Forumi Horizont Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 4 5 [6]
Trego 289 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Diskutime Shoqėrore (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=125)
-- Njeriu njihet nga...! (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=15605)


Postuar nga BIONDIA datė 22 Gusht 2009 - 18:26:

Citim:
Po citoj ato qė tha Mon Cherry


gjyshi im i thot plakes vet, ca tka zemra ta nxjerr goja moj plake kur je me nerva, se sjam ene aq i keq.




problemi qendron se ato fjale ndoshta me nerva te vrasin aq shume sa me ska prandaj nganjeher dhe pse nerva dhe dua te them cdo te keqe (kur me merzisin )e kontrolloj veten se them ndoshta me vone bahem pishman qe i thashe keto gjera


Postuar nga Mon Cherry datė 23 Gusht 2009 - 19:17:

po ashtu eshte bjondine, ne ato momente nervozismi njriu nxjerr ne dukje ate pjesen e nenujshme, te cilen e tregon vetem ne momente te ndryshme. po a ja vlen te kontrollosh veten sepse pishman do behe edhe nese nuk ia ktheve me te njeten monedhe dhe ti? jeta, njerezit sot jane nje echo, te duan nese i do te japin ate qe u jep, por duhet te likuidohen ne te njejten menyre,pavaresisht qe ene une them zot me mbaj mendjen, shendetin dhe fjalen. sometimes i know things that i don't want to know.


Postuar nga Enya datė 23 Gusht 2009 - 19:41:

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato qė tha diabolic
Njeriu njihet nga menyra sesi sillet ne dite te veshtira per ty...
Pastaj varet sesi dhe sa do ta njohesh kete njeri. 






Citim:
Po citoj ato qė tha Glaukus
dhe ju mendoni se ........... njihet njeriu ??!!
............ them se JO !!! ėshtė e vetmja qėnie qė nuk mund tė njihet kurrė .... as nė tė mirė , as nė tė keq ... sepse AI ( njeriu ) ndryshon , ndoshta edhe vetė pa dashur , pa e kuptuar . 



Postuar nga briseide datė 23 Gusht 2009 - 21:42:

Exclamation

E perse duhet te njihet njeriu?
Me teper mundohesh e me shume zhgenjehesh.


Postuar nga ksovari datė 24 Gusht 2009 - 09:04:

Citim:
Po citoj ato qė tha briseide
E perse duhet te njihet njeriu?
Me teper mundohesh e me shume zhgenjehesh.




Ka edhe keso rastesh.

NJeriu eshte enigme e pazgjidhshme, sa here provon ti biesh ne fije te del nyja tjeter.

... Vetem se zhgenjime eshte perjetim i rende....


Postuar nga BIONDIA datė 26 Gusht 2009 - 11:08:

Citim:
Po citoj ato qė tha ksovari




... Vetem se zhgenjime eshte perjetim i rende....




nganjher eshte aq i rende sa gjithe dashuria perkujdesi netet pa gjume kur lusje Zotin qe te ishte mire kudo qe te ishte dhe ajo qe ti i ke fal pa kerkuar asgje vetem te miren e tij kur zbulon kete zgenjim kthehen ne urreje ...


Postuar nga kurt datė 26 Gusht 2009 - 11:15:

eh!!


Postuar nga ksovari datė 26 Gusht 2009 - 13:05:

Citim:
Po citoj ato qė tha BIONDIA



nganjher eshte aq i rende sa gjithe dashuria perkujdesi netet pa gjume kur lusje Zotin qe te ishte mire kudo qe te ishte dhe ajo qe ti i ke fal pa kerkuar asgje vetem te miren e tij kur zbulon kete zgenjim kthehen ne urreje ...



me falni por me kete shkrimin e fundit me keni shtangur fare.....E lexova disa here, me besoni, por aq shume me emocionoj dhe me trishtoj fare, sa nuk di si ta pershkruaj.

Nese e kuptova drejte, kjo ju ka ndodhur ne dashuri, nese jam i qarte. zhgenjim i rende eshte.

