Forumi Horizont Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkiva (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=356)
-- mendime te castit... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8245)


Postuar nga Katilesha datė 29 Shtator 2006 - 09:58:

mendoj se te ndjesh,te dashurosh,te vuash,t'i jepesh koke e kembe tjetrit,ky eshte libri i jetes se grave....


Postuar nga Niqua datė 29 Shtator 2006 - 10:04:

si ia bejne valle ato qe jetojen pa dashurine ,me siguri e shtyjne murin me zor,sa i ngjon komshija tek flet me murin.


Postuar nga Niqua datė 29 Shtator 2006 - 10:23:

sa po qesh tani qe po shof ca hyrje dalje neper forum,veni ven spo i ze ,po cke valle?ste pelqen emri jot?kush ta ka van emrin fallco?VETJA?

hiqe dreqin dhe ver emrin tjeter ate qe te shkon se dukesh e shentuar akoma me keq me ate  qe ure,4 per sot prap,do ngelesh ne klase,as dipllomen sdo e maresh dot per kespertiza ne praktike,pse kshu do e kalosh klasen ti me kopje imitimesh autoresh librash,jooooo duhet te lexosh me teper por duhet te ndrosh biblioteken se je tek biblioteka e pensionisteve dhe veteraneve te luftes,e marrte dreqi kete qytet sa i madh qe ehste edhe adresen ta kan dhen gabim,veri syzet dhe kapelen se ndoshta ste njef njeri dhe futu tek biblioteka--pranojme dhe rob me halle me libra qe u vijne ne ndihme,vecse librat kesaj rradhe i kemi pa fiksasione c'orientimi, ju fusim direkt ne orientim,kjo eshte ndihma jone te dashur lexues.Argetim te mbare!


Postuar nga Katilesha datė 29 Shtator 2006 - 10:38:

"...mua me duket se cdo gje eshte sh.e larget...gati e pakapshme,ne cepin tjeter te kohes,ne fund te nje udhetimi te gjate e te dhimbshem shpirteror...dhe per te mbrritur atje do te duhej tere jeta ime.....dhe kjo kam frike se mos ndodh neser,,,ose ne nje te ardhme krejt te afert..."


Postuar nga Niqua datė 29 Shtator 2006 - 10:51:

heqja e maskes te ka shpetuar nga vrasja me lezet,,,,,,,,,,,degjo!


Postuar nga Katilesha datė 29 Shtator 2006 - 10:56:

une nuk jam heroine ...
kerkoj vetem te jetoj si gjithe ju....duke menduar pse eshte kaq e veshtire qe te tjeret te te lene te jetosh ne qetesine tende....dhe jam e sigurt se nuk i kam ndonje te keqe kujt ne jete dhe aq me pak do te bej ne te ardhmen....


Postuar nga Niqua datė 29 Shtator 2006 - 11:05:

te deshiroj qe zoti jeten

ta shtofte me te mira shume

ashtu ai dhe tenden vuajtjen

ta ndorrfte ne nje te embel gjume

te deshiroj qe edhe e veshtira

prej teje lar u mergofte

edhe sa e sa deshira

zoti ty ti cofte

ne kto rreshta do te gjesh

ne heshtje mendimin qe kam per ty

qe gjitmone kur ti lexosh

aty pari do me kesh nder sy

se si vera plot lulezime

 e gjitha vecse ne nje qetsi

te qofte jeta pa nje Zi

me te mira plot e me lulezime,

kjo per ty ka qene andrra ime!

    sado sado jam me ty jo me ate!


Postuar nga SEXI datė 29 Shtator 2006 - 11:19:

Ne keto momente po mendoja sikur te isha ne TR. Te ecja neper rruget e saj,te pija ndonje kafe diku me shoqerin time apo te shikonim ndonje film ne sinema...Me ka marre malli me te vertete per Tiranen time ku kam lindur e jam rritur.....


Postuar nga Katilesha datė 29 Shtator 2006 - 11:23:

Mbarim i pashmangshem,kalim i menjehershem nga qenia ne mosqenie,e tille eshte jeta njerezor..............


Postuar nga Enya datė 29 Shtator 2006 - 12:04:

Ca bahet keshtu?Flej vone zgjohu heret?!


Postuar nga Niqua datė 29 Shtator 2006 - 12:47:

hahaahhaahhaahahah eh moj kafshe sa lezet kur zbuloj vetite e tuja,veti te lindura ne kafazin tend te mbyllur nga dikushi zi, cti besh ketyre vetive eka fajin kafazi,ste ndihmoj dot te dalesh se qenke helmuar me semundjen e trebimit,bisha e paska bere te veten, kafshe mbetet kafshe ,kelysh i bishes.meshire zot per te pafjashmit.


