Forumi Horizont Gjithsej 68 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkiva (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=356)
-- mendime te castit... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8245)


Postuar nga Amstel datė 19 Shkurt 2006 - 17:52:

ska gje me te bukur kur je i qete cdo gje te duket kaq normale kaq shume qetesi qe te ben te shlodhesh brenda shpirtit tend qe ka kaluar nje lodhje shume te gjate.


Postuar nga diabolic datė 19 Shkurt 2006 - 20:49:

Ti se di sa keq me vjen per ty dhe per gjithcka qe po te ndodh, por une tashme nuk mundem me te jem me ty . Sepse ti deshe qe gjithcka te vente keshtu dhe mua me vret ky fakt me shume sesa me vrave ti... Gjthsesi te kam shume xhan dhe ti e di...


Postuar nga Enya datė 19 Shkurt 2006 - 22:07:

Post

Tek lexoj mikun tim te shtrenjte Diabolic`AS,parafytyroj miresine e tij
tek shkemben dialog me vetveten
per hir te se Dashures se tij.Me hidheron fakti qe pse nje femer si Deni,
te mos adhuroje perjetsisht nje djale kaq shpirtmadh dhe te zgjuar si Adi.
Fajet i ka emigrimi qe lejoi femren beqare te shijoje me teper sesa i sheh syri!Me teper sec i takon, duke dale ndoshta dhe jashte vetvetes!
Dashuria e vertet eshte kjo qe pershkruan miku im diabolic`AS!
Rralle kush mund te jetoje nje dashuri te tille, te paster,-kristal!

Te pershendes miku im!Qofsh mire!


Postuar nga diabolic datė 19 Shkurt 2006 - 23:40:

per CRAZY AND BEAUTIFUL

Citim:
Po citoj ato qė tha CRAZY AND BEAUTIFUL
Tek lexoj mikun tim te shtrenjte Diabolic`AS,parafytyroj miresine e tij
tek shkemben dialog me vetveten
per hir te se Dashures se tij.Me hidheron fakti qe pse nje femer si Deni,
te mos adhuroje perjetsisht nje djale kaq shpirtmadh dhe te zgjuar si Adi.
Fajet i ka emigrimi qe lejoi femren beqare te shijoje me teper sesa i sheh syri!Me teper sec i takon, duke dale ndoshta dhe jashte vetvetes!
Dashuria e vertet eshte kjo qe pershkruan miku im diabolic`AS!
Rralle kush mund te jetoje nje dashuri te tille, te paster,-kristal!

Te pershendes miku im!Qofsh mire!


__________________________________________________
___

Respekti dhe dashuria per ty nuk mund te shprehet dot me fjale . Te kam shume xhane yllo dhe ti e di kete , edhe ne kete nate te ftohet fjalet e tua me ngrohin me shume cdo diell... per ty nga adi


Postuar nga myzeqari datė 20 Shkurt 2006 - 00:04:

Akoma zien rrobi nga te pazierat !!
Te hash golin ne min e fundit , sps asaj sores se zeze i duhen zyze dhe nuk e le gruaja ti vej(qe ja vente mos them kush , pa vazeline fare ) vete karagjozi dhe jep penallti ne min e 94 , gjynaf per lojen e mire , cfare te them me ..........m***********


Postuar nga Amstel datė 20 Shkurt 2006 - 15:38:

varja myzo plako varja....

se di pse sot ndihem kaq i ftohte prane asaj qe me shtrengon fort ne kraharor dhe fjale nga goja ime sleshoj.


Postuar nga ivi_iva datė 20 Shkurt 2006 - 16:58:

Smile jeta

Citim:
Po citoj ato qė tha NIK_SERIOZI
varja myzo plako varja....

se di pse sot ndihem kaq i ftohte prane asaj qe me shtrengon fort ne kraharor dhe fjale nga goja ime sleshoj.



e di qe dashuria me keti vargje shprreh semundje per psikologet? ka simptomat e stresit............. nejse(flasim per makinat) si te duket kjo shprehje >te vetmet gjera qe di per jeten jane vdekja dhe ndryshimi-vdekja eshte fund kurse ndryshimi eshte fillim......


