Forumi Horizont Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »
Trego 62 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Kuriozitete (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=164)
-- sa ka jetuar njeriu (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=6152)


Postuar nga Amstel datė 26 Dhjetor 2006 - 14:15:

tamam ashtu eshte pastaj ka te bej dhe qe duhet te shtohej bota me shume dhe prandaj jetonin me shume qe te benin sa me shume femije


Postuar nga aRiAnA datė 08 Mars 2007 - 04:02:

Prehistoric Man...

They were about 5 ft. 4 in. tall, and weighed about 200 Ibs.; they had , huge heads almost no necks, broad faces and pale brown eyes of metallic hardness.

Sa eshte e vertete kjo?


Marre nga nje document me titull PREHISTORIC MAN............


Postuar nga Amstel datė 11 Mars 2007 - 13:36:

perktheje pak shqip loool se ne jena fshatar ene nuk merrna vesh nga gjella me presh


Postuar nga Piktor datė 11 Mars 2007 - 13:52:

Re: Prehistoric Man...

[QUOTE]Po citoj ato qė tha aRiAnA
[B]They were about 5 ft. 4 in. tall, and weighed about 200 Ibs.; they had , huge heads almost no necks, broad faces and pale brown eyes of metallic hardness.

perktheje moj n'shqip se jena n'itali e s'dina anglisht


Postuar nga aRiAnA datė 11 Mars 2007 - 14:09:

Re: Re: Prehistoric Man...

Citim:
Po citoj ato qė tha puntori
[
perktheje moj n'shqip se jena n'itali e s'dina anglisht [/B]Sjam perkthyese e mire........por do ta provoj

Njerezit ne kohen parahistorike kane qene rreth 5 ft.4 te gjate, kane peshuar rreth 200 ibs (pounds) kane pasur nje koke shume te madhe (giante) dhe pothuajse skane pasur fare qafe. fytyre shume te gjere, syte ngjyre kafe dhe resistant.

Eshte marre nga nje document " Prehistoric Man"

Well..shpresoj qe do ta kuptojsh ..........

Respekte.......


Postuar nga Piktor datė 11 Mars 2007 - 14:13:

flm Ariana dhe nuk e kuptoj pse ne shum raste shkruan veē anglisht kur mund te shkruash shqip.
Sa per kuriozitet na i perkthe pak dha masat se nuk i njohim mir njesite matese ingleze. si IBs etj
gjithsesi respekte dhe flm.


Postuar nga aRiAnA datė 11 Mars 2007 - 14:20:

Keto ibs .........200 ibs i bjen perafersisht 100 kg....kurse 5 fit.4 i bjen rreth 160 cm..........

Shkruaj ne english sepse nuk flas dhe aq mire Shqip ..........por e dua shume gjuhen shqipe........


Postuar nga Piktor datė 11 Mars 2007 - 14:31:

Ariana flm dhe nji here dhe duke e ditur se nuk eflisni mir shqipen ju ngacmova te sforcoheshe njifije dhe e shoh se ja arrite. Kjo eshte nji gje pozitive natyrisht sepse po te marrim si shembull veten time ne fakt mendimet me dalin me mire ne gjuhen e nenes dialektore sesa ne ate letrare shqipe. edhe pse kam bere nja 12 vjet shkoll prap se prap e ndiej se nuk mund te shprhem mire ne gj.let.

sa per prehistorine une di nga bibla se njerzit e hershem jetoni shume gjate edhe teteqind vjet por kjo solli prishjen e njerzise sepse meshkujt fillun me pelqy gjithnji veē varzat e reja tuj i harru tjerat qe siē e beri Zotin te rebelohej dhe ua shkurtoi jeten ne njiqind vjet.


Postuar nga aRiAnA datė 11 Mars 2007 - 14:38:

Ska gje!

ca ti bejsh te rinjte duhet pelqyer te rejat kurse pleqet te vjetrat ,


Postuar nga Piktor datė 11 Mars 2007 - 14:48:

jo Ariana un nuk e percaktoj keshtu kjo sepse njeriu ne pergjithsi pelqen te rene te miren. Ky esht ligj per mendjet njerzore. pastaj kemi edhe situata si deshira per te ndryshuar gjellen apo per te shijuar gjera te reja etj.


  Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »
Trego 62 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.