Postuar nga Niqua datė 29 Shtator 2006 - 12:50:

Citim:
Po citoj ato qė tha GANGOO
Ca bahet keshtu?Flej vone zgjohu heret?!


 

gangoo kiss naqe si te kam,ma puc icik zmeren e vogel ke dora,kushedi sa e bukur duhet te jete,zot fale,mezi cpres sa ta shoh.


Postuar nga Niqua datė 29 Shtator 2006 - 13:27:

Ishte nje kaposh lart ne lis,dhelpra poshte lisit.

--E o kaposh --i tha dhelpra--ka rene ligji ne toke kesaj rradhe,dhelpra rri me pulat,ujku me delet,miu me macen.

Kaposhi hypi ne maje te deges me te larte ,Dhelpra e pyti--Ej kaposh car kerkon ashtu perpjete ti?

--Po vjen nje turme duke fershellyer zagaret,ka dhe nje kavall ne krah!

Dhelpra si i tha ashu ,hiku buze perroit perpjete.

--Qendro oj skile--i tha kaposhi--se ka rene ligji ne toke.

--Eeee --tha skilja--kur te veje haberi te kadiu im  ,mua mshkoi lekura ke lekuraxhiu.


Postuar nga lezhjani-82 datė 29 Shtator 2006 - 15:33:

Pse si besohet trurit qe keto fjale i shkruan ai.

PS: Dreqe qenke ne forme per mendime sot...


Postuar nga NS-6 datė 29 Shtator 2006 - 15:47:

shyqyr pak dite pushim...me stresoi provimi i fundit...e hongert mortja ate zyshen,ku ma gjeti ate pyetje...nejse,iku,ja hodha,ja bona mendjen llalle ...
dhe te mendoj qe sa jam kthyer nga Shqiperia...hmmmm...po me prishet mendja me ik prap 10 ditet e fundit te Ramazanit...ok,burri iher flet...u tha u bo...ishallah


Postuar nga Green_Mamba datė 29 Shtator 2006 - 15:54:

qellimi hynor i dijes eshte "inside-i" jo shperblimi...


Postuar nga Green_Mamba datė 29 Shtator 2006 - 16:56:

...pershtypjet qe mund te jap pas nje telefonatte me dike jane pak!
Nuk e di pse parafolesja me dha ndjesine qe ta quaj me vleresimin tim maksimal subjektiv : FEMER


Postuar nga Enya datė 29 Shtator 2006 - 17:36:

O zot sa e mire qe je.Te perqafoj


Postuar nga Klodel datė 29 Shtator 2006 - 18:03:

eshte interesante te shohesh se si reflektohesh tek te tjeret. Lind pyetja: si duhet ta njohim veteveten? Permes reflektimeve tona tek te tjeret apo te shkeputur nga gjithshka dhe nga te gjithe, ne kontakt vetem me unin tone?


Postuar nga volter datė 29 Shtator 2006 - 20:33:

Sa e veshtire ishte per ate, te ndiente me gjithe shpirt : heshtjen e poetit.

ah, cfare fotografie ne qiellin blu, - i thashe me ate ritmin e nje njeriu klasik!


Postuar nga Niqua datė 30 Shtator 2006 - 00:05:

pse vetem kur jam pishem mund ti shpreh ndjenjat qe kam per ty..!!


Postuar nga Amstel datė 30 Shtator 2006 - 13:11:

Citim:
Po citoj ato qė tha dreqja shkodrane
pse vetem kur jam pishem mund ti shpreh ndjenjat qe kam per ty..!!



atehere bie pre e dashurise prandaj nuk ke fuqi te perballesh me ndjenjat.


Postuar nga volter datė 01 Tetor 2006 - 19:31:

Me vjen te qeshem, kur me kujtohet takimi me ate... ishte vertete shume interesante ajo...

ahahaha, muzg shpirteror i vertete!


Postuar nga Katilesha datė 01 Tetor 2006 - 19:36:

...
akoma jam ketu...duke menduar per ty....per rastesine e kendshme dhe cmendurine e fatit endacak qe na vuri ne te njejten rruge ....ne jemi si dy shpirtra binjake qe kuptohen edhe ne heshtjen me te madhe......ne jemi kaq te cuditshem..........kur flasim bashke.....pse?