Kam pasur keso peripeci ne shoke, por edhe nje me nje vajze por ajo ne fillim me beri te dyshoja, keshtu qe ēdo gje e mora normale. Thene shkurt vendosa te dua dhe te urrej vetem per hire te Zotit. Keshtu me ka dal me mire. Tash kam thesarin qe e ēmoj shume... Por mos e dhente Zoti t'me ndodh ndonje gje qe t'me zhgenjeje, se prap do e merrja veten me te mire.

Vetem se kete tneden e paramandoj dhe e perjetoj shume rende, sepse vertete kur deshiron dike dhe ai ose ajo ta kthen shpinen per asgje ose per nje tjeter vertee eshte e rende, por thote populli :"..Njeriu eshte me i rende se guri...", dhe kjo duhet te te jep shprese te vazhdosh perpara, sepse jeta ia vlene te jetohet edhe pa zhgenjuesin.

E them nje fjale shpesh ne shoqeri dhe familje :" Te jet ndokush i vdekur natyrshem, eshte merzi por me kohen kalon, vetem, te jete ndokush i vdekur edhe pse eshte gjalle, ai jeton por nuk logairtet, ece por nuk shifet,vertete eshte i mallkuar ai njeri...

Arma per hakmarrje ndaj njerezit qe zhgenjejne eshte te vazhdosh perpara edhe me me ngulm, te ngresh ballin lart edhe nese e ndjen se ai ti mori te gjitha, ti ne asnje ēast te mos dorezohesh...Sepse meriton nje jete me te mire, me dike qe nuk te zhgenjen.

Jeta eshte me i vlefshem se floriri mos e humb ate qe ne rrezimin e pare, dashuria eshte ngjyra e jetes mos e nxi ate qe ne rrezimin e pare... vazhdo vetem perpara.

Rasti eshte mbret i botes dhe secilit i vije ai nje here ne jete ose dhe me shume....

Ne teme:
"NJERIU NJIHET NGA MBAJTJA E PREMTIMEVE, DHE KOHA E TAKIMEVE, NESE ESHTE I SAKTE NE KETO DYJA, ATEHERE IA VLENE TA STUDIOSH TJERA,NESE KETU KA NGESJA, NXITIMTHI FSHIJE NGA LISTA SE EKZITON OSE KA EKZISTUAR NDONJE HERE.."


Postuar nga erious datė 01 Shtator 2009 - 21:40:

Citim:
Po citoj ato qė tha ksovari
Thene shkurt vendosa te dua dhe te urrej vetem per hire te Zotit. Keshtu me ka dal me mire.


keshtu te duket them une... e kur te duket je me afer genjimit te vetes se tjeter gjeje.

te deshtuar jemi te gjithe, pasi jemi te vdekshem...

puna eshte te mos jeshe deshtues i vogel ose fitues i vogel... kur lufton per nje cope rroge, nje cope shtepi, nje pale mobilje e gjera te tjera te natyres...
kur kete e quan gjykim vlerash ose mates te suksesit je ose deshtues i vogel (kur nuk i arrin keto mrrekullira)
ose fitues i vogel (kur i arrin e kjo te ben te mburresh)

ne te dyja rastet je nje humbes i madh...

sidoqofte nje fitues i vogel eshte shume me i rrezikshem per shoqerine sesa nje humbes i vogel...

tipa te lille, luftarake te paepur qe ēdo takim pune per nje vend me te mire e paguhet me shtrenjt, e konsiderojne fitim beteje e objekt mburrjeje, jane vampirat e vertete te shoqerise njerezore.

keta perhapin ne te gjithe shoqerine ku agjitojne nje klime tmerri, ankthi, lufte pa pushim.
ngaqe luftojne per gjera te vogla banale, pra per rrjedhoje jetike per masat.

kjo klime terrori kolektiv fillon e degradon te gjithe jeten e vendit, duke penguar te lindin premisat per stabilitet e qetesi... kushtet kryesore per ēfaredo lloj ndryshimi shoqeror.


