Forumi Horizont Gjithsej 4 faqe: « 1 2 3 [4]
Trego 181 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Video Muzikore (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=357)
-- Soundtracks - Kolonat zanore te filmave (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=15877)


Postuar nga agata datė 19 Shtator 2009 - 14:50:

Muzike filmash.

Prologue Babushka (Paul Cantelon)



Ps: nese egziston nje teme tjeter e tille le te bashkohet me te...


Postuar nga Roi datė 22 Shtator 2009 - 00:02:

Where I'm headed - Lene Marlin

Mauvaises Fréquentations
(Shoqeri e keqe)

Film francez pak i njohur i cili trajton nje teme adoleshenciale,dashurite e para,debolesat e moshes te cilat mund te te cojne edhe te marrosesh pas personit te gabuar ! Faktikisht edhe videoja eshte nje pjese ku duket se i dashuri i adoleshentes ne fjale, e shtyn deri atje sa te prostituohet me disa persona thjesht per leke !



Kenga me pelqen.Me raste edhe me shume se Unforgivable sinner !! Faktikisht,me para, kam pas nje debolese te lehte per kenget e Lenes,sado qe te gjitha pak a shume nje tematike kane,cik shume adoleshencilae e post-adoleshenciale ne pergjithsi,sado qe vajza eshte rritur ca kohet e fundit !


Postuar nga AngelDevil datė 22 Shtator 2009 - 09:33:

fantastike



Postuar nga AngelDevil datė 24 Shtator 2009 - 09:10:


Postuar nga Tulipani datė 24 Shtator 2009 - 10:15:

Lightbulb

Rikujtoj te vendosni titujt e kengeve e per me shume ne kete teme dhe emrat e filmave. Ndryshe degjojini per vete e mbajini ne mendje sepse do te prishen shume shpejt.


Besoj se kaq eshte me se kuptueshem apo jo?




Faleminderit


Postuar nga Roi datė 06 Tetor 2009 - 00:28:

Filmi Kill Bill sigurisht qe ka qene nga filmat ku degjohen vertet shume kenge dhe goxha te bukura !

You Shot Me Down - Nancy Sinantra



Kjo eshte nga me te emblat dhe te bukurat po ashtu !

The Flower of Carnage - Meiko Kaji




Goodnight Moon - Shivaree




Ndersa kjo njihet cik si me shume zyrtarisht kolone zanore e filmit te Tarantinos,nuk e di pse

Chingon - Malaguena Salerosa




dhe ne fund s'mund te mungonte....

The Lonely Shepherd - Gheorghe Zamfir


Postuar nga Roi datė 12 Tetor 2009 - 01:45:

You Could Be Mine - Guns n' Roses

Terminator !!!




Kushedi sa here mund ta kem degjuar "i ri" kete kengen !! Vdisja fare atehere


Postuar nga AngelDevil datė 12 Tetor 2009 - 11:34:

Doja te sillja versionin origjinal te muzikes se filmit Scent of a Woman



Scent of a Woman - Itzhak Perlman


Postuar nga Katilesha datė 12 Tetor 2009 - 11:54:

Lightbulb

Stigmata

Film i 1999 por qe une e pashe vetem para 2 netesh.

 Natalie Imbruglia - Identify


Postuar nga Roi datė 12 Tetor 2009 - 13:32:

Citim:
Po citoj ato qė tha Katilesha
[B]Stigmata

Film i 1999 por qe une e pashe vetem para 2 netesh.




E kam pare dhe une goxha vite me pare ne kinema. Duhet te kete qene 99 ose 2000 !
I lezetshem,i ngjashem pak a shume me keta filmat e tipit Ecorcisti apo Ezorcizmi i Emily Rose,edhe se jo aq dark fare !
Nuk eshte film antifetar,por me shume kundra rregulloreve absurde te kishes. Kundra atyre modifikimeve qe kisha ka bere gjate historise se saj, ne lidhje me sjelljet e pjestareve te organizmes kristiane,si psh rolin dytesor e te paperfillshem te femres ne kishe,apo martesat e prifterinjve e kshu me rradhe ...


Meqe filmat shqiptare kohet e fundit jane bere vertet me pikatore, dhe aq me pak qe pothuajse nuk ekzistojne kolonat zanore e filmave shqip,po postoj kete nga filmi Koha e kometes ! Film qe s'kam pare,por duke qen qe eshte nje bashkpunim i huaj,nuk duhet te jete keq !
Kenga,hec mo,tipike pop-folk ballkanase...pastaj nga nje e fisit Ismajli nuk mund te priten perla...


