Forumi Horizont Gjithsej 15 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »
Trego 148 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Probleme Sociale (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=312)
-- Virgjeria mashkullore dhe mendimi juaj. (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=5372)


Postuar nga tresh datė 12 Qershor 2004 - 12:12:

Virgjeria mashkullore dhe mendimi juaj.

Ja te flasim pak bashke.....
ēfare mendoni per virgjerine e mashkullit???
Nje mashkull duhet te veje i virgjer ne martese...??


Postuar nga hirushja datė 13 Qershor 2004 - 09:03:

Talking

Well, ska qene asnjehere ndonje problem per meshkujt dhe pse duhet te jet ne te ardhmen? Burri me nje kove me uje lahet, c'ti besh femres!


Postuar nga ENISS datė 14 Qershor 2004 - 11:02:

Citim:
Po citoj ato qė tha hirushja
Well, ska qene asnjehere ndonje problem per meshkujt dhe pse duhet te jet ne te ardhmen? Burri me nje kove me uje lahet, c'ti besh femres!


C'ti besh femres qe....?

Si shpjegohet qe ceshtje te tilla te mund te perftohen sipas nje llogjike te tille? Burri me nje kove uje lahet, c'ti besh femres.... qe nuk lahet me nje kove uje? Mos i duhet nje fuci acid? or what? Nuk arrij dot kurre ti gjej shpjegim.

Ore njerez, ka ndonje qe mund ta hedhi poshte idene se shprehje te tilla '' jane produkt i injorances dhe provincialitetit?''

dhe e keqja me e madhe eshe se edhe vete femrat sic duket dhe me siper, nuk jane te ndergjegjesuara ende lidhur me seksualitetin e tyre, me diskriminimin e perpuljen qe u behet ne kete aspekt.


Postuar nga hirushja datė 14 Qershor 2004 - 21:38:

OK, Eniss ti ke te drejte e une jam gabim.

Tung.


Postuar nga Klodel datė 14 Qershor 2004 - 21:42:

hahahha tresh pse egziston virgjeria e mashkullit :p

se mos merret vesh ndonjehere apo ka ndonje prove te fshehte

tani mu kujtua nje e forte e imja lidhur me synetin s'di pse ngaqe me perpara se kam dit ca ishte syneti e lidhja me virgjerine e mashkullit hahahahha anyway kjo ishte sa me tregu qe kjo teme eshte gallate fare

tresh pse nuk hap nje lidhur me synetin :p

lidhur me ate nese duhet apo jo te shkoje " i virgjer" ne martese larg qofte hahahah se del vetem me kolopuca sa here ben dashuri e te behen rresht keshtu nja 12 cope :p :p :p hahahahha

kjo me kujton ca te forta me kosovaret po s'po i them
i kam pyetur njehere pse bejne aq shume kalamaj pergjigjen po jua lej te lire ta imagjinoni


Postuar nga tresh datė 16 Qershor 2004 - 06:34:

Citim:
Po citoj ato qė tha analistja
hahahha tresh pse egziston virgjeria e mashkullit :p




me bind qe nuk ekziston virgjeria mashllore.......:p
une te them se ekziston dhe jam i binur per kete

Them se edhe ajo e femrave lahet me ''nje kove uje'' te pakten teknikisht mqs ne Afriken e Veriut ne vendet e Magrebit ka Klinika ne te cilat mund rregullohet cdo humbje ''aksidentale'' e virgjerise femrore (ky eshte statusi i ktyre klinikave)
ps.virgjeri mashkullore e sunetllek s'kane asgje te perbashket,
pastaj ca lidhje ka virgjeria mashkullore me kolopucat se ndoshta une s'gjej asnje lidhje direkte :p

hahaha Analisteeeeeeeee hajgare te madhe po ban :p
tung


Postuar nga agata datė 16 Qershor 2004 - 13:50:

Citim:
Po citoj ato qė tha ENISS


C'ti besh femres qe....?

Si shpjegohet qe ceshtje te tilla te mund te perftohen sipas nje llogjike te tille? Burri me nje kove uje lahet, c'ti besh femres.... qe nuk lahet me nje kove uje? Mos i duhet nje fuci acid? or what? Nuk arrij dot kurre ti gjej shpjegim.

Ore njerez, ka ndonje qe mund ta hedhi poshte idene se shprehje te tilla '' jane produkt i injorances dhe provincialitetit?''

dhe e keqja me e madhe eshe se edhe vete femrat sic duket dhe me siper, nuk jane te ndergjegjesuara ende lidhur me seksualitetin e tyre, me diskriminimin e perpuljen qe u behet ne kete aspekt.



jam shum dakort me ju Eniss.

me e keqja eshte, se kur e shpreh kete mendim, jam e pare pak si nje vajze e "keqe" e mundohem te mos i them mendimet e mia hapur...

per sa i perket temes...viergjeria exziston tek mashkulli dhe femra, por ne kohet tona si femra ashtu dhe mashkulli para se te martohen kane ekperjenca seksuale, me te njejtin partenere ose te ndryshme.
mendoj se nuk ka pse nje mashkull te jete i virgjer kur martohet, ashtu sikur them se as edhe femra nuk ka pse te jete...
me respekt sabina...


Postuar nga hirushja datė 16 Qershor 2004 - 14:24:

Sabina

E dashur po perballemi me jeten reale. E them edhe njehere per meshkujt s'do jet asnjehere ndonje problem virgjeria e tyre. Per femrat po deri ne nje fare kohe. Jam dakort kur thua qe si mashkulli e si femra duhen te jene te barabarte.


Postuar nga Klodel datė 16 Qershor 2004 - 16:09:

Citim:
Po citoj ato qė tha tresh


me bind qe nuk ekziston virgjeria mashllore.......:p
une te them se ekziston dhe jam i binur per kete


hahaha Analisteeeeeeeee hajgare te madhe po ban :p
tung



mundesh te me japesh prova si te bindemi per pastertine mashkullore :p


Postuar nga tresh datė 16 Qershor 2004 - 16:25:

Citim:
Po citoj ato qė tha analistja


mundesh te me japesh prova si te bindemi per pastertine mashkullore :p


cfare lidhje ka virgjeria mashkullore me pastertine mashkullore


  Gjithsej 15 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »
Trego 148 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.