Postuar nga diabolic datė 20 Shkurt 2006 - 18:09:

Kam thene gjithmon se do bej kthim ne identitet ... tashme po kthehem.Tashme nese e shoh veten ne pasqyre arrij ta njoh , sa me kishte mare malli...


Postuar nga Iyua datė 20 Shkurt 2006 - 18:28:

Arrow Sa mire kjo Teme qe te gjithe mund te shprehim Njenjat, Mendimet e Castit...

NS

Cdo gje eshte e shkruar ne kete Bote !
Cdo gje eshte e lidhur e Nderlikuar , eshte aq e nderlikuar sa .. mundohem te mar Lidhjen e nje lemshi ta Ndihmoj qe ta zgjidh sepse me duket sikur kerkon nje dore qe Vetem ajo dore mund ta shpetoje...
Por eshte e kote qenka shume e Nderlikuar shume gjera fshihen .... mbas asaj nyje..
Mendova shume Gjera per momentin.. Por me ne Fund mendova Vuajtjet , Netet pa Gjume... Fjalet Brutale.... Dhe me ne fund e Kuptova qe ska Kuptim !!


Postuar nga NS-6 datė 20 Shkurt 2006 - 23:09:

faleminderit Evisa

nuk me pelqen te shof njerezit te merzitur...me duket sikur jam une qe ja sjell ate merzi...dhe me duket sikur ndihem ne faj...e per tia kthyer buzeqeshjen u tregoj ndonje humor ose ndonje fjale qe largon merzine...ndonjehere jam gati te harxhoj me ore te tera vetem e vetem qe tia rrembej ate buzeqeshje sepse nuk ka gje me te bukur se sa te shofesh dike duke buzeqeshur...dhe ajo buzeqeshje,jua siguroj qe mjafton si shperblim per gjithe mundin qe beni......ne fakt sikur ndihem me mire sepse me dicka ne kete shkrim (ose emotikon ) kam arritur ti rrembej nje buzeqeshje dikujt

NS-6


Postuar nga volter datė 22 Shkurt 2006 - 00:11:

Qetesia ... prehja... heshtja... hyjnorja poezi dhe urtesia filozofi le te mbeten mysafir tek qenia ime.. Sonte me duket se kam shume nevoje, mbase trishtimi me ka mberthyer ngado...

pershendetje


Postuar nga Enya datė 22 Shkurt 2006 - 00:21:

Lightbulb

Asnje cast nuk eshte i pershtatshem per te treguar nje pjese jete,
marre nga fantazite shpirterore te ndjenjave.
Dhe ashtu i le te ndryshken ne diamante te kalter,i zhvesh fshehtesisht
dhe i mbuloj serish me embelsine e Mirekuptimit!
Kete cast asgje s`mundem te te them,pervec se te luaj valeve te fantazise sime
qe fle e qete aty ku e lashe...tek zemra jote e qeshur dhe aq e bukur!
Jam dhe ndihem vertet e lumtur qe te njoha, qofte dhe siperfaqesisht.
Keshtu jam une,-e akullt-e paprekshme,e paparritshme,enderr e ngrohte,
gjithmone drejt ikjes!


Postuar nga ~Enigme~ datė 22 Shkurt 2006 - 00:34:

Dhe ja serish rikthehem ketu dhe ashtu e shtangur shtoj zinxhirin ne hedhje mendimesh te castit.
E coroditur nga talenti dhe stilit te personit me siper mundohem te rikthehem ne mendimet ku marin labirintet dhe ja ashtu si nje stuhi pas nje shiu rjedhin dhe perplasen ne ane te nje trotuari...
Sa nevoje kane keto rruge per diellin te shfaqet dhe ja ashtu me rezet e tij te ledhatoje ato dhe te riktheje qetesi....


