Forumi Horizont Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkiva (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=356)
-- mendime te castit... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8245)


Postuar nga kontinenti datė 01 Shtator 2006 - 04:20:

Citim:
Po citoj ato qė tha Klodel
bjeri gajdes gajdexhi, bjeri mos t'u thafte dora... bjeri se i bie mire.


Hahahahaha...tek gajdia e kane menien mer jahu...hahahaha.
Si eshte kjo pune, cdo gje eshte e ndare.
Ja, kinezet e hane orizin me shkopa...eshte sipas rraces edhe preferenca e shijeve etj.etj.


Postuar nga volter datė 01 Shtator 2006 - 15:46:

Shoqeria po vdes dhe vazhdon akoma te marre permasat e vdekjes se madhe..; tani duhet te ringjallet nje pelhure e padukshme e artit, qe te vere te bukuren e fundit.., mbase kjo do e shpetonte shoqerine, pa e ditur es vete kjo e fundit...


Postuar nga volter datė 04 Shtator 2006 - 18:28:

ah , e pruri koken dhe muzgu, sa mire qe do jem personazh...

pershendetje, ishte mendim i castit, qe u be realitet.?!


Postuar nga volter datė 06 Shtator 2006 - 20:20:

kam nevoje per nje fuqi hyjnore, sepse me ndjek nje hije e nje arti te tmerrshem...


Postuar nga Green_Mamba datė 06 Shtator 2006 - 21:15:

Ne fakt e verteta eshte se "Mehr Licht" perkthehet fjale per fjale "me shume drite"!
Disa studiues thone oss me mire e kane "deshifruar thenie e Goethe:


Me shume drite mendimi
Me shume Dituri
Me shume vertetesi.

Rrofshin gjenite delirante :


Postuar nga NS-6 datė 06 Shtator 2006 - 22:54:

serish u ktheva ne kete vend...ndonjehere pyes veten cfare bej kendej...


Postuar nga volter datė 07 Shtator 2006 - 12:18:

madheshtia e njerezve


Postuar nga badboy_albania datė 07 Shtator 2006 - 14:08:

si te kap lloton


Postuar nga Amstel datė 07 Shtator 2006 - 16:00:

menyra e jeteses


Postuar nga Cindi datė 07 Shtator 2006 - 16:14:

Futem shume here ne Muzeumin e Arteve dhe ju afrohem dhe largohem pikturave dhe skulpturave, simbas rastit per ti shijuar dhe per ti ndjere me ate menyren time te njohurive, qe zoteroj.

Po keshtu me ndodh edhe kur futem ne Aquariumin e madh te qytetit tim. Ju afrohem dhe largohem peshqeve dhe shijoj deri ne thellesi ngjyrat e shumta dhe terheqese, qe natyra u ka dhene, levizjet e tyre magjike dhe te koordinuara.

Kujtesa e ketyre imazheve me le mbresa dy-tre dite dhe me kaq mbaron historia e ketyre imazheve. Mbas nje fare kohe, perseri ndjej nevojen te vete dhe ti vizitoj perseri dhe ti le prape atje sic jane ne vetmine e tyre te rrethuar here mbas here nga disa njerez te ftohte vizitore.

Kete mund ta bejme me peshqit, me pikturat, me mobiljet, por jo me njerezit.

Besoj, se askush nuk ka te drejte te trajtoje njerezit si copa te vdekura mobiljesh, qe kur ky askush ka nevoje te shkoje dhe te mbushe boshlleqet e veta mund te veje dhe te vizitoje edhe keta njerez.

Ky eshte kulmi i egoizmit dhe nuk mund ta mbulosh me qindra maska dhe justifikime, qe mund te perdoresh per te zbukuruar egoizmin tend.

Kur keta njerez nuk bejne per neve eshte me mire tu kthesh kurrizin dhe kurre mos u kthe mbrapsht, pavaresisht sa maska mund te perdoresh, se eshte dobesi karakteri. Thjesht ti nuk jeton dot pa keta njerez dhe pa keto lidhje, qe te mbajne gjalle si rrjeta qe mban merimangen.

