Forumi Horizont Gjithsej 23 faqe: « E parė ... « 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 »
Trego 23 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Shkrimtare te huaj (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=296)
-- Udhetim mbi shkrimtare dhe vepra te huaj (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=828)


Postuar nga lova datė 13 Nëntor 2003 - 12:58:

Gabriel Garsia Markes 100 vjet vetmi dashuri ne kohen e koleres etj
Izabell Alende Eva luna etj.
Stefan Cvajg me Maria Antuaneta, Maria Stjuart, Metamorfoza e nje gruaje,
novelat e cvajg etj,etj,etj.
Teodor Drajzer me Krimet e nje gruaje, nje tragjedi amerikane etj
Dostojevski Idioti etj per momentin s'me kujtohet tjeter,
Danielle Steell me Vetem nje here ne jete, Puthja etj
Wilbur Smith Dhelpra e arte, Papirusi shtate, Engjejt qajne, me kane thene edhe per nje veper te tij qe nuk eshte perkthyer akoma ne shqip, te pakten une se kam gjetur "Ne kerkim te diamanteve" etj
Gorki, Balzak, me veprat e tyre Kafka me Keshtjellen e kam ne dore duke e lexuar
e kush i mban mend tani te gjithe
Harold Robbins Mos dashuro kurre nje te huaj, lamtumire Zhanete
u harrova Fjala e Irving Uallas e kam lexuar vjet ne plazh shume i bukur best seller ne fund shekull boll tani por fakti qe me pelqen te lexoj
e dini lexoj dhe Frojdin, mirupafshim!
Ju pershendes te gjitheve njerezit qe lexojne me pelqejne se ke cfare te diskutosh me ta dhe cdo liber i lexuar eshte nje dritare qe hapet ne mendjen e atij qe e lexon.


  Gjithsej 23 faqe: « E parė ... « 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 »
Trego 23 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.