Forumi Horizont Gjithsej 62 faqe: « E parė ... « 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 »
Trego 62 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Kuriozitete (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=164)
-- sa ka jetuar njeriu (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=6152)


Postuar nga SHKODRA4001 datė 30 Nëntor 2011 - 20:34:

Re: sa ka jetuar njeriu

Citim:
Po citoj ato qė tha Amstel
e dini se ne nje kohe njeriu jetonte mbi 100 vjet/shume nga ju do te thone se jane budallalliqe por jo/njeriu qe ka jetuar me gjate quhet metuselahu dhe jetoi 969 vjet,
.eshte dicka e vertet. flm

Mire ma po kjo eshte zanafilla(mbeshtetja e pemes)ku linden njerez deri Noa e aty filluan bazimet si biblike e ato dege te cilat sot i kemi aq te shkurtra ku sjemi ne gjendje ti provojme?per opinionin tim them se njeriu ka jetuar deri tani me daten 30nentor 2011,ora 21h 34........


  Gjithsej 62 faqe: « E parė ... « 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 »
Trego 62 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.