Koha e kometes - Zanfilla Ismajli


Postuar nga Tulipani datė 12 Tetor 2009 - 14:52:

Citim:
Po citoj ato qė tha Roi


Meqe filmat shqiptare kohet e fundit jane bere vertet me pikatore, dhe aq me pak qe pothuajse nuk ekzistojne kolonat zanore e filmave shqip,po postoj kete nga filmi Koha e kometes ! Film qe s'kam pare,por duke qen qe eshte nje bashkpunim i huaj,nuk duhet te jete keq !
Kenga,hec mo,tipike pop-folk ballkanase...pastaj nga nje e fisit Ismajli nuk mund te priten perla...


Koha e kometes - Zanfilla Ismajli




Po deshe te humbasesh 2 ore te jetes e ne fund te mendosh qe si gjithe te tjeret dhe ky film eshte per kosh plehrash shikoje s'je as i justifikuar per Blerim Destanin si protagonist qe keshtu a tuo rischio e pericolo :p


Postuar nga Roi datė 14 Tetor 2009 - 23:31:

Citim:
Po citoj ato qė tha Tulipani


Po deshe te humbasesh 2 ore te jetes e ne fund te mendosh qe si gjithe te tjeret dhe ky film eshte per kosh plehrash shikoje



Hmm bere mire qe me the, isha gati per te kerkuar ndonje torrent

Forrest Gump - Alan Silvestri


Postuar nga Katilesha datė 15 Tetor 2009 - 16:55:

Lightbulb

Situata dhe ngjarje qe te lene ne ankth dhe pasqyrime karakteresh njerezore qe te bejne te mallengjehesh dhe te vleresosh edhe me shume ate se cfare ke. Nje film horror qe mbyllet me nje mesazh kuptimplote : " Nena eshte Perendi ne syte e nje femije".

Silent Hill

Muzika: Jeff Danna & Akira Yamaoka


Postuar nga Katilesha datė 16 Tetor 2009 - 23:59:

Lightbulb

Danzel Washington per mua eshte i parrezistueshem. Mjafton te jete ai ne film dhe une do kem per detyre te ngulitem para TV. Te ky film ai eshte nje detektiv John Hobbes, i cili  ve si qellim vetes  te mposhte  demonin Azael edhe nqs cmimi do te ishte vete jeta e tij. Jeta e perditshme na ka mesuar qe midis luftes se perjetshme midis te mire dhe te keqes, e mira nuk fiton gjithmone. John Hobbes ishte ai qe tregoi se njeriu mund te vdese edhe per idealet e tij, per njerezit e tij te dashur, ne menyre qe virtytet e mira morale te lartesohen dhe e keqja te mposhtet ne menyre qe bota te clirohet nga ajo. Por fundi i filmit tregon te kunderten. E keqja vazhdon...

Fallen - Time is on my side (  Rolling Stones)


Postuar nga Katilesha datė 21 Tetor 2009 - 16:35:

Philadelphia

E kam ripare para dy netesh ne fakt dhe meqe  tani jam duke degjuar kengen  mendova  qe e ka vendin te kjo teme. Pervec kastes se autoreve ,skenarit ,problematikes qe trajton qe ne vitet '90 ishin ne kulmin e tyre, mesazhit qe jep ky film , muzika eshte nje element qe e ben te pavdekshem.

Street of Philadelphia - Bruce Springsteen



Postuar nga Katilesha datė 21 Tetor 2009 - 17:23:

Lightbulb

Ps: I Love you

Eshte nje film  i pershtatur nga  romani me te njejtin titull shkruar nga Cecilia Ahern. Per te disaten here me ka pelqyer me shume libri se sa filmi , aq me teper qe kolona zanore ka qene krejt e ndryshme nga ajo c'ka une kisha krijuar ne mendjen time. Filmi ka disa ndryshime te vogla ne krahasim me librin dhe skena finale nuk me pelqen.

P.S. I Love You - Galway Girl

http://www.youtube.com/watch?v=zKIl-v18mgo

 


Postuar nga Katilesha datė 21 Tetor 2009 - 18:21:

Lightbulb

Secret window

Nje film i pershtatur nga novela e Stephen King " Secret window, secret garden". Filmi te ve perpara skenave te dyfishta  dhe dyshimet qe te krijohen gjate filmit te vene ne ankth per  fundin e historise. Personalisht nuk kam ndonje simpati te vecante per Johnny Depp ,por eshte nje film interesant.

Muzika: Philip Glass ^ Geoff Zanelli


Postuar nga Tulipani datė 22 Tetor 2009 - 00:56:

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato qė tha Katilesha
Secret window

Nje film i pershtatur nga novela e Stephen King " Secret window, secret garden". Filmi te ve perpara skenave te dyfishta  dhe dyshimet qe te krijohen gjate filmit te vene ne ankth per  fundin e historise. Personalisht nuk kam ndonje simpati te vecante per Johnny Depp ,por eshte nje film interesant.

