Forumi Horizont Gjithsej 42 faqe: « E parė ... « 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 » ... E fundit »
Trego 42 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Forumi Horizont (http://www.forumihorizont.com/index.php3)
- Muzika (http://www.forumihorizont.com/forumdisplay.php3?forumid=16)
-- Eurovision 2012 (http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?threadid=18596)


Postuar nga RAIMONDI datė 29 Maj 2012 - 01:23:

Citim:
Po citoj ato qė tha Dulcis in Fundo
Raimond, asgje s'na the ama..se merak per barkun tend isha une.. Po s'po behem merak as per kete Ronen, beri figuren e saj te mire, do kete suksesin qe do kete e u lame.


Po kur u bene 3 muaj xhanem..



Po ti nuk di te besh pyetje motre ?

Ca do ti te te them ? Kush eshte pyetja jote ? --Une ca kishte per te thene per kengen i kam thene aty me siper

Ti shikoje videon e Rones dhe kontrolloje ne ate minutazh qe kam thene une --Aty duket qe Rona eshte tamam si Whitney Houston --Te pakten per mua --

Une nuk te detyroj ty t e mendosh si une, por ti nuk mund t e me thuash mua qe ja fut kot , se pastaj edhe une them qe ti s'ke haber fare nga muzika--Je dru

Ne fakt kenga e Rones eshte e vecante ne cdo aspekt --Ajo beri lemsh nje Europe te tere , i turbulloi mendjet e Europes plake ..e jo me njerezit e thjeshte

--I futi te gjithe ne mendime p[er te analizuar kengen e saj , veshjen e saj, dhe zerin e saj te Jashtezakonshem

Italianet u shprehen te paret qe Rona eshte e jashtezakonshme , te tjeret ishin ne medyshje ......sepse ajo kenge ishte e Sofistikuar , shto ketu edhe veshjen dhe cdo gje qe paraqiti Rona ishte dicka e veshtire per tu kuptuar ..... ne shikim te pare


Ajo mund te krahasohet me pikturat e Pikasos qe ne shikim te pare duken kot , por po te mendohesh .... e kupton qe jane kryevepra .

Keshtu eshte edhe Rona si ne kenge por edhe ajo vete si personalitet eshte teper e nderlikuar ne fantazine e saj , cka e tregoi edhe me veshjen e saj

Ajo dukej si nje personazh i dramave te Shekspirit , nganjehre si e ardhur nga tragjedit e Romes antike , ose me larg akoma, nga lashtesia Homerike ...
..Sikur sillte ato vajtimet e Drames se Trojes , porse te shprehura ne nje kohe moderne ne menyre teper te sofistikuar .........

...........Por ne fakt ishin aty te mbledhura ne ate kenge vajtuese me nje ze triumfues ,
vuatjtjet e pafund te popullit tone ne shekuj nga lufterat e vazhdueshme
te koncetruara ne ne zerin kumbues, mahnites dhe tamam shperthyes te Rones

Por bravo i qofte Italise qe e para e kuptoi se Rona dhe kenga e saj ishin dicka e jashtezakonshme ....jashte monotonise se kenges se perditeshme

Ndaj edhe Italia konsiderohet Atdheu i muzikes .....

Rona si kengetare eshte e pahariteshme me zerin e saj Kumbues, porse si njeri me fantazi te pakapeshme ajo qendron akoma me lart se zeri i saj magjepses.

Nejse ky eshte mendimi im , dhe cdo njeri ka mendimin e tij


  Gjithsej 42 faqe: « E parė ... « 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 » ... E fundit »
Trego 42 mesazhet nė njė faqe tė vetme

Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.