Forumi Horizont Gjithsej 136 faqe: « E parė ... « 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 » ... E fundit »
Trego 136 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Ditari (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=179)
-- Gishta qe dridhen (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=15119)


Postuar nga BIONDIA datė 05 Maj 2009 - 18:44:

....eshte vone ose me sakte eshte mengjes degjoj si pergjumesh zilen e celularit dhe ncjerr dore nga jorgani dhe filloj e kerkoj celularin qe te pergjigje nuk e di sa eshte ora por shikoj qe nga dritaret hyn nje drite e zbehte e hap dhe ashtu perjgumesh pergjigjem nga ana tjeter mbas formaliteteve " je ti ...po ajo jam ...cfare ka ndodhur "ngrihem si e hutuar nga krevati dhe me shpejtesi filloj te vishem ti ngre koken dhe me pyet i cuditur se cfare ka ndodhur te them se duhe te dal per pune dhe nuk zgjatem me gjate ....mbasi laj dhembet dhe syte me nje shpejtesi ndiej qe i gjithe trupi me dridhet, kembet, duart cdo gje se di as vete por kam nje ankth ne zemer sa here degjoj keto telefonata me vine ne koke qindra mendime ,qindra supozime .
Nuk kalojne as disa minuta kur shoh makinen te ndaloje perpare shtepise time hyj brenda dhe pershendes dy koleget e tjere si njoh se zakonisht i njoh te gjithe ato nuk flasin as une nuk flas degjohet vetem sirena e tyre dhe ecja me shpejtesi thua qe po te arrijme me pare do ndreqim ndonje gje ...dalojne perpara spitalit eshte pothuajse bosh shikohet vetem makina e policise dhe ambulancat ,zbres nga makina dhe hyj brenda me drejtojen drejt nje dhome te spitalit ....ne te qinten e sekondit dalloj trupin tend te dobet tek qendron i perkulur perpara dhe me floket e zeza te mbulojen fytyren ...perseri ti ....perseri ketu ....nuk e ngre koken ke turp te me shikosh ne sy dhe me mire kshu sepse sdo mundohesh me te me genjesh qe ke rene nga shkallet ,qe je rrezuar sepse nuk ke oresk qe je anemike(paskemi qen rrace qe di te genjeje aq bukur sa asnje se imagjinon) ti vetem qan te afrohem afer dhe te prek duart ,te flas te pyes se cfare ndodhi por ti nuk me pergjigjesh vetem te levizin supet nga ngasherimi .....pastaj ngre ngadale koken dhe une shikoj ne fytytren tende ose me sakte ne ate qe eshte trasformuar dy sy te nxire dhe te fryre buzen siperme te care qe gjaku ka zene kore dhe eshte mpiks ....lekura jote e bardhe nen driten e ketyre neoneve tani me duket jeshile dhe ose me sakte e zeze .....ne duar leviz me shpejtesi nje shami dhe me thua me nje ze qe duket sikur del nga fundi i dheut nje ze i lodhur i frikesuar "jane vajzat jashte shikoji pak te lutem thuaji qe jam mire" ...te shtrengoj doren dhe permbahem mos qaj si nuk e ndaj dot punen nga jeta ime ...ti ke moshen e motres time dhe mua me duket sikur mbi ate krevat sje ti por motra ime ....dal jashte dhe hyj ne nje dhome tjeter ku qendrojne vajzat e tua njera 4 dhe tjetra 7 vjece te dyja me bizhame rose me floket e kapura si "minosa llastica" sdi pse ato momente me erdhi ne mendje kjo gje ....rrine afer njera tjetres dhe sa ma shohin ulin koken si me turp i afrohem afer dhe i pyes nese duan ndonje gje per te pire ato me thone "duam mamin ajo ra nga shkallet" ... ja dhe nje genjeshter tjeter e thene nga dy krijesa te pafajshme dhe une mundohem ti shpjegoj qe mami duhet te beje nje vizite dhe pastaj do vije e do ikin ne shtepi "po babi " pyesin ato ....BABI ...si mund te quaj babi nje kafshe te tille dhe pse ka fytyren e njeriut po kishin te drejte une kisha harruar babin " nuk e di por ju mos u merzitni ja do shkoj te pyes " do vish perseri " me pyet e vogla