Forumi Horizont Gjithsej 7 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »
Trego 62 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Kuriozitete (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=164)
-- sa ka jetuar njeriu (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=6152)


Postuar nga wydra datė 26 Janar 2005 - 09:04:

ahhahahah

tani mu kujtua pak fare ajo kenga, s'me shkoi mendja qe e kishe aty llafin, se s'i di mire keto kenget


Postuar nga Amstel datė 16 Shkurt 2005 - 20:49:

SHUME nga ju nuk mund ti besojne keto gjera psh;PLLOSHTANI apo jo?
por eshte shukruar ne shume libra dhe historira qe eshte e vertet


Postuar nga lezhjani-82 datė 24 Shkurt 2005 - 23:04:

ej po mendoj se ky nik-seriozi bazohet pak a shume tek bibla e di se ndokush mund te thote qe bibla seshte e vertete por a ma mbush mendjen ai se seshte e vertete. bibla eshte si puna epules dhe vezes,eshte epa mundur te thuash se eshte e vertete por eshte dhe e pa mundur te vertetosh te kunderten


Postuar nga dieFaustNeu datė 25 Shkurt 2005 - 08:28:

per mendimin tim bibla eshte e pasakte dhe ka shume menyra per ta vertetuar nje gje te tille... mjafton ta lexosh


Postuar nga Amstel datė 26 Shkurt 2005 - 12:06:

pershendetje

Po citoj ato qė tha dieFaustNeu
per mendimin tim bibla eshte e pasakte dhe ka shume menyra per ta vertetuar nje gje te tille... mjafton ta lexosh..........
-------------------------------------------

DIEFAUSTNEU une e kam lezuar 3 here biblen por nuk kam pare gje te pasakte a mund te ma shpjegosh ti?


c'eshte e verteta jam bazuar pak tek bibla por jo vetem ne te kam lezuar edhe ne libra te tjere.

nese nuk do te ishte e vertet qe njeriu ka jetuar kaq shume nuk mendoj se bota do te ishte kaq e madhe sot apo jo??


Postuar nga Lord_Of_The_Strings datė 17 Mars 2005 - 18:51:

Hmmmm...

Si gjithmone preferoj te ngelem skeptik mbi tema te tilla por, eshte shume qesharake qe ju diskutoni per gjera te tilla. Me mire perpara c'do teme te kesaj natyre shkruani moshen dhe edukimin tuaj pasi eshte e kote te debatojme me persona per te cilet nuk njohim asgje. Ku ta di une psh qe ju qe mendoni se njerezit kane qene nga 900 vjec nuk jeni duke bere ndonje cigare hashash apo nuk jeni minorene nga ata qe shkojne te "Rruga e Paqes" apo "Drita e Jetes" apo ne dicka me te njohur dhe me serioze "Deshmitaret e Jehovait"?


Une mbeshtes Wydren e cila flet me fakte te pakten. Sa per te tjeret qe pretendojne ne kisha e xhamija nuk po komentoj pasi dikur kam qene dhe vet i tille por me kalimin e kohes dhe me eksperiencat e shumta qe mbart me vete mund te them qe tashme i shoh gjerat mjaft ndryshe....


Postuar nga Lord_Of_The_Strings datė 17 Mars 2005 - 19:08:

Me falni per vonesen...

Koleget kishin te drejte, njerezit kane qene me te medhenj dhe ja ku jane edhe provat. Kerkoj falje...


Postuar nga Amstel datė 12 Prill 2005 - 10:21:

ju tregoni se ka patur gjigante une nuk e mohova kete gje eshte e vertet qe ka patur.
por kjo nuk ka lidhje me jetesen e njeriut
WYDRA ato qe ke pare ti lal jane te 6 shekujve me pare edhe ketu flasim per shume kohe me para....por meqe ti je shkenctare a mund te mea shpjegosh edhe mua qe te mbushet mendja?????
dhe meqe ti flet per arkeologet pse nuk kane gjetur asnje varr te njerzve te asaj kohe?


Postuar nga wydra datė 12 Prill 2005 - 10:37:

nik seriozi, une nuk jam shkencetare dhe fatkeqesisht nuk kam kohe te kerkoj te dhenat qe kerkon ti, nqs deshiron mund ti gjesh vete. Sa per nje sqarim te vogel, fotografia e lord of the strings aty lart nuk eshte e vertete, por montazh.


Postuar nga Lord_Of_The_Strings datė 13 Prill 2005 - 18:42:

O Wydra, po leri pak te vrasin mendjen, mos mi nxirr te palarat menjehere . Ishte shume argetuese per mua kjo teme, kam mbajtur barkun me dore duke qeshur gjate leximit.


  Gjithsej 7 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »
Trego 62 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.