Forumi Horizont Gjithsej 38 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 » ... E fundit »
Trego 380 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Bota e re poezise (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=337)
-- Fjalori romantik.... (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=12620)


Postuar nga Fajtori datė 14 Dhjetor 2006 - 15:06:

Italisht-foles, beni dhe te tjeret te pranishem ne muhabetet tuaja, flisni shqip. Si do ju vinte ju sikur dy persona te flisnin me kode vetem per veten e tyre?
Shqip zoterinj shqip. Mund te jeni mesuar te shpreheni italisht ne gjuhen e perditshme por sforcohuni pak te shprehni intimitetin edhe shqip.


Postuar nga Cindi datė 14 Dhjetor 2006 - 15:16:

Po e kthej une ne shqip Faje:

Zemra c'do hame per dreke sot?

S'kam gatuar per sot shpirti , mi laj nje cik pjatat, qe sa te lash ti pjatat une te gatuaj dicka shpejt e shpejt


Postuar nga Katilesha datė 14 Dhjetor 2006 - 20:45:

 

Dashuria eshte ajo qe lind tek ankthi,rritet tek shpresa,jeton ne kujtimet e vdes te harresa.Dashuria here puthet me vuajtjen,here me padurimin.Dashuria vdes me heshtjen,tek ai qe nuk e njeh guximin....!


Postuar nga Zhylien Sorel datė 14 Dhjetor 2006 - 20:46:

Dashuria eshte si nje peme ku rrenjet jane ne skutat e shpirtit.Gjithet jane lotet.....Puthjet jane aroma qe vijne nga lulet.....


eh kur isha i rri dhe dashuroja.....Eh ato vite


Postuar nga Zhylien Sorel datė 14 Dhjetor 2006 - 20:47:

Citim:
Po citoj ato qė tha katilesha007
 

Dashuria eshte ajo qe lind tek ankthi,rritet tek shpresa,jeton ne kujtimet e vdes te harresa.Dashuria here puthet me vuajtjen,here me padurimin.Dashuria vdes me heshtjen,tek ai qe nuk e njeh guximin....!



Shume e frymzuar ti vajze.....Ruajna zot.....

ps,ka dal dashuria me hanxhar ne dore:p


Postuar nga Katilesha datė 14 Dhjetor 2006 - 20:54:

Citim:
Po citoj ato qė tha Eric Darven


Shume e frymzuar ti vajze.....Ruajna zot.....

ps,ka dal dashuria me hanxhar ne dore:p



............

te lutem...mos u emociono kaq shume...permbaju temes...:p

 

.........................

heshtje dhe vetem hehtje kete nate...........une jam me ndjenjat e tua ne krahe ....dhe ngrohtesine e puthjeve te tua mbi qepallat e mi.......


Postuar nga Zhylien Sorel datė 14 Dhjetor 2006 - 20:55:

Heshtja flet me shume se mijra fjale.....Mjaftojne Dy sy......


Postuar nga Zhylien Sorel datė 14 Dhjetor 2006 - 21:04:

ska kufij universi....


Postuar nga njeni datė 15 Dhjetor 2006 - 08:30:

Citim

pse oj zemer po vuan keshtu, pse njeriun qe do nuk e ke ketu.........
perse oj zemer syt po kan lot, perse ate qe do, nuk e ke ktu sot..........
perse oj zemer po vuan sot, perse njeriun qe do nuk mund ta kesh sot......
perse oj zemer dot s`po lufton, ta fitosh ate qe ti do..........
mos u dorezo dhe pak ti qendro nje gje mendo, se ai akoma ty te do..........


Postuar nga Katilesha datė 15 Dhjetor 2006 - 20:31:

Fytyra Lot...

Nje dite per nje moment fytyren e Dikujt pikturova me lotet e qiellit....gezueshem pas saj vrapova ta merrja mes kraheve te mi dhe fort ta perqafoja.....por ajo qulli fytyren time dhe lot u be ne syte e mi dhe rendshem mbi cepat e buzeve "Fytyra lot "e jotja qendron,me ka zaptuar Buzet dhe nuk m'i leshon......


  Gjithsej 38 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 » ... E fundit »
Trego 380 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.