Postuar nga AngelDevil datė 01 Shtator 2009 - 21:56:

po qe me kishte marre malli per postimet e tua


Postuar nga erious datė 01 Shtator 2009 - 22:18:

ce ke ate kuadrat para nick-name...?


Postuar nga AngelDevil datė 01 Shtator 2009 - 22:22:

bohh se di ca eshte


Postuar nga erious datė 01 Shtator 2009 - 22:26:

une dhe te tjeret se kane, ja pse pyes... Nejse, ika se me duhet te notoj e te shkri 6 kile peshe


Postuar nga AngelDevil datė 01 Shtator 2009 - 22:28:

Wink

aha tani e kapa pse.... jam moderatore knej nga kjo lagjia une :p

6 kg??? qenke bere vic kooperative eeee

ik naten


Postuar nga shelgu datė 02 Shtator 2009 - 02:10:

Citim:
Po citoj ato qė tha ksovari



Thene shkurt vendosa te dua dhe te urrej vetem per hire te Zotit.





Njeriu nuk mund dhe nuk duhet te urreje, per hir te Zotit. Zoti eshte vetem dashuri.

Je ne mekat kosovar. Shiko mire se eshte edhe muaj i shenjte.


Postuar nga Enya datė 02 Shtator 2009 - 02:49:

Ced. edhe une shkoj cdo te dile ne kishe, dhe padashje bahena me nerva se njerez jemi .

psh: Njeriu njihet edhe nga veshja. Femrat me fustane dhe funde ne kishe kane lezet( gje qe prifti e predikon kete veshje per te respektuar gjinine femrore ), por ne realitet 75% e femrave vishen me xhinse ( lopa amerikane )


Postuar nga erious datė 02 Shtator 2009 - 07:08:

Citim:
Po citoj ato qė tha AngelDevil
jam moderatore knej nga kjo lagjia une :p


moderatore tek thashethemet...

duhet te tregohesh e eger, pra te besh ligjin atje... mendoj se bota ka me shume nevoje per diktature sesa liri.


e keqja e vetme eshte se ke per te ngel pa dashnor (virtual)

moderatoret nuk i dashuro kush, jan tipa te shemtut e duken si antaret e byros politike te dikurshme, lenka ēuko me kompani, femra me mustaqe e burra karabushe pra.


Postuar nga ksovari datė 02 Shtator 2009 - 07:54:

Ju kerkoj ndjese e nderuar bionde,

Citim:
Po citoj ato qė tha BIONDIA


ksovari po nese ke mundesi gjiji ndonje femer ti e ta provoje ne e punon mire apo jo ...une sjam xheloze ...
njeriu njihet nga fjalet qe thote sa ma i zgjuar kerkon te duket aq me dallkauk eshte .....



BIONDIA! Me falni per ate shkresen atje larte, sinqerisht dhe miqesisht ju kerkoj te falur, eshte pune krejtesisht private dhe e padiskutueshme se ēfare beni juve. Mua nuk me takon te flas diēka te asaj natyre, por edhe njehere sinqerisht ju kerkoj falje. Nuk me mbetet mua te di a e punon kusht aren mire apo jo (pasi nuk jam ekspert bujqesie), isha qik ne humor dhe nuk e di si me rrodhi ... por sinqerisht me fal....

Ne teme:

KUR NUK NJEF VETEVETEN, NUK NJEF NJERI....

P.S. A jeni xheloze apo jo edhe kjo nuk me intereson, e sa per ti gjetur ndoj koce, nuk ia them fare nga msitnia....

