Forumi Horizont Gjithsej 5 faqe: « 1 2 3 4 [5]
Trego 250 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Filozofia (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=124)
-- Thenie Filozofike (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=1734)


Postuar nga kurt datė 18 Dhjetor 2009 - 06:09:

life is like a psycho bitch, the more you fuck with her the more she fucks with you.
unforgiving:p


Postuar nga shelgu datė 19 Dhjetor 2009 - 03:06:

Citim:
Po citoj ato qė tha kurti
life is like a psycho bitch, the more you fuck with her the more she fucks with you.
unforgiving:p



Kurto si e the kete me keto llafet e ngatarrume se nuk dim te gjith gjermonisht.


Postuar nga kurt datė 19 Dhjetor 2009 - 07:03:

Citim:
Po citoj ato qė tha cedrus


Kurto si e the kete me keto llafet e ngatarrume se nuk dim te gjith gjermonisht.


o bo shih kush qenka! my buddy cedrus
nje shkrimtar amerikan ka theksuar se nqfse nuk din te flasesh gjermanisht, je idiot 
thenie e vertet kjo 


Postuar nga shelgu datė 19 Dhjetor 2009 - 20:09:

Citim:
Po citoj ato qė tha kurti
o bo shih kush qenka! my buddy cedrus
nje shkrimtar amerikan ka theksuar se nqfse nuk din te flasesh gjermanisht, je idiot 
thenie e vertet kjo 



Jaaa, mos se na bone me turp allahile. Qy nesret kam me fillu allamancen.


Postuar nga cecilia datė 19 Dhjetor 2009 - 21:30:

Citim:
Po citoj ato qė tha kurti
o bo shih kush qenka! my buddy cedrus
nje shkrimtar amerikan ka theksuar se nqfse nuk din te flasesh gjermanisht, je idiot 
thenie e vertet kjo 




E bukur kjo thenia Kurti. Po sikur te fillosh te mesosh gjermanishten mbas nje fare moshe (dmth une adoleshentja) a behesh inteligjente ma vone?


Postuar nga BIONDIA datė 06 Shkurt 2010 - 11:04:

Budalla nuk eshte ai qe nuk di por ai qe kujton se i di te gjitha...Sokrati


Postuar nga kotka datė 25 Gusht 2010 - 20:11:

Cdo njeri ka tri rini: rininė e trupit, rininė e zemrės dhe rininė e mendjes. Mjerisht ato nuk pėrkojne kurrė...
Feneon.


Postuar nga BIONDIA datė 25 Gusht 2010 - 21:01:

Kali i kuq e ka nje huq ...Baba tem


Postuar nga shelgu datė 26 Gusht 2010 - 00:34:

E para ishte "fjala", por me pare akoma ka qene heshtja

Cicero


Postuar nga kotka datė 26 Gusht 2010 - 06:42:

Qėndro i fortė kur humb dhe i qetė kur fiton... Floriri i nxehur bėhet stoli.. Guri i rrahur bėhet statujė...


Postuar nga kurt datė 26 Gusht 2010 - 13:45:

Citim:
Po citoj ato qė tha kotka
Qėndro i fortė kur humb dhe i qetė kur fiton.
keshilla me e mire per nje poker player


Postuar nga AngelDevil datė 15 Shtator 2010 - 20:12:

Kur ai qe degjon nuk e kupton ate qe flet, dhe ai qe flet nuk e di se cfare po thote: Ja kjo eshte filozofia.

Voltaire


Postuar nga lule datė 27 Tetor 2010 - 22:21:

Mashkulli i vėrtetė do dy gjėra: rrezikun dhe lojėn. Pėr kėtė arsye ai do gruan, si lojėn mė tė rrezikshme.

