Forumi Horizont Gjithsej 22 faqe: « E parė ... « 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 » ... E fundit »
Trego 22 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Informatikė & Programim (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=112)
-- Windows 8 (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18566)


Postuar nga raid datė 03 Mars 2012 - 01:31:

Ku e instalon ti qe te qe jep blue screen? Une e instaloj ne nje vhd drive brenda Win 7, dhe s'me jep asnje problem.

Tani per Win 8. Nuk arrij te kuptoj llogjiken e perdorimit. Me kapercen nga desktop mode ne metro mode. Kur hap Windows Explorer te kalon direkt ne desktop mode. Kur hap ndonje nga keto programet e tjera, ta hap ne full screen ne metro mode. Tek Internet Explorer nuk duken tabs direkt. Duhet te klikosh te address bar qe t'i shohesh.

Ne desktop mode, nuk ka "Start" button (kete e dija). Per te hapur nje program nga ketu duhet te besh Win+R.. me fjale te tjera duhet te perdoresh geek methods.

Kur je ne metro mode eshte e veshtire te kuptosh se cilat jane programet qe ke hapur. Duhet te ta cosh mouse poshte fare majtas, pastaj siper, qe te dale nje rrip ku duken programet. Kjo nuk te tregon programet qe ke hapur ne desktop mode. Dhe anasjalltas, kur je ne desktop mode nuk sheh cfare ke hapur ne metro mode. (duhet te perdoresh task manager)

Per mendimin tim, po lodhen shume per te bere nje Windows qe mund te punoje shkelqyeshem neper tableta. Ne nje kompjuter te zakonshem dhe laptop e shoh te ekzagjeruar kete metro-ne. Do te doja te kisha mundesi ta c'aktivizoja.
Ne punen time te perditshme kam nevoje te kem disa programe te hapur njekohesisht, disa faqe interneti njekohesisht, disa notepads per shenime te perkohshme etj etj. Me nje fjale te tjera dhjete apo me shume dritare te hapura. Dua te kem mundesi qe me nje shikim te di direkt ku jane dritaret, cfare faqesh kam hapur ne internet, e jo te klikoj ketu e kliko aty per t'i gjetur.

p.s.
Kete mesazh e shkruajta nga Win8/IE10


  Gjithsej 22 faqe: « E parė ... « 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 » ... E fundit »
Trego 22 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.