Postuar nga volter datė 22 Shkurt 2006 - 22:56:

Analizat e tepruar mbi te drejten nderkombetare, dhe zakonisht mbi te drejten e nje shkence politike kane dhene nje hov shume te madh ne kokat e tyre, dhe ngado qe studion verehet nje trishtim urtesie...


Postuar nga Demokrate4ever datė 22 Shkurt 2006 - 23:42:

Ecja rruges se qetesise sime ..njerez te panjohur , fytyra te remdomta, te terbuara qe koha shnderroj nga njerez ne profete me genjeshtren e saj..Me vjen keq..Fjala dhimbje behet nje tingull ,ku mijera te tjere kendojne.. trishtimi shnerrohet ne shije , qe lehtas e shijojne dhe kenaqen !Perfektcione qe rrethojne krijesat e vogla dhe te vdekura!

Qetesi! Ku mund te degjosh rrahjet e nje zemre si tingujt e nje kenge..Nje buzqeshje nga pas thyen pasqyren e kesaj qetesie .Je ti..

lost_soul te pershendes me kengen qe po degjoj tani:
When the stars go blu -The corrs


Postuar nga lost_soul datė 23 Shkurt 2006 - 03:37:

Nothing really matters

Triviale apo jo. Kuptimi shume i qarte......atehere, po e perkthej une ne dy menyra te ndryshme.

1. Asgje ne te vertete nuk ka rendesi.
2. Asgjeja me te vertete ka rendesi.

Kur dikusht flet psh gjermanisht, une s'e kuptoj, sepse s'di gjermanisht. Shpesh, edhe kur dikush flet shqip, une prap s'e kuptoj. S'ka lidhje gjuha ndoshta, ajo s'eshte vecse nje protokoll. E kam shume te veshtire te kuptoj nje poet psh, por jo vetem poet.
Cuditerisht shume njerez betohen dhe vene duart ne zjarr qe i kuptojne te gjitha. Kjo me ben te ndjehem budalla madje me keq se ata te vertetit qe nuk e dine qe jane te tille, sepse une e di.....

... thjesht nje mendim i castit...

te pershendendes miqesisht demokrate...me Bob Dylan qe po degjoj, ... s'me kujtohet titulli....je shume e embel


Postuar nga ~Enigme~ datė 23 Shkurt 2006 - 14:52:

E mbushur me dhurata qe ma bejne me sy....zemra ime zgjedh me te voglen se nuk doja te te lija vete atje te heshtur duke pritur radhen tende.
Te hap lehte dhe te buzeqesh, te ruaj si nje diamand te cmuar por jeta eshte e mbushur me hidherime dhe ngacmime. Kur nuk arijme dicka heshtim ose luftojme dhe ja une sot zgjedh heshtjen.....


Postuar nga Iyua datė 23 Shkurt 2006 - 20:18:

E lodhur nga Kjo Jete !
Te mbushura me vuajtje kujtime.... As duart nuk duan te shkrujne me nuk kane me enrgjine e dikurshme.. Gjithcka iku si pa kuptuar..


Postuar nga aura datė 23 Shkurt 2006 - 20:42:

dy te rinj po flirtonin symbyllur me kitare....


Postuar nga Demokrate4ever datė 23 Shkurt 2006 - 21:01:

Motivi i mendimeve te castit lost_soul.. ti uroj pasdite ose mbremje te bukur! Te pershendes me nje kengen qe te pelqen ty te;- Bob Dylanit!


Postuar nga Demokrate4ever datė 25 Shkurt 2006 - 01:08:

I 'm in the phone ,but I 'm not listening... try to laugh .. ,cover it all up with lies !I try and laugh about it ,hiding the tears in my eyes.. I see your picture on the wall..I feel my heart burning and goin down ,like e candle in the wind...I don't wanna wright anymore ..I'm so sad noww. Is better livin..
I don't like February ,Is to short..short..short.. Don't you think so, or maybe i 'm rong?!


