Forumi Horizont
Trego 1 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Aktualitete Ndėrkombėtare (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=110)
-- Nadia: "Marijuanė, seks dhe para” (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18086)


Postuar nga lule datė 04 Nëntor 2010 - 21:22:

Nadia: "Marijuanė, seks dhe para”

“Silvio mė dha 10 mijė euro pėr dy herė qė shkuam bashkė. Paratė m’i jepte vetė Kryeministri tė futura nė zarf. Mė blinte edhe bizhuteri.Pinim marijuanė dhe dėfreheshim nė pishinė ku kryenim edhe marrėdhėniet seksuale”
Festat e mia me Berluskonin
Herėn e tretė qė u takuam, Kryeministri vendosi tė shuajė njė kuriozitet tė tijin: “Po ju me se merreni nė jetė?”, e kishte pyetur Silvio Berluskoni, Nadia Makrģn. Ajo, vajza 27-vjeēare, brune dhe me flokė tė gjata i ishte pėrgjigjur e vėnė paksa nė siklet: “Po si kėshtu Kryeministėr...Unė jam njė vajzė shoqėruese”. “Ah jo, kėtė nuk duhet ta kishit thėnė ok?”. Njė takim pėr t’u njohur, dy tė tjerė, nė qendėr tė sė cilit ishin marrėdhėniet seksuale me pagesė: pėr “shėrbimet” e saj me kreun e qeverisė vajza e re me origjinė nga Rexhio Emilia tregon se ėshtė shpėrblyer me njė shumė prej 10 mijė eurosh. “Nė dy raste kam pasur raporte seksuale me Kryeministrin dhe pėr ēdo herė Berluskoni mė dha 5 mijė euro. Pastaj bizhuteri “Swarovski”. Herėn e dytė qė u takuan paratė m’i dha personalisht Kryeministri. I kishte futur brenda njė zarfi. Ajo festė u bė nė Sardenjė dhe ne tė ftuarit, pimė tė gjithė marijuanė”, tregon vajza. “Bota” e Nadias dhe ajo e “Kavalierit”, sipas asaj qė ajo ka rrėfyer nė Prokurorinė e Palermos, u “takuan” pėr herė tė parė nė pranverėn e vitit 2009, pėr tė vazhduar mė pas edhe nė fillim tė kėtij viti. “Nė Milano, pastaj nė njė vilė qė nuk di tė them nėse ishte nė Arkore apo nė Makerio. Pastaj nė Sardenjė, mė duket nė vilėn ‘Ēertoza’”. Nadia, njė pėrdoruese e rregullt e kokainės, tregoi nė rrėfimet e saj pasaktėsi dhe kujtime shpesh tė mjegullta. Megjithatė, ato ēfarė ka treguar janė vėrtet tronditėse. “Ai thoshte, le tė vijė tjetra dhe ndonjėherė mblidheshim tė gjitha bashkė nė pishinėn me hidromasazh ku kryenim raportet seksuale”. Nadia, qė 27 vjeē i mbushi nė 7 prill, ishte e sigurt se shumė shpejt do tė arrinte ėndrrėn e saj: tė futej nė “Grande Fratello”. Gjykatėsve tė Palermos u ka treguar se: “Gjithēka ndodhi pėr Pashkėt e 2009, nė Sardenjė dhe nė prill tė vitit 2010 nė Arkore”. Nadia, njė ish-kubiste, modele nė Milano dhe ish-ortake e njė bari nė rrugėn “Xhovani XXIII” nė Rexhio Emilia tregon se jeta e saj ndryshoi thuajse rastėsisht: “E kam njohur Lele Mora-n nėpėrmjet njė farė Federiko qė e kam takuar rastėsisht nė rrugė. Ai merrej me sigurinė e tij”. Kėshtu sa hap e mbyll sytė vajza u gjend nė botėn e bukur tė festave milaneze. “Kam punuar edhe pėr Moran”, ka treguar ajo.

Takimi i parė
“Herėn e parė qė shkova nė Arkore, ndalova mė parė nė shtėpinė e Lele Moras, nė Milano nė rrugėn “Monza”, ku kishte edhe vajza tė tjera. Prej andej shkuam nė studion e gazetarit dhe drejtorit tė TG4, Emilio Feden. Ishte pikėrisht ai qė bėnte njė farė pėrzgjedhjeje: na pyeste pėr emrin dhe se ēfarė bėnim. Pastaj shkuam tė shtata nė vilėn e Presidentit me njė makinė private”. Atė natė ishte njė festė e madhe nė shtėpinė e Berluskonit. “Kishte njerėz tė famshėm, kėngėtarė, sipėrmarrės, avokatė, noterė. Pastaj kur tė ftuarit largoheshin, mbeteshim vetėm ne qė alternoheshim me Kryeministrin”. Atė herė nuk ndodhi asgjė mes Nadias dhe Silvio Berluskonit. “Herėn e parė qė u takuam nuk patėn marrėdhėnie seksuale. Megjithatė, mora si dhur@ta disa bizhuteri tė vogla Swarovski”.

