Forumi Horizont Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkiva (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=356)
-- mendime te castit... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8245)


Postuar nga atiola datė 06 Nëntor 2006 - 15:14:

mijera mendime me vine ne kete cast dhe te gjitha jane te lidhura ne nje vend .Mendoj qe gjithnje kam qene epadrejte ne njerezit dhe do vazhdoj te jem .Thone qe njeriu ndryshon po une nuk jam shume e sigurte


Postuar nga ToniTr datė 06 Nëntor 2006 - 16:01:

nje dite do kem fatin te shikoj te takoj e te flas nga afer e te mund te te prek te te puth e perqafoj po kete dite do kem fatin poooo e diiii qe ne nje dite do kem......dua ta dish qe kete dite e pres dhe per kete dite jetoj deri sa te vdes une do e pres vetem nje dite......n.q.s nje dite do me jepet mundesia te jem prane teje e te te kem pran shume prane meje dua ta dish qe do beja te pamunduren qe kjo dite mos te mbaroj kurreeeeee e te kem mundesi te jem pran teje me lumturin e jetes e dites time ne kete bote vetem per ty zemer


Postuar nga Demokrate4ever datė 06 Nëntor 2006 - 19:34:

Citim:
Po citoj ato qė tha ToniTr
nje dite do kem fatin te shikoj te takoj e te flas nga afer e te mund te te prek te te puth e perqafoj po kete dite do kem fatin poooo e diiii qe ne nje dite do kem......dua ta dish qe kete dite e pres dhe per kete dite jetoj deri sa te vdes une do e pres vetem nje dite......n.q.s nje dite do me jepet mundesia te jem prane teje e te te kem pran shume prane meje dua ta dish qe do beja te pamunduren qe kjo dite mos te mbaroj kurreeeeee e te kem mundesi te jem pran teje me lumturin e jetes e dites time ne kete bote vetem per ty zemer


per mua eshte ky shkrimi Toni? faleminderit shume bukur.


Postuar nga Demokrate4ever datė 06 Nëntor 2006 - 19:39:

Asnjihere nuk do isha,ai qe ti doje qe te behesha.
Mos valle e humba domethenien ?
Apo e teprova me fjalet e mia ?
Me mendime qe veē ti i dallon ?
Nje yll te rrezuar e pashe kete nate..(B.D)


Postuar nga atiola datė 06 Nëntor 2006 - 19:54:

lumturia ime eshte vetem aty ku ti je prane meje vetem aty ku mund te shikoj ku mund te lexoj te ndjej
afer apo jo jam gjithnje elumtur prane teje me beso


Postuar nga NS-6 datė 06 Nëntor 2006 - 21:57:

tek shoh kete teme them "sa shume qe mendojne njerezit"...ose do ishte me mire te thoja "njerezit mendojne teper..."...


Postuar nga lezhjani-82 datė 06 Nëntor 2006 - 22:44:

Kohet e fundit bie shpesh ne mendime ose ndoshta mendoj me teper se c'duhet...pse jo. Nganjehere eshte me mire te shkruash mendimin e pare qe te vjen se po e sterhollove shume te del corap...leshi.
Fundja e fundit vetem mendime te castit jane ! Kush e tha qe duhet te kene sens!


Postuar nga NS-6 datė 06 Nëntor 2006 - 23:17:

eshte e cuditshme se si mund te te ndryshoje humorin nje bisede me nje person te qeshur...ka lezet kshu...zgjidh hallet e popullit ...jep mendime per lapidare dhe per shkrimet qe do vendosen siper...neiher ndihesh ne dileme nese ke thene nje fraze para kohe apo pas kohe ...
kjo eshte kenaqesia e te folurit me persona te vecante...


Postuar nga Goku datė 07 Nëntor 2006 - 01:33:

Zemra ime re vetem prej teje..Shpirti im eshte i paster edhe i ndritshem vetem prej teje...Dite pas dite ti me dhe shpresen te jetoj edhe te ndjej dashurine...ti me dhe shpresen qe te gjej enderrat e mia..per aq kohe sa ti ishe atje doja te te thoja se nuk ka asnje lloj menyre qe ta tregoj se sa shume TE DUA...Prej teje doli drita qe me preku thellesine e shpirtit edhe qe me nxorri nga ajo erresire e mallkuar...That was when I met YOU... I STILL LOVE YOU...ty


Postuar nga Katilesha datė 07 Nëntor 2006 - 09:31:

.


Postuar nga Eria datė 07 Nëntor 2006 - 12:27:

Nga te kete humbur valle???