TE GJITHA TE MIRAT TE GJITHEVE

VEĒANERISHT JUVE BIONDIA


Postuar nga ksovari datė 02 Shtator 2009 - 08:23:

TE DUASH DHE TE URRESH PER HIRE TE ZOTIT

Citim:
Po citoj ato qė tha erious


keshtu te duket them une... e kur te duket je me afer genjimit te vetes se tjeter gjeje.

te deshtuar jemi te gjithe, pasi jemi te vdekshem...

puna eshte te mos jeshe deshtues i vogel ose fitues i vogel... kur lufton per nje cope rroge, nje cope shtepi, nje pale mobilje e gjera te tjera te natyres...
kur kete e quan gjykim vlerash ose mates te suksesit je ose deshtues i vogel (kur nuk i arrin keto mrrekullira)
ose fitues i vogel (kur i arrin e kjo te ben te mburresh)

ne te dyja rastet je nje humbes i madh...

sidoqofte nje fitues i vogel eshte shume me i rrezikshem per shoqerine sesa nje humbes i vogel...

tipa te lille, luftarake te paepur qe ēdo takim pune per nje vend me te mire e paguhet me shtrenjt, e konsiderojne fitim beteje e objekt mburrjeje, jane vampirat e vertete te shoqerise njerezore.

keta perhapin ne te gjithe shoqerine ku agjitojne nje klime tmerri, ankthi, lufte pa pushim.
ngaqe luftojne per gjera te vogla banale, pra per rrjedhoje jetike per masat.

kjo klime terrori kolektiv fillon e degradon te gjithe jeten e vendit, duke penguar te lindin premisat per stabilitet e qetesi... kushtet kryesore per ēfaredo lloj ndryshimi shoqeror.



O bobo ē ky o erius fjalim politok.

Me falni pak sqarim rreth shprehejes " te duash dhe te urresh per hire te Zotit" :

Te duash per hater te Zotit, do te thote shume, e para ti pranojm njerezit ashtu siq jane, ne stil, ecje te folur, te menduar, thene shkurte me boten e tyre pa u munduar tia imonoshtenden ne asnje ēast, DHe tia mbulosh te metat qe nuk mundet dot ti fsheh nga ju, mos tia shpalosesh fare perkundrazi mbuloja nese ke mundesi. Ti falesh, dhe kur zgjohesh nga gjumi te thuash : O ZOTI I MADH TE GJITHE NJEREZIT JANE TE MIRE, e kur te bieshper fjetur : O ZOT, TE GJITH ATA QE ME BENE PADREJTESI I KAM FAL, ME FAL MUA NESE DIKUJT I KAM BERE PADREJTESI.

TE URRESH PER HATER TE ZOTIN:
Ka kuptimin nese dikush e bene nje veper jo njerezore, perdhunon, vjedh, pergojon, shan, shpif, genjen, vrete, tredheton, mashtron, terrorrizon, kercenon, etj, etj, duhesh ta urresh ate veper, dhe ate njeri nese e ke dashur ose njohur, nese nuk ke mundesi ta keshillosh, permiresosh, se paku te distancohesh derisa ti bjere pishman, e per disa vepra pajteter mbase eshte vone, bile dhe shume...
ATE QE NUK DO PER VETEN MOS ZGJIDH PER TJETRIN.

Me falni, nuk ua di bindjet e juaj, por ju lutem shtrijeni qik me shume diapazonin e dijes edhe ne sferat tjera...

P.S. TE DUASH DHE TE URRESH PER ZOTIN ESHTE PIADESTALI ME I LARTE QE MUND TE ARRIJ NJERIU....


Postuar nga ksovari datė 02 Shtator 2009 - 08:29:

Citim:
Po citoj ato qė tha cedrus


Njeriu nuk mund dhe nuk duhet te urreje, per hir te Zotit. Zoti eshte vetem dashuri.

Je ne mekat kosovar. Shiko mire se eshte edhe muaj i shenjte.



Faleminderit per keshillen shpresoj se pak me larte e dhash pergjigjen e duhur....

Zoti eshte dashuri eshte Ai qe fale shume, i Gjithmeshirshem, Mekatfales, I Gjithdijshem, por edhe i Rrept ne ndeshkim ndaj mizoreve,

bile meqe ra fjala para ēdo lutjeje ose fillimi te punes,a falenderimi neve e filloojme : me emrin e Zotin, Gjithmershirshmit, Meshirplotit...