Postuar nga volter datė 01 Tetor 2006 - 19:44:

Mendimet, sonte s kane te dalur fare, me ka frymezuar ajo mua.

Eshte kendshem te jesh i rrethuar nga vajza te mencura dhe shume te vecuara.. vajzat me shpirt te madh, dhe me mendje te mprehte, tek une kane perparesi...


Postuar nga Enya datė 01 Tetor 2006 - 19:50:

Harrova se modestia eshte buka e thyer ne tryezen bosh.


Postuar nga bucimakja datė 01 Tetor 2006 - 20:49:

a kane te sosur ndjenjat e dashurise kunder nje molle te ndaluar....


Postuar nga Green_Mamba datė 01 Tetor 2006 - 21:06:

...dhe gomari pas 4000 mesazhesh vazhdon ende te pretendoje se enjeh te verteten e ngjyres BLU.


Mjere ata qe ane prekur fundin dhe ....'Thone se blue e shte tmerrr....ndoshta edhe perceptim idiot per te tillet


Postuar nga volter datė 01 Tetor 2006 - 21:17:

Batakcinjte jane te fshehte, por tek heronjte e te vertetes, jane te zbehte dhe te plogesht. Shkrihen si debore.


Postuar nga bucimakja datė 01 Tetor 2006 - 21:29:

batakcinjte duhet te jene mendjeholle se vetem ato fshihen....

ai qe mendon se po qendron ne kembe,le te hape syte qe te mos bjere..


Postuar nga volter datė 01 Tetor 2006 - 21:30:

ah, batakcinjte s jane mendjeholle, por jane mendjetrashe, qe nuk i zgjon as edhe tanka e Rusit!


Postuar nga bucimakja datė 01 Tetor 2006 - 21:34:

ehhhh mendjeholle jane ato qe e shohin te keqen dhe fshihen.....ja pse i quaj une batakcinjte mendjeholle....


Postuar nga Enya datė 01 Tetor 2006 - 21:34:

Mos ja var hic plehnes se plehnave,se nuk ka lene anetar(femer apo mashkull)

qe s`e ka fyer e poshteruar virtualisht.

Morri i mocaleve, ptuhhhhhhhhhhhhhhhh!Njeri i nyt, ja ba goja si hale pleqsh

qe vec rrin e dhjet m** pa ia ni eren kush.

Ik, mar qelbanik i trashe, se nuk matesh dot me Plloshtanin!


Postuar nga Balerina datė 01 Tetor 2006 - 21:37:

"We are born with the ability to love, yet we have to develop it like you would any other muscle."(Audrey Hepburn)

A mund te perpiqesh te rritesh dashurine, apo dashuria e vertete rritet pa perpjekje?Cfare do te thonte ajo me keto fjale? Nganjehere me duket sikur disa njerez nuk besojne ate qe thone, por e thone per te pare reagimin e te tjereve; dhe ky (reagimi) i sherben personave te pasigurte si sinjal per te filluar per te besuar. Mendoj qe ka shume njerez te tille, madje njehere ose tjeter te gjithe do te jemi aq te deshperuar per te besuar dicka,por aq te pasigurte ne te njejten kohe sa te kerkojme ndihme indirekte tek te tjeret. Kam qene dikur e tille, njehere, kohe me pare...


Postuar nga volter datė 01 Tetor 2006 - 21:38:

po une nuk do te le, qe ai te tallet me shoqerine ketu.. Kam per t'ia nxehur trurin derisa t i shkoje flake/././ate e meriton ky green mamba.

ai eshte batakci me diplome!


ishte hera e pare qe u mora me nje specie te tille, me shume mundesi per t'i kuptuar keto.


Postuar nga Niqua datė 01 Tetor 2006 - 21:38:

hahahahahahaah Gango me ke e ke maj naqe

o zot kur bahesh ti me nerva me knaq krejt.. te shkon jashte mase........


Postuar nga Enya datė 01 Tetor 2006 - 21:46:

Citim:
Po citoj ato qė tha bucimakja
ehhhh mendjeholle jane ato qe e shohin te keqen dhe fshihen.....ja pse i quaj une batakcinjte mendjeholle....


ti mendjeholla na e difto pak at mendjehollsine qe ti e quan te tille???

Apo te ka ba naj kompliment te that aj green-thatsina e mocaleve

dhe dole me kos ne dore ne publik????

Trashsina mbetet trashsine, edhe sikur te jet librashits!