Njerezit kane emocione, shpirtra dhe askush nuk ka te drejte te luaj me to.


Postuar nga Niqua datė 07 Shtator 2006 - 17:04:

Citim:
Po citoj ato qė tha football
Futem shume here ne Muzeumin e Arteve dhe ju 


 

tani sa po shkoj ne Muzem dhe me duhet te shkoj every thursday ngaqe kam nje klase ''Art in New York''. Sa pritoj o zot ma kan pru muzeumat ne maje te hundes se the ma perpara kam ba art history.. football ke qen najher tek muzeumi i seksit???? quhet ESEX MUSEMUM me duket por sjam e sigurt kam harru..


Postuar nga Cindi datė 07 Shtator 2006 - 17:49:

Citim:
Po citoj ato qė tha dreqja shkodrane


 

tani sa po shkoj ne Muzem dhe me duhet te shkoj every thursday ngaqe kam nje klase ''Art in New York''. Sa pritoj o zot ma kan pru muzeumat ne maje te hundes se the ma perpara kam ba art history.. football ke qen najher tek muzeumi i seksit???? quhet ESEX MUSEMUM me duket por sjam e sigurt kam harru..



As nuk e dija qe ekziston, duhet te jete interesante per deri sa e thua ti
Ne Art Muzeum shkoj te mbush diten, kur nuk kam ku te vete. Ky muzeumi qe me rekomandon ti nuk ma merr mendja se mund te me mbushi ndonje dite.


Postuar nga darma datė 07 Shtator 2006 - 18:09:

hahhahaha football ai muzeum vetem pune do te te hape

Egziston nje i tille ne NY e kam pare une nje, vite me pare ndodhta nja 7 vjet me pare nuk e di nese eshte akoma aty....interesant ne fakt me shume artistik se sa i bajatshem.....Ehhh une vdes per muzeume shkoj shpesh ne vjesht ose ne dimer kur dua te kaloj disa ore ne vetmi.....e vertet muzeumet me pelqejne me shume ne vetmi.....


Postuar nga Cindi datė 07 Shtator 2006 - 20:18:

Citim:
Po citoj ato qė tha darma
hahhahaha football ai muzeum vetem pune do te te hape

Egziston nje i tille ne NY e kam pare une nje, vite me pare ndodhta nja 7 vjet me pare nuk e di nese eshte akoma aty....interesant ne fakt me shume artistik se sa i bajatshem.....Ehhh une vdes per muzeume shkoj shpesh ne vjesht ose ne dimer kur dua te kaloj disa ore ne vetmi.....e vertet muzeumet me pelqejne me shume ne vetmi.....



Aman o Darma se jemi mbiinformuar ne lidhje me kete subjekt, sa na kane ardhur zorret te goja, ngado qe te kthesh koken sex, sex, sex, sex boll ma se nuk mban ma uje pilafi.


Postuar nga cupka datė 07 Shtator 2006 - 20:27:

para shtate vjetesh thote Darma... pse mi, i kuptoje ti ato para shtate vjetesh? mua para shtate vjetesh me dukeshin piktura interesante dhe abstrakte qe shkonin qamet ne living room!!!

megjithate do me pelqente te veja njehere tani ne moshe madhore, thjesht per te exhange notes :p

dreqe vemi bashke por kam hall se do frymezohesh e me besh ndonje te pabere


Postuar nga diellza26 datė 08 Shtator 2006 - 07:01:

nje mendim i castit, sa shume mendon ky plloshtani ....:p


Postuar nga Niqua datė 08 Shtator 2006 - 13:12:

Citim:
Po citoj ato qė tha cupka
dreqe vemi bashke por kam hall se do frymezohesh e me besh ndonje te pabere


 

hahahahahah cupka shkojme moj pse jo.. Drama akoma ashte i hapur dhe ta shifesh rrallen me hy mbrenda o zot.  e forte kur isha perher te pare my god jam cuditur por me vertet eshte shume interesant. football dhe nese te qellon rasti najhere shko.


