Forumi Horizont Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkiva (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=356)
-- mendime te castit... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8245)


Postuar nga agata datė 27 Gusht 2006 - 13:17:

Koha eshte ilaēi me i mire, per tu mesuar me dhimbjen, mungesen ose pritjen..

ps Shume urime per ty..


Postuar nga Green_Mamba datė 27 Gusht 2006 - 13:20:

Ne qofte se kerkojme lumturine, duhet te radhitemi midis te varferve ne shpirt (F.Ni)


Postuar nga Demokrate4ever datė 27 Gusht 2006 - 15:00:

Jeta eshte kaq e cuditshme dhe e mistershme?!
Jetojme per nje qellim, arsye..por asnjehere nuk eshte e mjaftueshme te dime pse?
Jeto te dish ,jeto te ndihmosh, jeto per te jetuar!
Jete emocionesh..frike..dhimbje..ankthesh..shpresash!
E ne fund cfare mbetet?

U pershendes te gjitheve me kengen; Vita spericolata-V.Rossi


Postuar nga Green_Mamba datė 27 Gusht 2006 - 15:04:

kUSH NUK KA LEXUAR ROMANIN "DEHJE NG METAMORFOZA" TE ZVAJG, E KA TE VESHTIRE TE KUPTOJE GJITHCKA QE RRJEDH PREJ PROVINCE


Postuar nga Zhylien Sorel datė 27 Gusht 2006 - 15:37:

mendoj se bukuria fizike eshte shume larg nga bukuria shpirterore......
ajo ka vetem ne "avantazh" - ajo eshte ne siperfaqe dhe mundesi per ta pare e kane te gjithe.............


Postuar nga Demokrate4ever datė 27 Gusht 2006 - 15:51:

Green mamba une se kam lexuar ate liber atehere mund te me tregosh te lutem dicka perciptazi rreth atij librit?

Njerezit jane te mbushur me kaq shume pyetje.. pse, perse? shume here pyetje banale dhe te komplikuara ne lidhje me momentin,gjendjen e njeriut dhe kohen brenda nje dite ku ndoshta me vite presin nje pergjigje.
E kush e kuptoj boten e ''pse-se''

Tani si pergjumesh qe jam cuar sot kam edhe un disa pse..pse..

Pse njeriu eshte e vetja qenie qe mendon, ka kujtese, ka ndergjegje, moral, ka te kaluar, te tashme dhe jeton me deshiren per nje te ardhme gjithmone me te mire..pse? Pse kuptojme kaq shume dhe ndryshojme shume pak?!

Pse gjuha eshte i vetmi organ qe kocka s'ka dhe kocka thyen?

Pse gjithmone c'fare shkruhet ose lexohet ndryshon aq shume me jeten reale?


Postuar nga Green_Mamba datė 27 Gusht 2006 - 16:46:

idea eshte se unenuk kam bre kurre suflerin ne jeten time. eshte nje pune e nderuar qe behet ne teatro dhe oprera.persa i perket gjuhes dhe kockave...mjerisht te kerkoj ndkese per injorancen time baritore per nuk e kam idene.PS: Kush kerkon gjen, dhe shyqyr zotit zvjagu nuk ka qene shqiptar....


Postuar nga Niqua datė 27 Gusht 2006 - 19:08:

na cmendi shiu

 


Postuar nga amor alucius datė 27 Gusht 2006 - 19:56:

Citim:
Po citoj ato qė tha eric darven
mendoj se bukuria fizike eshte shume larg nga bukuria shpirterore......
ajo ka vetem ne "avantazh" - ajo eshte ne siperfaqe dhe mundesi per ta pare e kane te gjithe.............



Varet,Eric.Bukuria shpirterore shpesh eshte shume afer bukurise fizike...por ka raste tek-tuk ku munde te ndodhe e kunderta.Psh nje njeri si ti s'ka nevoje te shqetesohet per kete,natyra s'te ka lene gje manget as nga bukuria shpirterore e me siguri jo as ne ate fizike Nganjehere njeriu ka nevoje dhe per ate siperfaqesoren...

Sa ju perket te tjereve...c'rendesi kane te tjeret?!


Postuar nga Glaukus datė 27 Gusht 2006 - 20:13:

hi !!

.............amor.............dhe te tjere............

.............jo me shume se 10 minuta , une kalova nje situate qe , e them me plot gojen qe bukuria fizike eshte shume e lidhur me bukurine shpirterore .
Ndoshta eshte edhe mendim paksa i nxituar i imi , por isha me vajzen qe une e dua shume dhe me duket perfekte si ne aspektin fizik edhe ate shpirteror.......................................................respekte...


