk duhen te levizin as edhe nje presje. O dite e gjate kur do te mbarosh!!!


Postuar nga NS-6 datė 22 Dhjetor 2005 - 22:22:

rri tani e mendoj se nga sa njerez qe me duan jam i rrethuar...shume.cdo moment qe kaloj me to,cdo fjale cdo batute,cdo keshille qe me japin,cdo problem qe u krijoj...gjithcka ka bukurine e vet...dhe me e forta eshte kru kujtojme se si jemi takuar...me njerin jam perplasur,me dike jap takuar rastesisht...e ne fund te gjithe bashke...ne nje vend ku nuk te do kush pervec tyre...


Postuar nga NS-6 datė 22 Dhjetor 2005 - 22:26:

Citim:
Po citoj ato qė tha football


So you're perfect



if i were, i'd be nobody


Postuar nga ~Enigme~ datė 22 Dhjetor 2005 - 23:59:

"Perjetesisht"...degjoj muzike dhe mendimet vallzojne ne koken time....
Behem gati te hedh mendimet time ne nje bote te panjojtur dhe misterioze por nje ze me ndalon dhe gishtat hezitojne te prekin shkronjat e tastieres....terhiqen......


Postuar nga NS-6 datė 23 Dhjetor 2005 - 00:52:

Citim:
Po citoj ato qė tha ~Enigme~
"Perjetesisht"...degjoj muzike dhe mendimet vallzojne ne koken time....
Behem gati te hedh mendimet time ne nje bote te panjojtur dhe misterioze por nje ze me ndalon dhe gishtat hezitojne te prekin shkronjat e tastieres....terhiqen......



leri te lire...mos i prangos brenda nje bote te bere me 0 dhe me 1...leri te ikin,te enden te lira...ndoshta nje dite do kthehen serish...


Postuar nga Demokrate4ever datė 23 Dhjetor 2005 - 01:09:

I wanna reach the stars!Touch them! Feel them.. But I can't. They are so far ....


Postuar nga ~Enigme~ datė 24 Dhjetor 2005 - 06:21:

Wink

Citim:
Po citoj ato qė tha NS-6
leri te lire...mos i prangos brenda nje bote te bere me 0 dhe me 1...leri te ikin,te enden te lira...ndoshta nje dite do kthehen serish...

Cuditem me veten se si nje bote abstrakte elktronike e ndjekur nga syte e realitetit zhnderohet ne nje fletore mendimesh ku humben vleren personale !!!
Dhe ja mendime te castit i hedh prape ketu mes jush.............
Qetesi absolute ne kete nate te kendshme me henen qe me buzeqesh sikur do te me thote dicka. Ajo me vezhgon dhe me duket sikur me kritikon me heshtjen e saj. Heshtje...heq syte nga hena por ajo me ndjek. Ne luajme me shikime dhe heshtjen tone. Vendos ti bej shoqeri henes pasi yjet kane mbyllur syte dhe nuk ndricojne.
Sa vetem me duket hena e cila kerkon shoqeri.
Dhe ja ashtu te heshtura rime te dyja zgjuar per te pritur diellin e mengjesit.....


Postuar nga PARIS datė 24 Dhjetor 2005 - 06:32:

E sapokthyer nga pub.Veshet me bejne vuuuuuuu-vuuuuuuuuuuuuuu
dhe Zemra ime kerkon njeriun qe s` e arrriti kurre!
E cuditshme!Edhe ne mes te nje gezimi te turbullt, -mendja me rri vetem
tek Ai.
Ky ishte mendimi i castit, njeri nga mendimet e grupuara me shije ne trurin tim
te vockel dhe te bukur!

Gjume te embel ditar i njollosur!
Te fala m`i bej Atij qe do shkruaje pas meje!


Postuar nga volter datė 25 Dhjetor 2005 - 17:35:

Sa bukur ndihet njeriu kur shoqerohet me muziken e shpirtit. Si te thuash ndihet si nje perendi! Atje ulur qytetit te Frankfurtit, muzika kish marre nje hov te mire, dhe jepte nje ndjenje qe te kullonte komplet fare. Stolisja e qytetit dhe miqesie te ben te ndihesh si nje engjell femije!

pershendetje


Postuar nga oliinter datė 25 Dhjetor 2005 - 17:37:

tani sa po pergatitem per te shku ne pub...