Ne teme:

NJeiu qe nuk njef veten neshtire ka per te njohur ata qe e rrethojne ose bien ne kontakt me te...


Postuar nga AngelDevil datė 02 Shtator 2009 - 09:38:

Citim:
Po citoj ato qė tha erious


moderatore tek thashethemet...

duhet te tregohesh e eger, pra te besh ligjin atje... mendoj se bota ka me shume nevoje per diktature sesa liri.


e keqja e vetme eshte se ke per te ngel pa dashnor (virtual)

moderatoret nuk i dashuro kush, jan tipa te shemtut e duken si antaret e byros politike te dikurshme, lenka ēuko me kompani, femra me mustaqe e burra karabushe pra.



hahahaaa jo jo une jam tipi i moderatores seksi Noto skam lidhje me Lenken po me Valbonen e xhaxhit :p

e eger tregohem ne vend tjeter une jo te thashethemet


Postuar nga AndreaPirelli datė 02 Shtator 2009 - 14:31:

Citim:
Po citoj ato qė tha erious
moderatoret nuk i dashuro kush, jan tipa te shemtut e duken si antaret e byros politike te dikurshme, lenka ēuko me kompani, femra me mustaqe e burra karabushe pra.


Mmmmmm ...... e eger = shume sexi ........ I would love this profile ...............
Sa keq qe s'puqem me shejtonen .......


Postuar nga Piktor datė 04 Shtator 2009 - 19:00:

Njeriu njihet nga syte.
http://www.alsat.tv/shkence/njerezi...n-nga-syte.html


Postuar nga AngelDevil datė 04 Shtator 2009 - 19:09:

Citim:
Po citoj ato qė tha turll


Mmmmmm ...... e eger = shume sexi ........ I would love this profile ...............
Sa keq qe s'puqem me shejtonen .......



mos sa keq


Postuar nga AngelDevil datė 04 Shtator 2009 - 19:09:

Citim:
Po citoj ato qė tha turll


Mmmmmm ...... e eger = shume sexi ........ I would love this profile ...............
Sa keq qe s'puqem me shejtonen .......



mos sa mire


Postuar nga ksovari datė 04 Shtator 2009 - 21:35:

Njeriu ekuacion qe gjithhere i kerkohet e panjohura, tamam i gjen nje vlere, tjetra te behet e panjohur....


Postuar nga Misha datė 16 Shtator 2009 - 09:20:

NJeriu njihet nga syte si fillim me pas nga te tjere komponent...


Postuar nga ksovari datė 16 Shtator 2009 - 13:04:

Citim:
Po citoj ato qė tha Misha
NJeriu njihet nga syte si fillim me pas nga te tjere komponent...


Po keni degjuar diqka per balluket rrenacake?


Postuar nga Misha datė 16 Shtator 2009 - 13:17:

jo kam degjuar per cullufet llafazane....


Postuar nga ksovari datė 16 Shtator 2009 - 13:22:

Citim:
Po citoj ato qė tha Misha
jo kam degjuar per cullufet llafazane....


Me shpjego qik me shume per at, se une nuk me ka rene te degjoj, kuptohet nese keni mundesi dhe deshire.


Rrespekte.


Postuar nga Misha datė 16 Shtator 2009 - 13:26:

shiko ksovari lere fare

une timen e thashe


Postuar nga ksovari datė 16 Shtator 2009 - 13:35:

Citim:
Po citoj ato qė tha Misha
shiko ksovari lere fare

une timen e thashe



Me falni , pa ndonje te keq, nuk kam degjuar kete shprehje, ndersa "balluket rrenacake", eshte shprehje, qe e kam mesuar nga nje psikolog dhe e ka domethenien: se ne shikim te pare te len pershtypje te mire, por te del e kunderta...

Une keshtu e mora, dhe me falni nese jeni ndier e ofenduar...