Postuar nga StReSi_DhE_BiZnEsI datė 25 Shkurt 2006 - 01:12:

:)

Per momentin spo mendoj asgje se ndjehem me afer se kurr me shpirtin tim.Sa bukur te ishin te gjith ditet si ky moment kur mos ezhysje veten ne mendime te turbullta qe na rrethon jeta e perditshme.


Postuar nga StReSi_DhE_BiZnEsI datė 25 Shkurt 2006 - 01:37:

:(:(:(

Per momentin po mendoj dicka nje gabim qe kam bere nga urrejta qe kisha per Evisen dhe shkrujta kot me se koti nga mendja ime gjera te paverteta per kete dhe i kerkoj Faljes shpirtit tim qe ska per te ndodhur kjo gje pergjith jeten.Ne ate moment isha ne nje bote te erret me djallin duke me nxitur ne rruge te gabuar dhe qe me detyroi te shkruja ato fjale te paqena Me Fal Shpirt


Postuar nga Iyua datė 25 Shkurt 2006 - 01:43:

Nuk e mendoja te falja dike kaq thelle edhe pse Karakteri im eshte shume i Forte dhe i bej njerzit qe me rethojne te me Respectojne deri ne piken e fundit !!
Jam e sigurte ne veprime dhe nuk lejova kurre te me poshteroje "dikush" ishte pak e veshtire te pranoja faktin qe ..... megjithate Falja eshte dicka qe te gjithe e Bejne dhe une E Bera !
Te kam Falur shpirt sepse ska si te ndodhe ndryshe !


Postuar nga StReSi_DhE_BiZnEsI datė 25 Shkurt 2006 - 01:45:

Citim:
Po citoj ato qė tha Evisa
Nuk e mendoja te falja dike kaq thelle edhe pse Karakteri im eshte shume i Forte dhe i bej njerzit qe me rethojne te me Respectojne deri ne piken e fundit !!
Jam e sigurte ne veprime dhe nuk lejova kurre te me poshteroje "dikush" ishte pak e veshtire te pranoja faktin qe ..... megjithate Falja eshte dicka qe te gjithe e Bejne dhe une E Bera !
Te kam Falur shpirt sepse ska si te ndodhe ndryshe !





Te kam zemer jeta ime.muahhhhhhhhhhhhhhh je si shpirt


Postuar nga diabolic datė 25 Shkurt 2006 - 02:01:

Me ka marre malli per ty...Ku ke humbur , ku do te jeshe valle.Ndoshta po lumturon ndonje djale me buzeqeshjen tende.Ndoshta je strukeutģr ne ate kendin tend te vetmis dhe vetvetes ku prihesh sa here ke nevoj te flasesh dhe te gjesh pergjigjet e duhura. Kjo jete eshte e mbushur me ndoshta , por ta dish me mua nuk ka ndoshta sepse une te kam xhan dhe ketu nuk egziston fjala ndoshta...


Postuar nga Zhylien Sorel datė 25 Shkurt 2006 - 14:18:

Nuk e di pse keto dy dite po me kujtohet vazhdimisht ajo....
Se kuptoj pse jemi ndonjehere te denuar te mendojme ate qe nuk duam.......


Postuar nga ~Enigme~ datė 25 Shkurt 2006 - 18:49:

Vij te gjej qetesi nga zhurmat dhe nga kaosi e jetes qe na rethon por ja dhe ketu dikush na acaron dhe humbin temperamentin dhe sulmojme me fjale ofenduse....SA KEQ ME VJEN SA KEQ


Postuar nga Demokrate4ever datė 25 Shkurt 2006 - 19:12:

Ata jane si avulli ne xhamat e dhomes te bere nga dryshimi i larte i nivelit te temperatures se brendshem me ate te jashtmen ,i cili thahet ne vetveten e tij pa e ditur kush nese kishte nje vlere ose jo..Ah.. telefon me prishi rrjedhen e mendimeve..