Postuar nga atiola datė 07 Nëntor 2006 - 13:16:

kudo qe te jete fshehur perseri mund ta ndjej dhe ne kete cast e ndjej qe eshte diku rrotull

po ku se di


Postuar nga GENTI_the_KING datė 07 Nëntor 2006 - 16:39:

PERSERI KETU , PERSERI ME JU ,


Postuar nga Eria datė 07 Nëntor 2006 - 16:40:

Tani po mi ngre vertet nervat,nuk zhduket njeriu keshtu!!!!!!!!!


Postuar nga GENTI_the_KING datė 07 Nëntor 2006 - 16:43:

ZHDUKJA ESHTE ME TE VERTET E RENDE,...................POR RIKTHIMI ESHTE AKOMA ME I BUKUR.........


Postuar nga SEXI datė 07 Nëntor 2006 - 17:17:

Ē'ke ti mos u merzit se nje dite do ta gjejme...


Postuar nga Niqua datė 07 Nëntor 2006 - 18:07:

nuk e di a te rikthehem ne shqiperi apo jo??..


Postuar nga Enya datė 08 Nëntor 2006 - 00:44:

Talking

Po mundohem t`u jap -jete temave te "vdekura".


Postuar nga atiola datė 08 Nëntor 2006 - 00:59:

shume mire ben kemi nevoje per ty


Postuar nga Enya datė 10 Nëntor 2006 - 05:43:

Question

...Lexoj e rilexoj.
S`e di perse ne shqiptaret jemi kaq 'te terbuar"," te eger" dhe ne komunikim me gishta.
Nese dikush prezantohet sic i ka hije nje prezantimi te vertete,
patjeter qe do luajne me vertetesine e tij(saj).
Nese dikush "ruan" anonimitetin e tij(saj), sigurisht do dale ndonje qe do
mundohet ta "cjerre" me fyerje.
Pra jemi Ne te gjithe ketu, te mire apo te ligj,-qe shfaqim ndjenja xhelozie,
hakmarrjeje,
e per cfare?!-S` e di!
E c`te keqe ka te dalesh dhe i(e) njohur me dike me te cilin(cilen) kominikon pothuajse
cdo dite?!-S` e di as kete!
Ne cdo forum te botes prezantimi behet i hapur.
Si ka mundesi qe NE shqiptaret akoma vuajme nga sindromat e vjetra
"Po sikur te me njohe dikush?!"
C`te keqe ka?!-S`arrij ta kuptoj...
Naten e mire kush deshiron kete urim.


Postuar nga Goku datė 10 Nëntor 2006 - 06:03:

Sa i lumtur do te isha sikur te kisha ate prane Te dua me gjithe forcen e shpirtit...


Postuar nga atiola datė 10 Nëntor 2006 - 13:25:

Citim:
Po citoj ato qė tha GANGOO
...Lexoj e rilexoj.
S`e di perse ne shqiptaret jemi kaq 'te terbuar"," te eger" dhe ne komunikim me gishta.
Nese dikush prezantohet sic i ka hije nje prezantimi te vertete,
patjeter qe do luajne me vertetesine e tij(saj).
Nese dikush "ruan" anonimitetin e tij(saj), sigurisht do dale ndonje qe do
mundohet ta "cjerre" me fyerje.
Pra jemi Ne te gjithe ketu, te mire apo te ligj,-qe shfaqim ndjenja xhelozie,
hakmarrjeje,
e per cfare?!-S` e di!
E c`te keqe ka te dalesh dhe i(e) njohur me dike me te cilin(cilen) kominikon pothuajse
cdo dite?!-S` e di as kete!
Ne cdo forum te botes prezantimi behet i hapur.
Si ka mundesi qe NE shqiptaret akoma vuajme nga sindromat e vjetra
"Po sikur te me njohe dikush?!"
C`te keqe ka?!-S`arrij ta kuptoj...
Naten e mire kush deshiron kete urim.





gango nuk e di sa here kam pyetur veten pikerisht per kete gje dhe eshte shume e vertet ajo qe thua ne cdo sit qe te shkruash te gjithe prezantohen ata qe jane pa patur te nevojshme te vendosin 10 nick po me ne shqiptaret ndryshon kjo
mund te them qe kur kam filluar te shkruaj ne forum shqip isha vetja ime me pak nga pak duke pare reagimet e te tjereve qe shkruanin dhe mendimet e tyre qe hillnin mbi shkrimet fillova te ndryshoj karakter

thuaj pse
sepse e shikoja qe asnje person nuk eshte vetja e tij dhe te gjitha jane fallco
si ketu ne kete faqe qe po shkruan tani


