Forumi Horizont Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »
Trego 62 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Kuriozitete (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=164)
-- sa ka jetuar njeriu (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=6152)


Postuar nga aRiAnA datė 11 Mars 2007 - 14:51:Ju ju meshkujt keni fajin qe jeta e njeriut eshte shkurtuar nga 800 ne 100 vj.


Postuar nga Piktor datė 11 Mars 2007 - 14:58:

e ke gabim komplet se mos t'ju kisht ba zoti ju kaq t'bukura nuk do na kishit marr n'qaf.


Postuar nga GalACTIC datė 15 Mars 2007 - 12:31:

jetgjatesia e njeriut

o nik serizi ci ke keto more jetgjatesia e njeriut 969 vjet je ne vitin 2007 plako njeriu me i madh qe ka jetu eshte ne indi qe eshte edhe akoma ok mos genje shume bye bye kalofsh mire


Postuar nga aRiAnA datė 15 Mars 2007 - 13:20:

Po nese eshte e vertete qe njeriu ka jetuar 800 apo 967 ,din ndonje njeri ketu te na tregoje se si ne ate kohe jane caktuar mosha e adolescences, mosha e mesme apo e plakur........doja te them qe nga cila deri ne cilen moshe quheshin adolescence, mosha e mesme dhe plak........

imagjinojeni, nje TEENAGER 300 vj. .........


Postuar nga kontinenti datė 15 Mars 2007 - 17:00:

Citim:
Po citoj ato qė tha aRiAnA


imagjinojeni, nje TEENAGER 300 vj. .........


Mefalni...jasht teme eshte kjo.
Behuni pak me origjinale o njerez me keto fjale te huja keshtu........?!
TEENAGER........mmmmmm.........(!)


Postuar nga Goku datė 15 Mars 2007 - 23:23:

Citim:
Po citoj ato qė tha kontinenti

Mefalni...jasht teme eshte kjo.
Behuni pak me origjinale o njerez me keto fjale te huja keshtu........?!
TEENAGER........mmmmmm.........(!)

Kontinenti ka njerez qe nuk dine mire shqip ashtu si ti apo une, prandaj nqs Ariana qe ka thene "teenager" mbase nuk e di ne shqip edhe e tha ashtu..ti qe di mire shqip mund ta perkethesh edhe do te ishte me mire se nje e tille ( ! ) qe ke vene ti...


PS: Sa per moshen qe kam degjuar ka qene reth 969 vjet. Edhe besoj se mund te jete e vertete...por kjo ka ndodh shume kohe me pare. Ne kohen e ketij njeriu nuk kishte semundje si tani edhe te vdisnin si tani...apo strese etj...ishin te ' Paster ne shume gjera"...po ti besh nje analize te thelle edhe mund ta besosh nje gje te tille se pse kane jetuar aq shume njerezit atehere...


Postuar nga aRiAnA datė 16 Mars 2007 - 00:08:

Uh sa bukur do te ishte sikur edhe ne tani te jetojm nga nje 800 apo 900 vj.

vertet ne kohen sot jeta eshte shume e shkurter.............

ju uroj jete te Gjateeeeeeeee te gjithe juve.........

Tiger te me jetojsh nja 500 vj. ........


Postuar nga Piktor datė 16 Mars 2007 - 21:25:

anna vetem kur je i pavdekshem ka vler ajo qe thua ti sepse jo 800 por edhe 9000 vjet nuk i dalin gje njeriut.
nejse un kam nji ide te vaket per ate qe pyet mbi ndarjet ne femi adoloshenca etj. I ke parasysh kashet ose pemet ato kane jetegjatesi te ndryshme por kjo nuk i ndalon te hyjne ne prodhim ne te njejten moshe. Ma thjesht ti ke nji mace ajo polli 7 dranga(kotele) ne te njejten dit polli dhe lopa ime e pas nji viti a e merr me men se ca ndodh. E pra macet jetojn 20-30vjet e lopet ma e shumta mesa di vet 10-12 vjet gjithsej.


Postuar nga Amstel datė 09 Prill 2007 - 09:16:

njeriu atehere nuk lodhej shume fizikishte nuk pinte duhan apo pije alkolike,dhe besoj vertet qe ka jetuar aq nese eshte e vertet se cdo gje nisi nga adami me even,besoj se njerzit jetonin gjate per te shtuar boten me shume,ndryshe nuk do te kishte kuptim qe jemi kaq e kaq miliarda banor ne bote.....


Postuar nga briseide datė 11 Prill 2007 - 01:31:

Citim:
Po citoj ato qė tha NIK_SERIOZI
nese eshte e vertet se cdo gje nisi nga adami me even,besoj se njerzit jetonin gjate per te shtuar boten me shume,ndryshe nuk do te kishte kuptim qe jemi kaq e kaq miliarda banor ne bote.....


Nicku,po seriozisht e ke ti?
Njerezit linden si te paster,pa te keqe;Ne momentin qe pranuan te keqen,pranuan mekatin...mekati ka si pasoje vdekjen!
Ne lashtesi njeriu jetonte gjate,por me kalimin e kohes,ndryshimet,pasojat e dores se njeriut sollen veē negativitet,duke filluar nga natyra!Prandaj dhe mosha mesatare shkurtohet,mjafton te krahasohen shtetet boterore edhe sot...
Gjithsesi,ndoshta po dal pak nga tema,jeta merr fund me vdekjen(ndoshta ),me mire keshtu,perjetesia do te ishte e kote,dite te kaluara pa pasion...apo jo??


  Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 »
Trego 62 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.