Postuar nga aura datė 26 Dhjetor 2005 - 15:33:

sa dua te eci me kembe zbathur anash bulevardit kryesor...


Postuar nga ~Enigme~ datė 26 Dhjetor 2005 - 19:51:

Pik..............Pik................Pik........
Degjoj shiun te perplaset ne dritare....Afrohem me nje qeshje ironike dhe vezhgoj bulevardin i mbushur me pellgje qe zbrazen nga rotat e makinave...
S'e di pse me magjepsi shiu dhe nuk e lashe te me mposhte si gjithmone ne brishtesine qe ai ofron....
Sa bukur me duket ky qytet ne kete dite shiu !!!!!
Dua te dal te sjell harmoni ne kete atmosfere gri qe ka pushtuar qytetin. I buzeqesh shiut dhe i psheretis lehte ndersa ai afrohet ne xhamin e dritares. Sa me pelqen kur ai me degjon.......


Postuar nga volter datė 26 Dhjetor 2005 - 20:49:

Une po e realizoj kete ecje me nje heshtje te thelle e te mprehte... a mund ta ndjesh ecjen time sonte


Postuar nga Demokrate4ever datė 26 Dhjetor 2005 - 21:13:

Mendimet e mia shkrihen nen notat e tingujve te kesaj kenge. Me rrahjet e zemres ... me pikat e shiut qe bien ngadale mbi xhama..Me molekulat e ajrit qe lehtas thith..Me dashurine qe rritet per per ty c'do sekond..


Postuar nga PARIS datė 26 Dhjetor 2005 - 21:27:

Kam te ftohte!


Postuar nga SHKODRANI I QESHUR datė 26 Dhjetor 2005 - 22:06:

Talking

Vishu pra!!
..................................................................................................

Thjesht jam i perqendruar mbi nje llogaritje investimi.


Postuar nga NS-6 datė 28 Dhjetor 2005 - 12:15:

ja vlejti udhetimi neper shi,ja vlejti vendi ku u ulem,ja vlejti cdo fjale qe u tha ne ate muhabet,ja vlejti cdo mimike...


Postuar nga volter datė 03 Janar 2006 - 21:49:

qendroj si nje djall prapa hijes se llambes, dhe nuk arrij te shikoj krejt djallin tek vetvetja... Sa cudi kur luan me veten, vecanerisht ne kete menyre kur luan eshte me shume se nje formule filozofike...


Postuar nga ~Enigme~ datė 05 Janar 2006 - 18:08:

Vrapoj....qendroj....eci...dhe rutina perseritet nga fillimi...
E lodhur pengohem dhe ashtu si nje lule qe humbet freskine kur keputet kerkoj uje te thith energjine ne qelizat time per te ndezur fuqine e cila u shua brenda castit.
Sa zhgenjim......kur gjallerine e mer nga nje kalimtar.!!!!!!!!!
Cudi si egoizmi futet ne mes te qenieve njerzore dhe kenaqet kur i gryen shpirtrat e tyre dhe i le ashtu bosh te vrave ne mes te ruges, te rezuar ......


Postuar nga NS-6 datė 09 Janar 2006 - 00:45:

e cuditshme!!!sme kishte ndodhur ndonjehere....te gjitha fjalet qe kisha nder mend,fjalime te tera u zhduken...nuk mund te beja gje tjeter pervecse te shikoja...dhe te ulja koken nga turpi...pa fjale...ndoshta cdo fjale do ishte e tepert atehere...ndoshta nuk do arrija me fjale te shprehesha me mire se sa bera me ate heshtje...vetem veshtroja...


Postuar nga aura datė 09 Janar 2006 - 21:09:

nje fillim i ri nga i cili kam pak frike...


Postuar nga Amstel datė 10 Janar 2006 - 20:12:

nje fund qe nuk e prisja kaq dobet ne mendimet e jetes....!!!!!


Postuar nga Art datė 11 Janar 2006 - 12:37:

pershendetje per moderatoret e Letersise

Mbreme pash qiellin blu te eret me mori me vete,me beri te ndjej shpritn,me preku ate,ishte emocioni me i bukur qe kisha marre ndonjehere,ishte paster,dhe levizjet kishin marr rrugen e yjeve...u humba me mori frymen kaltersia e qiellit....