Nė vilėn “Ēertoza”
Atė natė, nė Milano, Kryeministri e ftoi mikeshėn e tij tė re nė Sardenjė. “Ishte nė kohėn e festės sė Pashkėve vitin e kaluar. Nė vilėn e tij nė Sardenjė ishin 25 vajza qė i ishin vendosur nga dy pėr dhomė ku kishte marijuanė qė sillej me avionin privat tė Berluskonit pėr secilėn prej tyre”. “Kam parė edhe tė ftuar tė tjerė qė tė pinin marijuanė, kurse Berluskonin jo”, ka treguar.

Sėrish nė Milano
“Rreth gjatė muaj mė parė, ndodhi njė tjetėr takim. Njė takim i tillė u mundėsua nga kryetari i Bashkisė sė Parmės. Unė kur kam nevojė pėr para shkoj nė Parma: aty ėshtė njė hotel i bukur afėr stacionit dhe njė ditė isha ulur nė bar. Aty takova dy burra, kryetarin e Bashkisė sė Parmės dhe sekretarin e tij. Ky i fundit mė tha se isha me fat, pasi burri qė ishte me tė ishte kryetari i bashkisė. Mė vonė, shkuam nė njė vilė dhe atje kryem marrėdhėnie seksuale. Mora 500 euro”. Por Nadia Makri, pretendonte mė shumė: “I kėrkova kryetarit tė bashkisė nėse mund tė mė vinte nė kontakt me Berluskonin dhe ai mė tha se pas disa ditėsh Kryeministri do tė ishte nė Parma. Pas disa ditėsh, Berluskoni mė telefonoi dhe vendosėm tė takoheshim nė Arkore”. Ai ishte takimi i fundit.
Takimi me Brunetėn
Nė fillim tė kėsaj historie, Nadia Makri tregoi se ka hyrė nė botėn e shndritshme tė politikės italiane vetėm pėr nevojat e saj. Duhej tė zgjidhte njė problem pėr kujdestarinė e fėmijės. “Mikesha ime, Perla Genovesi, mė bėri qė tė njihja njė avokat tė famshėm nė Romė pėrmes Renato Brunetės”, tregon ajo. Ishte viti 2006. “Unė me Perlėn shkuam nė studion e Brunetės. Nė mbrėmje shkova bashkė me Brunetėn tek avokati Taormina dhe i dorėzova gjithė dokumentacionin e nevojshėm. Ditėn tjetėr shkova nė shtėpinė e Brunetės. Pėr raportin seksual qė patėm mė dhuroi veshje, bizhuteri dhe 300 euro. Unė dėshiroja tė vazhdoja mė tej atė lidhje pėr tė fituar ca para mė tepėr, por kjo nuk zgjati shumė”. Nė fund, Nadia mbeti e vetme me problemin e pazgjidhur. “Avokati Taormina nuk u paraqit fare nė seancėn gjyqėsore dhe as nuk mė ktheu dokumentacionin qė i kisha lėnė”. “Ato janė deklarata qė vetėm njė njeri i ēmendur mund t’i bėjė. Atė person e njoha katėr vjet mė parė nė njė takim. E pėrlotur mė tregoi pėr vėshtirėsitė e saj personale”, replikoi ministri Bruneta. Nga ana e tjetėr edhe Emilio Fede ėshtė mbrojtur duke deklaruar “Nuk ka dėgjuar kurrė pėr kėtė vajzė me emrin Nadia Makri. Tani po bėhet njė lojė e rrezikshme. Kushdo qė do tė bėjė reklamė, mund tė pėrmendė emrin tim. Dua t’u jap njė kėshillė gjykatėsve: njerėz tė tillė duhet tė pėrfundojnė nė burg, ose mė mirė nė ēmendinė. Unė nuk i kam prezantuar kurrė Berluskonit asnjė vajzė: as gratis dhe as me para”. Edhe kryetari Bashkisė sė Parmės ka hedhur poshtė akuzat se ka fjetur me tė nė kėmbim tė parave. “E kam takuar atė vajzė nė hotel, afėr njė stacioni, - ka deklaruar ai duke pėrsėritur fjalėt e Makrit, - por nuk kam shkuar me tė nė shtrat”. Ndėrkaq, edhe mikesha e Nadias, Perla Genovesi, ka deklaruar se “nuk ka qenė asnjėherė nė ndonjė festė tė organizuar nga Kryeministri. Por, mikeshat e mia mė kanė thėnė se nė ato ambiente konsumohej drogė”.

(Shqip)


 
Trego 1 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.