Forumi Horizont Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Arkiva (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=356)
-- mendime te castit... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=8245)


Postuar nga Goku datė 14 Nëntor 2006 - 03:13:

Nuk ua vura veshin paralajmerimeve te nje engjelli dhe ankimeve te gomarit...


Postuar nga lost_soul datė 14 Nëntor 2006 - 04:47:

Citim:
Po citoj ato qė tha agata
Koha eshte ilaēi me i mire, per tu mesuar me dhimbjen, mungesen ose pritjen..


...... por cmimi eshte teper,.. teper i larte..


Postuar nga miryal datė 14 Nëntor 2006 - 05:31:

sa mir do ishte te mos kisha linduar, por meqe kam lindur.... sa mire do ishte te mos vdisja, por meqe do vdes... sa mire do ishte.. hemmm sa mire do ishte sikureee ...


Postuar nga Eyesight datė 14 Nëntor 2006 - 07:20:

Citim:
Po citoj ato qė tha Eric Darven
Gjithmone te vetem do te jemi
nga kjo semnudje ska shpetim
bota per ne do te kujtohet
vetem nje dite : ne varrim !

(Teodor Keko)



Pse kaq trishtueshem ky djale??????


Postuar nga Katilesha datė 14 Nëntor 2006 - 07:53:

...........
Shume mire ben qe qan te pastron syte e bukur


 

......jam zgjuar me fjalet e ketij mesazhi......nga nje njeri shume i vecante per mua...

 


Postuar nga miryal datė 14 Nëntor 2006 - 14:44:

edhe po te jetojme gjate
nje eshte e vertete
cdo here mbesim nje grup amatoresh
ne profesionin e quajtur “JETE


Postuar nga bucimakja datė 14 Nëntor 2006 - 14:56:

puthjen e mora dhe pse nepermjet ajrit.....ishte e embel...


Postuar nga miryal datė 14 Nëntor 2006 - 15:59:

hemm sa shume u lodha duke menduar....


Postuar nga GENTI_the_KING datė 15 Nëntor 2006 - 11:04:

Citim:
Po citoj ato qė tha GANGOO
Kisha etje per te lexuar, ndaj lexova.Sa me shume lexova, aq me shum u trishtova.Nganjehere me duket sikur kjo jete vjen nga hici,jetohet sikurse nje hic,
dhe perfundon po nje hic.
Mbase per momentin kam mendime pak te turbullta(por edhe mund te jene me se te qarta).




sa bukur flisni ju artistet....................as nji llafe ste mora vesh.....................................


Postuar nga Eyesight datė 16 Nëntor 2006 - 12:11:

Duke lexuar ca postime mu kujtua vetja ime para ca kohesh, ca buzeqeshje e rrahje zemre... po endem ne mendime te bukura


Postuar nga SEXI datė 16 Nëntor 2006 - 12:40:

Po mendoj per fillimin e dashurise time...ku tashme perfundoj ne nje martese...E mendoj ēdo ēast kete dashuri....


Postuar nga bucimakja datė 16 Nëntor 2006 - 20:03:

sa mire me beri qe folem aq shume sot..........ndihem mire qe trishtimit tend i erdhi fundi.....dhe sa mire qe erdhi nje fund i mbushur plot buzeqeshje........


Postuar nga miryal datė 16 Nëntor 2006 - 22:33:

te falenderoj per mesazhin, ishte meszazhi me i bukur qe kam marre ndonjehere. Vertete Zoti paska paska dashur qe ne te dy te jemi edhe njehere bashke....


Postuar nga andeta datė 16 Nëntor 2006 - 23:37:

ti je motivi i jetes sime....ti me ben te vdes e ti me ben te jetoj...


Postuar nga Amstel datė 19 Nëntor 2006 - 08:38:

mengjesi agoi..sa dite e bukur ishte dje kur dielli te pervelonte me rrezet e tij te ngrohta pavarsishte se jemi ne nentor,sot dielli eshte gjysem i mbuluar nga rete e vrenjtura por eshte dhe aq romantike sa me ben te mos mendoj shume vetem per ate qe me rri gjithmone prane dhe kujdeset per mua


Postuar nga Klodel datė 19 Nëntor 2006 - 19:35:

Sot u mora me krijimtari artistike per here te pare dhe ishte kaq qef te shifje kombinimin e bojerave te vajit dhe te mozaikeve qe linin ne leter... Nje kenaqesi qe te pershkon shpirtin. ne fakt nuk ka rendesi shume sa e mire je, e rendesishme eshte shpirti me te cilin jepesh....