Postuar nga Cindi datė 08 Shtator 2006 - 13:46:

Citim:
Po citoj ato qė tha dreqja shkodrane


 

hahahahahah cupka shkojme moj pse jo.. Drama akoma ashte i hapur dhe ta shifesh rrallen me hy mbrenda o zot.  e forte kur isha perher te pare my god jam cuditur por me vertet eshte shume interesant. football dhe nese te qellon rasti najhere shko.



Patjeter qe do te shkoj, tani qe e mesova rrezik te marr edhe rrugen kastile . Cdo gje e re, nje fare eksperience ne jete eshte, apo jo dreqe.

Perqafime


Postuar nga Niqua datė 08 Shtator 2006 - 13:53:

Citim:
Po citoj ato qė tha football


Patjeter qe do te shkoj, tani qe e mesova rrezik te marr edhe rrugen kastile . Cdo gje e re, nje fare eksperience ne jete eshte, apo jo dreqe.

Perqafime



 

tjeta jote  football qekmi naj te re jashte forumi?? ee mire e ke mua me pelqen shume eksperiencat e reja jam tip kurjoze. kur isha ne shqiperi e kam ba nje shok te me coj tek qytet Butrinti ngaqe se kisha pa ndonjeher dhe me vertet me ka pelqy dhe me ka lan mbresa sidmos the elizabethan theater.


Postuar nga Cindi datė 08 Shtator 2006 - 13:56:

Citim:
Po citoj ato qė tha dreqja shkodrane


 

tjeta jote  football qekmi naj te re jashte forumi?? ee mire e ke mua me pelqen shume eksperiencat e reja jam tip kurjoze. kur isha ne shqiperi e kam ba nje shok te me coj tek qytet Butrinti ngaqe se kisha pa ndonjeher dhe me vertet me ka pelqy dhe me ka lan mbresa sidmos the elizabethan theater.



Zure ndoje gjarper andej . Une kam bere muajin e mjaltit andej dhe i kapja gjarperinjte me keq se Steve Irvin


Postuar nga Niqua datė 08 Shtator 2006 - 14:02:

Citim:
Po citoj ato qė tha football


Zure ndoje gjarper andej . Une kam bere muajin e mjaltit andej dhe i kapja gjarperinjte me keq se Steve Irvin



 

qyqja te kisha pa gjarpirinj do me kishte lan zemra direkt...i kam shume frike  kur isha ne shkoder ne 2002 erdhi e u fut nje gjarper tek shtepia e tezes ika nuk fjeta ma te ajo dhe me thoshte ashte ora e shpis. ja fuste kot ku ka gjarper ore shpije as se kisha degju najher..


Postuar nga Cindi datė 08 Shtator 2006 - 14:06:

Citim:
Po citoj ato qė tha dreqja shkodrane


 

qyqja te kisha pa gjarpirinj do me kishte lan zemra direkt...i kam shume frike  kur isha ne shkoder ne 2002 erdhi e u fut nje gjarper tek shtepia e tezes ika nuk fjeta ma te ajo dhe me thoshte ashte ora e shpis. ja fuste kot ku ka gjarper ore shpije as se kisha degju najher..



Ata te Butrintit, jane nga ata qe nuk te pickojne dhe nuk kane helm, si pune kazozash (keshtu i thonim neve kur ishim te vegjel, gjarprinj uji me teper)


Postuar nga Amstel datė 08 Shtator 2006 - 14:08:

ka dreqe ka gjarprinj...

mendim i castit...po shkoj te pi sot shume


Postuar nga Niqua datė 08 Shtator 2006 - 14:12:

Citim:
Po citoj ato qė tha football


Ata te Butrintit, jane nga ata qe nuk te pickojne dhe nuk kane helm, si pune kazozash (keshtu i thonim neve kur ishim te vegjel, gjarprinj uji me teper)



 

une as ngjalat nuk i ha se kam frike mos jan gjarperij..

Nik mos pi shume se po dejesh.. 


Postuar nga Amstel datė 08 Shtator 2006 - 14:16:

do dehem do bohem tape sot...mendim i bukur ky????


Postuar nga Katilesha datė 08 Shtator 2006 - 19:37:

a thua po me mendon tani.....ne kete cast.....?