Muzika: Philip Glass ^ Geoff Zanelli




E di qe se mbaja mend qe ishte Philip Glass kompozitori? Shume shume i bukur si film, pervec se une e kam pike te dobet Johnny Depp por gjithsesi cdo film i tij eshte gati nje garanci (gati po te heqim here pas here budallalleqet si psh Piratet e karaibeve etj po nejse)

dhe protagonisti tjeter eshte aktor i zoti. Ka nje gje ne librat e King jane te thjeshte por kane histori marramendese e keshtu ne pergjithesi cdo regjizor e ka shume te lehte per te ndertuar filmin e skenarin.


Postuar nga Katilesha datė 23 Tetor 2009 - 15:55:

Lightbulb

Ky eshte nje film qe daton ne 2002 ne fakt dhe une e kam pare te pakten 2 here por ma kujtoj sot nje kanal TV lokal qe po e ritrnasmetonte.

Kompozitori i kolones zanore John Williams.

Catch me if you can


Postuar nga Katilesha datė 25 Tetor 2009 - 12:01:

Lightbulb

Vetem nje kompozitor si Francis Lai mund te ishte adapt per kete film qe ka ne qender te tij  aventurat seksuale te nje vajze gjate pushimeve te saj.

Bilitis soundtrack


Postuar nga Katilesha datė 30 Tetor 2009 - 23:15:

Lightbulb

Bordertown

E pashe para  disa ditesh dhe pervecse nje film me aktore te zgjedhur, nje tematike prekese  e  inspiruar nga nje histori e vertete, te gjithe kenget qe kendohen ne film jane te bukura dhe kolona zanore i ve kapakun. Me pelqen shume.

Porque la vida es asi - Jenifer Lopez


Postuar nga Katilesha datė 07 Nëntor 2009 - 23:19:

Lightbulb

Public enemies

E kam pare dje si film dhe me ka pelqyer,sidomos Depp, i duhuri per ate rol.

Muzika: Elliot Goldenthal


Postuar nga Katilesha datė 07 Nëntor 2009 - 23:36:

Indecent proposal

Film i vitit 1993 , e kam pare shume here dhe nuk do merzitesha ta rishikoja serish. Mbreme Topi dha filmin " Havana" ku luan Robert Redford dhe menjehere m'u kujtua cifti Redford - Moor. E dashuroj si aktor.

Edhe kenga shume e bukur, e degjoj ndonjehere.


Postuar nga Roi datė 17 Nëntor 2009 - 22:11:

Jo keq kenga "Meet Me on the Equinox" qe sherben si kolone zanore per filmin adoleshencialo-vampiresk New Moon (Twilight dyshi me pak fjale) ! Filmin nuk e kam pare e as qe kam ndermend,por rastesisht hasa kete kengen e grupit qe njihet me emrin Death Cab for Cutie (hajde emer hajde) e thashe ta postoja meqe kjo tema eshte bere kastile per gjera te tilla !


Postuar nga Tulipani datė 18 Nëntor 2009 - 10:07:

Se di pse ky grup s'me ka bindur asnjehere dhe pse vleresohet shume, gjithsesi kjo kenga eshte e lezetshme. Theksoj qe s'kam pare as une as te parin e as te dytin e Twilight.


Postuar nga Lela_Dr datė 18 Nëntor 2009 - 10:09:

tulipani i dyti del sot ne anteprima, titullohet New Moon


Postuar nga Tulipani datė 21 Nëntor 2009 - 00:45:

Lela po ike ta shohesh, ik tek orari i fundit qe mos te te hedhin adoleshentet pop corn :p


Postuar nga Lela_Dr datė 21 Nëntor 2009 - 00:46:

U kjooooo, pse une s'jam adoloshente kshu....
Edhe une do i hedh popcorn atyre poshte meje


Postuar nga Katilesha datė 05 Janar 2010 - 23:54:

Pak njerez te mire - A few Good Men

Sa vite ka ky film; ma kujtoj sot nje bisede me miqt.


Postuar nga Roi datė 12 Prill 2010 - 21:56:

Po degjoja kete kengen ne radio dhe po thoja me vete...tek fundi i cili filmi eshte,ose me sakte cileve filma pasi degjohet tek te tre filmat e Bourne-it ...dhe e gjeta (me nje ndihme te vogel nga Yt kuptohet )

Moby - Extreme Ways ( Bourne's Ultimatum )


Postuar nga Katilesha datė 14 Prill 2010 - 20:07:

The Eye ( 2008)

E pashe para pak ditesh dhe me pelqeu si film. Edhe kolona zanore e mire eshte...


  Gjithsej 4 faqe: « 1 2 3 [4]
Trego 181 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.