Postuar nga Klodel datė 25 Shkurt 2006 - 19:13:

enigma dicka per ty: www.theinterviewwithgod.com dhe
www.pathways-to-peace.com une ketu e gjej qetesine


Postuar nga ~Enigme~ datė 25 Shkurt 2006 - 19:34:

.........Nje bote te re me sfond qetesues veshtroj nga larg dhe....... me kujotohet se si mora insiativen te hedh mendimet ketu si nje ditar te perditshem. Kush do ta mendonte qe do te zhnderohej ne nje mjet kumunikimi.

Si nje loje puzzle qe mundohesh te krijosh figuren vetem nga pjese te vogla me dimensione te ndryshme atje mundohemi te kuptojme njeri tjetrin.....

Enigme e cila s'perfaqeson vete njeriun por pikerisht kete bote misterioze ku ne ato kutite e vogla krijojme ate pikture te madhe. .....

Falenderoj ata persona qe me kane bere te kem respekt kete bote shume enigmatike.

PS. Ana perqafime te perzemerta!!!


Postuar nga Klodel datė 25 Shkurt 2006 - 19:57:

per momentin po perpiqem te mos mendoj, vetem te degjoj muzike dhe te qetesohem...


Postuar nga lost_soul datė 25 Shkurt 2006 - 19:58:

Une nuk ushqej shume iluzione mbi kete forum. Nuk pres gje tjeter, vesce nje shembelltyre te permiresuar te botes reale. Me qeveri, me ushtare, me idealiste, poete, filozofe, tekniciene, patriote dhe shume te papune...

Shpesh here mundohem t'i shbalancoj dimensionet e mija, madje shpesh behem qenie nje-dimensionale. Kur kerkoj qetesi psh, kerkoj te gjej natyre ne kete qytet te betonizuar. E fundit gje qe kerkoj eshte te shoh fytyra njerezish, ...natyra me ben te ndjehem kongruent me te. Shpesh edhe flej gjume, prandaj dhe jam gjithmone jet-lagged ....nejse, pa vlere kjo....


Postuar nga Klodel datė 25 Shkurt 2006 - 20:05:

Mendoj qe kjo bote enigmatike te ben te takosh shpirtera te ndryshem dhe te pasurohesh perdite, me buzeqeshje, me mendime, me fantazi, me ndjenja, me humor, te ben te mesosh me shume per jeten dhe te komunikosh me lirshem, qofte me veten, qofte me te tjeret.


Postuar nga Klodel datė 25 Shkurt 2006 - 20:09:

Te ben te ndihesh qe ke shpirt brenda vetes, te kuptosh qe shume njerez ndajne te njejtat vuajtje shqetesime probleme, nese e sheh pozitivisht edhe te ndihmon t'i japesh nje kuptim me shume dites duke u perpjekur te dhurosh buzeqeshje... Ne kete bote materialiste qe na rrethon, kjo bote enigmatike eshte streha e fundit e shpirtit qe renkon. Te ben me shume njerezor.


Postuar nga lost_soul datė 26 Shkurt 2006 - 21:25:

...ndonjehere me duket sikur shoku me i mire eshte ai(ajo) te cilin e takon diku, nuk flet asnje fjale dhe pasi largohesh te duket sikur pate diskutimin me te kendshem te jetes...


Postuar nga diabolic datė 26 Shkurt 2006 - 21:31:

Ndonjehere me duket sikur ...sikur ishte me mire kur te doja me shume ty se sa veten . Sepse atehere te kisha ty por kisha edhe veten , tashme ste kam as ty as veten por kam vetmin qe me torturon shpirtin dhe kujtimin qe ma ngroh e ma mban ne jete nga pak...