Fredrick Nietzsche


Postuar nga kotka datė 27 Tetor 2010 - 22:33:

Femres i pelqejne dy gjera perkedheljet dhe gatimet, prandaj edhe femra zgjedh mashkullin qe ti mbushi barkun dhe te degjoje komente. loje e thjeshte shume kjo e femres

kotka


Postuar nga lule datė 27 Tetor 2010 - 22:49:

ØAh, ata francezėt. Kanė njė fjalė tė ndryshme pėr gjithēka!


Postuar nga kotka datė 28 Tetor 2010 - 04:33:

Citim:
Po citoj ato qė tha fleurs de l'orne
ØAh, ata francezėt. Kanė njė fjalė tė ndryshme pėr gjithēka!




fjalor i njohur ky i francezeve
giasou fiore


Postuar nga lule datė 28 Tetor 2010 - 12:35:

Citim:
Po citoj ato qė tha kotka


fjalor i njohur ky i francezeve
giasou fiore




Martohuni! Nese merrni grua te mire do te jeni te lumtur, nese merrni grua te keqe do te beheni filozof!

SOKRATI


PS : kishe gje kundra Francezve ti

Pershendetje per sot


Postuar nga kotka datė 28 Tetor 2010 - 14:07:

Citim:
Po citoj ato qė tha fleurs de l'orne



Martohuni! Nese merrni grua te mire do te jeni te lumtur, nese merrni grua te keqe do te beheni filozof!

SOKRATI


PS : kishe gje kundra Francezve ti

Pershendetje per sot



jo me fiore nuk kisha gje me frenget, thjesht desha me te thene Giasou.

Martohuni: Me femrat eshte e kunderta, po moret burre te mire beheni filozofe, po moret burre te keq cmendeni....

Kotka


Postuar nga AngelDevil datė 28 Tetor 2010 - 14:16:

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato qė tha kotka




Martohuni: Me femrat eshte e kunderta, po moret burre te mire beheni filozofe, po moret burre te keq cmendeni....

Kotka




hahahaa me pelqeu kjo


Postuar nga lule datė 28 Tetor 2010 - 14:17:

Citim:
Po citoj ato qė tha kotka


jo me fiore nuk kisha gje me frenget, thjesht desha me te thene Giasou.

Martohuni: Me femrat eshte e kunderta, po moret burre te mire beheni filozofe, po moret burre te keq cmendeni....

Kotka




Tė qenurit i pasur,i pushtetshem,i sukseshem me femrat,simpatik dhe i ri ndoshta nuk i ndihmon meshkujt aq sa duhen.Edhe ata druhen apo e kanė frikė se njė ditė do tė mbetet vetėm...

Zakonisht kjo ndenje shoqėrohet apo ėshtė me e theksuar tek femrat,mosha qe iken,mos patja e njė partneri te sigurt,pasiguria,pamundesia pėr te njohur njė njeri te ndenje.

Ndoshta ne natyren e tyre meshkujt se shprehin kėtė gjė hapur,por vazhdojnė ne gjuajne akoma me shumė e me shumė femra,duke menduar ēdo here se po i vjen dita e lakut ...



Postuar nga cecilia datė 28 Tetor 2010 - 14:22:

Citim:
Po citoj ato qė tha fleurs de l'orne



Tė qenurit i pasur,i pushtetshem,i sukseshem me femrat,simpatik dhe i ri ndoshta nuk i ndihmon meshkujt aq sa duhen.Edhe ata druhen apo e kanė frikė se njė ditė do tė mbetet vetėm...

Zakonisht kjo ndenje shoqėrohet apo ėshtė me e theksuar tek femrat,mosha qe iken,mos patja e njė partneri te sigurt,pasiguria,pamundesia pėr te njohur njė njeri te ndenje.

Ndoshta ne natyren e tyre meshkujt se shprehin kėtė gjė hapur,por vazhdojnė ne gjuajne akoma me shumė e me shumė femra,duke menduar ēdo here se po i vjen dita e lakut ...







Me pak fjale ca deshe me thone ?


Postuar nga AngelDevil datė 28 Tetor 2010 - 14:26:

dmth qe femrat e meshkujt frikesohen njelloj kur mendojne lakun ...

lol


Postuar nga lule datė 28 Tetor 2010 - 14:27:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia




Me pak fjale ca deshe me thone ?