Postuar nga iliriusa datė 11 Janar 2006 - 17:18:

Re: pershendetje per moderatoret e Letersise

Citim:
Po citoj ato qė tha Art
Mbreme pash qiellin blu te eret me mori me vete,me beri te ndjej shpritn,me preku ate,ishte emocioni me i bukur qe kisha marre ndonjehere,ishte paster,dhe levizjet kishin marr rrugen e yjeve...u humba me mori frymen kaltersia e qiellit....


Pershendetje Art! Mireserdhe, shpresojme te argetohesh midis nesh!

Sot qielli e ka zhveshur blun e erret qe mbarte dje e ka veshur nje ngjyre te bardhe paksa te ndotur me rre gri..., megjithate yjet jane ende aty... do te rishfaqen serish... kaltersia fuqiplote e qeillit vetem sa eshte fshehur....


Postuar nga Amstel datė 12 Janar 2006 - 21:37:

sa i bukur eshte casti kur jam me ty ne qiellin e kalter plot dashuri,qe zemrat na degjon cdo cast,
dhe flladin e ftohte te eres ndjejme ne thellesi
te shpirtit qe rreh me force shume te shpejte.
sa do doja kjo enderr mos te mbarronte kurre...


Postuar nga Art datė 13 Janar 2006 - 13:58:

Pershendetje Iliriusa

Te falenderoj nje here per mikepritjen qe me bere...

Kur ngjitem per ne kaltersin e qiellit nuk e kam te veshtire me ndihmon flladi,pastertia,me jep nje fuqi qe komandoj edhe eren,ngadal duke u ngjitur ndjej vetevetiu qe po largoj nga mendja te gjitha gjerat,kur arrije atje,reflektimi i yllit me ben me dije qe fillon te ndrycoj per mua andaj se bashku thyej te gjitha barierat qe ngandonjehere me dalin perpara....


Postuar nga ~Enigme~ datė 15 Janar 2006 - 04:14:

Te largoj ...te afroj..... dhe ja ashtu si nje drite e zbehte humbemi ne erresire pak nga pak.
Theres ...perpelitem....kerkoj ....dicka te kapem qe mos te te humb. Erresire...mundohem te te ndjek por ashtu e mberthyer ne mendime qendroj....
E mbeshtjelle me ankthin shikoj driten te largohet aq qete ne heshtje....


Postuar nga volter datė 19 Janar 2006 - 21:37:

Falenderit per pershendetjen hiresia juaj, Art!

Megjithate fjale te goditura, pra me vend... po ti na qenke dhe mjeshter i mire i fjales mer byrazer... Gezuar

pershendetje

, mendime te qete pershkojne kafken time, e ndjej sonte kete vetmi qyteti turist, e ndjej me gjithe shpirt...

...akoma me rri portreti i shtojzovalles mbi lengun e trurit tim, ashtu me ate dliresine e nje femre te persosur...


Postuar nga PARIS datė 19 Janar 2006 - 23:11:

Lightbulb

Arrij te shkruaj,do shkruaj deri sa te me lere fryme e fundit.
Kam lindur per te shkruar.S`ka rendesi se cfare.Mjafton qe une
gjej prehje shpirterore ne keto germa,
ku formohet nje pasqyrim casti i vetvetes sime.
---------------------------------------------------------------------


Postuar nga ingmetalboy datė 20 Janar 2006 - 02:27:

Pluhuri i rruges u ngrit ne cast ndersa makina reshqiste qetesisht ne rrugen e ngurte. Nje siluete e cuditshme e krijuar nga thyerja e drites ne grimcat e coroditura te pluhurit ngacmon shqisat e mia dhe adrenalina apo ndonje hormon tjeter, qe une nuk e kam idene shkarkohet ne gjak per te bere zemren time te ndaloje dhe te rrahe prape ndersa te dridhura pershkojne trupin tim. Ah keto shakate pa kripe te mendjes, sa shume duhet te na kene shkurtuar jeten?


Postuar nga PARIS datė 20 Janar 2006 - 06:08:

Syt e vdekur per gjume,nuk duan te mbyllen as sonte...
Gjumin e mire te gjitheve...