Postuar nga Enya datė 20 Nëntor 2006 - 15:52:

Arrow

=Mengjes i ftohte vjeshte, ndonese kohe me diell.
Diell i ftohte, qiell i kthjellet, mendime te tkurrura.=


Postuar nga bucimakja datė 20 Nëntor 2006 - 18:00:

sa mire eshte kur flet dhe flet.....dhe flet sepse dhe te tjeret heqin dyshimin qe kane per ty...per shume gjera qe ndoshta deri atehere i kane pasur  te paqarta....dhe cuditerisht ndihesh shume mire.....qe tjeret te degjojne me nje kenaqesi te jashtzakonshme,.....


Postuar nga Katilesha datė 21 Nëntor 2006 - 13:07:

S'dua e ndihem keshtu,por nuk mundem dhe nuk kam fuqi te ndihem ndryshe.....shume gjera trishtuese jane kapur hallke me hallke duke formuar keshtu nje zinxhir te tere trishtimi...tamam si nje rreth vicioz,,,,ku ti je brenda e tij...je qendra  e tij dhe ti ndjen se po mbytesh ,por doza e trishtimit eshte kaq e madhe saqe ke qejf ta ndjesh ate shterngim te forte mbi ty....si dy duar te forta mbi fytin tend dilikat qe po mundohen ti japin fund trishtimit tend.....mos valle kjo eshte ndjeja e "Dua te vdes"


Postuar nga SEXI datė 21 Nëntor 2006 - 13:13:

Ne keto ēaste po mendoj....se pse spo mendoj diēka te veēante...skam mendime tani...ndoshta me vijne me vone....


Postuar nga lezhjani-82 datė 22 Nëntor 2006 - 22:38:

Gjithmone kam mendar se shoket jane shume te rendesishem per njerezit. Gjithmone kam mendar se do ta gjej nje shok te mire ashtu sic e dua une dhe sic jam une, por sa e veshtire....zhegenjimet e njepasnjeshme bejne qe kjo te mos rrealizohet. Pas shume peripecirave arrita ne konkluzionin qe nje qen do te ishte shok me besnik per njeriun. Qeni pra, nje kafshe...sa te cuditshem jane njerezit.
"Me mire nje qen per shok se nje pseudo-shok"


Postuar nga ~Enigme~ datė 22 Nëntor 2006 - 23:33:

Nuk e di mendimet time te castit jane
HAPPY THANKSGIVING. Nje feste qe te jep mundesine per te falenderuar te gjitha te mirat dhe bekimet.
Happy Turkey Day !


Postuar nga Cindi datė 22 Nëntor 2006 - 23:39:

Happy Thanks Giving All.

I love this holiday lately. c'do te thote te pershtatesh me kulturat ku jeton. Vetem keshtu mund te ndihesh happy.

Gjeli im u asgjesua dhe ka hyre ne procesin e sekuestrimit avash-avash.


Postuar nga GENTI_the_KING datė 23 Nëntor 2006 - 09:30:

mos bej gabim qe jam shum nostalgjik ..?

nuk e di pse !


Postuar nga comja datė 23 Nëntor 2006 - 09:35:

Citim:
Po citoj ato qė tha etniku78?
mos bej gabim qe jam shum nostalgjik ..?

nuk e di pse !



Aspak te jesh nostalgjik nuk eshte gabim


Postuar nga ~Enigme~ datė 25 Nëntor 2006 - 03:32:

Fuqia e "shadow energies"  eshte nje menyre per tu vene re!!!!!!!!!!!!!!!


Postuar nga atiola datė 25 Nëntor 2006 - 15:35:

[
sa dhimbje koke kam sot keshtu do me shkoje gjithe dita
eshte cudi kur u zgjova ndjehesha ne rregudh po ketu dicka ndolli


Postuar nga Cindi datė 25 Nëntor 2006 - 15:37:

Problemi nuk qendron kur nuk bie dakord me mendimet e te tjereve, problemi qendron kur nje person gricet dhe grindet me te gjithe dhe ndonjehere edhe me vehten nen maska dhe pseudonime te ndryshme deri sa ti dali boja.

Nuk ka mundesi te jene te gjithe gabim, atehere duhet te kerkojme sikur edhe sado pak tek vetja jone.