Postuar nga Niqua datė 10 Nëntor 2006 - 14:27:

Citim:
Po citoj ato qė tha atiola
sepse e shikoja qe asnje person nuk eshte vetja e tij dhe te gjitha jane fallco
si ketu ne kete faqe qe po shkruan tani



 

 :p


Postuar nga Eyesight datė 10 Nëntor 2006 - 14:48:

Dola jashte e pashe se qielli i Tiranes eshte mbuluar nga rete. Ka nisur te fryje ere.. eshte pikerisht ajo atmosfera para nje stuhie.. gjithnje me ka pelqyer ky moment.. para stuhise.. ti drejtosh fytyren eres, te hapesh krahet e te ndjesh eren te te kaloje nder gishta.. e me pas pikat e para te shiut qe te lagin fytyren.. sa here kam ndenjur keshtu... te pakten natyra eshte e qarte duke te te treguar se nje stuhi po afrohet... sa keq qe njerezit nuk e bejne...


Postuar nga Enya datė 10 Nëntor 2006 - 16:41:

Lightbulb

I`ll learn to be STRONG.
Jeta s`eshte e marre qe jep dhe merr, jeta eshte e zgjuar.


Postuar nga SEXI datė 10 Nëntor 2006 - 16:54:

Po mendoj per forumin horizont qe te gjithe meshkuj e femra qe hiqen si te mire....kush e di sa shume e urrejne njeri-tjetrin...Kush e di???


Postuar nga KRUMPENDORF datė 10 Nëntor 2006 - 16:58:

po mendoj sa mire do ishte qe forumi horizont te kishte ndnje goce singel per mua


Postuar nga SEXI datė 10 Nëntor 2006 - 17:11:

Citim:
Po citoj ato qė tha KRUMPENDORF
po mendoj sa mire do ishte qe forumi horizont te kishte ndnje goce singel per mua



Kerko se ka plot beqare ketu...
P.S: Une jam e zene me vjen keq...sot bera dhe cilibrimin...


Postuar nga bucimakja datė 10 Nëntor 2006 - 17:11:

.....shume fjale shprehen vetm nga nje shikim i heshtur..pse bejme sikur skuptojme kur dhe kuptimi eshte me i shfaqur se asnjehere ne keto momente...pse kerkon nje pergjigje kur ate e ke ne shikim tim te fresket...kur ajo eshte e strukur ne thellesine e buzeqeshjes se vyshkur ....ndersas ketu nuk vijne pergjigje...por mbizoteron nje heshtje qe kush e di se kur do te mbaroj......

shkruar ne nje ore mesimi nga nje shoqja ime.......


Postuar nga KRUMPENDORF datė 10 Nëntor 2006 - 17:13:

Citim:
Po citoj ato qė tha sexi



Kerko se ka plot beqare ketu...
P.S: Une jam e zene me vjen keq...sot bera dhe cilibrimin...


po sot e gjete ti ta bej celebrimin sa doja te kerkoja doren tende
te uroj gjithe te mirat dhe shume fat ne jete


Postuar nga Klodel datė 10 Nëntor 2006 - 18:52:

Kerkoke shume Helga. PO ti nuk e ke vene re qe gjeja e pare qe te pyesin shqiptaret kur te takojne rastesisht ne realitet eshte kronologjia, biografia, CV, gjendja familjare etj brockulla is keto.

S'ka per te ndryshuar kurre sepse ne jemi te kompleksuar qe ne gen, ne nuk dime c'fare eshte liria, liria individuale, privacy, jeta personale, Ne dime vetem jeten kolektive si njehere e nje kohe kur ishe qenie transparente.

per mendimin tim askund mes shqiptareve nuk ka hapesire, frymemarrje, ndjenje qe je i'e lire te shprehesh si e mendon. ndaj dhe virtualiteti s'eshte vecse nje pasqyrim miniature i shumellojshmerise se kompleksiteteve shqiptare.

MEndime Casti? KAm shume por nuk kam deshire t'i ndaj ketu.


Postuar nga lezhjani-82 datė 10 Nëntor 2006 - 19:06:

Nganjehere eshte e pabesueshme por jo e paperfytyrueshme se sa arrin kapaciteti i njeriut ne te menduar...vetem se fjalet jane shume te varfra per te "perkthyer" mendimin.


Postuar nga Cindi datė 10 Nëntor 2006 - 19:06:

E tradhetuar nga disa mini fantazira, qe me bejne te qesh me te madhe. It's friday and I am sooo happy. Mezi po pres te shkoj te shoh mbasdite "Madam Butterfly" te Pucinit dhe te qaj te pakten atje tradhetine e vertete, se gjithe kjo e qeshur do te me dale per hundesh.

