Forumi Horizont Gjithsej 23 faqe: « E parė ... « 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 »
Trego 23 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Shkrimtare te huaj (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=296)
-- Udhetim mbi shkrimtare dhe vepra te huaj (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=828)


Postuar nga volter datė 23 Nëntor 2005 - 14:37:

Jane te kendshem librat

Remark "Hije ne parajse"
Leon Tolstoi "Sonata e Krojcerit"
Gustav Floberi "Zonja Bovari"
Franz Kafka "Procesi"
Herman Hesse "Siddharta"
Dino Buxati "Kolumbreja"
Reiner Maria Rilke "Letra nje krijuesi te ri"
Dostojevski "Net te bardha"
Gabriel Garcia Marquez "Shtepia misterioze"
Edgar Allan Poe "Esse dhe artikuj"
Ernest Heminguej "Dhe dielli lind"

etj etj


  Gjithsej 23 faqe: « E parė ... « 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 »
Trego 23 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.