Qe femrat sundojn boten .....dmth /

Mashkulli komandon boten......femra komandon mashkullin..


Femra eshte krijuese e mashkullit,, cdo gjeni ska mundesi te ekzistoje nese Zoti nuk kishte krijuar Femren

Sado BURRRRRRRRE qofte ..zanafillen e ka tek nje vezore e vockel


Postuar nga AngelDevil datė 28 Tetor 2010 - 14:30:

Citim:
Po citoj ato qė tha fleurs de l'orne


Sado BURRRRRRRRE qofte ..zanafillen e ka tek nje vezore e vockel



po ate spermatozoidin me bisht te madh e harrove


Postuar nga lule datė 28 Tetor 2010 - 14:33:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil


po ate spermatozoidin me bisht te madh e harrove




E cdo bej spermatozoidi pa vezore ?


Postuar nga AngelDevil datė 28 Tetor 2010 - 14:35:

Citim:
Po citoj ato qė tha fleurs de l'orne


E cdo bej spermatozoidi pa vezore ?



po vezorja pa spermatozoid

ketu doja me dal


Postuar nga cecilia datė 28 Tetor 2010 - 14:42:

Ca muhabeti keni kap dhe ju po pi dhe kafen gjoja


Postuar nga lule datė 28 Tetor 2010 - 14:43:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil


po vezorja pa spermatozoid

ketu doja me dal



Cdo gje eshte e pandare,, po llogjikisht dhe domosdoshmerisht Femra eshte e pamposhtur

Kete debat mund ta cojme sa te duash ti ..


Per tju rikthyer temes:

Njeriu eshte i madh vetem kur meson se vertet esht shum i vogel.

I.Hordshek


Postuar nga AngelDevil datė 28 Tetor 2010 - 14:46:

nashti feministe jam vete por puna eshte qe ja fusim kot .... mashkulli na ploteson e pike


Postuar nga kotka datė 28 Tetor 2010 - 14:49:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia
Ca muhabeti keni kap dhe ju po pi dhe kafen gjoja


pse mi cici nuk te pelqejme ne ty filozofet e forumit. ne skemi nevoje fare per filozofet e medhej. fiore thote qe meshkujt nuk bejne dot pa femrat, une dhe angi themi se femrat nuk bejne dot pa meshkujt.

thenjet jane teper filozofike dhe te varura nga njera tjetra. gjes gjes gjes...edhe une e piva kafen me huzelnut

une vetem nje gje dua t'u them; "happy wife, happy life", mbajeni vath ne vesh you meshkujt. kjo nuk eshte e imja po e dikujt tjeter.

sado humor te kete mashkulli, po i ra per hise nje femer ugurzeze ja nxiu jeten...


Postuar nga lule datė 28 Tetor 2010 - 14:53:

Citim:
Po citoj ato qė tha kotka


pse mi cici nuk te pelqejme ne ty filozofet e forumit. ne skemi nevoje fare per filozofet e medhej. fiore thote qe meshkujt nuk bejne dot pa femrat, une dhe angi themi se femrat nuk bejne dot pa meshkujt.

thenjet jane teper filozofike dhe te varura nga njera tjetra. gjes gjes gjes...edhe une e piva kafen me huzelnut

une vetem nje gje dua t'u them; "happy wife, happy life", mbajeni vath ne vesh you meshkujt. kjo nuk eshte e imja po e dikujt tjeter.

sado humor te kete mashkulli, po i ra per hise nje femer ugurzeze ja nxiu jeten...




Kur ke e ke kemben jashte gremines, eshte e lehte te japesh keshilla.


Postuar nga cecilia datė 28 Tetor 2010 - 14:55:

Citim:
Po citoj ato qė tha fleurs de l'orne





Per tju rikthyer temes:

Njeriu eshte i madh vetem kur meson se vertet esht shum i vogel.