Postuar nga Green_Mamba datė 27 Gusht 2006 - 20:39:

05 lekshki ka vleree sot


Postuar nga Niqua datė 27 Gusht 2006 - 20:58:

mua me ka qellu e kunderta qe zakonisht njerzit e shemtut fizikisht jan te shemtut dhe shpirterisht.


Postuar nga Zhylien Sorel datė 27 Gusht 2006 - 21:08:

[QUOTE]Po citoj ato qė tha amor alucius
[B]

Nganjehere njeriu ka nevoje dhe per ate siperfaqesoren...


Kjo eshte e vertet amor.Sepse te njohesh siperfaqsoren ndonjehere te ndihmon shume te vlersosh te kunderten.....Gjithashtu mund te them dhe nje shprehje te aktorit te famshem Marlon brando(ne librin autobiografik)
"nga njhere pak eshte shume".....
por po flasim per gjerat e vecanta...ashtu si dhe ti ....


Postuar nga Demokrate4ever datė 27 Gusht 2006 - 22:01:

C'do njeri ka ne vetveten e tij dicka te bukur ne mos shume..Veshtiresia, merita eshte tek ne si mund te marrim te bukuren nga ai njeri..

Sot kisha deshire te haja nje fete buke te lyer me sheqer e vaj ulliri.Hengra.
Me kujtoj vitet e vegjelise ,kur hanim ndonjehere..

Po ju forumista u ka qelluar ndonjehere te hani buke e sheqer?


Postuar nga Niqua datė 27 Gusht 2006 - 22:04:

i think attractive people live more honest and less shallow life whereas unattractive people have a self defeating attitude which i cant stand. I had a fat friend who use to defend her wight by telling people how smart she is.puffff. Throughout all history men always fought over beautiful woman  not over inteligent once. well if  my boyfrind wants to have a conversation about nuclear physics better call Mr Hawkins not me.

 

Demokrate dhe pacamurr kam pas hanger naqe. vaj ullirit njeher ne vit hahaha booo kur me kujtohet fukaralleku i shqiperis o zot.


Postuar nga Nigo datė 27 Gusht 2006 - 22:11:

Citim:
Po citoj ato qė tha dreqja shkodrane
i think attractive people live more honest and less shallow life whereas unattractive people have a self defeating attitude which i cant stand. I had a fat friend who use to defend her wight by telling people how smart she is.puffff. Throughout all history men always fought over beautiful woman  not over inteligent once. well if  my boyfrind wants to have a conversation about nuclear physics better call Mr Hawkins not me.


O Dreqe na fute njė tė shar ti neve tani,e se mora vesh se nga e fillove.Hajde Dreqe haaaajdeeeeee.

Ps.Me sheqer e vaj ulliri jo Demo se nuk i haj tė omlat(se jom i omėl vet)po buk me vaj ulliri me krip e me qep tė njoma po. 


Postuar nga Niqua datė 27 Gusht 2006 - 22:19:

jo o Nigo ku shaj une zemren time por fola per diferencen mes njerzve te bukur dhe jo te bukur. them qe njerzit jo te bukur kajne shume komplekse. une them qe personaliteti ka te bej me shume se cdo gje. te jesh me i bukur dhe me i zgjuari i botes po nuk pate personalitet je kot.


Postuar nga Eyesight datė 28 Gusht 2006 - 14:21:

Dola sot, me gjithe ate rrebesh qe permbyti rruget. Vrapova me sandalet e bardha qe kisha veshur per tu mbrojtur diku.. ai shi me ngjau me lotet e nje zane qe qau per hidherimin e saj.. ashtu me nje rrebesh te shpejte e te forte si ngasherimet e zemres se saj... do ta kisha pare fytyren e saj nese do kisha mbajtur syte nga qielli? ndoshta po...

Shume shpejt doli dielli, thua zana ti kete fshire lotet per ti lene vendin nje buzeqeshtje? Shpresoj


Postuar nga diellza26 datė 28 Gusht 2006 - 14:38:

Me duhet te nisem per ne Rinas. Do pres motren e vogel qe mberrin ne oren 6 ne Rinas nga Italia. Shpresoj te mos ndodhin vonesat e zakonshme qe na servir sherbimi yne ajror.
Nejse, fakti qe do takoj motren pas nje viti e per me teper me mbesken e vogel 5 muajshe te cilen deri tani e kam pare vetem ne foto, me ben te dehem nga gezimi.
ika, pra, e di e di, cfare po mendoj, pse kjo ora nuk ecen shpejt kur duam, por kur s'duam????!!!!!!!


