Forumi Horizont Gjithsej 22 faqe: « E parė ... « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 »
Trego 22 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Informatikė & Programim (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=112)
-- Windows 8 (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18566)


Postuar nga raid datė 03 Mars 2012 - 01:58:

Ja dhe dicka tjeter qe sapo e vura re.
Kam hapur nje IE ne desktop mode dhe nje tjeter ne metro mode. Tek njeri jam i loguar ne forum, kurse tek tjetri me tregon te paloguar. Kjo tregon qe IE ne desktop nuk ndan te njejtin "browser session" me IE ne metro.

Me beri kurioz dhe shkarkova "Process Explorer" nga sysinternals. Shikoj qe nje IE ndodhet ne rrenje te pemes se proceseve, kurse tjetri ekzekutohet me ane te processit svchost (qe eshte nje process i pergjithshem qe ekzekuton library te ndryshme), pra diku gjetke ne peme. Ndoshta kjo e shpjegon.

E zgjata shume, por Win8 me duket si nje faze e ndermjetme. Ka nje lloj dualiteti, dy user interface qe nuk komunikojne me njera tjetren.


  Gjithsej 22 faqe: « E parė ... « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 »
Trego 22 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.