I.Hordshek




Plotesisht dakort.

Qe t'i rikthehem debatit Dua te them se mashkulli mendon se komandon(drejton) por ne te vertete femra eshte ajo qe komandon (drejton) Por ka edhe nje gje mashkulli ka nje menyre tjeter te te menduarit kurse femra tjeter...Mendoj qe NE jemi me efikase & praktike kurse mashkulli me i avashte por i vendosur. Keshtu i shikoj une te pakten!

Une mendoj se do jetoja pa asnjej mashkull. Kurse a do bente nje mashkull pa asnje femer?! Kete se di!


Postuar nga kotka datė 28 Tetor 2010 - 14:55:

Citim:
Po citoj ato qė tha fleurs de l'orne



Kur ke e ke kemben jashte gremines, eshte e lehte te japesh keshilla.




kalimera fiore i like your smile


Postuar nga kotka datė 28 Tetor 2010 - 14:57:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia


Une mendoj se do jetoja pa asnjej mashkull. Kurse a do bente nje mashkull pa asnje femer?! Kete se di!



te dy mund te jetojne pa njeri-tjetrin, po jeta e femres do te jete me me kualitet ne krahasim me mashkullin nga vete natyra krijuese qe ka femra


Postuar nga lule datė 28 Tetor 2010 - 14:59:

Citim:
Po citoj ato qė tha kotka


kalimera fiore i like your smile




Jam pjese e c'do gjeje qe kam takuar.

Kalimera kotka


Postuar nga cecilia datė 28 Tetor 2010 - 15:03:

Louloudhi per ty eshte mbasdite kotka mire e ka, eshte mengjes per ate

Kalispera!


Postuar nga lule datė 28 Tetor 2010 - 15:05:

Cecilia

Mendoj qe NE jemi me efikase & praktike kurse mashkulli me i avashte por i vendosur. Keshtu i shikoj une te pakten!

Une mendoj se do jetoja pa asnjej mashkull. Kurse a do bente nje mashkull pa asnje femer?! Kete se di! [/B][/QUOTE]


Me thuaj dicka qe ka ber mashkulli,, dhe qe nje Femer ska arritur ta bej?
Nuk e shikon se cpo ndodh sot,, pa ofenduar meshkujt.nje femer arrin cdo gje, dhe pa pranine e nje mashkulli..kurse nje mashkull jo.

E di ate thenien ti..Femia ngelet jetim vetem kur ska nene..per baban spo e citoj me

Tek e fundit...
Teori eshte kur njeriu din gjithcka dhe asgje nuk funksionon. Praktike eshte kur gjithcka funksionon, por askush nuk e di perse. Tek ne teoria dhe praktika jane te bashkuara: asgje nuk funksionon dhe askush nuk e di perse.


Postuar nga AndreaPirelli datė 28 Tetor 2010 - 15:08:


Postuar nga AngelDevil datė 28 Tetor 2010 - 15:09:

Talking

Citim:
Po citoj ato qė tha AmonAmarth




Postuar nga cecilia datė 28 Tetor 2010 - 15:10:

Citim:
Po citoj ato qė tha fleurs de l'orne





Me thuaj dicka qe ka ber mashkulli,, dhe qe nje Femer ska arritur ta bej?
Nuk e shikon se cpo ndodh sot,, pa ofenduar meshkujt.nje femer arrin cdo gje, dhe pa pranine e nje mashkulli..kurse nje mashkull jo.

E di ate thenien ti..Femia ngelet jetim vetem kur ska nene..per baban spo e citoj me

Tek e fundit...
Teori eshte kur njeriu din gjithcka dhe asgje nuk funksionon. Praktike eshte kur gjithcka funksionon, por askush nuk e di perse. Tek ne teoria dhe praktika jane te bashkuara: asgje nuk funksionon dhe askush nuk e di perse.