Postuar nga StReSi_DhE_BiZnEsI datė 28 Gusht 2006 - 17:03:

:(

Mendimet e castit jan keto qe smund ti besosh askujt ne kete lloj bote sepse ajo qe mund te shtiret si engjell eshte djalli vet duke nderthurur intriga e trillime.Si puna e kesaj Enigme e forumit qe e konsideroja moter e kaluar motres dhe u hapte per cdo gje dhe i hapesha per cdo gje une ne menyren me te sinqerte kurse ajo ne nje menyre me zen te dashur shoket e mi se rri nga 20 ore ne chat ne msn ne forume dhe neper faqe te ndryshme dhe donte te gjete shpirtin binjak ne menyre virtuale duke abuzuar me mua.Nuk duhet ti besosh askujt sot as rrobave qe ke veshur arrita te besoja deri ne nje fare menyre por ku shikon keto persona qe te fusin eprcarje me shokun tim te ngushte prej vitesh shok shkolle lagje shok jete dhe hyri kjo ne mes si nje shenjtore duke na fut percarje.Nqs se ajo eshte femra qe besoja me shume tani eshte femra qe urrej me shume se kjo me ndau dhe nga e dashura dhe nga shoku im i ngushte qe e kisha me shum se vlla duke ber intriga mbrapa kraheve.Ptuhhhhhhhhhh femer pa karakter


Postuar nga volter datė 28 Gusht 2006 - 17:04:

kam nje mendim qe sot e perfitova nga nje artist: duhet te jesh vetem vetvetja , dhe te tjeret nuk ekzistojne vetem ne rastin e shemtimit te qenies tende..


Postuar nga Niqua datė 28 Gusht 2006 - 19:19:

StReSi_DhE_BiZnEsI po ti ktu???? ik se te futa ban dhe mire te behet se deshe mem tradhetu mu.


Postuar nga tresh datė 28 Gusht 2006 - 19:27:

gjithmone ekziston nje here e pare


Postuar nga Niqua datė 28 Gusht 2006 - 19:31:

mire e ke tresh


Postuar nga tresh datė 28 Gusht 2006 - 19:35:

dhe me e keqja asht se kjo hera e pare te vret te dhemb me shume se cdo tjeter....


Postuar nga Bledumi datė 28 Gusht 2006 - 19:40:

Ka disa gjera qe kane nje here te pare dhe skane me here te dyte,mbarojne te e para....


Postuar nga tresh datė 28 Gusht 2006 - 19:45:

po


Postuar nga Niqua datė 28 Gusht 2006 - 20:00:

Citim:
Po citoj ato qė tha tresh
dhe me e keqja asht se kjo hera e pare te vret te dhemb me shume se cdo tjeter....


 

po hera e dyte ca te ban??


Postuar nga tresh datė 28 Gusht 2006 - 20:02:

varet nga cfare....


Postuar nga Niqua datė 28 Gusht 2006 - 20:04:

tresh marova prej krytit

ca rekomandon???


Postuar nga tresh datė 28 Gusht 2006 - 20:15:

une nuk jam tip qe te keshilloj barna...ma mire del jashte ban nji xhiro e blej nje akullore e masandej ktheju po mos rri ne PC se asht semundje e keqe ky PC


Postuar nga Niqua datė 28 Gusht 2006 - 20:17:

Citim:
Po citoj ato qė tha tresh
une nuk jam tip qe te keshilloj barna
te keshilloj dal jashte me ban nji xhiro e blej nje akullore



 

me ba xhiro me merren ment ma shume

naqe ku ashte tema thashathemet se spo e gjej

nese e din ma co link ne privat plzzzz


Postuar nga tresh datė 28 Gusht 2006 - 20:20:

e gjete.....taman.....une sdi ku kam temat e mia me travestite


Postuar nga Niqua datė 28 Gusht 2006 - 20:24:

hahahahahaha

spo e gjej dreqin


Postuar nga cupka datė 28 Gusht 2006 - 20:29:

Citim:
Po citoj ato qė tha tresh
e gjete.....taman.....une sdi ku kam temat e mia me travestite


mire Dreqes si femer qe eshte i shkojne llafet po ty c'te interesojne transvestitet??? Me duket se tu ben shume vite ne Itali pa pushime... po ti e di me mire


Postuar nga tresh datė 28 Gusht 2006 - 20:30:

ai qe kerkon gjen.....
e di e di me mire mos ki frige


Postuar nga lorie datė 28 Gusht 2006 - 22:11:

Ai qe kerkon gjen

po e kaloj kete periudhe duke kerkuar dhe kembengulur...., fundi s'ka ardhur akoma.