Nice weather, nice sky, nice soul...........that's life.


Postuar nga Katilesha datė 10 Nëntor 2006 - 20:09:

sot per here te pare ......kuptova ndjesine e vertete qe te fal "Nje dite me shi".......sepse eca ne rruge.....me duar ne xhepa ....me koken nga qielli dhe duke ndjere piklat magjike te shiut tek me pushtonin kendova refrenin e diteve te mia...

" Rruges i trishtuar .........dikush po ecen ..nje i dashuruar dhe fare vetem......."


Postuar nga Zhylien Sorel datė 10 Nëntor 2006 - 20:11:

"...ndoshta rri e fshehur diku ne pyje.....apo rri e ndezur atje ne yje.....dhe pergjon atje.........."


Postuar nga Enya datė 10 Nëntor 2006 - 20:15:

Talking

Sapo shkruva nje budallellik, haahahahahahahhahahaha(mos u cudit ti vec eh?....)


Postuar nga Lela_Dr datė 10 Nëntor 2006 - 20:19:

Kam ndermend te bej nje revolucion, sepse gjumi ke disa anetare nuk me pelqen


Postuar nga Enya datė 10 Nëntor 2006 - 20:21:

Talking

ok, vazhdo, "Vivre la revolution" thote francezi

Nuk jam ne humor jo.


Postuar nga KRUMPENDORF datė 10 Nëntor 2006 - 20:34:

ta pershendes shefen


Postuar nga Vlonjati99Tave datė 10 Nëntor 2006 - 20:36:

ahh te pija i kafe  me nja  2-3  forumiste tashi... cdo behshim  grup.. apo sehste dhe koha  diell,  e  ftohte.. veshur  me  sheje


Postuar nga KRUMPENDORF datė 10 Nëntor 2006 - 21:03:

te kishim da arka birra dhe da mish te pjekun e te kenaqeshim me forumistat


Postuar nga atiola datė 11 Nëntor 2006 - 15:43:

me mire nuk po shkruaj
shume mendime kam do me duhej nje dite etere per ti shkruar te gjitha


Postuar nga Enya datė 11 Nëntor 2006 - 17:10:

Talking po qesh....

hahahahahahahahahaha, ka te forta ky forum.


Postuar nga Amstel datė 12 Nëntor 2006 - 11:08:

te shkoj ti fus nje kafe jashte me ca shok sot


Postuar nga Zhylien Sorel datė 12 Nëntor 2006 - 12:47:

Gjithmone te vetem do te jemi
nga kjo semnudje ska shpetim
bota per ne do te kujtohet
vetem nje dite : ne varrim !

(Teodor Keko)


Postuar nga Eria datė 12 Nëntor 2006 - 16:11:

sot kam qeshur shume,te me jete zgjatur jeta ndopak????


Postuar nga KRUMPENDORF datė 12 Nëntor 2006 - 16:15:

SA E BUKUR DO JETE KJO ME SIPER?????


Postuar nga buzeqeshja datė 13 Nëntor 2006 - 08:11:

sa njerez ziliqar qe ka kjo bote dhe me ligesin e tyre te prishin diten dhe ty pa problem pppfffffff pse ma prishen diten sot pse......sdua te me shkoje e gjithe java e merzitur...........


Postuar nga Katilesha datė 13 Nëntor 2006 - 09:55:

...............

As vete nuk e di se si duhet te ndihem.........vetem para pak casteve kisha perpara ate qe aq shume doja ta takoja......nje fytyre tashme jo ne gjysem hije,por perballe meje....nje prekje dore....nje dridhje e lehte e kendshme ...nje perqafim.....nje arome parfumi ...nje ze....shume mendime....shume  emocione....nuk kam ditur as te flas.....vetem pak minuta ball per balle njeri-tjetrit....dhe me pas ai iku.....iku duke me lene mua pas....me kete emocion perbrenda...me lotet qe trishtueshem po dalin nga syte .......faleminderit.....


Postuar nga Enya datė 14 Nëntor 2006 - 01:46:

Arrow

Kisha etje per te lexuar, ndaj lexova.Sa me shume lexova, aq me shum u trishtova.Nganjehere me duket sikur kjo jete vjen nga hici,jetohet sikurse nje hic,
dhe perfundon po nje hic.
Mbase per momentin kam mendime pak te turbullta(por edhe mund te jene me se te qarta).


  Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.