Po kto qe thua ti jane per persona qe kane siguri te vetja. S'mund t'ja thuash cdokujt
Imagjino, ne jemi aq efikase sa qe bejme 50 pune brenda dites kurse meshkujt me zorr te mbarojne nje pune se duan t'i bien nga kina

Dmth qe jemi te afta per gjithēka dhe se lu as topi. Une jam feministe e mbarume per vete


Postuar nga AndreaPirelli datė 28 Tetor 2010 - 15:12:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil






Postuar nga lule datė 28 Tetor 2010 - 15:15:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia



Po kto qe thua ti jane per persona qe kane siguri te vetja. S'mund t'ja thuash cdokujt
Imagjino, ne jemi aq efikase sa qe bejme 50 pune brenda dites kurse meshkujt me zorr te mbarojne nje pune se duan t'i bien nga kina

Dmth qe jemi te afta per gjithēka dhe se lu as topi. Une jam feministe e mbarume per vete




Huh sa mke lodh, si perfundim te binda



Rri tani se po na fillon kotka prap


Postuar nga cecilia datė 28 Tetor 2010 - 15:17:

Citim:
Po citoj ato qė tha fleurs de l'orne



Huh sa mke lodh, si perfundim te binda



Rri tani se po na fillon kotka prap




Kotka o lodh nga kto muhabete ka 4 cuna ne dere


Postuar nga kotka datė 28 Tetor 2010 - 15:28:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia



Kotka o lodh nga kto muhabete ka 4 cuna ne dere



i kam moj i kam, po si t'ua mbush mendjen une atyre qe nuk e bejne dot vezen e femres ata hajt mo te kene shendetin


Postuar nga cecilia datė 28 Tetor 2010 - 15:36:

Citim:
Po citoj ato qė tha kotka


i kam moj i kam, po si t'ua mbush mendjen une atyre qe nuk e bejne dot vezen e femres ata hajt mo te kene shendetin



T'i kesh me jete kotka.

E di kur do e kuptojne kotka kur te fillojne nuset ti vejne perparsen me gatu e ti thone rri iēik ktu me kalamonin sa te pi nje kafe me shoqen


Postuar nga kotka datė 28 Tetor 2010 - 15:46:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia


T'i kesh me jete kotka.

E di kur do e kuptojne kotka kur te fillojne nuset ti vejne perparsen me gatu e ti thone rri iēik ktu me kalamonin sa te pi nje kafe me shoqen



LOVE IT

KOM PER T'BO SEHIR UNE. ATEHERE TE ME SHOHESH MUA HA HA


Postuar nga cecilia datė 28 Tetor 2010 - 15:51:

Citim:
Po citoj ato qė tha kotka


LOVE IT

KOM PER T'BO SEHIR UNE. ATEHERE TE ME SHOHESH MUA HA HA




Normale bota eshte me rrota. Do vi dita jote.

Por problemi madhor ne kto raste kotka eshte sepse nje nene nuk kenaqet kur femija i saj "vuan". Nje shoqe qe ka dy femije me ka thene: "Mallkuar qofte dita kur u bera nene" Kjo eshte nje teme tjeter


Postuar nga lule datė 28 Tetor 2010 - 21:46:

Citim:
Po citoj ato qė tha cecilia



Normale bota eshte me rrota. Do vi dita jote.

Por problemi madhor ne kto raste kotka eshte sepse nje nene nuk kenaqet kur femija i saj "vuan". Nje shoqe qe ka dy femije me ka thene: "Mallkuar qofte dita kur u bera nene" Kjo eshte nje teme tjeter





Te rikthehemi ne Teme lol

Me mire me arsye te jesh fatkeq , sesa pa arsye i lumtur.


Postuar nga AngelDevil datė 03 Mars 2012 - 15:04:

Budallallaqet me te medha per njerin, eshte dituria me e cmuar per tjetrin.

(raid)


Postuar nga raid datė 03 Mars 2012 - 19:48:


  Gjithsej 5 faqe: « 1 2 3 4 [5]
Trego 250 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.