Postuar nga Glaukus datė 08 Shtator 2006 - 19:42:

hahah........

..................Ti si thua ??!!................. ti e di qe mendja vetem tek ty me rri ................... ........... pse ?? .......a e gjen dot ??...........


Postuar nga Katilesha datė 08 Shtator 2006 - 19:43:

Re: hahah........

Citim:
Po citoj ato qė tha glaukus
..................Ti si thua ??!!................. ti e di qe mendja vetem tek ty me rri ................... ........... pse ?? .......a e gjen dot ??...........




sepse................he pra sepse...............


Postuar nga lorie datė 08 Shtator 2006 - 19:48:

Me kercehet



duke degjuar Le le kacurrele nga Aurora
hajde
le le kacurrele
ti le le
kacurrele ti
lel
eja eja ti moj
you see that girl
she's gonna make me die
and her body is getting me high
in the distance i'd like to cry

kjo po behet kenga ime e preferuar.


Postuar nga Katilesha datė 08 Shtator 2006 - 19:54:

Re: Me kercehet

Citim:
Po citoj ato qė tha lorie


duke degjuar Le le kacurrele
hajde
le le kacurrele
ti le le
kacurrele ti
lel
eja eja ti moj
you see that girl
she's gonna make me die
and her body is getting me high
in the distance i'd like to cry

kjo po behet kenga ime e preferuar.







te kercehet me lele kaqurrele.......?...shije shije kjo bote....


Postuar nga Lela_Dr datė 08 Shtator 2006 - 20:00:

Me thirri njeri mua apo me bene veshet????


Postuar nga Katilesha datė 08 Shtator 2006 - 20:01:

Citim:
Po citoj ato qė tha Lela_Dr
Me thirri njeri mua apo me bene veshet????




aspak aspak...............Lelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


Postuar nga Klodel datė 08 Shtator 2006 - 20:16:

hug me hug me, kiss me kiss me
hug me hug me
hug and caress me
hug me hug me
squeeze me squeeze mee
hug me hug me
kiss and caress meeeeeeee

turn me on kenga qe po degjoj tani


Postuar nga lorie datė 08 Shtator 2006 - 20:42:

Re: Re: Me kercehet

Citim:
Po citoj ato qė tha katilesha007






te kercehet me lele kaqurrele.......?...shije shije kjo bote....



oj te kercyer

Lela, po te duash hajde bashkohu dhe ti ne party.
Klodel, gati dancingggg ? :p


Postuar nga Lela_Dr datė 08 Shtator 2006 - 20:46:

Gati me keni mua per dancing per popullore, per kesoj gjerash nuk pertoj.

Mendimi i castit; sa qejf kam te kercej vallz


Postuar nga Glaukus datė 08 Shtator 2006 - 20:56:

hi !!!

......... a mund te vi edhe une ........


................ po do marr edhe Balerinen me vete ( se edhe ajo vdes me vallzu iēik ).................


Postuar nga tresh datė 08 Shtator 2006 - 22:51:

Lista e Injorimit kryen me te vertete pune.rrofsh FAJE


Postuar nga Fajtori datė 09 Shtator 2006 - 01:30:

Derisa dikush nuk citon te injoruarin ben pune qe cke me te.

Pershendetje tresh


Postuar nga Demokrate4ever datė 09 Shtator 2006 - 01:46:

Po mendoj te heq dike qe kisha ne injorim..S'ja vlen.


Postuar nga Amstel datė 09 Shtator 2006 - 15:13:

mendoj se....thjeshte spo e kuptoj cfare po mendoj.


Postuar nga Niqua datė 09 Shtator 2006 - 15:43:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori
Derisa dikush nuk citon te injoruarin ben pune qe cke me te.

Pershendetje tresh



 

fajtor mos me kishe gja ne injorim se spo lexoj komentet e tuja kto kohet e fundit???


Postuar nga volter datė 09 Shtator 2006 - 21:14:

sot vodha nje liber, pastaj, nderkohe dhe nje shikim tjeter vodha, ishte i asaj ... Dy vjedhje per nje kohe...