Postuar nga NS-6 datė 20 Janar 2006 - 10:40:


"i meriton duartrokitjet...si here e pare nuk ishe keq!!!dukesh i merzitur...do te te kaloje...ashtu si shume merzitje te tjera...e pe qe nuk ishte e veshtire?ndoshta duhet ta besh ca me shpesh kete gje...hajd zgjidh ndonje tjeter tani...nese vazhdon keshtu, shume shpejt do te rimarr ate vend qe kam pasur dhe qe mu hoq nga disa..."


mu hiq qafesh...


Postuar nga ~Enigme~ datė 21 Janar 2006 - 15:18:

Mendime te castit rendohen zhyten thelle ....
Atje te heshtura qendrojne dhe si per cudi fillojne te notojne lehte ne qelizat e hemisferes...dhe ja ashtu humbin .... shperndahen .....


Postuar nga aura datė 21 Janar 2006 - 22:18:

kete vit ishte ndryshe nga vitet e tjera. pak gjera nga ato te vjetrat dhe shume gjera te reja. por une u bera nostalgjike...nuk e kisha menduar ndonjehere qe ato gjera te vjetra ishin bere kaq shume pjese e ketij rituali.

thone u rrita...une nuk e ndiej ndryshimin


Postuar nga pipi datė 21 Janar 2006 - 23:59:

vetmia e dhomes,shoqe me mua.do jete shoqeri e kendshme,por nuk e besoj. ditet kaluan dhe si per cudi me duket sikur nuk jam une ajo qe jeton tani.eshte nje tjeter....
ajo qe ngeli nga copezat e thyera te nje historie....mendoja pa fund.

akrepat e ores levizin,me tundojne....per cfare???me acarojne perse?????
as un se di..rastesisht lexova nje liber sot,thashe qe do me largonte nga jeta reale,u gabova......
edhe aty kish lot edhe zhgenjime.me duket e pamundur qe jetoj ne keto momente,jo jo sjam une.eshte shpirti im qe fluturon pa fre sot ne kete nate ,pa re...!


Postuar nga NS-6 datė 22 Janar 2006 - 22:30:

cfare bej ne kete vend?do doja te isha ne shtepi tani...larg ketij vendi ku asnje nuk te njeh..."je i huaj"...asnje ngrohtesi...njerez te ftohte pa pike lidhje...karaktere qe ste ngjallin asnje interes...cfare bej ketu?
do doja te isha ne shtepine time...afer zjarrit qe ndez gjyshja...ne ate kuvend te vogel qe behet mes personave qe kane mbetur...pak krahasuar me ato qe kane qene nje here e nje kohe...


Postuar nga ~Enigme~ datė 22 Janar 2006 - 23:21:

Nostalgji e paharushme qe na s'jell brenga dhe na pengon te shikojme te verteten..... nje thesar qe jo cdo kush e ka....
Te arish sukses ne vend te huaj eshte dicka qe ka shume vlere dhe mgjs nuk respektohet nga vendasit me horizontit te kufizuar.
Pse valle ata qe jane ne shqiperi na shohin me zili neve qe jemi jashte shtetit???????
Mos eshte pikerisht kjo arritje per te cilen ne s'duhet te ndjejme keqardhje.....


Postuar nga pipi datė 22 Janar 2006 - 23:33:

na duket cdo gje e lehte.pse thone te tjeret eshte cdo gje e lehte????pse thon nje here cdo gje ka veshtiresine e vet,deri sa kalohet???po per te arritur deri tek ajo qe do si tia besh???
pse duhet te jete kaq e veshtire,pse ka kaq kompikime te kota te cilat na e veshtiresojne ekzistencen???pse????............


Postuar nga Art datė 24 Janar 2006 - 18:03:

Pershendetje Plloshtani!

Pershendetje miku im Plloshtani si jeni zoterote mire?!Me pelqejne po ashtu edhe shkrimet e tua gjithe te mirat

____________________

Eshte e mire se ardhur pershendetja juaj tek qenia ime, pranuar me spekter te gjere... Suksese dhe shendet!

gjithe te mirat


Postuar nga volter datė 28 Janar 2006 - 13:31:

simfonia e beethovenit me ka dhene nje force te re ne ditet e vikendit, shpresoj qe kjo dite te shnderrohet ne nje embleme te rendesishme per mua...

E ndjej simfonine e Beethovenit brenda damareve te mi qe rrotullohet si nje dallge deti..