Postuar nga tresh datė 28 Gusht 2006 - 22:15:

nuk ekziton fundi...po te ekzintonte ky do te ishte fundi yne.


Postuar nga lorie datė 28 Gusht 2006 - 22:32:

Fundi ekziston kur zemra pushon se rrahuri.

Ky fund tjeter ,ka te bej kur te kem kaluar kete qellim/sfide.


Postuar nga lost_soul datė 28 Gusht 2006 - 23:40:

te cuditshem jane disa njerez.. me kujtojne metabolizmin e lopeve...
pasi kane ngrene jonxhe gjithe diten, e rikthejne edhe njehere jonxhen tashme gjysmebajge nga stomaku dhe fillojne procesin e ripertypjes... fillojne edhe njehere nga e para te pertypin gjysmebajgen e vet sikur te mos kishin pune tjeter... bar ka sa te duash por puna eshte qe lopet e kane te nevojshme t'i pertypin vjellat e veta nga dy here, perndryshe nuk i tretet....


Postuar nga iliriusa datė 29 Gusht 2006 - 03:32:

Gjen nje moment te ulesh diku edhe e lejon veteveten te peshperisi mendimet ne qetesi. Ndodh qe edhe vete habitesh me ato c'ka mendon, me ato c'ka ndjen edhe i flet vetevetes si nje te huaji te cilin s'e kupton. Edhe kendveshtrimet ngaterrohen edhe e sheh boten me disa fytyra me teper, me disa dimensione me teper, edhe veteveten gjithashtu. Peshperine ngadale ne perpjekje per te kuptuar  ate c'ka vertet kerkon te thuash... hmmm... nqs as ti s'e kupton tamam veteveten, si mund te pretendosh te te kuptojne te tjeret?

Qetesia mbeshtjell gjithecka per nje moment, edhe une kuptoj qe ne fund te fundit nuk ka vertet rendesi. Eshte thjesht nje paqendrueshmeri momentale qe do te tretet ne minutat qe do te vijne.

Si hapa te huaj mendimet largohen. E gjendem serish aty, ulur nen qiellin pa yje... e jam vetevetja serish...


Postuar nga volter datė 29 Gusht 2006 - 18:39:

Duhet bere me shume, qe te jemi me afer vetvetes sone, qe kjo mos te na kthehet ne armik te rrezikshem.


Postuar nga Klodel datė 29 Gusht 2006 - 19:00:

Mendoj qe duhet te heqim nga truri sindromat e armiqve dhe ta pranojme veten tone keshtu sic jemi, dhe te tjeret ashtu sic jane, duke gjetur me teper nje balance me realitetin dhe me qeniet e tjera njerezore. Ndryshe do humbisnim shume nga jeta dhe nuk do ishim asnjehere te kenaqur, por mbi te gjitha nuk do mund te zhvilloheshim.


Postuar nga GENTI_the_KING datė 29 Gusht 2006 - 19:04:

u lodha duke menduar,
edhe mendimet mu lodhen,
tani po me vijn vetem mendime te lodhura.......................


Postuar nga kontinenti datė 30 Gusht 2006 - 07:18:

Sindromat e armiqve.......hahahahahaha...cfar percaktimi madheshtor dhe nga kush? Nga nje shpirt embel, nga nje goje embel.
Eh, kjo embelsira me firma e me fatura...po na mbyt, ne kete shekull i cili do te jete me medioker se sa ai i kaluari.


Postuar nga Klodel datė 30 Gusht 2006 - 15:16:

bjeri gajdes gajdexhi, bjeri mos t'u thafte dora... bjeri se i bie mire.


Postuar nga Cindi datė 30 Gusht 2006 - 15:19:

eeejjj te lumte doroooraaa keshtu vazhdon apo e kam gabim ...


Postuar nga badboy_albania datė 30 Gusht 2006 - 15:29:

futja kot plako


Postuar nga ~Enigme~ datė 30 Gusht 2006 - 20:29:

eh e di qe jemi te perpiluar nga personalitete dhe te drejtuar nga ego por kam aritur te dal ne konkluzion qe nqs vezhgon mekanismin e egos pa u mbeshtjelle ne ajo do kuptosh qe zoteron dhe nje prespektive tjeter nje qe eshte gjithmone e qete, vigjilente, e vecante...tuned in but not overshadowed!!!!!!!


Postuar nga Cindi datė 30 Gusht 2006 - 20:42:

Sa me pelqen ky avatari i Enigmes sot. Sikur te qeteson shpirtin sa here qe e shikon. Larg cdo egoje. Vetem ciltersi rrezaton.


  Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.