Postuar nga Demokrate4ever datė 26 Shkurt 2006 - 23:02:

Qetesi.Vetem frymemarrja ime ,psheretitja nga1here ,si dhe tik-taket e ores degjohen.Mbremja u afrua ,c'do gje u zhduk ne siperfaqen e kesaj dite dhe mbeshtillet ne vellon e mbremjes..Koha kalon..,oret perseriten, ditet, datat ,muajt ,vitet..por ne s'jemi te njejte.Disa lindin ,disa vdesin ,Gezohen ,lumturohen, ndjejne ,qajne..shohin me syte e zemres dhe pertej atyre qe nuk shohin dot...E di qe me shikon nga atje lart sa jam rritur ,kam ndryshuar.. E di qe nuk me njeh ,pjesen me te bukur te jetes sime..Jeta eshte si nje hajdut ,qe gjerat e cmuara dhe te bukura vjell gjithmone..Do doja te isha hajdutja e zotit ,qe te rrembeja nje dite jete me teper per ty.. dhe te tregoja ..Sa shume me ke munguar.. dhe me mungon Neser nuk do vij te takoj me nje lule ne dore si kujtim..sepse... Ti jeton me mua c'do moment.

p.s Heshtja e nje diskutimi vlen me shume se fjalet e thena...


Postuar nga lady datė 27 Shkurt 2006 - 09:00:

Ndoshta Zoti deshiron qe ne jete te takojme personat e gabuar perpara se te gjejme ate te duhurin, keshtu kur me ne fund ta takojme ate, do te dime t’i jemi mirenjohes per dhuraten e bere...Kur dera e lumturise mbyllet, nje tjeter hapet, por shpeshhere vazhdojme te shohim per nje kohe te gjate ate qe u mbyll, dhe nuk shikojme ate qe eshte hapur per ne.
Miku me i mire eshte ai njeri me te cilin mund te ulesh tek pragu i deres, te ecesh me te pa thene asnje fjale dhe kur iken ti e ndien qe kjo ka qene bashkebisedimi me i mire qe ke pasur ndonjehere.


Postuar nga lost_soul datė 27 Shkurt 2006 - 16:34:

Une arrij ta dalloj levizjen e diellit. E dini sa shpejt leviz dielli?? - dy here me ngadale se akrepi i madh i ores..... dhe jo se kam sy te mprehte, aspak....por kam vezhgim te vemendshem.... ose jam iluziv...


Postuar nga volter datė 01 Mars 2006 - 20:29:

Ishte e rendesishme tek mua, pasi qe ajo me fliste me admirim te siper, dhe me jepte nje jete te re, si te thuash nje magji te re ne palcen shpirterore.. Pikerisht kjo magji rilindte njohjen per dashuri ndaj njohjes...

ua


Postuar nga diabolic datė 01 Mars 2006 - 21:24:

Tani jam ne nje nga ato momente ku nuk duroj dot as lekuren time aq me pak ty. Zhduku... se nuk ja vlen me te jesh pjese e imja se edhe grimcat e fundit te dashurise per ty qe ti vet i krijove i flake tutje sot me zjarr e flak hidherimesh.


Postuar nga iliriusa datė 02 Mars 2006 - 07:32:

Castet vijne e s'te sjellin asgje vec heshtje...
I kujtoj vetes se heshtja jo gjithemon eshte negative.....


Postuar nga volter datė 02 Mars 2006 - 17:48:

Hegeli dhe Ciceroni me dhuruan nje lodhje te hatashme ne sy, saqe kam per ta mbajtur mend me dekada te tera, kete lodhje te dyfishte...

sa cudi e kendshme e!


