Forumi Horizont Gjithsej 8 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »
Trego 74 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Tė qeshim pak... (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=132)
-- Perse e kaloi rrugen pula?? (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=15082)


Postuar nga briseide datė 19 Dhjetor 2007 - 14:58:

Talking Perse e kaloi rrugen pula??

Perse e kaloi rrugen pula??

Ketu jane disa nga pergjigjet qe kane dhene disa figura te shquara te botes.
Nje mesues fillore:
Sepse donte te arrinte ne anen tjeter.

Nje profesor i shkolles se mesme;
Edhe po t'ua thosha ,te dashur egersira,prape nuk do ta kuptonit.

Platoni:
Sepse ishte ne kerkim te nje jete me te mire dhe te harmonise.

Aristoteli:
Eshte ne natyren e pulave qe te kalojne rrugen.

Karl Marx:
Ishte nje paevitueshmeri historike dhe dialektike.

Martin Luther King:
Une kam nje enderr...Shikoj nje bote ku te gjitha pulat do jene te lira te kalojne rruget pa u vene ne diskutim motivi ...

Moisiu:
Dhe zoti zbriti nga qiejt dhe i tha pules:: Kaloje rrugen!!! Dhe pula e kaloi rrugen dhe te gjithe u gezuan .

Bill Clinton:
Pula nuk e kaloi rrugen.E perseris.Pula nuk e kaloi rrugen..

Makiaveli:
Ceshtja eshte se pula kaloi rrugen.. Kujt i intereson dhe perse?? Ne fund te fundit kryqezimi qe i beri pula rruges justifikon c,do motiv.

Freud:
Arsyeja qe ti je i shqetesuar pse pula kaloi rrugen tregon pasigurine tende seksuale.

Bill Gates:
Sapo kam lancuar MSCHICKEN 2007 i cili jo vetem kryqezon rruget por bene veze,arkivon dokumentat e tu te rendesishme dhe bene llogaritjet.

Darvini:
Pas c,do periudhe kohe,pulat kane qene seleksionuar natyrshem ne ate menyre saqe tani kane nje despozite gjenetike ne kryqezimin e rrugeve.

Ajshtajni:
Nese pula ka kaluar rrugen apo rruga ka levizur poshte pules kjo varet nga pika jote e referimit.

Nje shoqeri keshilluese: "Andersen Consulting"
Ana e rruges nga do rrinte pula kercenonte pozicionin e saj dominues ne treg.Pula po perballej me sfida te rendesishme per te krijuar dhe zhvilluar kompetencat e nevojshme per ti mbijetuar competicionit ne treg.
Anderson Consulting ne nje bashkepunim me klientin e ndihmoi pulen te reprojektoj strategjite e saj te shperndarjes fizike.
Duke perdorur metodat e integracionit avikolar ((MIA)) Anderson ndihmoi pulen te implementonte aftesite, metodologjine, njojtjen, capitalin dhe eksperiencat per te qene ne nje linje me me proceset dhe strategjine qe pula do perdorte ne strategjine e saj globale brenda nje marke pune te RREGULLIMIT TE PROGRAMEVE.
Andersen C. Ngarkoi nje grup multidisiplinor analistesh rrugesh dhe rritesish pulash te cilet se bashku me keshilltaret e Andersen C: te cilet kane aftesi te thella ne industrine e transporteve.zhvilluan per dy dite me radhe nje sere takimesh me objekt manaxhimin e kapitalit, njohurite e personelit, implementiin e vlerave te kompanise,nepermjet zhvillimeve te vazhdueshme te proceseve avikolare.
Takimet u mbajten ne nje form rrethi duk krijuar nje ambjent me impakt te madh i cili po vendoste ne menyre strategjike ne industri nje mesazh konsistent, te qarte dhe unik perballe tregut duke qene ne nje linje me misionin, vizionin, dhe vlerat principale te pulave.
Kjo coj ne krijimin e nje zgjidhje itegruese ne gjithe tregun.

Buddha:
Te pyesesh. Kjo mohon natyren tende prej pule..