Postuar nga Mbreteresh datė 16 Shtator 2009 - 15:23:

Citim:
Po citoj ato qė tha Piktor
Njeriu njihet nga syte.
http://www.alsat.tv/shkence/njerezi...n-nga-syte.html



Nuk do koment,

Prsh-I nderuar...dukeni i talentuar ne fjale&shkrime,gjithashtu...

MBR.


Postuar nga ksovari datė 16 Shtator 2009 - 22:35:

Nuk do e perjashtoja kete mundesi. Por, edhe syte mashtojne, e them edhe njerehe, se ka njerez qe ne shikim te pare te bejne ta lesh dorzan shpirtin ne doren e tij, por, ne fakt, ndodh qe deshperohesh shume rende, sepse jeni zhgenjyer...


Postuar nga lorenis08 datė 02 Tetor 2009 - 22:35:

Cdo njeri njihet vetem kur futet ne interesa bisnesi pra kur futet leku ne mes,nga do ta rotulloni jo syte,jo hunda, dikush ja futi dhembet kjo e fundit kot fare etj kane nje % shume te vogel per mos thene fare.miresia e njeriut nuk duket ne pamje por me vepra". Jo cfare ka vitrina ka dhe magazina"
"JU KA QELLUAR NJE MOLLE E KUQE POR E KALBUR BRENDA"
"une asnjehere nuk genjeje vetem te verteten fsheh"

TUNG


Postuar nga ksovari datė 05 Tetor 2009 - 12:42:

Citim:
Po citoj ato qė tha lorenis08
Cdo njeri njihet vetem kur futet ne interesa bisnesi pra kur futet leku ne mes,nga do ta rotulloni jo syte,jo hunda, dikush ja futi dhembet kjo e fundit kot fare etj kane nje % shume te vogel per mos thene fare.miresia e njeriut nuk duket ne pamje por me vepra". Jo cfare ka vitrina ka dhe magazina"
"JU KA QELLUAR NJE MOLLE E KUQE POR E KALBUR BRENDA"
"une asnjehere nuk genjeje vetem te verteten fsheh"

TUNG



me jete nbehet loje, ne pikpamje te acapktuar... Nuk ma merr mendja se dikush ia ka rutuf kote, sepse jeta nuk eshte veteel mku, perfshihet pushteti, vhsetiresit, ka njerez te ndryshem me tiparedn et ryshme....


Postuar nga dylan datė 10 Tetor 2009 - 14:14:

njeriu njifet qe ne pamje te pare si kallep ashu
ket manine kam une e njof njeriun qe me heren e pare qe ta shikoj jam ne gjendje te di ja vlen apo sja vlen si njeri


njeriu njifet nga plot gjera menyra si vishet si bisedon si rri si mendon si arsyeton e tjera e tjera


Postuar nga ksovari datė 10 Tetor 2009 - 17:12:

Citim:
Po citoj ato qė tha dylan
njeriu njifet qe ne pamje te pare si kallep ashu
ket manine kam une e njof njeriun qe me heren e pare qe ta shikoj jam ne gjendje te di ja vlen apo sja vlen si njeri


njeriu njifet nga plot gjera menyra si vishet si bisedon si rri si mendon si arsyeton e tjera e tjera



Njeriu njihet ne gjep, kur eshte koprrac ai nik eshte njeri, sepse vetem qeni kafshon kur i afrohesh afer pjates, mbase edhe deshiron ti shtosh, por, prap ai ndersen/


Postuar nga Roi5 datė 10 Tetor 2009 - 17:23:

Njeriu nifet me se shumti gjat bisedes, Njeri i mire asnjeher nuk te ofendon, nuk te lavderon por te thot ate qe ti e ke ne fytyr o te mire o te keqe.

Njeriun une mund ta njof ne disa tipare se a i perket njeriut te mire a po te keq..Ashtu mendoj une dhe ashtu vlersoj une por nuk do tu a them....

 


  Gjithsej 6 faqe: « 1 2 3 4 5 [6]
Trego 289 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.