Analiza e vetvehtes eshte suksesi me i madh, qe mund te ndodhi tek nje individ.


Postuar nga atiola datė 25 Nëntor 2006 - 15:39:

tani ndihem me e qete
besoj do me kaloje


Postuar nga atiola datė 25 Nëntor 2006 - 16:26:

sa mendime me vijne tani eee
sa shume mendojne njerezit ka shkruar nje nje dite dhe une ate mendoj sa shume mendojne dhe njekohesisht sa shume shikojn e


Postuar nga atiola datė 25 Nëntor 2006 - 16:58:

sa me beri te qesh kjo telefonata e fundit
ka njerez qe nuk kuptojn e
ose thjesht nuk duan


Postuar nga Fajtori datė 25 Nëntor 2006 - 21:09:

Citim:
Po citoj ato qė tha Green_Mamba
Eshte turp kur forumi katandiset ne rrjeten e poshter intriguese nje plake antishqiptare.


Green_Mamba, nuk me pelqen te behem papagall e te ftoj secilin te mos ofendoje. Bani do te hiqet pas dy ditesh. Kamariere, fshatare e skllavopronare leri ne qejfet e tyre. Fantazia jote dhe aftesia gjuhesore nuk tregon domosdoshmerisht superioritet.
Sqarim tjeter: nuk ke patur ndonjehere ban me ip, por sot nuk punoi serveri nja 4-5 ore, nuk hapej as forumi as ANG. Ndersa per banet e te tjereve eshte mire te mos komentosh. Nese vertet do te tregosh pak inteligjence superiore largohu paksa nga mentaliteti i klanit dhe jeto per veten tende. Qofte edhe ketu ne forum. Mirupafshim.


Postuar nga Enya datė 25 Nëntor 2006 - 21:59:

Arrow

Ah sa me kenaqi ky gjumi i pasdites.Bekuar qofte krevati dhe kush shpiku krevatin.


Postuar nga Lela_Dr datė 25 Nëntor 2006 - 23:45:

Sa njerez te lodhur qe jemi!!!

Pse valle ndodhin gjera qe askud nuk i pelqejne??????????


Postuar nga Nigo datė 25 Nëntor 2006 - 23:47:

Do kisha shum dėshir tė komunikoja me forumistat nė fjal........


Postuar nga Enya datė 26 Nëntor 2006 - 00:31:

Talking

param-papapam,rapam, pararapam,huhu-hihi-haha,tarap-ata,tyrypy-ty,keshtu sillet dhe "rrota e filozofise".
Ne rrote te lire..., ketu eshte filozofia, thote nenforumi.


Postuar nga Enya datė 26 Nëntor 2006 - 01:05:

Lightbulb

Linda.
Qesha.
Qava.
Fola.
Eca.
Shkova.
Erdha.
Ndalova.
Pushova.
Rilinda.


Postuar nga Klodel datė 26 Nëntor 2006 - 07:47:

eh medet sa i bukur eshte cdo fillim i shume temave, por edhe kjo shkoi me shumicen. S'mbetem kurre pa u pataksur me c'lexoj... me c'ndodh me c'mendohet etj etj etj

MEndimi im i castit? nuk ja vlen te shkruhet me tek kjo teme qe s'merret vesh cfare trajte ka.

PS: Lela s'te duket se po e ekzagjeron pak?

eh si mund te ndodhte ndryshe
te ndodhte ndryshe s'kish se si
bota eshte e rrumbullaket... wait and u'll see


Postuar nga kontinenti datė 26 Nëntor 2006 - 09:39:

Mendim i castit.
Pa turpesia eshe nje veti e njerzve qe nuk kane asnje lidhje me moralin.
Pa turpesia eshte veti e te pa beseve.
Pa turpesia shpesh na rrethon dhe po kaq shpesh ajo e zbulon veten e saj, pasi eshte si nje boje e zeze hedhur ne goten me uje te kristalte.
Pa turpesia, perdor shpesh shprehjen ''mizerabel'' per ate qe nuk e arrin dot.
Dhelpra me rrushte, nuk eshte nje sajese artistike.
Dhelprat jane prane nesh, por ngjajne ende me njeirun dhe nga nje here, njerzit ngaterrohen duke i menduar dhelprat si njerez.
Pa turpesia eshte dhe e vjeter.
Pa turpesia eshte dhe e pa afte.
Pa turpesia perdor fytyren e saj, me nje fjale...pa turpesine, kudo, ajo do te dallohet edhe atehere kur perpiqet te maskohet.
E si mund te maskohet nje fytyre e pa turpshme me nje maske turpi?
Kjo vetem sa shton dozen e pa turpesise.
Keto shtesa, vetem sa e zmadhojne paturpesine dhe ajo ka te drejte te thote....e shikoni, une jam me e madhe se sa nderi.
Pa turpesia, nuk e di se nje nder fare i vogel, e ben keshtjellen e pa turpesise pluhur, vetem brenda nje casti.


