Forumi Horizont Gjithsej 47 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 » ... E fundit »
Trego 47 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Mediat Shqiptare (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=129)
-- Kujdes gazeten Shekulli, po manipulon lexuesit ne heshtje! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18127)


Postuar nga Fajtori datė 26 Nëntor 2010 - 19:37:

E kam degjuar shpesh moden e justifikimit se ēdo gje negative eshte normale, sepse ndodh ne gjithe boten. Ndryshimi mes normalitetit dhe toksicitetit eshte dozazhi. Edhe glukozi, komponenti ushqyes qe perdoret me shume nga truri, po te arrije nivele te larta kthehet ne vdekjeprures. Ndryshimi mes 1 aspirine qe sheron dhe 10 aspirinave qe te vdesin eshte dozazhi.

Kshu qe ideja se gjithe bota eshte e tille ju ben te harroni diferencen mes gjerave te pranueshme nga gjerave e papranueshme. Perveē faktit se majmunezimi i botes duhet te imitoje dhe balancen e aksioneve pozitive qe ndodhin ne bote, jo vetem aspektet negative qe degjenerojne nje shoqeri te tere.

Keto gjera eshte turp te thuhen, duhet ti kuptoje vete secili. Aq me teper qe keni jetuar jashte dhe tashme duhet ta keni vrare mendjen ku qendron diferenca mes nje televizioni qe anon politikisht dhe nje gazete qe manipulon ate qe njerezit shkruajne.


  Gjithsej 47 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 » ... E fundit »
Trego 47 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.