me ate italishten e saj gjysmake i afrohem afer dhe i them "po do vi dhe do te sjell nje leter dhe ngjyra qe te vizatosh " ....hyj ne dhomen ku qendron ti ,je ulur ne nje karrike dhe doktori ploteson kartelen dhe me pyet te them se ku eshte vrare ,kush e ka rrahur ja perkthej dhe ti me thua " kam rene nga shkallet ....." dhe une perkthej keto fjale dhe shikoj doktorin ai me shikon sikur do te me thote" po tallesh besoj ?" une e pyes perseri dhe pergjigja e saj kam rene nga shkallet e thote e qete pa me pare ne sy pa pare asnje ne sy por me shikin ne mur ..doktori ngrihet i nervozur i ngre triken dhe une shikoj kurrizin e saj plot me vula te zeza ...e kisha pare dhe here te tjera por jo si kesaj here " ka rene nga shkallet ..dhe une jam plaku i vitit re ri zonje mendo per femijet per jeten tende te ka rrah yt shoq thuaje " por e vetmja gje qe ajo thote eshte "kam rene nga shkallet".....ai vashdon e shkruan ,ajo vashdon e shikon ne mur dhe une vashdoj te qendroj ne nje dhome me keto dhe pse me duhet te iki ....hipi perseri ne makine dhe kesaj here shkoj ne komisariat ..eshte mengjes ora po shkon 7 dhe degjohet aroma e kafes qe vjen nga makinetat e kafese nuk kam as nevoje te kerkoj nje kafe sepse dikush e ka bere e ma ofron te falenderoj dhe mbasi e pi drejtohem per ne zyren ku ndodhesh ti hap deren dhe shikoj qe je me kurrz nga dera dalloj shpatullat e tua te gjera ate qafen e tradhe qe e rrethon nje zinxhir i trashe floriri floket e tua kacurrella dhe bluzen xhins ...kthen koken dhe une dalloj ato syt e tu tinzare te zinj qe levizin si nje skifter vetullat e tradha ,hunden tende te shtypur buzet e trasha ke lene mjeker dhe cuditerisht me dukehs me i shemturar se heret e tjera (dhe pse nuk je aspak i shmetuar )dhe zinxhirin qe mbaron me nje kryq ....je i qete ose me sakte hiqesh i tille sa me shikon ngre ate vetullen e majte dhe hiqesh sikur prania ime ste shqeteson por e di shume mire qe prania te besdis te acaron nervat e kam ditur gjithmon ....ulem ne nje karrike afer teje ndiej qe mban ere alkol leviz duart me nervozizem ne duart e tua te medha dalloj unazen e florit ate tipike te shume cunave kuadrat me nje gur shikoj duar e tua ..sa do te doja te benin nje analize te duarve te tua te shihnin ne gjak te gruas tende ,floke nga floket e saj .....flasim te njejten gjuhe ne te dy por asnjeri nuk flet ...mendoj se po te ishe burri im dhe une do te kisha frike te flija me ty te rrija me ty te bisedoja me ty .....ne korridor degjohen hapa dhe te shikoj tani fytyra jote ndryshon erdhi ai servilismi ajo butesia ...ti shpjegon me nje italishte perfekte qe punon gjithe diten qe lodhesh qe i dashuron marrezish gruan dhe femijet qe per ato jep jeten qe i ke sjelle ketu per te jetuar me mire ti tregon duart me kallo ,.,....ah sa komovente qe eshte kjo skene po te mos kisha par gruan tende do ta besoja do te jepja dhe nje medalje .....ti ne sy ke lot korkodili ..por e di qe asnje ligj sdo te beje asgje sepse ne oren 10 do vije avokati jot dhe ti do dalesh perseri dhe do jesh perseri i lire te rrafesh te dhunosh te hiqesh si i bukri shejton dhe e gjithe kjo PSE ?....sepse ajo ka frike te jetoje pa ty ka frike se dhe i ndare ti i ben keq ..cfare duhet te beje ajo ?......kush eshte e mira per ate per vajzat ..per ty ...por dhe per mua ....si mund te ndihmoj dike qe ska deshire ta ndihmoje askush ....sa te gjate do te jene keto dite qe do te vine per te gjithe ne


  Gjithsej 136 faqe: « E parė ... « 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 » ... E fundit »
Trego 136 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.