Postuar nga pipi datė 01 Shkurt 2006 - 19:03:

sa me shume iken koha aq me shume e kuptoj se cgezime se ngjarje se sa vite ikin.ne jetojme aq sa eshte e shkruar dhe aq.jemi thjesht nje kalimtar i thjeshte i kesaj bote gjigande.duket sikur prania jone si ben asnje gje kasaj bote.as i nevojitemi fare.sikur per te jemi te gjthe nje HIC i madh.nuk e di si do te ishte jeta po te ishte vetem dicka e vogel ndryshe,por ajo gje e vohel do te ndryshonte shume tek ne.....sa me shume kohe kalon,aq me teper e kuptoj se cpo humbas...


Postuar nga Vdekja_22 datė 01 Shkurt 2006 - 19:12:

Pipi

Kur ai qe flet nuk e kupton se c'thote e ai qe degjon nuk e kupton ate qe flet, pak a shume kjo me ndodhi kur lexova c'kishe shkruar. Jo kaq e shperndare pipi...mos i hidh corapet sa ketej - andej....


Postuar nga Kuriozi datė 01 Shkurt 2006 - 19:18:

Re: Pipi

Citim:
Po citoj ato qė tha Vdekja_22
Kur ai qe flet nuk e kupton se c'thote e ai qe degjon nuk e kupton ate qe flet, pak a shume kjo me ndodhi kur lexova c'kishe shkruar. Jo kaq e shperndare pipi...mos i hidh corapet sa ketej - andej....


Pipi me duket se jeton brenda ne corapet e tij te lashta


Postuar nga diabolic datė 01 Shkurt 2006 - 19:55:

Re: Re: Pipi

Citim:
Po citoj ato qė tha Kuriozi


Pipi me duket se jeton brenda ne corapet e tij te lashta



Ca corapesh o burre i dheut se na qelben kemi dy ore qe spo marrim fryme jane tamam si mendimet e disave ketu ne forum te menderosura.


Postuar nga Kuriozi datė 01 Shkurt 2006 - 19:59:

Citim:
Po citoj ato qė tha plloshtani
simfonia e beethovenit me ka dhene nje force te re ne ditet e vikendit, shpresoj qe kjo dite te shnderrohet ne nje embleme te rendesishme per mua...

E ndjej simfonine e Beethovenit brenda damareve te mi qe rrotullohet si nje dallge deti..



plloshtani
si nje dallge te vetme e ndien? Vetem nje?


Postuar nga ~Enigme~ datė 01 Shkurt 2006 - 20:05:

Mendime te castit!!!

Sa deshire kane disa te shpartallojne dhe te thermojne dicka qe nuk eshte e tyrja ... Duan te behen pronare te mendimeve te te tjereve!!!
Sa kohe e humbur.......


Postuar nga diabolic datė 01 Shkurt 2006 - 20:13:

Citim:
Po citoj ato qė tha plloshtani
simfonia e beethovenit me ka dhene nje force te re ne ditet e vikendit, shpresoj qe kjo dite te shnderrohet ne nje embleme te rendesishme per mua...

E ndjej simfonine e Beethovenit brenda damareve te mi qe rrotullohet si nje dallge deti..



Me forcen e re qe thua plloshtan duket qe ke filluar palestrren por per dallget nuk me kishe thene se kishe filluar te shkoje edhe ne pishina ??? Papapaapa e ke kapur veten edhe ti , tani beerhoven po rrotullohet ne varr dhe i lutet zotit te mos ta kujtosh me se ja mire jeten por edhe vdekjen ja nxoret nga hundet


Postuar nga Kuriozi datė 01 Shkurt 2006 - 20:16:

Re: Mendime te castit!!!

Citim:
Po citoj ato qė tha ~Enigme~
Sa deshire kane disa te shpartallojne dhe te thermojne dicka qe nuk eshte e tyrja ... Duan te behen pronare te mendimeve te te tjereve!!!
Sa kohe e humbur.......



...dhe ti me pas..e merzitur dhe trishtuar..ne pamundesi per te thene gje...ti..mbrojtesja e mendimeve te te tjereve qe as vete nuk e dine se c'shkruajn


Postuar nga ~Enigme~ datė 01 Shkurt 2006 - 20:20:

Mendime te Castit!!!

Dhe ja disa te vetedijshem qe jane mbledhur si lojtare gati per te bere ndeshje fillojne dhe prishin lojen me verejtje dhe shenime ....


  Gjithsej 68 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.