Postuar nga bucimakja datė 01 Tetor 2006 - 21:47:

Citim:
Po citoj ato qė tha dreqja shkodrane
hahahahahahaah Gango me ke e ke maj naqe

o zot kur bahesh ti me nerva me knaq krejt.. te shkon jashte mase........



cila moj dreqe...


Postuar nga bucimakja datė 01 Tetor 2006 - 21:56:

Citim:
Po citoj ato qė tha GANGOO


ti mendjeholla na e difto pak at mendjehollsine qe ti e quan te tille???

Apo te ka ba naj kompliment te that aj green-thatsina e mocaleve

dhe dole me kos ne dore ne publik????

Trashsina mbetet trashsine, edhe sikur te jet librashits!



komplimentet i kishte mbaruar kur erdha une ne forum.....

pastaj un as qe e kisha me ty fare.....


Postuar nga Niqua datė 01 Tetor 2006 - 23:57:

Citim:
Po citoj ato qė tha bucimakja


cila moj dreqe...



 

e kisha me gangon jo me ty... gango me duket se kjo eshte ajo me 100 fetyra.. e din ti se per ke e kam fjalen.. une do flas me fajtorin ti them qe ti bejne block IP me 100 erma te ndryshem.. na cpifet forumin sikur na plasi se kush jeni qe hyni me lloj lloj nickesh me te njejtin stil..


Postuar nga Enya datė 02 Tetor 2006 - 01:23:

Citim:
Po citoj ato qė tha dreqja shkodrane
hahahahahahaah Gango me ke e ke maj naqe

o zot kur bahesh ti me nerva me knaq krejt.. te shkon jashte mase........



Pse te du kaq fort dreqe?


Postuar nga Amstel datė 02 Tetor 2006 - 10:20:

me duhet te pranoj se jam pak nevrikper disa gjera qi marre shume shpejt pa hezituar mire gjendjen...


Postuar nga Katilesha datė 02 Tetor 2006 - 10:26:

jam e trishtuar ...sepse ka tesh 2 dite qe degjoj vetem vdekje....per 2 dite kane vdekur 2 kojshi ktu tek une ....me duket vetja e rrethuar nga veli i zi i vdekjes....sikur ajo rri ngecur diku.....zot...sa gjynah eshte kur nje jete shuhet...kur nje te riu i mbesin endrrat ne mes....kur nje baba le vajzat dhe gruan e tij vetem.....pse ...duhet te ndodhin keto gjera?.....


Postuar nga Amstel datė 02 Tetor 2006 - 10:53:

besoj se gjerat keshtu jane shkruar disa lindin disa vdesin disave te tjerr u shuhen endrrat..kjo eshte jeta ky eshte realiteti kjo eshte e verteta...qe duhet te perballemi me te.


Postuar nga Katilesha datė 02 Tetor 2006 - 11:35:

...perseri e trishtuar...ndoshta edheme shume se pare......sapo mora nje email nga nje mikja ime qe permb.nje subj.te vecante...ishte poezia e nje adoloshenteje ne ditet e fundit te jetes se saj.....kam nje poezi qe e ka shkruar ajo vete...eshte nje mesazh per jeten,njerezit....po nuk po di ku ta shkruaj.....ku?....me jepni ju nje mendim?


Postuar nga Amstel datė 02 Tetor 2006 - 11:39:

duhet te hapesh nje teme te vecante per te mendoj une lol.


Postuar nga Katilesha datė 02 Tetor 2006 - 11:41:

ashtu mendova edhe une ne fillim...por eshte thjesht nje poezi qe e ka shkruar ajo...dhe e ka publikuar mjeku i saj.....nuk di...por mendova ta shkruaj ketu..........a thu bej gabim?....


Postuar nga Amstel datė 02 Tetor 2006 - 12:00:

mendoj se po lal...mendoj se ajo duhet hedhur tek letersia dhe ajo tem mund te qendroj e hapur per tema te tilla


Postuar nga comja datė 02 Tetor 2006 - 13:16:

Ah si nuk kam nje grushte te fuqishem ti bie mu ne zemer malit qe sben za ta di dhe ai se cdo me thane i dobet (e di qe se kam ber une por eshte mendimi i im ne keto momente)


Postuar nga lezhjani-82 datė 02 Tetor 2006 - 15:57:

Ma hoqen trurin ca anetare ketu...qe ala se kam marre vesh ne jane meshkuj apo femra....spo flas me gjate se po ju behet qejfi.


  Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.