Postuar nga cupka datė 02 Mars 2006 - 17:55:

Citim:
Po citoj ato qė tha lost_soul
...ndonjehere me duket sikur shoku me i mire eshte ai(ajo) te cilin e takon diku, nuk flet asnje fjale dhe pasi largohesh te duket sikur pate diskutimin me te kendshem te jetes...


ma kujto po te kujtohet se kush e ka thene kete?
I just got a brain freeze! Mbaj mend qe e kam lexuar ne nje liber citatesh por autori nuk me vje ndermend per qamet.


Postuar nga lost_soul datė 02 Mars 2006 - 19:57:

Citim:
Po citoj ato qė tha lady
Ndoshta Zoti deshiron qe ne jete te takojme personat e gabuar perpara se te gjejme ate te duhurin, keshtu kur me ne fund ta takojme ate, do te dime t’i jemi mirenjohes per dhuraten e bere...Kur dera e lumturise mbyllet, nje tjeter hapet, por shpeshhere vazhdojme te shohim per nje kohe te gjate ate qe u mbyll, dhe nuk shikojme ate qe eshte hapur per ne.
Miku me i mire eshte ai njeri me te cilin mund te ulesh tek pragu i deres, te ecesh me te pa thene asnje fjale dhe kur iken ti e ndien qe kjo ka qene bashkebisedimi me i mire qe ke pasur ndonjehere.


jam dakort me ty lady... qe ta vazhdoj mendimin tend....ne ketu jemi te gjithe fjale dhe vetem fjale.... Njerezit jane shume me kompleks sesa disa dhjetra apo qindra mesazhe.... kane histori personale te tyren, aspekte te tjera karakteri qe nuk mund te jene te kapshme ketu etj etj...


Postuar nga lost_soul datė 02 Mars 2006 - 20:00:

Citim:
Po citoj ato qė tha sHejTonJa


ma kujto po te kujtohet se kush e ka thene kete?
I just got a brain freeze! Mbaj mend qe e kam lexuar ne nje liber citatesh por autori nuk me vje ndermend per qamet.


me te degjuar e kam edhe une moj smartass shejtone.... nuk e di autorin..... por mos harro se cdo njeri 99% e atyre qe thote dhe qe ka ndonje vlere, me te lexuar ose degjuar e ka....perndryshe do te ishin te gjithe krijues gjeniale...


Postuar nga cupka datė 02 Mars 2006 - 20:11:

Citim:
Po citoj ato qė tha lost_soul

me te degjuar e kam edhe une moj smartass shejtone.... nuk e di autorin..... por mos harro se cdo njeri 99% e atyre qe thote dhe qe ka ndonje vlere, me te lexuar ose degjuar e ka....perndryshe do te ishin te gjithe krijues gjeniale...



c'me guxhulin dhe ti Une s'ta akuzova per plagjiator qe me shpjegon gjenialitet njerezor! Vertet isha kurioze per autorin, po e di cfare? Do ja gjej ymnin, e do ta them dhe ty!
Deal?

Tani vazhdo shkruaj ne lidhje me temen se vertet me pelqejne mendimet e tua!


Postuar nga diabolic datė 02 Mars 2006 - 20:15:

Askush me shume se ti nuk me zgjoi nga varri
Askush me shume se ty nuk me varrosi per se gjalli...

Me kujtohet ky citat sa here qe mendja me shkon tek ti sikur do te me thote qe nuk jemi vetem ne te dy ne kete bote por edhe guret marrin fryme...


Postuar nga lost_soul datė 02 Mars 2006 - 20:35:

Citim:
Po citoj ato qė tha sHejTonJa


c'me guxhulin dhe ti Une s'ta akuzova per plagjiator qe me shpjegon gjenialitet njerezor! Vertet isha kurioze per autorin, po e di cfare? Do ja gjej ymnin, e do ta them dhe ty!
Deal?

Tani vazhdo shkruaj ne lidhje me temen se vertet me pelqejne mendimet e tua!


deal... dhe une s'ta kisha me te keq..


  Gjithsej 68 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.