Titulli ne faqe te pare te The Guardian:
Ka kaluar rrugen nje pule.

Gazeta El Pais:
Lajmi i oreve te fundit hedh drite mbi ngjarjen e izoluar.Nje drite. Nje destinacion.
Pula ngriti koken sikur te kerkonte nje pergjigje per gjithe pyetjet qe e mundonin.Atje tej pa nje shtepi modeste prej druri.
Asnje kamion nuk po ecte ne autostraden 66 ne ate ore. Pula e dinte se ky ishte momnti i shumepritur. Duke tundur bishtin prej pendesh ecte e vendosur.vendosi njeren kembe ne asfalt dhe pastaj tjetren dhe tjetren dhe tjetren (( Sa kembe kishte )) Ecte krenare.E dinte se do te realizonte sfiden e pamundur. Mendonte ne triumfin. Ne lavdine.Ne famen. Prandaj nuk e pa kamionin pa drita.Prandaj nuk e degjoi motorrin e tij te zhurshem ford..

Le Monde:
Les consequences pour l,amerique latine sont encore a prevoir. un poulet est arrive a traverse la route san blesuers..

Shekulli XXI :
Korridoret e erret te ketij relacioni te demshem.Kush fshihet mbrapa bizneseve te rrugeve??
Lajm ekskluziv;; Pulat dhe zogjte qe ushqehen me misrin e shtetit.. Kush i merr vezet???

Karli Anglise::
O zotttttttttttttt... U kisha paralajmeruar une.......... Pula tani do kete ardhur oborrin perpara shtepise..

PO JU SI DO I PERGJIGJESHIT KESAJ PYETJE???

...Teme dedikuar Bletes Punetore!


Postuar nga ishpeshtimi datė 19 Dhjetor 2007 - 15:05:

Thumbs down

Une s'kam pula!Pse te bej dava me Brisin?!!!!


Postuar nga bleta punetore datė 19 Dhjetor 2007 - 15:14:

Citim:
Po citoj ato qė tha ishpeshtimi
Une s'kam pula!Pse te bej dava me Brisin?!!!!


epo, te kesh frike nga pulat kjo qenka c'qenka!


Postuar nga bleta punetore datė 19 Dhjetor 2007 - 15:18:

Citim:
Po citoj ato qė tha briseide


Po s'e lexon xhaxhin Freud mi?



une s'jam aspak e shqetesuar... si disa ketu psh :p , jam thjesht kurioze, mi!


Postuar nga kotka datė 19 Dhjetor 2007 - 17:30:

per te pare c'bejne kojshijte


Postuar nga Glaukus datė 19 Dhjetor 2007 - 18:58:

- kish zon merak me gjelin .. ( e komshiut qė banonte pėrball tyre )


Postuar nga kotka datė 19 Dhjetor 2007 - 19:16:

Citim:
Po citoj ato qė tha Glaukus
- kish zon merak me gjelin .. ( e komshiut qė banonte pėrball tyre )


 

:


Postuar nga briseide datė 19 Dhjetor 2007 - 20:21:

Citim:
Po citoj ato qė tha bleta punetore


une s'jam aspak e shqetesuar... si disa ketu psh :p , jam thjesht kurioze, mi!



Shume ne pergjithesi shprehesh ti Blete

Pula mund te kaloje rrugen vetem po pati gjel perkrahu,perndryshe pse ta haje kot ate mjalt


Postuar nga kurt datė 18 Janar 2008 - 19:22:

hahahahh

hahahahahahahahahahahaah, briseida, sa shume me peqyaen te gjitha po ajoe e clintonit martin luther king dhe e anshtainit, ishin sume qesharake. kam qesh me t'madhe. hahahahahah. une them se pula ka moskanaqesine dhe natyren e uritur te njeriut. (bari ne anen tjeter i duket gjithmone me jeshile).


Postuar nga qengjiurt datė 24 Mars 2008 - 15:00:

pula.........

qe te hiqte emocjonet nga gjeli


  Gjithsej 8 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »
Trego 74 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.