Forumi Horizont Gjithsej 22 faqe: « E parė ... « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 »
Trego 22 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Informatikė & Programim (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=112)
-- Windows 8 (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18566)


Postuar nga Lord_Of_The_Strings datė 03 Mars 2012 - 19:12:

1. BSOD ma jep kur perpiqem te azhornoj driverat e kartes grafike dhe kartes se rrjetit. Dmth, nese e kam pajisjen te instaluar dhe shkoj te azhornoj driverin duke instaluar nje version te ri, diku gjate procedures ngec dhe del BSOD. Te pakten eshte version me familjar se BSOD i Windowsave te shkuar...

2. C'do gje qe ka lidhje me Internet Explorer, s'te jap dot pergjigje pasi kam shume kohe qe s'e perdor. Chrome all the way...

3. Mua programet nuk me hapen ne dual mode apo ne procese te ndara. Metro eshte thjesht nje interface me shortcute. Kur une klikoj te ikona e Chrome qe kam ne Metro, me sjell automatikisht ne desktop te dritarja e Chrome qe kam lene hapur.

4. Nuk ka start mode por te desktopi mund te dalesh kollaj nga Metro dhe programet e preferuara mund ti besh shortcut ne desktop ose ne shortcuts bar (poshte ne task bar) ose ose direkt ne Metro, momentin qe i instalon programet...

5. Besoj se Microsoft me Metro ne Win8 synon qe te unifikoje eksperiencen e perdoruesit, si ne PC dhe ne Mobile. Unifikimi sjell gjithmone progres, pak a shume si kulla e Babelit


  Gjithsej 22 faqe: « E parė ... « 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 »
Trego 22 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.