Postuar nga myzeqari datė 26 Nëntor 2006 - 13:30:

Mes qe nuk kishin as lidhjen me te vogel me kete teme jane fshire nga une , mbrenda mundesive perbajuni temes dhe vetem asaj ! Per cdo sqarim qe keni me njeri tjetrin ne privat !

p.s Mes e Fajtorit qendron derisa te lexohet nga te interesuarit , pastaj do fshihet . Kalofshi mire , peace !


Postuar nga i/e paregjistruar datė 27 Nëntor 2006 - 01:00:

tjeta myzo



mendim i castit ... sa e vogel eshte bota


Postuar nga atiola datė 27 Nëntor 2006 - 13:15:

asgje nuk me duket interesante kur ketu mungon ti


Postuar nga oliinter datė 27 Nëntor 2006 - 13:46:

sikur te isha admini i forumit horizont vetem per dy ore do i beja klanet qe jane krijuar me fol me vete.


Postuar nga Lela_Dr datė 27 Nëntor 2006 - 13:52:

Hahahaha po deshe Olii ta derzoj vendin.


Postuar nga oliinter datė 27 Nëntor 2006 - 13:59:

ktu paska qene kjo mer? ika une se keta kur ju behet fjale per vendin qe kane te japin ban

dikur enderroja te jem ketu ku jam, tani enderroj ate qe kisha por kam kohe qe e kam humbur. jeta te merr dhe te hedh pa te pyetur fare. koha eshte ajo qe nuk ndihet fare por qe lendon me shume se te tjeret. 


Postuar nga Lela_Dr datė 27 Nëntor 2006 - 14:14:

S'te ven njeri ban mer Olii, mos u be merak.
Pastaj c'faj kam une qe ne kemi nje orar kur hyjme ne forum :p:p


Postuar nga Cindi datė 27 Nëntor 2006 - 15:08:

Po mendoja per titullin e kesaj teme, me keto qe lexoj ketu dhe sikur eshte me mire ta kete "mendime shekullore" ne vend te "mendime te castit..."

Mendimi im i momentit tani per tani eshte "The long holiday is over and back to work again. The Turkey was soooo good"


Postuar nga Cindi datė 27 Nëntor 2006 - 15:23:

Citim:
Po citoj ato qė tha Fajtori


Green_Mamba, nuk me pelqen te behem papagall e te ftoj secilin te mos ofendoje. Bani do te hiqet pas dy ditesh. Kamariere, fshatare e skllavopronare leri ne qejfet e tyre. Fantazia jote dhe aftesia gjuhesore nuk tregon domosdoshmerisht superioritet.
Sqarim tjeter: nuk ke patur ndonjehere ban me ip, por sot nuk punoi serveri nja 4-5 ore, nuk hapej as forumi as ANG. Ndersa per banet e te tjereve eshte mire te mos komentosh. Nese vertet do te tregosh pak inteligjence superiore largohu paksa nga mentaliteti i klanit dhe jeto per veten tende. Qofte edhe ketu ne forum. Mirupafshim.



Provoje edhe njehere me ip o faje, se me ka marre malli edhe per ate posejdonin mua, si ka bere durim ai qe nuk ka folur ne mbrojtje te atyre qe moren ban.

Sa shpirt te vogel kane disa ne kete bote kaq te madhe............


Postuar nga Cindi datė 27 Nëntor 2006 - 17:13:

Kam pershtypjen se dikush tani ne kete moment me vrrap, po vete neper kompjutra te tjere, qe te perdori pseudot e tjera per te share mbare e prape.

Hurry up, do not be late whoever he is........

Lunch time, be productiv.........


Postuar nga KRUMPENDORF datė 27 Nëntor 2006 - 18:12:

pse skam dashnore une e hangert dreqi kete pune


  Gjithsej 68 faqe: « E parė ... « 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 » ... E fundit »
Trego 3362 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.