Postuar nga tresh datė 09 Shtator 2006 - 21:55:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori
Derisa dikush nuk citon te injoruarin ben pune qe cke me te.

Pershendetje tresh



hehe mujsh me me ba ndonje citim ti

tytjeta jote FAJE


Postuar nga tresh datė 09 Shtator 2006 - 21:56:

Citim:
Po citoj ato qė tha plloshtani
sot vodha nje liber, pastaj, nderkohe dhe nje shikim tjeter vodha, ishte i asaj ... Dy vjedhje per nje kohe...




paske te njejtin difekt si une....''vjedh'' libra e pulla poste :p


Postuar nga Katilesha datė 09 Shtator 2006 - 22:18:

ca me behet dicka e madhe tani.............dio me flihet.........du me fjet........


Postuar nga Fajtori datė 10 Shtator 2006 - 01:36:

Ndonjehere do doja qe botet tuaja kaq te ndryshme mos te perplaseshin me njera tjetren, mos zhvleresoheshin respektivisht aq pa kuptim. Ndonjehere do doja qe botet tuaja ti merrja nje nga nje dhe te ndertoja nje keshtjelle, me secilen prej tyre nje pjese te keshtjelles. Atehere po qe do ishim te gjithe kostruktive, do repsktonim krijesen e perbashket me shume sesa identitetin e ngushte vetjak.

Ne fakt, eshte e drejte qe une humbas here pas here. E drejte dhe qe mungesat zgjasin akoma me shume. Madje edhe parashikimet e mia te temperatures nuk dalin aq shume. Por... tek e fundit do na lejohet edhe implodimi ne vetvete, mbledhja e copave, koleksionimi i mendimeve. Nuk mungojne ato jo, vertet magazinohen ne momentet me domethenese te veres, por mungon rruga per ti sjelle ketu, ose ndoshta thjesht deshira per ti dhuruar


Postuar nga angelo22 datė 10 Shtator 2006 - 14:41:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori
Ndonjehere do doja qe botet tuaja kaq te ndryshme mos te perplaseshin me njera tjetren, mos zhvleresoheshin respektivisht aq pa kuptim. Ndonjehere do doja qe botet tuaja ti merrja nje nga nje dhe te ndertoja nje keshtjelle, me secilen prej tyre nje pjese te keshtjelles. Atehere po qe do ishim te gjithe kostruktive, do repsktonim krijesen e perbashket me shume sesa identitetin e ngushte vetjak.

Ne fakt, eshte e drejte qe une humbas here pas here. E drejte dhe qe mungesat zgjasin akoma me shume. Madje edhe parashikimet e mia te temperatures nuk dalin aq shume. Por... tek e fundit do na lejohet edhe implodimi ne vetvete, mbledhja e copave, koleksionimi i mendimeve. Nuk mungojne ato jo, vertet magazinohen ne momentet me domethenese te veres, por mungon rruga per ti sjelle ketu, ose ndoshta thjesht deshira per ti dhuruar



Do doja qe cdo gje qe dua te me jepet.do doja qe e kaluara te mos me shfaqet kurre para syve,do doja qe urrejtja te me zhduke dashurin qe une ndjej per ty,do doja qe lumturia te pushtoje te gjithe boten.
Do doja cfare sdo te doja ne kete jete por kush ta ve veshin..


Postuar nga Katilesha datė 10 Shtator 2006 - 16:05:

ca do te doja te taposesha si dikur...ne mature me shoqerine.......dhe te benim marrite e moshes...........ehe ishin kohe te arta ato...tani....ehu...


Postuar nga Green_Mamba datė 10 Shtator 2006 - 17:27:

O Daje...kam 4-5 ore qe po pij me lezet nje vere 12 vjecare qe na ka ardhur nga Klosi. Eshte nje mrekulli dhe nuk e di a do mbaroje ajo apo une ne te... te fala ke nga cunat qe i njeh vete


Postuar nga Amstel datė 10 Shtator 2006 - 18:09:

do doja te isha nje moment aeroplan te sheisja neper bote te shihja bukurit e natyres..te shihja perendimin e diellit nga afer.


  Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.