Forumi Horizont Gjithsej 26 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »
Trego 256 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Njohja me anėtarėt e forumit (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=131)
-- a ka rendesi mosha?? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=10064)


Postuar nga Eria datė 10 Nëntor 2005 16:22:

Question a ka rendesi mosha??

Duke lexuar nje material ne nje reviste me lindi ideja per kete teme.
Si ju duken martesa te tipit Demi Moore&Ashton Kutcher,dmth gruaja me e madhe se burri.
Ju personalisht do ta vinit re moshen e njeriut qe doni?
Dmth nese do ishit vajze,djali duhet te ishte me i madh&anasjelltas,nese do ishit djale,vajza duhet te ishte me e vogel.....


Postuar nga Lord_Of_The_Strings datė 10 Nëntor 2005 16:52:

Mosha eshte vetem nje ide...


Postuar nga unforgiven datė 10 Nëntor 2005 17:42:

Mosha eshte si puna e pallateve ne Tirane:
A i keni pare ndertesat e reja shumekateshe si duken krahasuar me te vjetrat??(sado qe i ka suvatosur e llustrosur Edi Rama, te vjetrat po te vjetra ngelen))

Keto me lart i perkasin moshes si aparence, persa i perket shpirtit nuk besoj se eshte shume larg nga ajo e para..
Sado njezete vjecare te mundohet te jete Demi nuk mund te kete shpirtin e kalamajve te saj...


Mos genjeni veten o njerez se s'ka rini te perjetshme por ka perkujdesje dhe fisnikeri te perjetshme..

Sa bukur kane kenduar pleqte e Krujes dekada para...

Merre plakun, merre...


Postuar nga Cindi datė 10 Nëntor 2005 20:38:

Mosha ka shume rendesi, dhe sidomos kur flasim per diferenca te medhaja. Bukurija dhe rinija jane per nje kohe te shkurter, por c'te bejme qe jeta eshte e gjate.


Postuar nga Kela datė 11 Nëntor 2005 14:09:

S'kane rendesi vitet,por ka rendesi sesa vjece ndjehesh brenda vetvetes!!!

Njoh shume femra qe jane martuar me meshkuj me te rinj dhe per mendimin tim kjo ka ndodhur sepse ato jane me te papjekura sesa ata me te cilet jane martuar


Postuar nga Eria datė 11 Nëntor 2005 14:16:

Smile

Kela me pelqeu kjo qe the,per punen e papjekurise se femrave.
Une mendoj se mosha ka rendesi,vitet kalojne & i bie qe ti te behesh si gjyshe e burri qe ke ne krahe te mos ndryshoj hic.
Megjithate secili e zgjedh vete rrugen e tij....


Postuar nga Cindi datė 11 Nëntor 2005 14:17:

Citim:
Po citoj ato qė tha Kela
S'kane rendesi vitet,por ka rendesi sesa vjece ndjehesh brenda vetvetes!!!

Njoh shume femra qe jane martuar me meshkuj me te rinj dhe per mendimin tim kjo ka ndodhur sepse ato jane me te papjekura sesa ata me te cilet jane martuarEdhe kjo eshte nje e vertete por jo pa pasoja. Mendje keto femra mund te mos kene po nje dite rrudha do te kene.


Postuar nga Indrit datė 08 Dhjetor 2005 10:56:

nuk e shoh te arsyeshme te martohem me nje femer me te madhe se une ne moshe.
Nuk eshte problemi, se e them une kete por jeta eshte e gjate, dhe kush me siguron mua qe kur ajo te behet 40 e ca e kur te bej llafe ndonjehere me te te mos ti them"Ti je bere si nena ime"?

Se dyti kjo nuk eshte zgjidhje e pershtacme as per vete femren, pasi natyra e femres eshte qe te mbeshtetet diku, te cilin e sheh me te forte te pakten fizikisht, dhe nuk e kuptoj si mund te ndjehej nje femer 30 vjecare me nje mashkull 20 vjecar...

Dhe e fundit, nuk i preferoj martesat me diference te madhe moshe pasi kjo ndikon ne moskuptim ndoshta, e mira eshte qe secili te gjeje moshatarin por ama nese eshte femra deri ne 4 vjet me e vogel nuk besoj se ka ndonje problem, me shume sme duket normale.
Se mos kane recete keto pune amon...


Postuar nga Syri_Magjik datė 09 Dhjetor 2005 01:22:

[QUOTE]Po citoj ato qė tha Indrit
[B]nuk e shoh te arsyeshme te martohem me nje femer me te madhe se une ne moshe.
Nuk eshte problemi, se e them une kete por jeta eshte e gjate, dhe kush me siguron mua qe kur ajo te behet 40 e ca e kur te bej llafe ndonjehere me te te mos ti them"Ti je bere si nena ime"?

Hmmm me pelqen se si e parashikon kete ceshtje, esht vertet normale!
Sukses ne jet Patriot!


Postuar nga PARIS datė 31 Dhjetor 2005 07:02:

Re: a ka rendesi mosha??

Citim:
Po citoj ato qė tha Eriosa
Duke lexuar nje material ne nje reviste me lindi ideja per kete teme.
Si ju duken martesa te tipit Demi Moore&Ashton Kutcher,dmth gruaja me e madhe se burri.
Ju personalisht do ta vinit re moshen e njeriut qe doni?
Dmth nese do ishit vajze,djali duhet te ishte me i madh&anasjelltas,nese do ishit djale,vajza duhet te ishte me e vogel.....Sigurisht qe mosha ka te beje shume ne nje marredhenie,
qofte dashurore , me keq dhe martesore!
-Kur ka nje diference te madhe moshe mes nje cifti(5-10 vjet apo dhe 12-15 vjet qe eshte skandal fare))
femra(gruaja) do te plaket shume shpejt,
per arsye se vjen nje dite dhe mashkulli(burri)-do plaket, do thinjet
s`do kete me fuqi te plotesoje deshirat sexuale femerore
dhe femra duke jetuar me "plakun", sigurisht qe do plaket!

Dhe anasjelltas (per gjininine mashkullore)!

-Ndersa repektimi i moshes (2-3-5 vjet maksimumi)-sjell nje cift te bukur ne mendje, (me mendime te njeta pothuajse),-dine te diskutojne
-te meren vesh me njeri-tjetrin dhe sigurisht i plotesojne njeri-tjetrit
cdo boshllek si deshira jetesore ashtu dhe sexuale!


  Gjithsej 26 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »
Trego 256 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.